Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Anton Kokalj: V Novi Sloveniji smo absolutno proti izenačevanju istospolne zveze z “normalno zakonsko zvezo”

Anton Kokalj: V Novi Sloveniji smo absolutno proti izenačevanju istospolne zveze z “normalno zakonsko zvezo”

NSi je “absolutno proti temu, da bi izenačevali istospolne zveze z normalno zakonsko zvezo”, je na današnji novinarski konferenci povedal podpredsednik stranke Anton Kokalj. Po njihovem mnenju bi namreč spremembe, ki so jih v četrtek napovedali nekateri vladni predstavniki, pomenile “poseganje v pravice tretjih oseb, to so pa otroci”.

Če bo zakon, ki ga vlada napoveduje, sprejet v taki obliki, da bo ogrožal pravice otrok, bodo v NSi med državljani začeli zbirati podpise za razpis referenduma proti tovrstnim spremembam zakona, je napovedal. V stranki so namreč po besedah Kokalja prepričani, da imajo pri tem vprašanju podporo večine Slovenk in Slovencev, ki želijo “živeti normalno v neki urejeni družini, ki še vedno pomeni za slovensko populacijo najvišjo vrednoto”.

V NSi vlado pozivajo, naj se začne ukvarjati z bolj pomembnimi temami v tem trenutku, pri čemer so navedli primer urejanje pravic in obveznosti šoloobveznih otrok oz. brezplačnega obveznega šolanja. Hkrati poudarjajo, da je bila zakonodaja glede z istospolnih partnerskih zvez bistveno urejena v pozitivno smer v času vlade, katere del je bila tudi stranka NSi.

Kot je znano, je minister za delo Ivan Svetlik po četrtkovi seji vlade napovedal izenačevanje istospolnih partnerskih zvez z raznospolnimi z vzpostavitvijo modernejšega koncepta družinske skupnosti, ki bi se nanašal na “kombinacijo odrasli in otroci”.

http://nsi.si/novica2310.html

---------------------------------------------------------------------------------------- ....... MAJ 2009 registriranih 84.519 brezposelnih oseb ---------------------------------------------------------------------------------------- ..... JUNIJ 2009 registriranih 86.481 brezposelnih oseb ---------------------------------------------------------------------------------------- V primerjavi z decembrom 2008 se je brezposelnost do julija 2009 povečala za 30,6 %.

ANKETA Siol.net

Menite, da bi se istospolne partnerske zveze morale izenačiti z raznospolnimi?

da, seveda = 817 (23,6{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465})
le v nekaterih točkah = 792 (22,9{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465})
ne, nikakor ne = 1750 (50,6{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465})
nimam mnenja = 99 (2,9{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465})

Skupaj odgovorov: 3458

“Normalna zakonska zveza” pa je?????


Če bo zakon, ki ga vlada napoveduje, sprejet v taki obliki, da bo ogrožal pravice otrok, bodo v NSi med državljani začeli zbirati podpise za razpis referenduma proti tovrstnim spremembam zakona, je napovedal. V stranki so namreč po besedah Kokalja prepričani, da imajo pri tem vprašanju podporo večine Slovenk in Slovencev, ki želijo “živeti normalno v neki urejeni družini, ki še vedno pomeni za slovensko populacijo najvišjo vrednoto”.
http://nsi.si/novica2310.html%5B/quote%5D

Trenutno so ogrožene pravice mojega sina, ker mu kot socialna mama pravno gledano nisem nič. V Sloveniji je v takšni situaciji že nekaj dest otrok. Le ti otroci so diskriminirani, zato je zadnji čas, da se njihove pravice uzakoni!

Jo tak zaharbtn je tti Boom. Zej hodi h meši, č b se pa režim spet zod zasukal bi bil pa parvi na klo-ju ko b s partijsko knižico mohal.
Tokemo mi pravimo jebiveter. Som ne ve ko bi rad. Nes tto, zutra pa spet neka drugiga

Obremenjeni ste do nezavesti … pa marsikdo tu, ki mu mečete naprej partijsko knjižico, pa ga zmerjate s komunajzarjem in podobno, ni bil tja do 91 niti dovolj star, da bi partijsko sploh dobil. Za razliko od … no, npr. Bačovnika, ne 😉

Kaj je pa pisalo v tej rdeči knjižici? Da je SFRJ svobodna, demokratična država, ki spoštuje človekove pravice in ima vsak pravico do veroizpovedi?

---------------------------------------------------------------------------------------- ....... MAJ 2009 registriranih 84.519 brezposelnih oseb ---------------------------------------------------------------------------------------- ..... JUNIJ 2009 registriranih 86.481 brezposelnih oseb ---------------------------------------------------------------------------------------- V primerjavi z decembrom 2008 se je brezposelnost do julija 2009 povečala za 30,6 %.

Vprašaj Janšo. Jo je sigurno poznal bolje od mene.

Mene pa zanima, kaj mislijo pri nsi narediti s tistimi otroci, ki so se že rodili v istospolnih zvezah. Jih mislijo izgnat, prepovedat obstoj, odvzeti državljanstvo, izbrisat iz registra, ali kako?

Nehaj, no. Nobenih otrok ni brez matere ali očeta. Kaj pa delajo z otroci je njihova odgovornost!

Verjetno še kdo drug razmišlja, kaki novi termin je to “sicialna mama”? Lahko razložiš?

Nekaj 10 (beri: deset!) otrok je takšnih? Saj verjamem, da tudi samo 10-im verjetno iz enega ali drugega razloga ni lahko . Vendar je to le majhna številka, da bi se zaradi samo njih kar čez noč delali neki zakoni. Potrebno je pogledati stvari v širšem kontekstu in jih urediti – za VSE otroke, ki imajo različne značilnosti (verjetno bi še nekajkrat po 10 našli z malo drugačnimi težavami, ki pa so tudi tu, a ne?).

Socialni starš je termin, ki opisuje človeka, kateri skrbi za otroka enako kot, da je njegov biološki starš, ni pa priznan s strani države.

Se opravičujem, morala bi napisati, da OSEBNO poznam nekaj deset takšnih otrok. Dejansko je ocena kar nekajkrat višja. V Sloveniji je 449 osnovnih šol. V vsaki šoli najdete otroke iz istospolnih družin. Lahko sami računate naprej.
Ali bo s sprejetjem zakona, ki bo zaščitil mojega sina, narejena krivica komu drugemu? Absolutno NE!
Zakaj bi bil potem nekdo, ki se ga ta stvar niti ne tiče, proti?

Popolnoma se strinjam:

Vedno se bom zavzemala za to, da se odpravi vsakršna diskriminacija, pa četudi zadeva samo enega otroka.

Socialni starš ne obstaja. Otroka je treba najmanj posvojit. Zato bi bila kršena pravica tvojega “sina”, ne pa da bi ščitili njegove pravice kot praviš.

Socialni starš je termin, ki opisuje človeka, kateri skrbi za otroka enako kot, da je njegov biološki starš, ni pa priznan s strani države.

Se opravičujem, morala bi napisati, da OSEBNO poznam nekaj deset takšnih otrok. Dejansko je ocena kar nekajkrat višja. V Sloveniji je 449 osnovnih šol. V vsaki šoli najdete otroke iz istospolnih družin. Lahko sami računate naprej.
Ali bo s sprejetjem zakona, ki bo zaščitil mojega sina, narejena krivica komu drugemu? Absolutno NE!
Zakaj bi bil potem nekdo, ki se ga ta stvar niti ne tiče, proti?

Vedno se bom zavzemala za to, da se odpravi vsakršna diskriminacija, pa četudi zadeva samo enega otroka.[/quote]

Mi je zelo žal, ampak ta opis pa prvič slišim. Če ima otrok biološke starše, za njega tudi skrbi. Če jih izgubi, država poskrbi, da dobi ali rejnike ali posvojitelje ali skrbi za njega država v kakšnem domu.

To, kar opisuješ ti, izgleda nekako tako, kot da si fantka dobila na tržnici in bi rada, da se ti uradno prizna, da je tvoj sin. Halo, saj ni predmet! Po kaki logiki ti sploh imaš tujega otroka, če ti nihče uradno ni tega dovolil in ga še celo imenuješ “moj sin”? Žal jaz iz tvojega pisanja ne razberem, od kje tebi “sin”, če to ni, kar tudi sama praviš.

Ta razlaga o “socialni mami” je zame absurdna, da bolj biti ne more!

Če ti prvič slišiš ta termin, to še ne pomeni, da ne obstaja. Mogoče bi bilo pametno, da prebereš kakšno strokovno literaturo, preden se popolnoma osmešiš. Za otroka sva se odločili skupaj s partnerko. Če v slo ni mogoča oploditev samske ali istospolno usmerjene osebe, to na velja za vrsto drugih držav. To ni tuj otrok, temveč moj sin!!! Da za njega skrbim, ga vzgajam in mu dajem vso svojo ljubezen, ne potrebujem nobenega uradnega dovoljenja. Gre se predvsem za to, da v primeru, da se meni nekaj zgodi, otrok ne deduje po meni, ne more prejemati moje pokojnine,….zaradi takšnih stvari se mora zakon spremeniti.

Sta ga kupile torej. ??? Na servisu sta ga dobile? Odločili sta se? Tebi je otrok tako kot če bi nehala kadit, ali kako. Grozno.

Gotovo ima otrok rojstni list. In tam piše kdo mu je mama.

Če ti prvič slišiš ta termin, to še ne pomeni, da ne obstaja. Mogoče bi bilo pametno, da prebereš kakšno strokovno literaturo, preden se popolnoma osmešiš. Za otroka sva se odločili skupaj s partnerko. Če v slo ni mogoča oploditev samske ali istospolno usmerjene osebe, to na velja za vrsto drugih držav. To ni tuj otrok, temveč moj sin!!! Da za njega skrbim, ga vzgajam in mu dajem vso svojo ljubezen, ne potrebujem nobenega uradnega dovoljenja. Gre se predvsem za to, da v primeru, da se meni nekaj zgodi, otrok ne deduje po meni, ne more prejemati moje pokojnine,….zaradi takšnih stvari se mora zakon spremeniti.[/quote]

A jaz, da se smešim? Daj še enkrat preberi, kaj si napisala! Govoriš in govoriš, kako da je tvoj sin – ki ga nisi rodila ne posvojila. Poleg tega, do danes še nikjer na tem ljubem svetu ni uspelo dvema ženskama (ali pa moškima), da bi se sama odločila za otroka in ga tudi “naredila”. Če ti je prav ali pa ne, ena od vaju ni mati in otrok ne njen sin – telesno! Glede na ovinkarjenje pri odgovoru, pa predvidevam, da je bila porodnica tvoja partnerka. Verjamem, da se počutiš kot starš oz. sta se dogovorili, da sta to obe. Toda brez moške udeležbe ne bi bilo nič! Za novega otroka sta potrebna moška in ženska “komponenta”, pa naj si gre za naravno ali umetno oploditev. Tako pač je, pa če se ti še tako razburjaš.

Tudi zmerjanje drugih, ki ta dejstva povedo, z desničarskimi “ne vem kaj že”, ničesar ne spremeni. Princip ostaja – moški – ženska, jin – jang, minus – plus, belo – črno, … Tako se svet vrti, dokler se bo!

Prvič: kdaj sem napisala, da je najin otrok nastal brez moške udeležbe? Seveda sva imeli donorsko moško spolno celico. Kot je meni znano zaenkrat drugače sploh ne moreš narediti otroka (pa pustimo zdaj zadnje novice o spermi iz zarodnih celic…). Ali pa moje znanje o biologiji tako močno šepa? Močno dvomim.
Drugič: nikjer nisem zmerjala kogarkoli z desničarskim “ne vem kaj že”.
Zakaj misliš, da pa jaz želim svet, kjer naj bi bile samo ženska-ženska, ali moški-moški? To sploh ni res. Različnost, pestrost, vsakomur svoj način življenja, ….to je tisto, kar jaz zagovarjam.

Prvič: kdaj sem napisala, da je najin otrok nastal brez moške udeležbe? Seveda sva imeli donorsko moško spolno celico. Kot je meni znano zaenkrat drugače sploh ne moreš narediti otroka (pa pustimo zdaj zadnje novice o spermi iz zarodnih celic…). Ali pa moje znanje o biologiji tako močno šepa? Močno dvomim.
Drugič: nikjer nisem zmerjala kogarkoli z desničarskim “ne vem kaj že”.
Zakaj misliš, da pa jaz želim svet, kjer naj bi bile samo ženska-ženska, ali moški-moški? To sploh ni res. Različnost, pestrost, vsakomur svoj način življenja, ….to je tisto, kar jaz zagovarjam.[/quote]

Najprej se ti moram opravičiti, ker je res zadnji odstavek napisan tako, da izpade, kot da ta očitek leti nate. Mišljeno je bilo kot opazka o takem obnašanju, ki pa jo je napisal nekdo drug, ne ti. V kontekstu sicer sodi poleg ostalega, ampak ne k tebi. Se ti res oproščam!

Še enkrat pa povem, da si dejstva o otroku s katerim živiš, pisala tako, kot moj sosed rad pravi o čem, kar nekdo nekako noče povedati po pravici: “skriva resnico kot kača noge”. Še vedno pa sem mnenja, da si o otroku pisala na nek način izmikajoče, če ne kaj več in da vse le ni tako, kot želiš prikazati. Po drugi strani pa ti izrekam spoštovanje, da imaš tako rada tujega (to je na tvojo žalost dejstvo) otroka, kot svojega lastnega. In to mislim resno.

Opravičilo sprejeto:).
Ne vem zakaj misliš, da sem pisala izmikajoče. Mogoče, vendar povsem nenamerno. Zgodba pa je taka: od nekdaj sem si želela družino. Po večletni heteroseksualni vezi, ki pa žal ni uspela, sem se zaljubila v žensko in zaživela z njo novo življenje. Ko sva dosegli neko materialno sigurnost, sva se odločili, da je čas, da imava otroke. Z donorsko sp. celico je prva zanosila in rodila partnerka. Prva sem videla na Uz njegov srček in prva sem ga držala v rokah! Kaj si posameznik misli o tem, ali sem njegova mama oz. ali je on moj sin, me prav nič ne briga. Mi vemo:). Tako, kot vsak starš, pa bi rada svojega otroka zaščitila za določene primere (saj vem, da ga za vse ne morem). Prav zato mi je pomembno, da se socialne starše uradno prizna.
Ps
Pa še nekaj: na začetku drugega leta pričakujemo naraščaj:). Sedaj bom biološka mama jaz.

Želim ti lahko in lepo nosečnost ter seveda zdravega otročka.

A vedve imata spočetje za lepotno operacijo ali kaj? Ker je tehnologija na voljo mislita, da se lahko igrata sami s sabo?

Največjo “krivico” istospolnim dela narava sama, ne dovoli jim razmnoževanja! S pretentanjem narave se pa vsaj koliko jaz poznam genetski inžiniring ni igrati, ko narava “vseka” nazaj je katastrofa huda!
genetski inžiniring je po moji presoji začetek konca naravnega ravnovesja v reprodukciji in narava je v tem edini kredibilni in pravični “razsodnik”!
Torej se igramo z preživetjem človeške vrste!
Istospolnim parom naj se priznajo enake pravice kot hetero v partnerstvu, v starševstvu pa po moje ne.
Zadnje čase berem veliko o tem, da naj bi v homo partnerstvih vladala večja harmonija kot v hetero, žal pa temu ni tako, statistika kaže, da homo partnerstva razpadajo pogosteje kot hetero in da je tudi v homo partnerstvih tko in drugačno nasilje.

Za miki, kako si bosta “razdelili” otroke v primeru razpada vajine zveze?
Katera “dobi” katerega otroka?

Ma seveda. Kakšne dolžnosti imata dva moška drug do drugega? Kar si sama določita. V zakonu pa ni tako.
Ali pa dve ženski. Kako šibka in zmedena mora biti ženska, da se da podredit kaki možači. Grozno.

Butelj. Prvič, a ti resno misliš, da je ena lezbijka možača, druga, ki je bolj ženstvena, pa se ji mora podrediti? Ne sodi takih zvez po svoji zvezi, kjer se mora po vsej verjetnosti tebi in domislicam tvojega slaboumnega uma podrejati tvoja uboga žena!

In drugič, kakšne dolžnosti imata dva moška drug do drugega? Popolnoma ENAKE dolžnosti bosta imela, ko bo zakon o porokah med istospolnimi partnerji sprejet. Enake dolžnosti kot jih imata v hetero zvezi žena in mož. Nič ne bo, kakor se bosta moška sama zmenila, ampak bo tako, kot bo določeno v zakonu (ki bo isti kot zakon o zakonski zvezi). In tak zakon BO sprejet, tadejček, pa če se ti razpočiš na sto delcev. Je samo vprašanje časa… ampak sprejet pa BO.

New Report

Close