Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ali bi pustili 15-mesečnika za 3 dni na morje s starimi starši

ali bi pustili 15-mesečnika za 3 dni na morje s starimi starši

Doslej je zaradi moje in moževe bolezni dvakrat prespal pri babici pri 10 mesecih, ampak okolje tam pozna. Pri babicah se tudi varuje do septembra, enkrat pri eni, drugih pri drugi. Včeraj pa je ena od babic prišla na idejo, če bi lahko danes ali jutri (danes itak zame ne pride v poštev) z našim odšli na morje do petka.

Ali bi/ste tako malega pustili? Ne sprašujem zato, ker bi potrebovala dovoljenje, ali ker bi se želela “znebiti” malega za par dni, ker bi mi bil breme, kot berem, da delajo nekateri starši, daleč od tega. Bolj se nagibam k ne, ker bi rada, da gremo prvič na morje skupaj mi kot družina, ker se mi zdi pomembno, da smo pri tej starosti vsak dan skupaj, ker mi ni všeč ideja, da bi bil tako mali ločen od staršev par dni itd. Vseeno pa me zanima, kaj menite vi.

Ne kompliciraj. Mali bo užival, babi bo tudi vsa ponosna, vidva z možem pa si vzemita čas zase in se posvetita drug deugemu. Pa boste vsi zadovoljni.

To se boš morala sama odločit. Moj je šel pri tej starosti s starimi starši za en teden na morje. Vendar je bil navajen z njimi in ni imel nobenih težav, da je bil en teden brez staršev, stari starši so mladi, sami so hoteli da gre z njimi.

nova
Uredništvo priporoča

jaz ne in nisem

ajnat, kakšni razlogi pa so te vodili, da nisi pustila, če lahko vprašam?

Mene so pri tej starosti dali za tri tedne, čeprav imam v iber kontrol frik paranoično in posesivno mamo. Me je dala za tri tedne, sem bila z babico in dedkom v Dubrovniku, uživala maksimalno, če sodim po fotografijah, in nobenih posledic ne čutim in nič ne vem o tem, da sem bila tri tedne prikrajšana za starše. Pa tudi mene niso dali zato, ker bi se me hoteli znebiti, verjemi, je mama verjetno trpela kot Jezus vsako minuto, ko me ni bilo, ampak hej, onadva sta bila z menoj lahko na morju samo štiri tedne, tako sta mi morje podaljšala na sedem tednov. Vsako leto. Ko sem že vedela zase, ko se spomnim, vem, da sem šla z največjim veseljem.

Ne kompliciraj in pusti otroku da uživa na morju.

Živi in pusti živeti.

Ok, hvala za mnenja, ki so za, še od ajnat bi rada izvedela, ki je edina proti, zakaj tako misli.

če mali pozna dobro babi in venrejtno jo, če se vsak drugi teden merka tam, potem ji tudi zaupaš kajne, torej naj gre, halooo, vidva pa ta čas uzivajta v dvoje!!!

Ok, veliko vas je že napisalo, da menite, naj gre, zato hvala, sem razumela in ni treba več ponavljati – rada bi slišala še nasprotno stran.

Jaz sem bila en tak komplikator, ker sem se bala, da bo babica ne vem kaj naredila iz mojga otroka( ne bo pazila na sonce in bla bla…). Ampak to sem jaz mislila, pol sem jo pa dala ( še sama ne vem kako mi je uspelo) sicer pri dveh letih za 14 dni in tamala je neizmerno uživala, kar se vidi po slikah in pripovedovanju sosedov iz morja.Mi je žal, da je nisem dala že večkrat!
Lp pa spočij se ko bosta sama doma!

jaz ga bi spustila s svojo mamo brez problema, niti pod razno ga pa ne bi z partnerjevo mamo. No saj me niti skrbi ne, da bi partnerjeva mati sploh kdaj na taksno idejo prisla.
ce zaupas starim starsem, pol sploh nimas kaj dosti za premisljevatai, spakiras in otrok gre novim dogodivscinam nasproti.
srecno

Hej!

moja je stara 1 leto in je definitivno ne bi dala, to pa zato, ker jo je moja mami do zdaj čuvala 3x po eno uro (2x ji je jokala in me je klicala, enkrat pa je spala, ko sem jo pripeljala in se je zbudila, ko sem prišla nazaj:-). Še vedno jo dojim zvečer, 1-2x ponoči in zjutraj) – žal se ne zna drugače uspavati, čeprav se z možem zelo trudiva. Njegovi starši so zelo bolani, moje pa vidi poredko, čeprav smo blizu doma – oba sta še “mlada”, polno zaposlena, tako da se vidimo enkrat na teden za urco, dve, največ tri.

Pa da ne bo pomote, bi bila vesela, če bi jo mami kdaj počuvala, bi prav pasalo, ampak je pač taka situacija. Čeprav nekaj sanja, da drugo leto bi pa lahko šla z njima na morje, pa sem ji rekla, da bo mogla kaj večkrat pridit na obisk!

Če jih dobro pozna, bi še mogoče šlo, to sama najbolje veš!

Nimam še otrok. Ampak bom vseeno povedala, kaj bi naredila. Neb i je dala ker bi me bilo preveč strah.da se kaj zgodi. Tudi če bibila stari starš je ne bi vzela,ker bi me bilo preveč strah da se kaj zgodi. Ne vem kaj naj rečem,ampak preveč bi me bilo strah,čeprav verjamem da bi se ti doma malo sama imela lepo. Odvisno kako so odgovorni stari starši.

Tudi jaz nobenega svojih dveh otrok ne bi dala, niti nisem dala na počitnice s starimi starši. Moji razlogi so bili, da nisem videla prav nobenega smisla izpostavljati otroka stresu, ki bi ga doživel, če bi bil toliko časa brez naju z možem. Poleg tega se nisem strinjala z nekaterimi prijemi, ki jih je in jih še uporablja naša babi; npr. higiena zob je nepomembna, glavno je, da otrok ves čas je, plenice so veliko bolj praktične, kot spodnje hlače (naša mlajša je zdaj pri dveh letih že skoraj suha pa ji babica obvezno da plenico na rito kadar jo varuje par ur), kupuje lizike, bonbone,…(babi jo varuje enkrat tedensko in mala ima veliko več kariesa kot ga je imela starejša), z otroki se pogovarja kot, da bi govorili svoj jezik (dojenščino, mogoče??!), hodi za otrokom in mu tlači hrano v usta, na morju se ji ne ljubi na obalo, tako, da je otrok več ali manj na vrtu, ne bere knjig. Ima pa tudi veliko kvalitet (da ne boo kdo mislil, da jo samo kritiziram), naštela sem pač minuse na podlagi katerih sva se midva odločila. Glavni Ne je pa, seveda prvi; ne vidim pametnega razloga zakaj bi otroka spravljala v stres.Starejša je prvič prespala pri babici, ko je bila stara 3 leta. Zagnala je tak vik in krik,da smo jo morali priti iskat. Čez en teden se je sama odločila, da bo ponovno poskusila in vse je steklo brez problemov. Jaz mislim, da otroci v tako rani mladosti pridobivajo in krepijo svoj občutek za varnost. Če jih starši preveč (pa ne govorim za tvoj primer, ampak na splošno) dajejo stran od sebe je ta občutek nekako okrnjen in so prikrajšani za tisti mir v sebi.
Naj povem, da je starejša zrasla v popolnoma samostojno sedemletnico, hodi sama na počitnice in se rada vrača domov. Nikdar ni imela težav z odhajanjem. Res pa je, da sva se s tem veliko ukvarjala (npr. v vrtcu sva se veliko posvetovala z vzgojitelji, ko so odhajali na tabore).
Predlagam ti, da zaupaš svojim instinktom, ker te ne varajo.

Jaz vnukinjo od njenega 1 leta dalje velikokrat vzamem s seboj, včasih za vikend, ali pa cel teden. Vnukinja maksimalno uživa na morju, sin in ta mlada se spočijeta in smo vsi zadovoljni. Vnukinja pa samo sprašuje in govori, ko me vidi: babi mo…. Mo pomeni morje, stara pa je 19 mesecev.

Za otroke je morski zrak vsekakor zdrav, zato mi privišči čim več morja, pri babici pa mu ne bo nič manjkalo.

Morja mu ne bo manjkalo, gremo tudi mi – najprej na dopust, potem pa vsak vikend in še kak dan vmes.

Hvala, tudi jaz sem taka, tole bo verjetno še najboljši nasvet zame:
“Predlagam ti, da zaupaš svojim instinktom, ker te ne varajo.”

Hvala tudi ostalim za mnenja, se pravi, glede starosti večina ne vidi nič narobe, če je več dni z drugimi, brez staršev – ok, bom vzela na znanje.

Odločila se bova skupaj z možem, ko bo še on povedal svoje mnenje. Nisem sicer povedala vse zgodbe, če bi jo, bi morda razumeli, zakaj se bolj nagibam k ne, ker pa sem želela dobiti informacije čimbolj neodvisno od tega, je nisem zapisala. sicer pa nisem komplikatorska ali kontrolfrik mama in otroku ter starim staršem zelo privoščim užitke. Samo v pojasnilo, ker eni zelo radi hitro pri vsakem vprašanju dodate, pa kaj kompliciraš. Ni šlo za kompliciranje, ampak za nabiranje informacij. Zdaj imam boljšo sliko in se bom lažje odločila.

Hvala torej vsem in lep pozdrav.

he he he, pa koga farbaš? seveda se boš odločila za NE, kar pa si vedela že na začetku.

:)))

Draga rizi bizi bozi, za karkoli se kdaj odločim, se rada odločim na podlagi čimveč informacij – prosila sem zanje in jih tudi dobila, konec debate. Odločitev pa ne bo samo moja in bo lahko tudi drugačna od mojega prvotnega mnenja – kakršna že bo, vsekakor ni tvoja stvar 😉

Ja no, če otrok do 3 let ne pozna drugega kot mamico in atija – valjda bo tulil ko zmešan, če naj bi kar nenadoma nekje drugje ostal. Pri 3 letih še posebej! Ne vem, oba otroka sem navajala in ju navajam, da sva starša sicer prva, ne pa edina v njunem življenju. K sreči imam to možnost. Premnogokrat pride do situacije, ko otrok MORA preživet brez staršev in če tega nikakor ni navajen, je takrat resnično grozno. 3 dni ni nobena večnost. Če bi rekla en teden, bi precej bolj premislila, 3 dni z znanimi ljudmi pa ni nekaj, kar bi (meni) zbujalo skrb ali dvom.

Ne, če se otrok tam, kjer je, dobro počuti, je sprejet in ga imajo radi, ne vidim nobene ovire, da ne bi bil KDAJ PA KDAJ (poudarjam – KDAJ PA KDAJ!) kako krajše obdobje tam sam brez staršev. Tam do 3 dni max v tako rani dobi. Kaj pa, ko so po 9, 10 ur med tujci v vrtcu? Dan za dnem, leto in dan? Od 11mes dalje, ko pridejo domov samo za uro ali dve pred spanjem? Kaj pa imajo ti otročki od mamic in atijev? Če teh ne pobere od hudega in če ti otroci ne bodo zrasli v tako ali drugače motene osebnosti, potem tudi malček, ki gre 2 x ali 3 x na leto za 3 dni z babico (ali komerkoli že) na dopust, ne bo. Sploh ne, če se bo tam še lepo imel in ga bodo, kot je običaj, malo razvajali. Meni osebno je zelo pomembno, da ima otroka še koga, ki ga zna in zmore utolažiti in mu otrok zaupa, če naju z atijem ni zraven.

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

Mojca, jaz ga načeloma ne bi pustila pri tej starosti.
Nekako zdaj, v četrtem letu se mi zdi, da bi tudi kak daljši potep s starimi starši bil možen.

Ker gre pri vas za tri dni, je tudi pomebno kako daleč potujejo in kdaj bodo potovali.

pozdrav

Jaz bi ga pustila. Že sedaj me vedno prosijo, naj ga pustim, da bi tam prespal, pa ne morem, ker še dojim. Upam, da kmalu nehava s tem (zdaj bo star 12 mesecev :o) in ga bom z veseljem pustila. Da malo zamenja okolje, pa še jaz se bom malo spočila……

Naš gre letos prvič “sam” na morje z babico. Star je pa 3 leta in 9 mesecev. Gre zato, ker sam to želi. Bil je pa že pri 3 letih pri njegovih starših na počitnicah za 7 dni.. tudi ker je sam želel, pa se je krasno obneslo. Pri 15 mesecih pa.. ne vem, jaz sem bila preveč navezana nanj.

Ne!

mi naše nismo, ma iz preprostega razloga: proč od mene bi se najbrž celo nioč drla, in bi že sredi noči letali domov ali pa jaz k njim, ker se je v tej starosti še občasno dojila, 2x dnevno. pa še starim starošm bi naprtila veliko dela in skrbi, saj je z laško ali dudo ne bi morlai zamotit pa še stroga dieta je bila posredi,…

New Report

Close