Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Življenje, ah to življenje Iskalec prve zaposlitve, prijavljen na zavodu

Iskalec prve zaposlitve, prijavljen na zavodu

Do česa je upravičen in česa ne?

Ma če je meni kaj jasno s tem zdr. zavarovanjem brezposelnih oseb.

Eni pravijo, da te občina zavaruje, če prihodki vseh članov ne presegajo 147 po glavi.

Drugi pravijo, da občina plača osnovno, če si prijavljen na zavodu.

Tretji pravijo, da občina plača, če prejemaš socialno.

Kaj je res????

Moja situacija:samski, živim s starši, v kratkem bom diplomiral, nato se bom prijavil na zavod, dokler ne dobim zaposlitve.

Do česa sem torej upravičen?

Do socialne podpore menda na vsak način, če nimam sredstev za preživljanje?

Ja in zakaj ne vprašaš na občini? Teh stvari nimajo vse občine enako urejen, zato ti ne moremo odgovoriti.

Pozdravljen,

najbolje, da se s tem vprašanjem obrneš na Študentsko svetovalnico: http://www.svetovalnica.com. Srečno!

Obvezno zdravstveno zavarovanje – odvisno od občine. Moraš tam vpašati ali ti krijejo že ob predpostavki, da si na zavodu prijavljen ali je pogoj nizek dohodek na družinskega člana.

Denarna socialna pomoč – če si prijavljen na Zavodu kot aktivni iskalec zaposlitve, je iz zadnjih treh bančnih izpiskov razvidno, da nimaš dohodkov, nimaš večjega premoženja…ti pripada denarna socialna pomoč. Glede na to, da živiš pri starših, bo zmanjšana. V vlogi poudari to, da te starši ne preživljajo več itd…

Dodatno zdravstveno zavarovanje – Če si prejemnik denarne socialne pmči oz. izpolnjuješ pogoje za dodelitev enarne socialne pomoči, ti država iz proračuna krije to. Na zavarovalnico, kjer si do sedaj plačeval dodatno zavarovanje pošlješ izjavo o miravanju police in kopijo odločbe o denarni socialni pomoči.

Hvala za informacije.

Če prav razumem, lahko pridem v situacijo, da mi bo dodatno zdravstveno krila socialna, obvezno pa bom moral plačevati sam?

To je ok, čeprav se bere malo čudno na prvi pogled.:)

Ja. Po vsej verjetnosti si boš obvezno moral urediti sam na Zavodu za zdravstveno zavarovanje (obrazec moraš kupiti na DZS-ju, da ne boš za brez veze tja hodil), Dodatno pa ti bo krila država iz proračuna, če boš upravičen do den.soc.pomoči.

Na tvojem mestu ne bi niti pod razno zaprosil za kakršno koli pomoč. Razlog je čisto preprost: destimulacija za aktivno iskanje zaposlitve. Ko sem bil sam v podobni situaciji, sem se zavestno odločil, da ne bom (v času brezposelnosti) dobival nobenih dohodkov, saj dokler živiš doma in nimaš praktično nobedih stroškov, je že nekaj evrov na mesec dovolj, da lahko ležerno poležavaš mesece in mesece ter si izmišljaš na kupe izgovorov, zakaj nimaš službe. V teh časih je verjetno najboljši ta, da smo sredi recesije. Po enem letu bo razlog ta, da je preveč mladih diplomantov. Po dveh letih, da ni ustreznih delovnih mest itd. Vidiš vzorec? Ne me razumeti narobe, samo poznam nekaj primerkov, ki tako životarijo že leta in izgovorov jim nikoli ne zmanjka, življenje pa teče dalje. Vsekakor ti pa želim veliko uspeha pri iskanju zaposlitve in v (poklicnem) življenju.

New Report

Close