Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V letu 2008 največ otrok v samostojni Sloveniji

V letu 2008 največ otrok v samostojni Sloveniji

A niso še pred dvemi leti jamrali, da je rodnost padla? Na, zdaj jih je celo največ odkar je Slovenija samostojna:-)
Najhujši časi, kriza, odpovedi služb, izdelki se dražijo….točno zdaj je največ otrok:-)

Afna,

Slovenija je v recesijo zdrsnila konec leta 2008 in če še upoštevaš 9 mesečno nosečnost, nevidim povezave s tvojim zadnjim stavkom!

nova
Uredništvo priporoča

spadam tule.Rodila sinka v letu 2008.

Seveda je vedno več otrok, če je pa vedno več ciganov in ostalih priseljencev, ki se razmnožujejo kot podgane.

Grdo, zelo grdo!

Podgane pišejo takšna anonimna sporočila.

Bodi frajer in napiši to pod registriranim imenom.

a ni to posledica tega, da zdaj rojeva baby boom generacija, rojena v sredini 70-ih let?

Ja, in še tisti, ki so na vrsti. Saj čez nekaj let spet ne bo otrok, nč bat.

Lepo, ampak so bili drugi časi in druga oblast.
Sedanja vlada nam bo še veselje do sexa pokvarila.

Hmm, država je že itak na goli riti, ker fura socialo do onemoglosti, zdaj bo treba še z davkoplačevalskim denarjem za vse te otroke skrbet s poudarkom na tem, da so mame v večini “samohranilke” oz.neporočene in dobijo večjo socialo.
Zanima me, zakaj se večina ne želi poročiti???Trend je tak, da bi nujno morali spremeniti zakonodajo glede tega, drugače bo država bankrotirala zaradi babibooma “neporočenih, samohranilskih” mamic….:888

Za Rome ne vem, vem pa, da ne poznam niti ene južnjaške familije, ki bi imela več kot dva, zato pa poznam veliko slovenskih familij, ki ima tri ali štiri otroke. Velike družine so trenutno v modi pri Slovencih, če še tega ne veš.

Daleč najštevilčnejša generacija med 1975 in 1980 – to so ženske, ki so zdaj stare med 30 in 35, jim tiktaka biološka ura zelo in to je posledica. Pa še v modi je imeti tri otroke, če imaš samo dva, je s tabo skoraj nekaj narobe.

Zelo ,zelo se strinjam.

Imeti tri otroke pri Slovencih? Jih zelo malo poznam in vsekakor ni moda. Mogoče v kakšnem delu Slovenije, pri nas ne.

V Ljubljani je moda.

cosmo ima prav.

Plus tega pa je zelo nevarno to, da je kar dve tretjini otrok nezakonskih. V principu nič narobe, a se ve, da največje večina teh staršev ni poročenih iz koristoljubja in lastne lenobe.

Zakaj plačevati vrtec, če ti ga lahko družba? Zakaj ne dobiti otroških dokladov, če pa lahko družba tvojega otroka sponzorir aže od rojstva dalje? Zakaj morala, če le -ta pri nas stane?

Jaz še vedno raje vidim, da država moj davkoplačevalski denar nameni za otroke, kot pa za Patrie in za razkošje. Država bo pa prej bankrotirala zaradi nas ta starih, kot pa zaradi babybooma. Ker otroci rastejo in če bodo hoteli živet, bodo morali delat. Ne tako, kot današnja generacija, ki jim grejo po glavi samo zabave in so scrkljani, da je groza. Mi ta stari pa bomo vedno starejši, mnogi bodo potrebovali posebno pomoč – a to pa, misliš, nič ne stane? Pa še zelo veliko nas je v primerjavi z novorojenčki.

No, jaz sem trmasta in nameravam skrbeti zase, dokler bom količkaj zmogla. Ampak nič ne moreš, če te jutri kap ali rak…

Pa še hudomušno vprašanje: ali ti je žal, da si se poročila?

Ko sem rodila prvič, sem bila stara 23 let, drugič 27 let in tretjič 29 let. Vedno sem bila med cimrami v porodnišnici najmlajša, pa nikoli nisem šla domov po reglcih, ampak sem ostajala dlje, tako da sem tudi kar precej cimer zamenjala.

Nima pa noben izmed mojih otrok top imena. 🙂 Ja, pa poročena sva tudi. :))

LP

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

Tudi jaz sem daleč od zgoraj navedene statistike. Kar se pa tiče podpore države do otrok, več otrok, pa ŽAL ne bo držalo. Država že leta podpira: pijance, delo na črno, Rome (ne glede na število otrok), ja pa tudi neporočenost.

neporočena mama ne pomeni avtomatsko tudi samohranilstva
nezakonski (?!?!?) otroci ne pomeni avtomatsko izkoriščanja države
neporočeni starši ne pomeni avtmatsko zastonj vrtca in otroških dodatkov

in to, da velika večina neporočenih ni poročena iz koristoljubja je kar eno posploševanje in pretiravanje

Midva nisva poročena, mi pa še na misel ne pride, da bi se prijavljala kot samohranilka in na ta računa “cuzala” dodaten denar. Pa še na različnih naslovih živimo…
Saj je v teoriji vse lepo in prav, si upravičen do višjih dodatkov, nižje plačilo vrtca… Ko otrok zboli in jaz ne morem na bolniško pa kaj???? Nekaj časa je celo veljalo, da partner ne more dobiti bolniške, če je prijavljen na drugem naslovu kot otroci, sedaj so vsaj to spremenili. Nimava pa 50 dni dopusta, da bi v primeru bolezni koristila dopust.

Je pa res, da v tej smeri nisva niti razmišljala, nikoli.

Imam pa kolege, ki imajo nekajkrat več denarja kot midva, pa so še to veselo izkoriščali. No, saj imajo zelo verjetno tudi zaradi svoje iznajdljivosti toliko več denarja…

Tako posploševanje mi pa gre na živce. Nisem poročena in plačujem vrtca več kot tri moje kolegice skupaj, ki so poročene, a reve ubogice, niso študirale in so skoraj na minimalcu.

In kako bi morala po tvojem mnenju država podpirati otroke?

Otroke morajo “podpirati” njihovi starši. Država pa je tista, ki nudi socialne ugodnosti, olajšave in finančne pomoči, štipendije in otroške dodatke njihovim staršem, v večjih vsotah tistim, ki jim je to nujno potrebno.

petka*, kaj zdaj? Napisala sem velika večina in ne vsi.
Me veseli, da obsajajo še taki kot si ti. Kot pravim, v principu ni nič narobe z neporočenimi… preberi še enkrat.

V nasprotnem pa zelooooo obsojam izkoriščevalce!

poglej….vsi natolcujejo, kako smo davkoplačevalci ubogi na račun velikih družin itd itd, ker jih država preveč podpira…bla bla. Pa sem hotela napisati samo to, da država prej kot otroke podpira kaj drugega.
Samo to…

New Report

Close