Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek otroku prijazno mesto

otroku prijazno mesto

Zanima me, kaj je za vas otroku prijazno mesto? Kaj pogrešate v Ljubljani (se opravičujem, ker izključujem druge kraje) za otroke (predšolske in prvo triletko oš):

– previjalne kotičke,
– igrišča,
– dostopnost uradov, trgovin, javnih prevoznih sredstev z vozičkom,
– ponudba v gostilnah, restavracijah, ki bi bila prilagojena otrokom (hrana, stoli, morda barvice in listi, knjige),
– športne aktivnosti,
– kulturne aktivnosti,
– popoldansko in večerno varstvo,
– naravo,
– ročne dejavnosti,
– ure pravljic,
– ?

Kaj vas je navdušilo v drugih mestih? Tujini?

-igrisca !
-urejene kolesarske steze
-ljudje, ki so naklonjeni otrokom in te ne gledajo kot “nebodigatreba”, ce imas otroka s seboj…

otroku prijazno mesto je, veš kaj, veliko narave, veliko zabave,kulture, dejavnosti… blizu doma šola, vrtec in vse ostale dejavnosti, da zna mesto poskrbeti tudi za najstnike in še in še in kot vidiš, boš spoznala takega mesta ni, torej je na tebi, da si ga naredite, dom nekje v naravi, še vedno blizu mesta, družina, ki se zaveda, da te otrok potrebuje in ti je otrok vse, na prvem mestu in šele nato služba in vsa ostala jajca, če boš dala svojemu otroku že samo to, mu boš dala veliko! Svoj čas, sebe in to da bo lahko vse to otrok zajemal z veliko žlico, otrok potrebuje urejeno družino, družinske navade, zajtrk, kosila, druženje, zavedanje da smo, ne da nas imajo le urco dve na dan in je to vse, za vse ostalo pa jih šopamo po raznih šolah, tečajih, le da niso doma, tega otrok ne potrebuje, potrebuje nas in dajmo se jim!!!

nova
Uredništvo priporoča

Mi sodimo v tisti del “prva triletka OŠ”. Pogrešamo več kolesarskih stez in kakšno normalno gostilno (beri ne instant prehranjevalnic ala Jurman), kjer bi imel tudi 6-8 letni otrok kaj za počet, medtem ko čaka na kosilo (pa magari da mu dajo samo barvice).

Pa da otroški meniji v gostilnah ne bi bili samo pica, dunajc in pomfri. So namreč tudi otroci, ki z veseljem jedo normalno hrano in ne samo fastfood.

V tujini me predvsem vedno bolj navdušuje dejstvo, da ni v vsakem klinčevem kafiču, gostilni, restavraciji, slaščičarni…otroški kotiček. V Ljubljani je to postalo že prav nadležno. Sama imam otroka, pa vedndar se mi zdi, da se s tem pretirava.
Če gremo v gostilno, gremo jest. Ne pa da se otroci tam igrajo.

Huda mravljica, a ti to anketo delaš ? Kje boš pa rezultate objavila ! Ali jih boš posredovala na mestni svet, da se bo stanje izboljšalo ? Ali boš primerjavo med tujino in Ljubljano lahko uporabila za izboljšanje stanja. Pa še nekaj, ko boš zbrala ideje, ali bo potem realizacija tudi v moj žep segla ?

k.oo.: ja, itak!

kolonija: ah ne, delam anketo samo zase. Saj tako vrsto spletne ankete res nimam kam pošiljati. Sama s svojima dvema otrokoma vem, kaj pogrešam, me pa zanima, kaj pogrešate drugi. Se popolnoma strinjam glede igrišč, kolesarskih stez, ubornega izbora (nezdrave) hrane, tudi glede nadležnih kotičkov se lahko. Nekaj idej sicer imam, ce pa bodo tudi realizirane, pa ne vem. Če ja, ne bodo udarile po žepu nikogar, ki tega ne bo potreboval ali si zaželel. No, se pa strinjaš, da ne bi šla delat kolesarske steze za lasten denar… Primerjava s tujino pa zato, ker pač še nisem videla vsega sveta.

New Report

Close