Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Naj vas ne premamijo nizke cene stanovanj v Zasavju

Naj vas ne premamijo nizke cene stanovanj v Zasavju

http://www.youtube.com/watch?v=w34B5z1z_vM&feature=related

To pa je reklama za Zasavje 🙁

Ahhh, to ima domačinka stalno neke provokacije, ne bom niti več komentirala, ker je brezveze.
Sicer je pa tale “televizija” zelo slabo narejena, kot vse, kar se tiče Ekokroga. Njihovi članki/odgovori ipd. so vedno polni slovničnih napak. Ne vem točno, kdo takšne “intervjuje” jemlje resno, verjetno samo Zagorjani, pa nihče drug 😛

nova
Uredništvo priporoča

mala.biba – zgrešila si v polno!!!

Vsi, ki se vsaj malo zavedamo, kaj Lafarge počne nam je ZELO mar za aktivnosti EKOKROGA in zelo malo mar za slovnične napake.

In ja, vsi, ki jim je vsaj malo mar za svoje zdravje, nebodo rinli v Zasavje, saj nas večina odhaja.

Ja, apatija je huda reč,…pa še komot je!

mala.biba, kaj pa na to porečeš:
http://med.over.net/forum5/read.php?151,5539175

Lari fari, kajne?

Ali pa to:
http://med.over.net/forum5/read.php?151,5539179

Same laži, kaj ne?

:))))

In še glede slovničnih napak:
ljudem, ki so tako dobri, da delajo za NASA, jih je dovoljeno delati.
Se strinjaš?

Poglej draga domačinka, ti ne razumeš, kaj ti jaz že vseskozi govorim. Vsi vemo, da zrak v Zasavju ni čist. Tako kot ni čist v Velenju, Ljubljani, Mežici, Celju,….. Gre se za to, da mi grejo na živce trditve Ekokroga, da je za to kriv Lafarge. S tem se ne strinjam in se nikoli ne bom. V Zagorju imate več tovarn, ki so bolj oporečne od Lafarga. O tem jaz govorim, jaz ne govorim o tem, da je v Zasavju čist zrak!! Zato me takšni posnetki ne ganejo, ker je to popolnoma jasna stvar…..

Ne.

Draga biba!

Da je zrak v Zasavju nadpovprečno onesnažen dokazujejo raziskave državne ustanove Zavoda za zdravstveno varstvo Ljubljana. http://zdravje-zasavje.zzv-lj.si/ Njim menda verjameš?

Kaj se potem obremenjuješ, če odhajaš? Kam pa, v Ljubljano? Jap, tam boš imela res svež zrak. Si se kdaj peljala po Zaloški cesti, tam mimo toplarne, kjer imajo prikazane meritve? Očitno ne :))
Sicer sem pa rojena Ljubljančanka, tam živela 24-25 let in vem kakšen zrak je tam.
Btw. katera večina pa to odhaja? Ker je hudo težko dobit prazno stanovanje v Zasavju.
Kaj pa ima z mojim mnenjem veze apatija? Edino, če me ne razumeš, potem pa ja 🙂

lp

Ti bereš, kar jaz pišem? Nikoli v nobenem mojem postu nisi videla, da trdim, da je zrak v Zasavju čist. Kvečjemu nasprotno! Se pa NE strinjam s trditvami, da je za to kriv samo Lafarge….. Ali res pišem nerazumevajoče??

Če boš prebrala raziskavo Zavoda za zdravstveno varstvo Lj,boš ugotovila, da je zrak onesnažen okrog francoskega Lafarga Trbovlje, Kemične Hrastnik in Steklarne Hrastnik. Zagorskih podjetij notri ni. So že delali izmere, ker so to zahtevali domačini – sosedje.
In vseeno je v Ravenski vasi zrak ubitačen, prav tako v Zagorju (poleg Trbovelj in Hrastnika, seveda). Torej kdo je kriv za slab zrak v Zagorju in Ravenski vasi? Francoski Lafarge! Radij 10 km zračne llinije okrog njihovega dimnika spada v rdečo območje po onesnaženosti.

Mislim, da s tabo ni mogočih plodnih debat.
Ja draga domačinka, Zagorski IGM je popolnoma neporočena tovarna, prav tako Svein lesni prah pomaga k čistemu okolju, ipd…..Si zdaj zadovoljna? Se ti ne zdi čudno, da imate zrak v Zagorju onesnažen zaradi Trbovelj in Hrastnika?

Sem zaključila, ker se mi ne da v prazno razlagat. Če nekdo ne razume, pač ne razume…..

Vseeno pa samo še tole: najprej je treba pred svojim pragom počistit. Ta pregovor je veljal že nekaj let pred tabo in nekaj let za tabo, bo še vedno veljal, pa se strinjaš ali ne.

lp

A ti razumeš, da so merili tudi izpuste na njihovih dimnikih in onesnaženja zaradi njihove proizvodnje ni zaznati, kajti njihovi filtri za prašne delce opravljajo svojo vlogo. Ostalih stvari – npr. dioksinov pa oni ne izpuščajo v okolje, ker jih tudi ne proizvajajo tako kot jih Lafarge v Trbovljah.

Vsa polemika gre okrog izpustov najbolj škodljivih so sedaj znanih plinov dioksinov, ki jih povzroča Francoska cemntarna Lafarge Trbovlje s kurjenjem gum, plastike, odpadnih olj. Cementarna pač ni sežigalnica in nima v ta namen montiranih filtrov. Kot imajo to na Dunaju.

mala.biba boš šla v sredo na proteste? Prej se moraš prijavit, če boš šla z organiziranim prevozom. Te bomo še na avtobusu malo podučili o zadevi.

Ne, ne bom šla na proteste, hehehe. Protestira se za tiste stvari, v katere močno verjameš 🙂

Samo še tole komentiram, potem pa res ne bom več :))

Napisala si: Vsa polemika gre okrog izpustov najbolj škodljivih so sedaj znanih plinov dioksinov, ki jih povzroča Francoska cemntarna Lafarge Trbovlje s kurjenjem gum, plastike, odpadnih olj. Cementarna pač ni sežigalnica in nima v ta namen montiranih filtrov. Kot imajo to na Dunaju.

Ja koliko časa, pa imajo dovoljenje za sežiganje? In koliko časa Ekokgor že bulazni o tem? Očitno si zgrešila nekje….. ali pa si že tako “napumpana”, da si že pozabila, kdaj se je vse skupaj začelo in kdaj je Lafarge začel sežigati.

Lafarge res ni edini krivec za onesnaženo okolje, je pa edini, ki mu ob splošno znanem katastrofalnem stanju okolja in zdravstvenega stanja prebivalcev pride na pamet, da bi še dodatno obremenil okolje. Argument “saj X tudi onesnažuje, torej lahko Y še bolj onesnažuje!” je milo rečeno argument preprostih ljudi. Poleg tega pri sosežigu odpadkov nastajajo dioksini – zanimivo je, da so ravno dioksine, in ne apneni prah, med vojno Američani metali na vietnamske gozdove, da so jih uničili.

Strinjam se, da je treba pred svojim pragom počistit. Sežigalnica JE pred našim pragom, študija Zdravje za Zasavje navaja 2 km območje, znotraj katerega je bistveno večja obolevnost za rakom, glej 8. stran zaključnega poročila “Od podrobnejše analize okolja in zdravja v zasavski regiji do odpravljanja razlik v zdravju” Zavoda za zdravstveno varstvo LJ:

Slučajno je sežigalnica pač locirana v trboveljski občini in slučajno hoče del zasavske gospodarske elite spolitizirati ekološki problem na stare spore med Zagorjani in Trboveljčani (deli in vladaj press).

Našo študijo si videla, prosim še za študijo, ki potrjuje tvojo trditev, da v Zasavju obstajajo še druge tovarne, ki imajo še slabši vpliv na zdravje ljudi. Če ti je zmanjkalo drugih argumentov, lahko poiščeš v poročilu slovnične napake, na katere se – kot je prebrati – v pomanjkanju drugega tudi znaš obesiti.

Ali veš kdaj so v francoske Lafargu namestili SO2 filter? Pred kratkim. In koliko več prahu je bilo v teh krajih pred tem?
Ja pred dovoljenjem za sežih nevarnih odpadkov se je EKO krog boril za ta filter, ki ga brez njih verjetno še danes nebi bilo. Tudi za tvoje zdravje.
Sedaj pa so se odločili, da hočejo še večji dobiček in sicer s sežiganjem odpadkov. Na račun mojega zdravja.

Jao bože kam smo prišli. Tudi jaz zasavka in pred kratkim kupila stanovanje v zasavju. Dejstvo je da je zrak onesnažen, onesnažen je tudi drugje po Sloveniji, vendar se o tem ne govori prav dosti.

Sem pa proti kakršnem koli dodatnemu onesnaženju in sem za zaprtje Lafarga če ne gre drugače. Meni ni vseeno za Trbovlje in ni mi vseeno v kakšni dolini bodo rastli moji otroci. In izgovori vodilnih, da bomo imeli še nekaj več socialnih problemov – zaposlenih v cementarni, ja kdo se je pa oziral na to, ko so zaprli Peko, Strojno tovarno, Iskro itd.. Po pravic povedan komaj čakam, da zaprejo še dva največja onesnaževalca in da začnemo tukaj malo bolj kvalitetno živeti.

Na protestni shod ne bom mogla ker sem v službi, vendar vsem na tem mestu izrekam podporo in prosim Župana da pride malo k sebi in neha s temi floskulami kako pa zažiganje plastike in gum nima nobenih vplivov na okolje in zdravje ljudi.

Pa zaprimo to kar nam krati zdravje in ustvarimo tukaj “logarsko dolino” in zaživimo lepše. Ne mislim pa podpirati tega dreka za to, ker v firmi dela 150 ljudi, mar naj zaradi teh 150 vsi zbolimo za rakom, naši otroci bolehajo za astmo, bronhitisom itd… v porodnišnici rojevamo prezgodaj otroke. Madona dejte že pridit k sebi. Ljudje mi pa govorijo, da je to firma ki še edina donira za kakšen rokomet ali kakšnega rešilca. Ja zelo fajn ne, mi lahko pa vsi pocrkamo zaradi teh nekaj denarja ki ga donirajo.

Joj postanem kar nervozna ko mi nekdo govori bedarije in ko me nekdo prepričuje da zažigalnica sredi tako lepe dolinice kot je Trbovlje ne ogroža mojega zdravja. Sej nisem od včeraj in tud kar nekaj šol sem naredila tako da vem na čem smo.

To, da so ogrožena obstoječa delovna mesta zaposlenih v cementarni, je druga laž, ki jo želi sforsirati cementarna in del politike. Izdelava cementa že sama po sebi prinaša dobiček – v boljših časih 7,5 mio, v teh kriznih časih pa samo 6 milijonov evrov. Sežiganje odpadkov je lastnikom bonus na ta dobiček!

Proizvodnje cementa ne moreš kar tako preseliti na Kitajsko, ha! Če bo ogroženo kakšno delovno mesto, to sigurno ne bo zato, ker se lokalci ne pustimo upliniti, pač pa zato, ker bo nekdo hotel na ta denar še 1 milijon. In še enega in še enega…

Jap, cementarna naj proizvaja cement.

se čist strinjam z vsem napisanim. Lafarge najbolj onesnažuje Zasavje z najbolj škodljivimi strupi. Če ne morejo drugače, jo zaradi mene tudi lahko zaprejo. Saj se je v teh krajih zaprlo že precej tovarn, pa bomo preživeli še zaprtje ene. Poleg tega pa ravno zaradi onesnaženja, ki posledično prinaša, da ljudje niso zainteresirani tu živeti, da se odseljujejo, da imajo vsi negativno menenje,…tudi ni interesa, da bi kdo tu kaj vlagal. Menim, da bi nas z zaprtjem teh dveh največjih onesnaževalcev Lafarge in TET, čakali lepši časi…Zasavje bi postalo bolj zanimivo, ker bi bilo manj onesnaženo…vse se da, če je vodstvo občine zainteresirano.
Poleg tega pa niti geografska struktura Zasavja ni primerna za še dodatno onesnaževanje, že obstoječe je preveč. Zato kakršnakoli primerjava ni na mestu.


A mi ne nehaš provocirati – kakšno zaprtje neki!? O zaprtju tovarne govorijo izključno tisti kapitalisti, ki bi radi problem predstavili kot ALI-ALI (ali delovna mesta ali okolje). Nihče noče zapreti cementarne ali elektrarne – gradbeni material in elektriko pač rabimo, delo in denar tudi.

Po kmečki logiki bi rekel, da če imaš danes 6 mio evrov dobička s tem, da zastrupljaš vse živo in ti to še ni dovolj, in bi rad še več dobička s še večjim zastrupljanjem, imaš lahko tudi pol manjši dobiček s tem, da bistveno manj zastrupljaš okolje. Poslovni načrt za to idejo prepuščam lastnikom, pridržujem si samo pravico do neodvisnih meritev.

Veš kaj, obremenjujem se zato, ker mi ni ravno do Pakistana za stvari, ki se me ne tičeno direktno(oz. se me kmalu ne bodo več), tako kot tebi npr.

In ne, ne odhajam v Lj, nekaj soli pa še imam v glavi in na račun Lafarga sem kar nekaj študiji na temo onesnaževanja prebrala in vem, da tudi Lj ni ravno biser.

In ja, vsak, ki ima možnost (služba, šola, stanovanje,..) se bo/bi se z veseljem pobral ven iz Zasavja. Ni ne služb, ne stanovanj (pa ne zato, ker se folk množično seli sem in jih zmanjkuje, temveč preprosto zato, ker nič ne gradijo, stara pa propadajo), šole so vse po vrsti plesnive. Špotno, kulturno in zabavno dogajanje je pa tudi na “višku”,….relly pa čau, drugega ni!

Tako, da je škoda, da mi soliš pamet!

New Report

Close