Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Se odpravljate na morje ali smučišče? Ali pa ste se od tam že vrnili in bi radi delili svoje vtise?

blatno jezero

Default avatar

seba, nm

S ženo bi šla na blatno jezero. Prosil bi za kakšen nasvet glede nastanitve . Ker je jezero veliko bi vprašal tudi na katerem koncu je zvečer bolj, živo in še kakšen info , hvala
Default avatar

seba,nm

Pa še kakšne so cene ...
Default avatar

L'501

Madžarsko "morje" je poleti bolj zasedeno kot slovensko. Torej, si lahko misliš...
Še najbolj živahen kraj je Siofok. Drugače pa boš možne hotele/nastanitve našel, če boš vtipkal katerega od krajev ob Blatnem jezeru in skoraj povsod boš našel nadaljno vodenje do hotelov, sob ... Sam pa drugače hotele vedno iščem preko www.booking.com
Cene na Madžarskem pa nekaj malo nižje kot pri nas.
SIcer pa grem naslednji teden v Heviz, pa lahko nato poročam.
Default avatar

seba, nm

hvala, sem ciljal na Siofok, tako da že izbiram hotel ali kakšno privat zadevo, ima kdo kakšen bolj konkreten nasvet, lp.
Default avatar

nina335

Tudi jaz priporočam siofok.
Default avatar

seba, nm

seba, nm je napisal/a:
Z ženo bi šla na blatno jezero. Prosil bi za kakšen nasvet glede nastanitve . Ker je jezero veliko bi vprašal tudi na katerem koncu je zvečer bolj, živo in še kakšen info , hvala
Default avatar

zdenka1

Siofok je gotovo najbolj turisričen. Tam sem bila pred leti, kar 3 poletja zaporedoma. Plaža je bila zelo čista. Zvečer so jo zaprli ob 18.00 in jo nato očistili in zalili travo. Divje plaže pa so bolj čudne (smeti). Priporočam vam nastanitev v apartmaju in nato vsak dan v eno domačo gostilno ali čardo na njihovo hrano. Zelo gostoljuben narod. Je pa kar precej revščine, to boste lahko opazili v krajih, ki niso namenjeni turistom. Odpeljite se na izlet v Vesprem - ne bo vam žal - staro mesto je na severni strani Balatona in krasno urejeno in veliko možnosti za oglede (muzeji, parki, razstave, živalski vrt..). Ob Balatonu je veliko komarjev. Mi smo bili v apartmaju v Siofoku. Prvo leto smo šli v lastni režiji, brez agencije, saj je bilo možno dobiti nastanitev praktično kjerkoli. Naslednja leta pa smo se dogovorili z isto lastnico apartmaja kar po telefonu. Ko človek zavije izven turističnih predelov je dobro znati kakšno njihovo besedo. Nočno življenje pa je zelo podobno kot v vseh turističnih krajih (bari, zabave, ples). Telefonske številke Od lastnice apartmaja, kjer smo bili žal nimam več. Če vam kaj pomaga vam lahko povem, da ji je bilo ime magdolna in je delala v ageciji v centru Siofoka (nasproti kule).
Default avatar

seba, nm

V sredo greva v Siofok, ima še kdo kakšne informacije , L'501 a si že prišel domov, prosim poročaj.