Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe dalj trajajoče bolečine v predelu prepone

dalj trajajoče bolečine v predelu prepone

Živjo!

Star sem 19 let in treniram nogomet. Že kakšnih 5 let imam težave s prepono, ki so se vedno bolj stopnjevale, zato sem takrat, ko je bilo že zelo boleče miroval kakšnih 14 dni in kasneje je bilo bolje vendar še ne čisto pozdravljeno saj sem ob določenih gibih čutil bolečino.

Pred kakšnima 2 mesecoma in pol pa sem že imel takšne bolečine, da nisem mogel več normalno leteti, zato sem miroval sedaj več, kot 2 meseca in si mazal prepono na začetku z ice power gelom, kasneje pa z naklofenom.
Po teh dobrih 2 mesecih sem spet začel trenirati in spet me boli prepona…

Kaj mi lahko svetujete, kako bi si to stvar dokončno pozdravil in kako dolgo bi potemtakem moral počivati??

Lep pozdrav!

Spoštovani,

v prvi fazi priporočam obisk fizioterapevta, ki lahko z lokalnimi metodami bolečino omili ali povsem odpravi, nato pa delo z osebnim trenerjem, saj je potrebno okrepiti predvsem trebušne mišice. Vzrok za tovrstne bolečine je običajno nesorazmerna moč stegenskih in trebušnih mišic (na račun prevlade stegenskih mišic).

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni imam pa eno uprašanje namreč tale problem je že dolgo nazaj ko sem delal zelo teško fizično delo dvigovanje bremen .Od takrat se bolečina nikakor noče umiriti po nekaj časa ko sem obiskal že par ortopedov se stanje ni nikakor izbolšalo vsi so mi predlakali naj telovadim sam moram povedat ,da sem bil odlično razgiban saj sem večino kolesaril in tudi pešačil imel sem tudi slikanje in ni pokazal kake spremembe nakar mi je začelo v predelu ledvenega dela zelo škrtati kar mi ni nikoli prej in če sedaj bilo kako gibam se mi bolečina zelo poveča zdravniki pa pravijo ,da to ni nič takega zatorej prosim še za vaše mnenje hvala lepa in lep pozdrav

Spoštovani,

kje pa imate bolečino?

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Zdravo, še jaz bi se vključil v ta pogovor. če je še to možno glede na zadnji datum,
moja dejansko stanje pa je, da sem slabo ogret pri okrog -2C pri začetku šprinta občutil bolečino v delu dimeljske prepone na levi nogi. Zanima me s kakšnim gelom (Icepower, naklofen…) oziroma vajami bi si lahko v najkrajšem času to pozdravil. Hvala, lp.

Spoštovani,

za začetek priporočam počitek in hlajenje bolečega področja z ledom po 20 min z urnimi presledki ter zgodnje raztezanje do znosnih bolečin.

Priporočam, da vprašanje zastavite tudi na forumu ARTHRON – fizioterapija.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close