Najdi forum

mene sam zanima če kdo ki kadi travo tudi ful zabedira kr mene nikol ne sprosti vedno sm ful živčen in se mi zdi da me vsi gledajo čist sm paranoičn že pr mali količini in če skadim kaj več pa že dehidriram

some1 hehe sej tut ce bi napisal imena ne bi noben vedu kdo si .. tko da si ze zdej paranoicen.
Pras to mal take ki dalj casa kadijo travo, jst sm jo namrec nekaj casa kadil in ti lahko povem da je pocutje odvisno od veliko stvari.
1. Odvisno je od tega s kom kadis
2. Od tega kaksne volje si bil predn si kadil
3. Od tega kaksn grass mate, al je to nek dobr al je pa drnć
in se od veliko drugih stvari,…
Dehidrira (oz. pocuti se pretirano zejen pa vsak), tako da to ni nic cudnega.
Pa to da te vsi gledajo se ti mogoce samo zdi … Cist odvisn kako te nabije 😉
LP Darko

A si ti tudi eden tistih, ki misli, da kajenje trave povečuje zmožnosti možganov in zato kadi? Očitno ti je všeč, klju temu, da se ne počutiš dobro.

Kdo bi razumel ta mladi svet? Da pa manj mladih sploh ne omenjam!

ne js kadim zato kr upam da bom le enkrat HIGH v bistvu ko sm začel je blo kake pol leta high zaj pa že 2 leti samo to sranje

Someone
Travo sem kadila priblizno dve leti. Na začetku je bilo super in sem bila sproscena
Nato pa se je podobno kot pri tebi zacel pojavljat nekakšen strah.
Nekje sem brala, da trava v resnici povzroca depresijo in sčasoma okvari zivce.
Ko sem nehala pa je bilo spet vse v redu.

Lepo. če si želiš HIGH, samo mirkaj, da ne boš pristal
DEEP DOWN, kajti high se lahko pride, deep down pa še lažje!

Pri meni je bilo zelo podobno. Na začetku je bilo vse v redu, potem so bile pa vedno bolj pogoste paranoje, skratka grozni občutki. Zato sem pač prenehala kaditi in zdaj me niti ne mika, da bi še kadila.
Izgleda pa, da je to bolj pogost pojav, kot sem mislila.

Faak, ko vsi nekaj nakladate o tem sranju razen Urše. To je totalno sranje. Ne vidiš človek, da ti stvar itak škodi! Kaj se sploh giftaš, če ti ne prija, če ti udari na bad! Mene pa zelo zanima, kaj ima folk od tega, da se ga zakaja? Kaj je tisti notranji vzgib, da se začne kadit, snifat, fixat? Ker se hočeš postaviti pred kolegi, ker vsi to počenjajo? Ker ti je v življenju tako zanič, da se ne moreš s tem spoprijeti in iščeš neke umetne alternative odklopa (sam potem je še slabše – isto kot z alkoholom). Ali kaj?

Se strinjam – ljudje, ki se drogirajo na ta ali oni način, so brez lastne volje, brez samozavesti in totalno nesposobni reči NE. Skratka – slabiči.

Se pravi, NinaNana in Liftmaster, da nobeden od vaju v življenju še ni popil niti kozarca alkoholne pijače? Niti poskusila še nista? Malo morgen.
Strinjam se, da pretiravanje v teh rečeh lahko vodi v odvisnost, ampak vsak, ki kdaj pa kdaj popije kakšen kozarec vina ali skadi en joint, še ni nesamozavesten, slabič in ne vem kaj še vse. Take ideje bi človek pričakoval kvečjemu od Ruglja, za njega je itak 99% ljudi alkoholikov.

Liftmaster ,NinaNana in podobni bodite pa raje tiho ,ko pa se vi z Marlborom in alkotam nažirate je pa vse u redu!Pozanimaj se raje kolko folka je pokopal alko in tobak potem pa probaj še najti nekoga ki ga je na oni svet spravila trava!

Alkohol in tobak sta znana in v uporabi že več kot stoletje.
Tudi trava obstaja že kar je zemlja poraščena, ampak predvsem tista, ki je “fotr” za krave, zajce, konje oz. za prežvekovalce.

– Voznik, ki je kadilec bo samo zato, ker je kadilec, malo verjetno povzročil nesrečo.
– Voznik, ki je spil alkohol, ki mu omami čute, ima vse pogoje, da ga ujame policist, s svojo travico resnice ali lahko povzroči tudi nesrečo
– Voznik, ki je “duhal” svojo travico (žal ne, resnice ampak omeme čutov) se ne rabi bati pred policisti, ker take “travice resnice”, ki bi določila njegovo omamo, še niso pogruntali.

Koliko je ali bo posledic uživanja trave, ne more nihče z gotovostjo trditi. Premalo časa je, da bi lahko trdili, da ne povzroča nikakršnih posledic. Počakajmo še nekaj let, pa bomo videli. Do sedaj se je velikokrat govorilo, da ta in ta stvar ne škoduje, čez leta pa so ugotovili, da prav ta stvar škoduje zdravju na telesu in duhu.

Če pa smatrate tisti, ki kadite travo, da ste zato bolj resni, pametni, odrasli, se motite. Žal v življenju šteje višina znanja, izobrazbe, razgledanosti, ne pa občutek nekoga, ki se hoče počutiti HIGH.

Da pa ne bo pomote: odvisnost od alkohola, tobaka, droge (tudi trave), hazarda, sexa, žuranja je še vedno samo ODVISNOST.
Vse to odločno zavračam, pa še vedno živim – kar dobro.

postavite vprašanje kakšnemu “realnemu” zdravniku,ki pozna situacijo:KAJ JE BOLJ ŠKODLJIVO:TOBAK,ALKOHOL,ALI TRAVCA……..
Strinjam se,da je človek,ki uživa travo redno,vsaki dan lahko ene vrste “slabič”,ampak če pokadiš kakšno sem pa tja,tako kot popiješ kozarček vinčka,pa človek še ni slabič…..

Verjemi ali ne – jaz ne pijem alkohola in ne kadim – tako je pač moje prepričanje. Veliko mojih znancev se je odločilo za tak način življenja – piješ ko si žejen in ne zato, ker to drugi pričakujejo od tebe in zaradi nekih ustaljenih zapovedi, češ, če ne nazdraviš z alkoholom, zdravica ne velja – yeah, right.
Sem pa že videla ljudi zadete od trave in verjemi, da niso prav nič simpatični niti prisrčno omamljeni ali kaj podobnega.
Če se ne znaš zabavati s trezno glavo, je s tabo res nekaj narobe!

Dragi moji, predvsem tisti, ki tako sekate po tej ubogi travi, če bi malo pogledali v zgodovino, bi videli, da tale travica ni pogruntavščina naše dobe, ampak so že v časih križarskih vojn prirejali hašišje zabave ali kadili travo, opij… Meskalin in drugi opiati so bili od nekdaj prisotni pri obredju – svečeniki so si z njimi pomagali do “razsvetlitve”… Velika večina svetovnih umetnikov se je drogirala na en ali drugi način. Cela naša zgodovina je polna takšnih ali drugačnih drog, saj droga ni le tisto kar je navedeno v kazenskem zakoniku, ampak tudi TV, ljubezen, hrana, kri, oblast…

Torej so učinki kako trava vpliva na človeka (in kakšne so posledice) znani že stoletja in so pač kakršni so. Tudi ni res, dragi jože, da ni mogoče ugotoviti pri vozniku npr. ali je kadil travo ali ne. Res da za to ni “pojoče travice”, se pa vidi iz urina in sicer še skoraj teden dni po kajenju. Je pa tudi res, da “zakajen” voznik ne bo tako kmalu povzročil nesreče na cesti, ker ne bo divjal kot tisti, ki so alkoholizirani (ali pa trezni!). Tudi tak človek ne bo prišel domov in do nezavesti pretepel svoje družine. In ne bo razbijal, kričal ali kako drugače kalil nočnega miru…

Hočem povedati le to, da vsi po vrsti (mislim na tiste, ki ste proti) mečete travo v isti koš z ostalimi trdimi drogami, pa pozabljate, da je že dokazano, da so njeni učinki ravno toliko škodljivi kot alkohol in cigarete (ali celo manj), samo pač vpliva na človeka nekoliko drugače. Res je lepo, da eni živite tako lepo zdravo življenje in razen svežega zraka ne konzumirate ničesar drugega, ampak pustite vendar drugi del ljudi, da dela po svoje. Tudi ne vem zakaj pestujete takšne večvrednostne komplekse nasproti ljudem, ki od časa do časa pokadijo kakšen joint. Namreč oni imajo težave, pa jih ne znajo rešiti, oni se ne znajo zabavati, če so trezni, oni ne bodo v življenju nikoli ničesar dosegli… Lepo vas prosim! Vse to sploh ni res in večina ljudi, ki kdaj poskusi travo ima povsem urejena življenja, znajo uživati življenje in nimajo težav pri študiju ali delu. (Seveda ne mislim s tem tistih stalnih “zadetkov”, ampak tiste, ki travo občasno konzumirajo.)

Tale prvi dečko, someone, je čisto jasno vprašal kar ga zanima. Zakaj se potem na njegovo vprašanje oglašate tisti, ki mu ne morete, ne znate, nočete odgovoriti?

Tisto o vinjenem ali zadetem vozniku sem pisala jaz, ne Jože.
Glede ugotavljanja vsebnosti nisem napisala, da se sploh ne da ugotoviti. Samo na odvzem urina pošljejo tudi alkoholizirane voznike, ki odklonijo alkotest oz. v izjemnih primerih.

Za vse ostalo pa le nekaj opripomb:
– pokažite mi umetnika (ki ste jih izpostavila), s koliko leti so umrli (redki so dočakali 50 let)
– svečeniki – kolikšna je bila povprečna starost ljudi pred več stoletji (stoletniki se pojavljajo šele proti koncu 20. stol.
– pravi absurd mi je primerjati TV, hrano, ljubezen z drogo, kot podkrepitev za njeno uživanje

Zadnji del pa sploh ne mislim komentirati. Vi očitno že veste. Jaz pa tudi. Morda ne bi bilo slabo pogledati kak prispevek o zdravljenju narkomanov pri don Pierinu, ki bi vam povedal, kam in kako pripelje nedolžno uživanje, probavanje (ko pridejo problemi) kak joint najmehkejših drog. Slišati bi morali zdravljence in njihove svojce. Začeli so tako kot vi govorite, občasno, ki je pa ne ve se kdaj prešlo v odvisnost od trdih drog. Če nekdo ni dovolj močan za reševanje dnevnih problemov brez stimulansa (pa čeprav v obliki trave), kako bo šele potem močan, da bi rekel: dovolj!? Problemov je pa tako in tako vsakdan več. Logično nadaljevanje? Vsakdan več konzumiranja napr. trave!

Da imamo večvrednostni kompleks, ker se ne vdajamo vsaj včasih kakemu jointu? Torej naj bi imeli občasni uživalci manjvrednostni kompleks. Zakaj pa? Zaradi nas? Obstaja samo: ali si IN ali OUT?

Sicer pa vsak, ki načne neko temo mora biti pripravljen na različne odzive (tudi take, ki niso njemu in nekaterim drugim povšeči), saj zato pa se reče te vrste komunikacije – Forum.

torej jo ne kadi. zakaj jo sploh kadiš če te nardi živčnga? da se postavljaš v družbi? in če si tip človeka, ki se ga mora zadet da mu je dobro ti predlagam da si najdeš kako drugo drogo, saj ni problem s tem. itak dobiš vse kar hočeš in kjer hočeš.

za ostale pa….a se sploh zavedate kok se trave skadi danes? da se jo kadi vsepovsod? da tudi tisti odlični in pridni po šolah kadijo travo? da ljudje, ki si ob petkih prižgejo kak joint živijo prav normalno in urejeno življenje, so srečni in jim nič ne manjka? ampak to samo tisti, ki občasno prižgejo kak joint in niso stalno sotned in high. sj tud alko v majhnih količinah povzroči zanimive situacije.

in še eno vprašanje za vse: a poznate koga ki je umrl zarad alkohola? kaj pa da je umrl zarad trave (zarad trave in ne zato ker je končal na trdih drogah, torej da je doživel overodse s travo) ?

Ne ljubi se mi prerekati in nasplošno mislim, da je ravno prerekanja na tem forumu odločno preveč. S svojim odgovorom sem hotela povedati, da situacija ni črno-bela, da ima vsak pravico da dela tisto, za kar meni, da je prav.

Obenem sem hotela opozoriti na to, da je fant vprašal čisto konkretno vprašanje in ne glede na to ali so bili vaši odgovori (razen nekaterih redkih) pravilni in dobronamerni, niso bili odgovori na njegovo vprašanje. Če se spomnite smo svoje čase na izpitu padli, čeprav smo odgovorili “vse prav”, vendar ne na vprašanje, ki so nam ga zastavili.

Sedaj se je pojavilo vprašanje kaj menite o legalizaciji marihuane in tam bi vaša mnenja prišla do izraza, oziroma človek celo prosi zanja.

Glede vašega vprašanja o starosti umetnikov pa se mi zdi, da sami veste, da ste kresnili mimo. Če cenite življenje po kvantiteti (številu let), potem so za vas največji umetniki tisti ljudje, ki dočakajo sto let. V resnici pa je tako, da so nam največje mojstrovine v vseh zvrsteh umetnosti dali umetniki, ki so (praviloma) zgodaj umirali (po sistemu: mlad umre, kogar ljubijo bogovi?). Sama menim, da dolžina življenja sploh ni pomembna, ampak kako življenje živiš in tisto kar v tem času ustvariš. Janis Joplin je rekla: “Živi hitro, umri mlad in bodi lepo truplo!” Danes je legenda rocka. Zakaj pa ne?

Prav imate, škoda se je prepirati, če smatrate, da smo se prepirali. V končni fazi je tudi to res, da je vsak sam gospodar svojega telesa (če prav to ni čist tako – a o tem ne bi sedaj!).

Spoštovana Mojca! Ne se bati, da me je kresnilo po glavi! Če ste mislila, da veste, kaj jaz mislim, ste se krepko zmotila. Komentirala sem samo vašo ponujeno “opravičilo” za uporabo drog, v umetniških krogih. Tudi sami priznavate, da so se “umetniki drogirali na en ali drug način” (citat vaše izjave). Posledično je LAHKO tudi to skrajšalo umetniku življenje, mar ne?

Vezano na to, sploh ne morete predvidevati, kako JAZ cenim življenje. Koliko let je človeku usojeno, je veliko odvisno od tega, koliko zanj stori sam (s starši najprej) od takrat, ko je dobil možnost, da živi določeno dobo na zemlji. Nekateri živijo kvantiteno drugi pa kvalitetno življenje. Katero je katero, je težko vedeti, kaj si posameznik v svoji glavi predstavlja. Morda nekomu pomeni kvantiteto – koliko je umetniških del pustil za zanamce, za vas pa koliko let nekdo živi oz. za umetnika, naj bi bila TO kvaliteta življenja.

A naj bi ,po vašem mišljenju, mladi iskali zgled ala Jenis Joplin? Torej je za vas sprejemljivo dejstvo, da ta umetnica ni bila sposobna odpeti niti ene same pesmice, če ni bila do podna zafiksana? Kakšna je pa izpadla, v “nezafiksanem” času, smo pa lahko videli vsi, ki smo gledali enega njenih koncertov (totalna nula). Ženska sploh ni znala pet!! Če je to kvalitetno življenje, ZAME ni, je pa bilo kratko! Saj praktično polovico časa ni vedela ne zase ne za svoje bližnje. Ali ima kakšen pomen, biti legenda, ki je na kratko končala zemeljsko bivanje zaradi drog?

Ja, jaz cenim življenje po kvantiteti IN kvaliteti. Človek, ki s svojim življenjem ravna kot s staro umazano krpo, si uniči možnost, da živi dolgo in dobro. Obojega skupaj skoraj ni. So lahko skrajnosti v to ali ono stran, vendar nobena sama ni dobra.

Ne vem za vas. Jaz ŽELIM živeti predvsem kvalitetno življenje (zase, za moje najdražje), s tem pa računam tudi na kvantiteto.
Nimam pa želje, biti nekakšna legenda.Zakaj pa?

Kaj naj rečem? O D L I Č N O!
Čisto se strinjam s tabo!

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close