Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek lastniki parcel na hr

lastniki parcel na hr

Torej, tema je za tiste, ki ste lastniki parcel na HR in tam tudi preživljate dopuste.
Pred mesecem dni je bil tukaj objavljen hr zakon, da če te inšpektor dobi kampirati na svoji parceli, ti vse skupaj zapečati za 60 dni…ipd.
Zanima me, če imate kaj izkušenj ali jih je imel kateri od vaših znancev, ali se ta zakon že kje izvaja…..mi hodimo vsako leto in gremo tudi letos, malce sem pa vseeno v skrbeh, če pustimo ob strani to, da imamo lastnino vedno poškodovano (vandalizem).
Tisti, ki bi želeli nakladati, da zakaj hodimo dol ipd, se vzdržite.

A se moramo res vzdržat komentarjev ? Ker če ni nujno, bi vseeno pripomnila, KAJ ZA VRAGA IŠČETE TAM, ČE VAS VANDALIZIRAJO ??????

Najbrž zato zapečatijo , če ne plačaš takse za vsakič ko si dol…
Jaz je nisem še nikol plačal…prejšnja leta je bla ena kazen če te dobijo…pa smo šli kar na rizik…briga me…itak samo spim na parceli..

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Kaj iščemo.
Smo lastniki že več kot 30 let. Parcelo smo kupili in je naša. Na parceli smo že ogromno let preživljali dejansko zastonj dopuste s čudovito nenagužvano plažo. Glede na naše plače (naše, ne morda vaše) bi si sicer privoščili le en teden normalnega plačljivega dopusta. Sosednji parcelaši so naši dobri znanci, pa naj si bodo hrvati ali slovenci.

drrr, saj bistvo je, da ne smeš spat-kampirat. čez dan si kao lahko na parceli. le kdo bi ti pa prepovedal, da se giblješ po svoji parceli čez dan.

Čaki malo, a je zdej problem šotor oz. prikolica al kaj? A tud če plačaš takso oz. kaj že zdaj zahtevajo..?

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Tole je pred mesecem prkopirala Barca:

ZAKON O IZMJENAMA ZAKONA O UGOSTITELJSKOJ DJELATNOSTI

Članak 1.

U Zakonu o ugostiteljskoj djelatnosti (»Narodne novine«, br. 138/06.) u članku 8. stavku 3. riječ: »Poglavarstvo« zamjenjuje se riječima: »Izvršno tijelo«.

U stavku 4. riječ: »poglavarstvo« zamjenjuje se riječima: »izvršno tijelo«.

Članak 2.

Članak 43. mijenja se i glasi:

»(1) Ukoliko gospodarski inspektor u provedbi inspekcijskog nadzora utvrdi da osoba kampira na zemljištu u privatnom vlasništvu, koje je izvan kampova iz skupine »Kampovi i druge vrste ugostiteljskih objekata za smještaj« i prostora određenih za kampiranje izvan kampova u skladu sa člankom 27. stavkom 2. i 3. ovoga Zakona, usmenim rješenjem u zapisniku, koje će izreći vlasniku kamp-kućice, kamp-prikolice i druge kamp-opreme ili njegovom predstavniku zabranit će na rok od 60 dana kampiranje i u svrhu kampiranja postavljanje kamp-opreme na tom zemljištu.

(2) Rješenje iz stavka 1. ovoga članka izvršava se odmah pečaćenjem kamp-opreme (šatora, kamp-prikolice, kamp-kućice, pokretne kućice, autodoma i druge odgovarajuće opreme za smještaj na otvorenom prostoru) ili na drugi pogodan način.

(3) Otpravak usmenog rješenja iz stavka 1. ovoga članka gospodarski inspektor je dužan otpremiti stranki u pisanom obliku u roku od 8 dana od dana izricanja zabrane usmenim rješenjem. Žalba se može izjaviti samo na pisani otpravak rješenja.

(4) Osoba kojoj je izrečeno usmeno rješenje iz stavka 1. ovoga članka, može pisanim putem, u roku od 24 sata od dana pečaćenja kamp-opreme, zatražiti da se zapečaćena kamp-oprema privremeno otpečati i u prisutnosti inspektora odmah iznijeti pokvarljive namirnice i osobne stvari, te poduzeti sigurnosne i druge mjere radi sprječavanja štete, nakon čega će inspektor kamp-opremu ponovno zapečatiti.

(5) Žalba izjavljena protiv rješenja iz stavka 3. ovoga članka ne odgađa izvršenje rješenja.«

Članak 3.

Ovaj Zakon objavit će se u »Narodnim novinama«, a stupa na snagu na dan stupanja na snagu odluke o raspisivanju prvih sljedećih općih i redovitih izbora članova općinskih i gradskih vijeća, županijskih skupština i Gradske skupštine Grada Zagreba te općinskih načelnika, gradonačelnika, župana i gradonačelnika Grada Zagreba, a dosadašnja poglavarstva jedinica lokalne samouprave nastavljaju s radom do stupanja na dužnost općinskog načelnika i gradonačelnika izabranih na neposrednim izborima.

Klasa: 335-02/09-01/01

Zagreb, 27. ožujka 2009.

HRVATSKI SABOR

Predsjednik
Hrvatskoga sabora
Luka Bebić, v. r.

tole je izbrskala Barca pred mesecem

ZAKON O IZMJENAMA ZAKONA O UGOSTITELJSKOJ DJELATNOSTI

Članak 1.

U Zakonu o ugostiteljskoj djelatnosti (»Narodne novine«, br. 138/06.) u članku 8. stavku 3. riječ: »Poglavarstvo« zamjenjuje se riječima: »Izvršno tijelo«.

U stavku 4. riječ: »poglavarstvo« zamjenjuje se riječima: »izvršno tijelo«.

Članak 2.

Članak 43. mijenja se i glasi:

»(1) Ukoliko gospodarski inspektor u provedbi inspekcijskog nadzora utvrdi da osoba kampira na zemljištu u privatnom vlasništvu, koje je izvan kampova iz skupine »Kampovi i druge vrste ugostiteljskih objekata za smještaj« i prostora određenih za kampiranje izvan kampova u skladu sa člankom 27. stavkom 2. i 3. ovoga Zakona, usmenim rješenjem u zapisniku, koje će izreći vlasniku kamp-kućice, kamp-prikolice i druge kamp-opreme ili njegovom predstavniku zabranit će na rok od 60 dana kampiranje i u svrhu kampiranja postavljanje kamp-opreme na tom zemljištu.

(2) Rješenje iz stavka 1. ovoga članka izvršava se odmah pečaćenjem kamp-opreme (šatora, kamp-prikolice, kamp-kućice, pokretne kućice, autodoma i druge odgovarajuće opreme za smještaj na otvorenom prostoru) ili na drugi pogodan način.

(3) Otpravak usmenog rješenja iz stavka 1. ovoga članka gospodarski inspektor je dužan otpremiti stranki u pisanom obliku u roku od 8 dana od dana izricanja zabrane usmenim rješenjem. Žalba se može izjaviti samo na pisani otpravak rješenja.

(4) Osoba kojoj je izrečeno usmeno rješenje iz stavka 1. ovoga članka, može pisanim putem, u roku od 24 sata od dana pečaćenja kamp-opreme, zatražiti da se zapečaćena kamp-oprema privremeno otpečati i u prisutnosti inspektora odmah iznijeti pokvarljive namirnice i osobne stvari, te poduzeti sigurnosne i druge mjere radi sprječavanja štete, nakon čega će inspektor kamp-opremu ponovno zapečatiti.

(5) Žalba izjavljena protiv rješenja iz stavka 3. ovoga članka ne odgađa izvršenje rješenja.«

Članak 3.

Ovaj Zakon objavit će se u »Narodnim novinama«, a stupa na snagu na dan stupanja na snagu odluke o raspisivanju prvih sljedećih općih i redovitih izbora članova općinskih i gradskih vijeća, županijskih skupština i Gradske skupštine Grada Zagreba te općinskih načelnika, gradonačelnika, župana i gradonačelnika Grada Zagreba, a dosadašnja poglavarstva jedinica lokalne samouprave nastavljaju s radom do stupanja na dužnost općinskog načelnika i gradonačelnika izabranih na neposrednim izborima.

Klasa: 335-02/09-01/01

Zagreb, 27. ožujka 2009.

HRVATSKI SABOR

Predsjednik
Hrvatskoga sabora
Luka Bebić, v. r.

Nikoli nobenih problemov, gradbeno dovoljenje kakor v Sl.prijava bivanja kakor v SL., davek plačam kakor v SL.Spoštuješ predpise in nimaš nobenih težav. Uživajte
Mi bomo saj 2 m, oz po željah!!!!

ok, naj še povem, da imamo parcelo (in tako na tisoče slovencev in hrvatov), ki ni zazidalna, zazidano nimamo nič, razen wc-ja, nadstreška za prikolico in stacionirano prikolico (in jasno, pod prikolico je zabetonirano). Se zavedamo, da ni prav tako. Zato smo pa vprašali. Tisti, ki imajo gradbene parcele, gradbena dovoljenja ipd, verjamem, da pač nimajo problemov, Saj zato sem pa vprašala, ker vem, da nas je ogromno takih, ki pa nimamo (in ne moremo imeti) vse urejeno.Urediti pa ne moremo zaradi hr zakonov, ki ne dovoljujeo spremembe v zazidsalni ipd, lahko ti dajo hišno št, ki jo pribiješ na prikolico, ma to nič ne pomeni, lahko se prijaviš na policiji in plačaš takso, ampak to nič ne pomeni, razen, da te prej dobijo.

Torej, za ceno 2 eur na kvadrat kupim v TNP majhno parcelo, travnik recimo, s pogledom na Špikovo skupino. Postavim WC, zabetonoram en del, postavim nadstrešek, prikolico in uživam zaslužen dopust. Kaj me brigajo zakoni !? Aja Hrvaška je itak Bocvana.

Mi imamo enako NEurejeno…baš boli me briga!

Kazni pa očitno ni…

Sranje je to, ker so take parcele ničvredne in se ne splača prodajat. Lej, pozabi na ta jebeni zakon…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

ok, na tem forumu, karkoli napišeš, se najde nekdo, ki te hitro naredi “majhnega”.
V času nakupa teh parcel smo bili skupna država.

primer: soseda ima v sloveniji (pa izven občine kjer živi) neko drugo nezazidalno parcelo (travnik), pa gre večkrat za vikend ali dopust tja s šotorom in prenosnim wc-jem in 50 litri vode v prtljažniku, pa ji zato naša država še ni zagrozila, da jo bo sankcionirala.

Tudi jaz imam na enem hribu (blizu doma) nek zelo strm travnik, ki ga sicer pokosimo, nič ni vreden, ampak da si tam, človek sprosti dušo, pa je, in si še nikoli nisem zamislila, da bi me v naši državi kdo lovil, ker bom tam prespala v šotoru s prijatelji in piknikirala.

kakorkoli že, sem že napisala, da se zavedam, da tudi to ni prav, da se kampira na črno, ampak država hr bi lahko uredila, da bi bil volk sit in koza cela. Ampak namen tega pisanja ni bil ta, ampak kar piše v prvem postu.

Veš, treba je prebrati tudi Zakon in ne samo spremembe..

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/128854.html
Članak 48.

(1) Novčanom kaznom od 2.000,00 do 15.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj osoba koja kampira izvan kampova iz skupine »Kampovi i druge vrste ugostiteljskih objekata za smještaj« i prostora određenih za kampiranje izvan kampova u skladu sa člankom 27. stavkom 2. i 3. ovoga Zakona (članak 27. stavak 4.).
(2) Za prekršaj iz stavka 1. ovoga članka, gospodarski inspek­tor može naplatiti novčanu kaznu na mjestu izvršenja prekršaja, u iznosu od 1.000,00 kuna.

OJ!

Tudi mi imamo tako kot vi. Mi smo lansko leto dobili kazen za kampiranje na črno. Na enega je, mislim, da 1000 kun, pa se je dalo vse zmeniti. plačali smo kazen za enega (bila 2 odrasla in 2 otroka) in inšpektorica nam je rekla. da če še pridejo naj jim samo pokažemo, da smo že plačali. Do sedaj je to še vedno veljalo. Je pa res da se nikoli ne petelinimo niti ne lezemo v rit 🙂 Imamo normalen odnos. Sosed je pa že 2 leti zaporedoma neredil celo štalo in je plačal, ajoj, velikooo pa še policija ga je odpeljala.
Jaz sem mnenja, da lepa beseda lepo mesto najde, pa nja bo to prinas ali pa pri sosedih ;))

lp

aja, kje pa ste? mi smo blizu pule.

tudi mi blizu pule, občina pa Vodnjanska

Tudi mi občina Vodnjan:))

Le da mi že tam, kjer nam je uspela urbanizacija področja, sprememba namembnosti in pridobitev gradbenih dovoljenj..tako da mi ne kampiramo več (smo pa krepko nekaj lepih let).

nova gospodinja – lani ta sprememba zakona, ki jo je prilepila zgoraj “dopust na vidiku”, še ni veljala:(

bejžte ven, kazen ogromna, mi smo po 20 letih šli, pa še mnogo drugih. Občina Vodnjan.

pak, kakšna je to ogromna kazen in kdaj so vas obiskali inšpektorji (lani,…).
No, saj se bojim, da bomo mi tudi “šli”, ampak dokler gre, smo doli, kot že povedano, brezplačno na dopustu, brezplačno, kljub temu, da v njihovih ne prepoceni trgovinah in gostilnah pustimo kar nekaj eur. ko bo pa “sranje” bomo pa zapustili to prečudovito deželo in iskali druge alternative.

A ja, vsa leta se je govorilo, da so inšpektorji najbolj aktivni na področjih-parcelah, kjer je interes čimprej znebiti se lastnikov zaradi njihovega interesa (gradnja cest, hotelov, kampov, golf igrišč ipd,…), pa ne vem, če je to res. Mi smo trenutno še v takem nezanimivem grmovju, da ravno prvi na vrsti ne bomo (al pa ja, se bomo kar malo slepili in bodrili)

Tudi mi občina Vodnjan…..
Ne vem, nisem še slišala, da bi nekdo plačal kazen, če je bil prijavljen in je tam spal. Mi se vsako leto pač prijavimo in lansko leto, ko so prišli na parcelo, smo pokazali te listke in je bilo to to. Sosedje pa so plačali kar precej, ker niso bili prijavljeni, pa so se tudi zmenili, da so plačali za eno osebo, bilo jih je pa 6 (ravno so imeli ene na obisku :P).
Kako bo pa letos pa nimam pojma, jih bo kar nekaj pred nami dopustovalo, poleg tega, sta moja teta in stric tam že od maja, prideta sem samo po penzijo :P, pa nista še nič plačala. Lahko, da bojo hodili zdaj kaj več okrog, ko bo večja sezona, zaenkrat nikoli nič.
Za tiste, ki pametujete. Ko bojo aranžmaji dopustov na slovenski obali ugodnejši, bom z veseljem dopustovala tukaj. Dol hodimo zato, ker je pač ugodna varianta in delaš kar ti paše. Ni gužve, morje čisto…. Ko bo v Sloveniji tako, sem prva v vrsti :). Je pa parcela kupljena v jugoslovanskih časih in najboljše zdaj, da jo kar zapustimo in gremo v Bernardin……Nikoli nismo imeli nobenih problemov s Hrvati, pa hodimo dol že pribl. 25 let. To kar imajo pa politiki, pa mene ne zanima, dokler se imam fino. Vandalizirajo pa tudi v SL vikende, vrtičkarje, itd…..

mala.biba, ali se prijavite na policiji ali kje drugje? Ker mi se nismo prijavili še nikoli, naši soparcelčkarji tudi ne, razen enega, ki se vsako leto prijavi in ima tudi hišno št. na prikolici.

In če se prijavite, naznanite da bivate KJE?

Lani to z pečatenjem še ni veljalo:(

Tudi mi smo kakih 12-15 let nazaj enkrat plačali kazen (nismo bili niti prijavljeni), pa je bila tako mala, da se nam je zdela smešna:)), drugače pa hodimo sem že skoraj 30 let.

Smo pa par let nazaj ugotavljali še nekaj – v roku max.2 dni smo dobili “inšpekcijo” na parcelo vsi, ki smo se prijavljali na recepciji v naselju.
Nas so iskali po hišni številki (Ki smo jo že imeli), pa se jim niti sanjalo ni, kje naj bi to bilo in so spraševali v gostilni, kje je… so jih poslali smer Mandriol in pri štepihu levo :))))

Mi se zdaj že leta prijavljamo na policiji v Puli.

A če se prijaviš na policiji, te pustijo na miru?

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Ravno tako lahko pridejo, jim pač pokažeš potrdilo, da si vsaj prijavljen.

Rabiš pa največ šest mesecev star izpisek iz zemljiške knjige, da si ti lastnik ter odločbo o hišni številki. In če nisi ti lastnik, overjeno (pri CRO notarju) pooblastilo, da se lahko prijaviš.

Nam ne delajo nobenih problemov.
In ja, odkar se prijavljamo na policiji, še nismo imeli kontrole.

Je pa res, da ne kampiramo (več).

Ampak to je samo prijava kratkotrajnega bivanja tujca v RH
http://www.mup.hr/main.aspx?id=47#kratkotrajni.

Kar pa ne pomeni, da ne kršiš Zakona o ugostiteljskoj djelatnosti:(

Dekleta, na kateri strani občine Vodnjan ste?

New Report

Close