Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Re: Aritmije

Re: Aritmije

Pozdravljeni, tudi jaz imam iste težave z VES.Pri meni “napadi” trajajo tudi po 12 ur in še več. Kdor doživlja te napade, ve, kako je to hudo. Holter je bil bp,tisti dan sem se dobro počutila, zaznanih je bilo okoli 200 VES. Jemljem tablete za pritisk Lorista H zjutraj, Lorista 50 zvečer. Kardiolog mi je predpisak Lekoptin mite 40 mg 3 x 1, da bi izredno moteče VES prenehale. Lekoptin jemljem 10 dni, pa izboljšanja še ni. Ali se učinek lekoptina pokaže šele po daljšem jemanju? Pa še vprašanje glede magnezija. Magnezij naj bi pomagal pri ekstrasistolah. Ali lahko jemljem tbl. MG 250 mg poleg omenjenih zdravil?

Hvala za odgovor in lp

Spoštovani!

Magnezij lahko kombinirate z lekoptinom. Kolikšen pa je utrip, kadar imate napad?

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Takrat, ko se VES pojavljajo na vsak drugi, tretji utrip, je utrip okoli 50 ali manj, ker pač utripi izostajajo. Se pa zgodi,ne pogosto, da kar naenkrat srce začne tolči tudi preko 130, takrat so VES na osmi, deseti utrip, po nekaj minutah se srce umiri in VES prenehajo.Če je vse v redu imam utrip od 60, največkrat pa 70.Kako je z Lekoptinom, ali mi bo pomagal šele čez čas? Ali se tudi pomirila kot so Apaurin ali Helex lahko jemljejo v kombinaciji z navedenimi zdravili. Vzamem jih redko, pa še takrat se mi zdi, da mi ne pomagajo preveč. Morda takrat malo manj zaznavam VES, so pa še vedno prisotne.
Hvala za odgovor in lp

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Lekoptin bi morali načeloma jemati stalno. Lahko ga kombinirate z apaurinom ali helexom, ki samo pomirjata, ne delujeta pa ravno an srčno akcijo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Se opravičujem, da vas nadlegujem, ampak še vedno ne vem ali Lekoptin prime šele po daljšem jemanju.
Hvala za odgovor in lp

Spoštovani!

Prime vsakič, ko ga vzamete. Potreben pa je stalna raven v krvi, da preprečuje večjo vzdražnost določenih delov srca.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close