Med.Over.Net

Nosečnost

Podpora, nasveti in vzpodbudne besede, ki vam pomagajo v trenutkih negotovosti, ko pričakujete otroka. Izmenjajte nosečniške radosti in tegobe.

rahla črtica

Default avatar

nelly

včeraj zjutraj sem naredila test in se je videla srednje obarvana druga črtica, zdajle pa sem test ponovila in je bolj rahla. upam, da nama je res uspelo, drugače imam pa jutri pregled in bo vse jasno pri čem smo. sva zelooo vesela in upam, da sta pokazala prav. očitno je še bolj na začetku. lepo je bilo videti črtico.
Default avatar

:)))))

Čestitam:)) upam.da se ti kmalu pridružim..
Default avatar

nelly

hvala upam, da bo jutri potrdila :)))))
Default avatar

Natalči

Pozdravljena!
Tudi pri meni ko sem bila prvič noseča se je pokazala zelo rahla črtica, kar je pomenilo, da mi je menstrucija zaostajala le kratek čas, tako da noseča pa sem bila, če si uporabila test Clesrblue, boste 99,9% zibali čez devet mesecev ;)) Pri drugem otroku oz. nosečnosti pa sploh nisem rabila testa ker sem vedela da sem noseča oz. sem kar čutila da je to to: Pa sem ga vseeno naredila in bilo je točno to.

Veliko sreče :)
Default avatar

nelly

saj sem bila na pregledu, ni se še nič videlo tko da imam čez dva tedna ponolno pregled ker naj bi bilo potem že šest tednov, dala me je tudi v laboratorij. saj sama tudi vem da je to to razen če ni kaj hudo narobe. sem pa bila v roku pol leta tko in tako na pregledu in je blo vse ok. po mojem bomo kar zibali. zdaj imam že več znakov, ki jih prej nisem imela pa tudi v prvi nosečnosti takih ni bilo.
Default avatar

ju3

nelly je napisal/a:
saj sem bila na pregledu, ni se še nič videlo tko da imam čez dva tedna ponolno pregled ker naj bi bilo potem že šest tednov, dala me je tudi v laboratorij. saj sama tudi vem da je to to razen če ni kaj hudo narobe. sem pa bila v roku pol leta tko in tako na pregledu in je blo vse ok. po mojem bomo kar zibali. zdaj imam že več znakov, ki jih prej nisem imela pa tudi v prvi nosečnosti takih ni bilo.
in kaj kaže vrednost hormona, kolk je?
Default avatar

nelly

ne vem bom vedla čez dva tedna razen če bom prej bolana. zdaj sem bolj mnenja da je kaj narobe. naredila sem dva testa bc danes pa cb pa ni nič pokazal, poleg tega imam pa še rjavi iscedek tako da očitno nekaj ni v redu.
Default avatar

nelly

prva dva testa sta bila pozitivna
Default avatar

jaz tudi:)))

Meni je test za ugotavljanje zgodnje nosečnosti iz Muellerja pokazal dve črtici, probam CB in ni nič pokazal, čez ene 10 min(ko rezultat naj ne bi bil več realen) pokaže rahel rahel plusek...tako da tudi CB ni ravno najboljši.

probam CB čez par dni, je bil plusek zelo zelo močen.
Default avatar

ju3

nelly je napisal/a:
ne vem bom vedla čez dva tedna razen če bom prej bolana. zdaj sem bolj mnenja da je kaj narobe. naredila sem dva testa bc danes pa cb pa ni nič pokazal, poleg tega imam pa še rjavi iscedek tako da očitno nekaj ni v redu.
čak malo, kako čez dva tedna. izvid vrendosti beta hcg je še isti dan in je v tem prim. kar pomemben, sploh če je bil test pozitiven (piše namreč v navodilih da je pozitiven ne glede na intenziteto obarvanosti črtice), sedja pa imaš kot pišeš izcedek. mi res ni jasno, kako čez dva tedna.
Default avatar

nelly

pregled imam čez dva tedna.naj še enkrat povem dvakrat sem naredila test baby check in sta bla pozotivna čeprav so bile črtice srednje rdeče clear blue pa je bil danes negativen, na ultrazvoku se ni nič videlo ker je rekla da se vidi pri 6 tednih zato imam čez dva tedna ponoven pregled. edin kar mam je rjavi izcedek in bolečine kot da sem bolana. m nimam prijateljica pa sumi na izvenmaternično nosečnost, z ginekologinjo smo se pogovarjale tudi o tem da če sumijo na izvenmaternično nosečnost da šele pol preverijo raven hormona v krvi. to je vse kar vem.
Default avatar

ju3

po teoriji je tudi pri ekstra uterini lahko test pozitiven. saj gre za nosečnost v napačnem delu rodil in se pol vseeno izloča hormon. in enako so vrendosti beta hcg v krvi višje, kotje to pri nosečnosti.
slednje vem iz lastnih izkušenj. saj sem po SS po abraziji, zaradi suma na ekstra uterino (ob pozitivnem urinskem testu doma in pri ginekologu) ker v materialu poslanem na histološki pregled niso našli placentarnih resic in sem ob tem začela dva tedna po abraziji še masovno krvavet, morala v bolnišnico v intenzivno nego, zaradi 24 urnega nadzora in kontrol vrednosti hormona. no na srečo je bil le lažen preplah.

za baby check je značilno da reagira na manjšo količino hormona v urinu, kot clearblue, tako da je načeloma možno da je bil prvi pozitiven, drugi pa ni pokazal nič v kolikor gre za zgodnjo nosečnost. ponovi test, da boš bolj umirjena. čerpav ja v teh tednih žal ni druge kot le čakat kako in kaj se izteče.
Default avatar

letty

žal ne bo nič. sem dobila m ampak moram vseeno it na pregled da vidijo kaj je bilo. tako mi je sestra pri g naročila. pa drugič.
Default avatar

nelly

tudi pri nas ne bo nič, sem dobila menstruacijo,upam pa da bo malu plusek.