Forum: Nosečnost

Podpora, nasveti in vzpodbudne besede, ki vam pomagajo v trenutkih negotovosti, ko pričakujete otroka. Izmenjajte nosečniške radosti in tegobe.

Trisomija 13

Odgovori Nova tema
Default avatar NenyaT 15 Jun 2009 21:20

Pozdravljeni!

Nisem panik, vendar imam eno vprašanje glede izvidov DHT-ja, ki me zelo mori.

Pri merjenju nuhalne svetline mi je ginekologinja izračunala tveganje
Trisomija 21 - 1:3506,
trisomija 18 - 1:5275 in
Trisomija 13 - 1:9007

Odločila sva se še za DHT in izvidi so taki:

Trisomija 21 - 1:14206,
trisomija 18 - 1:2339 in
Trisomija 13 - 1:1990

Izvid DHTja je bil naslednji:
Free hCG 11,5 IU/I (0,371 MoM)
PAPP-A 1.200 IU/I (0,434 MoM)

Zdaj pa me zanima, kako to, da je verjetnost za motnjo pri trisomiji 18 in 13 po DHT višja, in ali, glede na rezultate, svetujete še dodatne preiskave.

Stara sem 29 let, to je moja prva nosečnost.

Najlepša hvala za odgovor in lep pozdrav,

zaskrbljena

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar zvezdica zaspanka... 16 Jun 2009 07:38

Po rezulattih sodeč, ni nobenega indica, ki bi nakazazoval dodatne preiskave.

Predstavljaj si 1990 žensk, vse stare toliko kot ti, vse enako noseče, vse enake rezulate - ena izmed teh 1990-ih bo imela otroka s trisomijo 13. Možnost je resnično zanemarljiva, obstaja pa.

Torej možnosti imaš dve. Bi imela otroka s trisomijo ali bi raje tvegala pregled, kjer obstaja zanemarljiva možnost splava, vendar pa je rezulat 100%. (oziroma 99,99% - v medicini pač ni nič 100%).

Gle jaz sem imela 35 let pri prvem otroku. Testi niso dopuščali brezplačne AC. Moj g - Dr.Pušenjak mi je rekel,(ko sem ga vprašala če naj grem samoplačniško na AC): AC je privilegij. tOREJ?

Sploh ni bilo dileme. Šla sem in imela potem mirno nosečnost. Srečno.

Default avatar ja, mirno 19 Jun 2009 12:09

Ja, narediš vse teste, ki so vsi OK in potem mirno nosečnost, misli si. Moji testi so bili vsi super, pa imam slepo punčko, krasno a ne?

Sodelavka v sosednji pisarni ima pa mongoloidno dete, čeprav so bili vsi testi, so bili vsi začudeni... Vse teste je šla pa delat, ker je njena sestra imela po vseh mogočih testih strašno veliko tveganje za mongoloizem, a se je vseeno odločila dete obdržati, pa je otrok čisto normalen.

Potem pa zaupaj testom, če upaš...

Default avatar silence555 19 Jun 2009 12:39

Rezultati tvojih testov so super....jaz sem imela dost nižje in sem šla na AC...sedaj čakam rezultate, ki naj bi bili naslednji teden....
test AC plačaš če imaš rezultate 1:300 ali več...stane pa okol 600 eurov....

če bi jaz imela tvoje rezultate ne bi šla delat AC...ampak ti pa kakor hočeš...če ne boš mogla bit mirna, potem daj 600 eurov in boš 100% zvedela ali je vse ok ali ne....

Stran 1 od 1
Na vrh