Najdi forum

Vedno sem imela moške moje generacije ali starejše par let..

Na enkrat se je pojavil on..iznenada, bliskovito in resnično..
8 let mlajši od mene…
Je možna ljubezen…taka prava??
Mogoče sem malo tako..zadržana zaradi razlike v letih…
Imate kakšne take izkušnje oz. ste mogoče v taki ali podobni vezi 🙂
Ali je to možna samo simpatija…

Jaz 36, on 28.

Edini problem, katerega imaš je predsodek. Je to zgolj res tvoj ali pač strah pred mnenjem okolice ?

Če je ljubezen, je to to in amen. Kar pogumno !

Midva z ženo imava 16 let razlike. Takoj ob prvem kontaktu sva vedela, da je to to. In JE!

Kaj čakaš?

Miran Vučko
nova
Uredništvo priporoča

To je popolnoma sprejenljiva razlika saj sta že oba odrasla. Če se ujameta in se zaljubita, potem mislim, da ne bi smelo bit nobenih ovir.

..ljubita se in imejta se rada…in ne razmišljaj o letih-razmišljaj o vaju….

Jaz ne vidim prav nobene težave, če sta si všeč, potem samo plani….

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Super kombinacija 😉
Uživaj in si ne razbijaj glave…Čas bo pokazal svoje 🙂

Tudi moj je 8 let mlajši. Veza u nulo ! Je pa res, da sva 20 let starejša od vaju.
Fant pri osemindvajsetih pa ne vem …… ti kar pogumno dalje, ampak bodi na vse pripravljena.

Največji problem lahko nastane pri otrocih: ali jih bosta imela ali ne ?
Tebi biološka ura teče in bom kmalu prestara za otroko. In če si bo on takrat želel otrok, bo hitro poiskal mlajšo, ti pa boš izvisela.

Nočem te strašiti, ampak razlika v letih prinaša probleme. Zato v taki vezi lahko funkcionirata dva, ki se imata resnično rada in ki sta pripravljena za to vezo iti čez ovire, ki jih drugi nimajo. Govorim iz izkušenj !

Oj, nevem zakaj bi se obremenjevala z leti, saj ni toliko razlike. Pomembno je kako se ujameta, želje, cilji,…čas bo poskrbel za vse in tako boš ugotovila kaj in kako. Res pa je, da lahko nastane problemček pri otrocih, če si jih ti želiš on pa mogoče še ne, čeprav tudi on ni več tako “mlad”.Ko se bosta bolj spoznala boš tudi to hitro ugotovila, zato se nikar ne obremenjuj s tem.
Pozdravček

Mogoče ima pa tudi on rajši malo starejše od sebe… Daj času čas pa boš videla ali je samo simpatija ali kaj več? Verjetno si ti že na svojem (stanovanju,..) kaj pa on? Upam, da ni kakšen mamin sinko!

jaz sem imel 21 ona 27. bilo je pred več kot dvajsetimi leti. ljubezen pa traja in traja. tudi po izgledu naju ne more nihče pogruntati da sva razlika. samo dajta kar pogumno. boš videla da bo zveza močnejša kot katerakoli. če bi se še enkrat odločil bi bila to ona.

Nadka6 pozdravljena! Sama sebi dovoli da ga čim bolj spoznaš potem boš pa že ugotovila. A sta se šele spoznala? Malo ga potipaj po njegovih željah itd…Je zaposlen ali še študira? Živi sam ali s starši? Moj bivši je bil 4 leta mlajši od mene pa sva bila malo več kot 2 leti skupaj in moram iskreno povedati da sva se imela rada in ko sem jaz po dveh letih omenila otroke se je najina veza prekleto hitro skrhala, čeprav še danes ne vem zakaj ga je to tako iztirilo, saj sva vendar sanjala o vsem tem in tako je odšel nazaj k svoji mamici ker se pri svojih 30ih še ni čutil zrelega za karkoli….Upam, da je tvoj drugačen, da je samostojen moški in s svojimi cilji v življenju. Pozdrav in veliko sreče

Starostne razlike so hudi klišeji. Tip, ki bi imel osem let mlajšo, zagotovo ne bi odprl takšne teme… in zagotovo se ne bi sploh nihče nič spotikal niti ob otroke, niti ob bio. uro, še najmanj ob razliko. Klišeji so huda reč, tudi ti si jim podlegla, kot vidiš. V zgodovini je bilo pa polno parov z drastično starostno razliko v vse smeri – in ni bilo nikomur prav nič nenavadno.

Naj mi moški oprostijo, ampak tudi narava je na strani para starejša ženska, mlajši moški, saj je življenjska doba žensk statistično daljša. Se pravi, da imaš z mlajšim možem veliko več možnosti, da na jesen življenja ne boš deset let sama. 🙂

Leta naj te ne motijo, bodi pozorna na stvari kot pri vsakem moškem. Zveza ne bo srečna in uspešna zaradi starostne (ne)razlike, ampak zaradi drugih dejavnikov.

KAJ PA – će je on 15 let mlajši ?

Tole v povprečju seveda drži. Ženska, ki jo je tega strah si mora poiskati takega moškega, čigar predniki so dolgo živeli – pa bo.

Vendar tudi vse ostalo niso le klišeji. Npr. biološka ura za imeti otroke je bistveno pomembnejši faktor pri ženskah, kot pri moških.

Z vidika obsojanja take zveze pa… ni vredno besed.

Moje mnenje o tovrstnih moških je, da potrebujejo mamice in seksualne učiteljice.
Pa ne sedaj: a moški pa imajo lahko mlajše.. Ja, lahko! Ker je narava tako dala, da ženska okoli 45. leta začne z meno, med tem ko je moški še čisto okay ploden in ni nevarnosti za zdravje ploda vse tja do… kaj vem koliko let.
In za to, ker ženske smo lepši del narave, moški vizaulisti da je hudo in še bi lahko naštevala! Saj vemo, siva ženska je stara, siv moški pa šarmanten itd itd.

Torej je takšna veza, on več kot ene 6 let mlajši, lahko uspešna samo, če je ona bolj komandirski, šefovski tip, on pa potrček ki raca zadaj.
Kot pa vemo, je moških in žensk ki ustrezajo gornjemu opisu kar dosti.
Ker so relacije/vloge tako zelo jasne, je po mojem veza lahko še kako uspešna!

Nadka6,

leta so samo številka. Tudi pri nama je 8 let razlike. Na začetku je bilo nekaj težav, zdaj pa funkcionirava fenomenalno. Sprejel je tudi mojo hčerko in to naredi le moški, ki te ima resnično rad… Le pogumno naprej!

Roza

Vse je možno…jaz 31 in on 58 pa nama gre odlično

sem skeptična.Mislim,da si preveč mladega ne bi vzela.Moški imajo radi mlajše ali vsaj toliko stare,kot so oni.Pogledov na to je ogromno.
Lahko poiskusiš,bodi pripravljena na fitbeg.V začetku je vse dobro,kasneje pride do razlik,ki so včasih nepremostljive.

Tole v povprečju seveda drži. Ženska, ki jo je tega strah si mora poiskati takega moškega, čigar predniki so dolgo živeli – pa bo.

Vendar tudi vse ostalo niso le klišeji. Npr. biološka ura za imeti otroke je bistveno pomembnejši faktor pri ženskah, kot pri moških.

Z vidika obsojanja take zveze pa… ni vredno besed.[/quote]

Biologija tukaj vsekakor igra vlogo, ampak na srečo je tu še starševski nagon oziroma želja po otroku – ta pa ni odvisna od let. Mene bi bilo bolj strah hoditi s tipom, ki bi pri 38, 40 panično ugotovil, da je statistično in družbeno gledano zadnji čas, da zaplodi potomca (čeprav očitno doslej neke pretirane želje ni bilo, drugače bi potomec že bil), kot s 25-letnikom, ki o tem razmišlja šele abstraktno. No, pri 36 jaz vsekakor še ne bi bila plati zvona, pa tudi 28 let ni tako malo, da moški ne bi mogel že resno razmišljati o družini. So kar idealna leta za to (kar ne pomeni, da pri 40 niso – velja za oba spola).

@Alenka38, kakšne pa so sicer razlike med vama? Razumeš, kaj hočem povedati?

New Report

Close