Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek a lahko babica in dedek zahtevata stik z vnukom ali vnukico?

a lahko babica in dedek zahtevata stik z vnukom ali vnukico?

A lahko dedek in babica na Csd zahtevata stik v vnuki in vnukico?

NE

ne, ne moreta

težka… pojma nimam…

sem sicer tudi sama ločena s tremi mladički in prav se mi zdi, da imajo še vedno stike s obema babicama in dedkama…

nisem pa premišljevala o tem, ampak mislim, da težko, ker po tej logiki bi isto lahko zahtevali tudi svakinje in svaki in konec koncev cela familija…

Seveda lahko, kaj bosta pa dosegla, je pa drugo vprašanje. Na CSD lahko pride vsak trontelj z najbolj tronteljsko zahtevo.

P.S. Vsaka naveza na spoštovanega Mirana Trontlja je zgolj naključna.

otroci živijo v isti hiši z dedkom in babico sam v zgornjem nadstropju, pa starši ne pustijo otrokom stikov z dedkom in babico.

Lahko,Zakon o družinskih razmerjih člen 106/a

Meni je bilo pojasnjeno na CSD-ju, da tako kot oče, lahko tudi stara starša vložita tožbo za stike z vnuki.

ja lahko vložijo tožbo za stike če se drugače ne da ….piše v zzzdr…se glih zdej učim to

To odraža samo eno ; skrajno neumnost vseh odraslih vpletenih.

In zakaj že mamica in oči ne dovolita stikov? Kako lahko potem sploh živita v hiši svojih staršev? Predvidevam, da je to hiša staršev, če živijo tamladi zgoraj.
Jaz res ne razumem tega a res stari starši tako hudo slabo uplivajo na vnuke ali so starši tako na hudičevo žleht in so pojedli vso pamet tega sveta?


Je zelo pokvarjeno, da nekdo otroku preprečuje stike z dedkom in babico.


Je zelo pokvarjeno, da nekdo otroku preprečuje stike z dedkom in babico.[/quote]

Je ja, če ne obstaja zelo dober razlog za to. Za pokvarjene dedke in babice pa verjetno še nihče ni slišal, ane?


Je zelo pokvarjeno, da nekdo otroku preprečuje stike z dedkom in babico.[/quote]

Je ja, če ne obstaja zelo dober razlog za to. Za pokvarjene dedke in babice pa verjetno še nihče ni slišal, ane?[/quote]

Želja po stikih ne more biti pokvarjena

In ponavljam :”Za pokvarjene dedke in babice pa verjetno še nihče ni slišal, ane?”

V tem primeru pa ni argumenta, ki bi me prepričal, da nimajo druge možnosti, kot živeti v isti hiši s starimi starši. Treba je pač poiskati drugo stanovanje.

In ponavljam :”Za pokvarjene dedke in babice pa verjetno še nihče ni slišal, ane?”[/quote]

Smo slišali, ja, ampak s takimi “ta mladi” ponavadi ne živijo skupaj v isti hiši, ampak se odselijo čimdlje stran.

Ne pustijo stikov, ali ne pustijo TOLIKO stikov, kot bi stara starša želela? Ker to je velika razlika…

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

Zahteve starih staršev po stikih z vnuki se običajno pojavljajo v ločenih družinah, najpogosteje v tistih kjer starš (zaradi kakršnegakoli razloga pač že) krati stike svojega otroka s svojimi starši. Dam hipotetičen primer:
Jaz, ki sem ločena sicer poskrbim, da imajo otroci stike z mojima staršema, ex, ki pa je skregan z svojimi, pa otrok v času stika ne bo peljal k svojima staršema, temveč bo odgovornost za stike z njegovimi bližnjimi sorodniki zvalil name …..njegovi starši bodo tožili mene, da jim mora omogočiti stike, četudi ima njihov sin (oče otrok) dovolj časa, da poskrbi, da imata njegova starša kvalitetne stike z vnuki……..zmeda vseh zmed………

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Sama mislim, da če starša sama nimata stikov z nekom potem jih tudi otrok jasno nima!
Pred leti sva s z babico (moževo mamo) prekinila vse stike in stem jih je tudi otrok. Žal žleht ljudje obstajajo in glede na škodo ki jo je naredila celotni družini ga bo videla le preko najinih trupel.
Otroci postanejo zaradi svoje labilnosti hitro tarča manipuliranja odraslih in ne bova dovolila, da bi nanj kakorkoli vplivala.


Breeze…vendar sta vidva (oba) združena….. ne mečeta si polen pod noge, v primeru ločenih družin pa je to le še dodatna porcija polen pod noge…….včasih celo v dogovoru enega od starešev in starimi starši……

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

V primeru, da stara starša, v katerih hiši družina živi, kvarno delujeta na vnuke, je dolžnost staršev, da otrokom zagotovijo mirno in varno otroštvo ter takoj poiščejo nadomestno bivališče, četudi še tako majhno.

Pri nas bivša tašča pokliče mene, ko bi rada videla otroke.

Spet en kup forumašic, ki nima pojma o pravu.

DA, stike lahko dedek in babica zahtevata. Preberi si Zakon o zakonski zvezi in družinskih razmerjih. Tam piše pod kakšnimi pogoji lahko stike zahtevata.

Preberi si Breeze, za sabo, kaj pišeš; odločno svetujem!

Če imaš ti slabe izkušnje z moževo mamo, ti še ni treba grozit s trupli in ne vem čem.

Moja mami je bila skregana s svojo mami, in moj oče s svojim enim bratom. meni sta skoz govorila: to so odrasle zadeve, to so še vedno tvoja babi in tvoj stric, in če želiš, jih lahko obiskuješ kadarkoli kolikor hočeš! iN sem obiskovala normalno in babi in strica. Brez težav, ko in če mi je kdo kaj rekel čez starše sem samo rekla: to je za odrasle, sami se zmenite.

In tak način se mi zdi najbolj ustrezen, in ga tudi naprej svetujem vam. Če ste se vi skregali ne rabi zaradi tega otrok biti prikrajšan za babico. To je stvar odraslih! potem se čudite zakaj toliko stravmatiziranih otrok hodi po svetu!

New Report

Close