Med.Over.Net

Duhovnost, meditacija in joga

Kako najti in ohraniti pot k notranjemu miru, k radosti in življenjskemu optimizmu?

kako spoznati osebo?

Default avatar

Naivna ali res?

Nisem več rosno mlada, štejem 47 let. Sem materialno preskrbljena s tremi otroci s katerimi se lepo razumemo in so že na svojem. Finačnih težav nimamo, avta nimam, me pa veselijo drobne radosti v življenju. Ljubim lepa sončna jutra, naravo in saj upam, da nisem zahtevna.

Pred osmimi meseci sem spoznala zelo prijetnega sogovornika-moškega mojih let. Med nama razen zelo prijetnih klepetov ni bilo ničesar intimnega, ker si vsak želi svojo svobodo.
Pred dvema mesecema je zamudil, bila sva domenjena za klepet in pijačko. Počakala sem ga in mu nisem ničesar očitala.

Pred enim tednom pa sem nenamerno zamudila jaz. Počakal me je, toda to je bil drug človek. Verbalno in fizično me je napadel. Bil je ko stekel pes. Včeraj me je klical po telefonu im me zopet napadal.

Z njim ne maram več stika. Me pa zelo psihično obremenjuje misel, kako, da nisem že prej ničasar opazila? Kaj nimamo šestega čuta, življenskih izkušenj, kako prepoznati osebo, saj imam tudi v službi veliko posla z ljudmi? Ali sem res tako naivna?
Default avatar

Igor HCL

Pozdravljena!

V sam dogodek se ne bom spuščal, ker tema ni iz mojega področja. Odgovoril pa bom s področja šestega čuta.

Vsi ljudje imamo možnost zaznavanja s šestim čutom, seveda. Vendar pogosto te možnosti ne uporabljamo, ker so za nas sporočila, ki jih dobivamo s svojimi petimi čuti, preglasna. Pisal sem že o poslušanju grbastim kitom, in to je to. Intuicija je čut, ki je nenadomestljiv, vendar prav pri delu z ljudmi prepogosto odpove. Lahko rečemo, da zaradi dreves ne vidimo gozda - ali nekdo nam je vizuelno tako všeč, ugaja nam njegov glas ali to, kar nam govori, da postanemo nepazljivi in ne prisluhnemo intuiciji.

Prav to, da nam nekdo zmede sistem zaznave, je recimo glavna prednost in orodje iluzionistov - čarovnikov, pa žeparjev in goljufov itd. Zato je toliko bolj pomembno, da se ne navdušujemo prehitro, da se v miru posvetujemo s samim seboj in s svojim višjim Jazom, da mu prisluhnemo, ko smo sproščeni. Sledke besede in lep izgled nas prepogosto zavedejo..,,
...naj bo Luč, Ljubezen in Radost!...

Igor T. - LOSANG TASHI
Default avatar

anakonda

Pozdravljena! Ne čudim ti se, da se ti je to pripetilo, saj danes sploh ne veš kdo je kdo in tudi če z njim komuniciraš kar nekaj časa, ugotoviš da ni to ta človek ki bi si ga želela. Kot pravi Igor, res najbolje je uporabljati svojo intuicijo, ki te nikoli ne bo pustila na cedilu ampak v praksi je to zelo težko. Všeč ti je glas, stas, pa morda tudi lepe sladke besede in potem si tam kjer si. Da, zelo težko je predvsem za nas v zrelih letih, kako navezati stik, ko pa - naj mi oprostijo nekateri,nimaš zaupanja v nobenega, ker pri vsakem najdeš nekaj kar ti ne odgovarja. Ampak mislim, da so še nekje res dobri moški, ki so tudi takega mnenja kot jaz, ki bi želeli navezati stike z ženskim spolom, pa jih je strah, ker so imeli tudi oni izkušnjo bolečo. Zato dragi moški splol, opogumite se in pišite na forum, da poklepetamo in si kaj povemo. Saj veste, mi nismo več za v disko, kjer bi si lahko iskali prijatelje. Je pa nekaj res, ko si sam, si res popolnoma sam, ker te nihče ne povoha. Cenjeni so samo tisti, ki so v paru. Kaj pa mi, ki nismo v paru? Imamo lasten dom, ki smo si ga sami prigarali, imamo službo da lahko preživimo in živimo, smo mobilni, le prijateljev nimamo, da bi lahko odšli na klepet in si kaj lepega povedali, se malo sprostili in si poloepšali naša zrela leta.
Default avatar

Igor HCL

Do tule je vse v redu, od tu naprej pa bo tole že ženitna posredovalnica. Drage gostje in gosti tehle strani, v te namene imate vsaj dve privlačni strani, www.kupid.com in www.ona-on.com. Obilica moških in žensk, ki se med sabo iščejo. Pa na obeh straneh je klepetalnica, kjer se tudi lahko spozavate. Le tole tu bo še naprej služilo svojemu prvotnemu namenu. Pa obilo sreče želim!

Igor T. - LOSANG TASHI
Default avatar

AFRODITA

Igor HCL je napisal/a:
Do tule je vse v redu, od tu naprej pa bo tole že ženitna posredovalnica. Drage gostje in gosti tehle strani, v te namene imate vsaj dve privlačni strani, www.kupid.com in www.ona-on.com. Obilica moških in žensk, ki se med sabo iščejo. Pa na obeh straneh je klepetalnica, kjer se tudi lahko spozavate. Le tole tu bo še naprej služilo svojemu prvotnemu namenu. Pa obilo sreče želim!
Ni bil moj namen, da bi si sedaj tukaj iskali življenjske partnerje, moja pobuda je bila, da bi se tuka pogovarjali in si izmenjevali svoja mnenja in si kaj tudi svetovali. Veste, ljudje v naših letih se težko spravimo na take forume, kot da nas je nekaj strah, da nas bo kdo obsojal in se nam posmehoval. No saj se dogaja tudi to, ampak to sonezreli ljudje in še neodgovorni do življenja. Zato naj si mislijo kar očejo, tudi za njih ura teče naprej.
Default avatar

Igor HCL

A to je zdaj tako, da ste od doma Anakonda, iz službe pa Afrodita? Meni je tudi tako prav.

No, ne glede na to sem opravil malo raziskavo. Na KUPIDU je prijavljenih in aktivnih nekaj preko 1.200 ljudi v starosti preko 50 let, pa jim ni prav nič nerodno in jih nihče ne obsoja. Na ONA_ON je teh še več, saj je samo žensk, starih nad 50 let, 344, ki iščejo.

Nezreli ljudje so pa povsod, v klubih, barih, na planinskih izletih ali na teniškem in golf igrišču ter še kje. In nikjer ni rečeno, da jih je pa ravno na Kupidu ali na Ona-On več, kot je sicer povprečje. Le predsodkov se je treba znebiti. Samo tarnanje in izmenjava slabih vzorceh tu ali kje drugje, nič ne pripomore k rešitvi problema.

Ob tem vas spet spomnim na vic o Gorenjcih. Draga Anakonda-Afrodita, SREČKO JE TREBA KUPIT!

Igor T. - LOSANG TASHI
Default avatar

matjazko

Zmotno je prepričanja, da drugim lahko čitamo njihove misli, da imamo nekakšen nadnaravni šesti čut itd., čustva je potrebno izražati. Da pa človeka natančneje spoznaš, to zahteva določen čas. Nekateri so dobri akterji, ki nosijo razne maske, ti večino ljudi lažje preslepijo, medtem ko druge lažje spregledamo. Pogosto so tudi čustva soodgovorna za našo slepoto, ker imamo zgolj idealizirane predstave o ljudeh, ki so nam nekako simpatični.

Njegov odziv se mi zdi zelo prostaški in bi na tvojem mesti prekinil odnose s tem človekom, ki si jemlje pravico, da te nahruli in žali, saj si sedaj videla njegov pravi obraz.
Mojega hudiča sem prodal svoji duši.
Default avatar

Igor HCL

Ja, Matjažko, res si si vzel čas, pa mojega tudi. Mislim, da sem napisal kar nekaj v odgovor tvojim mnenjem, v odgovoru pod temo SLUTNJA SMRTI. Tu bi dodal le še to, da bi bili tvoji prispevki lahko še kvalitetnejši, če bi se začel izogibati nenehnemu sojenju in razsojanju ( 1. kozmični zakon - Zakon neskončne možnosti ). Live and let die......

Igor T. - LOSANG TASHI
Default avatar

matjazko

SPOROČILO NE ZADEVA TEME, KI JO OBRAVNAVA TA FORUM, JE ŽALJIVO ZA DRUGE OBISKOVALCE, SKUŠA POLEMIZIRATI ALI ODSTOPA OD STANDARDOV TER S TEM NE ZADOVOLJUJE NAMENA FORUMOV MON-a, KI JE SVETOVATI LJUDEM V STISKI IN NE ZAHAJATI V POLEMIKO, POLITIZACIJO ALI RAZSOJANJE. ZA TAKE NAMENE JE NA RAZPOLAGO DOVOLJ FORUMOV, KJER LJUDJE LAHKO ( ANONIMNO ) IZRAŽAJO SVOJA MNENJA. IZ ENEGA ALI VEČIH OD ZGORNJIH RAZLOGOV PRISPEVEK NI OBJAVLJEN.
Mojega hudiča sem prodal svoji duši.
Default avatar

kattejka

matjazko je napisal/a:
SPOROČILO NE ZADEVA TEME, KI JO OBRAVNAVA TA FORUM, JE ŽALJIVO ZA DRUGE OBISKOVALCE, SKUŠA POLEMIZIRATI ALI ODSTOPA OD STANDARDOV TER S TEM NE ZADOVOLJUJE NAMENA FORUMOV MON-a, KI JE SVETOVATI LJUDEM V STISKI IN NE ZAHAJATI V POLEMIKO, POLITIZACIJO ALI RAZSOJANJE. ZA TAKE NAMENE JE NA RAZPOLAGO DOVOLJ FORUMOV, KJER LJUDJE LAHKO ( ANONIMNO ) IZRAŽAJO SVOJA MNENJA. IZ ENEGA ALI VEČIH OD ZGORNJIH RAZLOGOV PRISPEVEK NI OBJAVLJEN.
Igor, brez zamere, čitam tega Matjažka in se mi zdi razumna oseba, ki jo je prijetno prebrat. Ne razumem, čemu takšna cenzura?
Default avatar

Igor HCL

Brez zamere, seveda in popolnoma se strinjam s tabo. Matjažko je ZELO razumna oseba in tudi meni ga je prijetno brati. V temle portalu je nekaj čez 1.000 različnih forumov in do tega vsaj 10 takih, kamor njegova razmišljanja bolj pašejo. Dva od teh forumov sta celo necenzurirana. Za prijetno branje prijeten kraj, ki ga tudi sam večkrat obiščem.

Tale forum je precej frekventiran in imam dovolj opravka z njim ( če si morda opazila ), da ga ohranjam " up to date ", zato se v teme, ki ne zadevajo poslanstva foruma ne morem in ne smem spuščati.

Igor T. - LOSANG TASHI