Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek roditeljski v vrtcu

roditeljski v vrtcu

Danes imamo roditeljski sestanek v vrtcu in sicer čisto prvi, informativni, ker začnemo v vrtec hoditi septembra.

Prvič me zanima, ali se pričakuje otroka zraven (kako je pri vas v navadi?) Povabili so namreč oba starša in ker sklepam, da ne predpostavljajo, da je varstvo zagotovljeno..kaj jaz vem…kličem sicer v vrtec a trenutno nobeden ne dviga.

Pa še to, kaj mislite, da je pomembno vprašati na tem sestanku? Jedilnik imajo na spletu, program tudi.. prosim za pomoč, izkušeni vrtičkarji:)

Če nimaš otroka kam dati, ga pač s sabo vzameš. Pri nas je že tako. Tisti, ki imajo varstvo pridejo brez, ostali pa pridejo z otrokom. Nič takega. Kaj vprašati? Itak bodo vzgojiteljice vodile sestanek in boš sproti videla, kaj še te o določeni stvari zanima. Bo pogovor na koncu sam od sebe stekel.

lp

Če maš možnost pusti otroka doma.

nova
Uredništvo priporoča

pri nas je bil prvi roditeljski v vrtcu mišljen brez otroka. ker tega nisva vedela, smo se potem tako zmenili, da sem jaz tiste pol ure počakal z otrokom zunaj. sva šla na krajši sprehod. pa je bilo. se mi zdi pa kot da je bilo včeraj…ker imamo danes roditeljski v šoli. spoznavni dan staršev in učiteljice. (no kids)

enejus

Sigurno ni tako hudo, če ga pač nimaš kam dati in ga boš pripeljala s sabo. Če pa se ti zdi, da bi komplicirali, bo pa pač eden od vaju z otrokom ostal doma, drugi pa bo šel na sestanek. Simpl. Samo ne tolk komplicirat, še preden je v vrtec začel hodti. Pri meni je tako, da moj nikoli ne more na noben sestanek zraven (niti na spoznavnega ne) pa ni še nihče nikoli vprašal, zakaj ga ni.

lp

Meni so pa ti roditeljski zelo zanimivi, vse zanimanje pa se konca na tocki, ko je treba izvoliti predstavnika v svet starsev. Nihce noce biti, nikoli se nihce sami ne javi, vsi gledamo v tla, pol mora pa vzgojiteljica enega prosit, ce prevzame to funkcijo. Beda. Vsaj pri nas je tako.


:)))))))))))))))))) res je.
kakšna bedarija!
Sicer bom ta teden na uvodnem sestanku tudi ja in to kar s 3-emi otroki. Mož je žal na službenme potovanju, drugega varstva nimam.

Navadno piše v vabilu, da otroci niso zaželjeni. Meni se zdi to normalno. Le malo kateri skoraj enoletnik spi in ne govori, kriči ali kaj drugega, zato bi res motil ta sestanek.

Sicer pa, roko na srce, tako pomemben ta sestanek tudi ni, da bi morala oba starša prisostvovati. Dovolj je eden, drugi pa pazi otroka.

Logično ne?

Roditeljski v vrtcu brez otrok?
Hm, če bi imela urejeno varstvo, ne bi potrebovala vrtca.

Žal ni vedno tako, da lahko drugi starš pazi na otroke, medtem ko je eden na roditeljskem.

Na roditeljske sestanke naj bi starši prišli sami, brez otrok, saj verjetno tudi v šolo ne hodite na roditeljske sestanke in govorilne ure s sončki. Imejte nekaj spoštovanja tudi do vzgojiteljic, ki se pripravijo za sestanek in drugih staršev, ki se zadeve udeležijo.

Del odgovornosti za otroka je tudi v tem, da si poiščeš varstvo takrat, ko ga potrebuješ in vrtec ni edina opcija.

Ali otroka vodite tudi na razgovore za delo, k ginekologu, službene sestanke in še kam…

Moj najstarejši končuje 1. razred. Kadar imam roditeljski za njega, ga vzamem s sabo in mlajša dva. seveda takrat, kadar ni moža doma. Enako na govorilne.
Žal nimamo vsi mam, tašč, tet in ostalega sorodstva, da bi nam varoval otroke.
Imam tudi premalo denarja, da bi si privoščila varuško, sploh pa zaradi zdravstvenega stanja vseh otrok niti ne morem zaupati nobeni varuški.

Ja, tudi h ginekologu sem peljala vse 3, so pač počakali pri sestri.
Vse 3 sem peljala tudi k zobozdravniku.

Službenih sestankov nimam v prostem času, če pa že imamo v prostem času kaj v povezavi s službo, gredo otroci z mano.

Če s tem kažem nespoštovanje do vzgojiteljic, zdravnikov in ostalih ljudi, mi je prav figo mar!

Tudi jaz bi raje šla na sestanek solo in veliko bolj enostavno je k zdravniku brez otrok.
Tako pa,…

New Report

Close