Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A je tu morda kak pravnik?

A je tu morda kak pravnik?

Pozdrav! V naprej prosim tiste, ki ste želele moralizirati, da se vzdržite komentarjev, ker potrebujem samo konkreten nasvet 🙂

Danes sem dobila domov zavrnjeno pritožbo zaradi prometnega prekrška, ki naj bi ga storila letos v začetku leta. Po Litostrojski cesti sem baje peljala nekaj čez 60km/h seveda sredi nedeljskega popoldneva, kjer ni bilo nikjer nobene žive duše, ne prehoda za pešče, nič … Ko me je policist ustavil, nisem podpisala tistega naloga, pač pa sem potemv zakonitem roku podala pritožbo, ki je vsebovala med drugim tudi napake policista v procesu (ni pokazal potrdila o usposobljenosti za delo z radarjem niti ni imel atesta za ta radar, imel ga je na rami, ne na statičnem nosilcu …). Vendar sem obenem, ko sem podala pritožbo, tudi plačala kazen v zakonitem roku, to se pravi polovično, kot je določeno da lahko plačaš v 8. dneh. Za primer, če bi mi ugovor zavrnili, da imam že plačano oz. sem pričakovala, da v primeru, da mu bodo pritožbo upoštevali, dobim vrnjejn že plačan znesek.

Danes pa sem dobila obvestilo, da so mi ugovor zavrnili, ampak brez vsake obrazložitve na moje razloge pritožbe. In poleg položnico še za drugo polovico kazni.
Je to kje zapisano, kako je s tem? Se ne smatra, da če plačaš v 8. dneh je kazen plačana in ad acta??? Niti pod razno ne mislim plačat sedaj cele kazni, pa če se prepucavamo na sodiščih do konca. Sicer jih bom tudi poklicala in povprašala, kako je s tem, če pa morda kdo od vas ve, pa se lepo zahvaljujem!

Mislim, da si s tem, ko si plačala polovično kazen že priznala krivdo.

Nekaj časa je ta trik uspeval, potem so pa spremenili zakon.

Okrožno sodišče v Ljubljani
Tavčarjeva 9
1000 Ljubljana

Zadeva: pritožba

Dne 2.3.2009 sem ob cesti res opazil okrogel znak z rdečim robom,
v katerem je bila na beli podlagi številka sedemdeset (70). Poleg te
številke pa ni bilo nobene merske enote, ki bi označevala, na kaj se sklicuje ta številka.

Kot sami veste, je Državni zbor Republike Slovenije z Ukazom o
merskih enotah (Zakon o meroslovju (ZMer) Ur.l. RS, št. 1/1995 in
Spremembe Ur.l. RS, št. 8/2000-ZUT, 22/2000),
sprejel zakon, da so merske enote določene na temelju mednarodnih
dogovorov, ki obvezujejo tudi Republiko Slovenijo. V Republiki Sloveniji so s tem zakonite merske enote SI standardizacije. V tej uredbi je
določeno, da je merilna enota za dolžino meter, merilna enota za čas pa je sekunda.
Izpeljava za hitrost je torej enota dolžine deljeno z enoto časa
(m/s).

Ne morem si zamisliti, da celo delavci Ministrstva za notranje
zadeve kršijo enega od osnovnih zakonov v RS. Torej, pri številki na znaku ni napisana merna enota, to pa pomeni, da velja v tem primeru osnovna mednarodna enota, ki jo je Republika Slovenija sprejela in uzakonila za uporabo na ozemlju RS.

Zato sem spoštovano sodišče predpostavljal, da pomeni število 70
na znaku veličino za osnovno enoto meritev – to je m/s. To je 70 m/s, kar je enakovredno 252 km/h. Ker sem jaz vozil le 51,39 m/s oziroma 185
km/h, kar je mnogo manj od določenih 70 m/s, prosim cenjeno sodišče, da mi nemudoma vrne nezakonito odvzeto vozniško dovoljenje.

Za opravljen teoretični del vozniškega izpita je potrebno poznati prometne znake, njihove skupne in točen pomen vsakega znaka.

In v skupino znakov za izrecne odredbe spadajo znaki za omejitev hitrosti, za katere izrecno piše, da je omejitev v km/h:

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?stevilka=2131&urlid=200046

P R A V I L N I K o prometni signalizaciji in prometni opremi na javnih cestah

2. Znaki za izrecne odredbe

13. člen

Znaki za izrecne odredbe so znaki za prepoved oziroma omejitev in znaki za obveznost.

14. člen

Znaki za prepoved oziroma omejitev so:

31) znak “omejitev hitrosti” (II-30), ki označuje cesto oziroma tisti njen del, na katerem vozila ne smejo voziti z večjo hitrostjo (v km/uro) od hitrosti, ki je označena na znaku.

Če je znaku iz prvega odstavka te točke dodana dopolnilna tabla, na kateri je označena vrsta motornega vozila ali največja dovoljena masa (npr. 5t),
se omejitev hitrosti nanaša samo na motorna vozila, označena na dopolnilni tabli. Kadar je znak iz prvega odstavka te točke postavljen pod znak III-14 (ime naselja), velja omejitev hitrosti za celotno naselje;

poskusi ugovarjat tako, da si kazen že plačala v predvidenem roku.
kaj dosti uspeha pa po mojem ne bo.

Za opravljen teoretični del vozniškega izpita je potrebno poznati prometne znake, njihove skupne in točen pomen vsakega znaka.
[/quote]

kaj so tebi slučajno policaji odvzeli namesto vozniškega dovoljenja zaradi prepočasne vožnje smisel za humor?

Vozila si prehitro. Dejstvo. Kdor krši po glavi dobi. Basta.

Ok, denimo da res.
Sem plačala v zakonitem roku. Dobili so plačano. Ni to dovolj? Zanima me, če je kje zakon, ki opredeljuje, da moraš plačati celo kazen, če pa si jo že plačal kot določa zakon v 8. dneh, v kolikor vložiš pritožbo? Samo to.

zakaj pa mora potem še plačati drugo polovico kazni, če je prvo plačala v roku? A ne velja več tista o 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} za predčasno plačilo? Ali je kaznovana zato, ker se je pritožila… ne razumem …

Lej, zaje#ala si se. Plačaj in bodi tiho. Izbrati bi morala eno varianto – polovično plačilo ali pritožbo. Oboje se ne da. Povzročila si, da so morali voditi postopek naprej. Če bi plačala in ne bi vložila pritožbe, ga ne bi. Sicer si pa prehitro vozila in takih voznikov (ki so potem še pametni za popizdit) ne toleriramo.

Ti bom še jaz povedala primer, ki ga je imel moj oče. Ravno tako je ugovarjal izmerjeni hitrosti – to pa zato, ker je vozil 3 v koloni in je policist iz kolone potegnil njega (v nobenem primeru ni mogel meriti njega). In kaj se je zgodilo – ugovor zavrnjen in plačati še polovico kazni + STROŠKE SODNIKA. Obrazložitev, da vse pritožbe rešuje sodišče in da so ti stroški pač nastali….

Tako da na tvojem mestu, če nimaš res kakšnih dokazljivih ugovorov, raje plačaj še to polovico in daj mir.

Pomoje pa si dobila še enkrat za plačati, ker so mislili, da sploh še nisi plačala nič. Torej – najprej naj ti pogledajo v kartico saldakonti, koliko si sploh dolžna, ker je čisto možno, da jim ta evidenca šepa in nimajo poknjiženo sproti…

Kje pa to piše, da s ene da? Nikjer na nalogu ne piše tega, tako da kar se mene tiče, bi mi bilo še jasno, da plačam stroške povprečnine oz. vodenja postopka (25€), drugega dela kazni pač ne, ker je bila plačana v roku. V kolikor ne bo šlo tako skozi, pa sem bom pritoževala do konca in naprej, dokler ne bo zadeva zastarala, ker sem uvodoma povedala, da so me zavrnili brez argumentov, ki bi jih bilo potrebno analizirati. Podpisala pa itak nisem nič.

Jaz pa mislim, da ni tako. Mislim, da bo kar morala plačati polno. So pa zelo hitri tudi pri tem, da ti kar odtrgajo od računa.

Ok, denimo da res.
Sem plačala v zakonitem roku. Dobili so plačano. Ni to dovolj? Zanima me, če je kje zakon, ki opredeljuje, da moraš plačati celo kazen, če pa si jo že plačal kot določa zakon v 8. dneh, v kolikor vložiš pritožbo? Samo to.[/quote]

če razmišljam po neki policajski logiki.
ti si res plačala polovičko v zakonskem roku, ampak si se pritožila, zato postopek ni bil zaključen. Ker postopek ni bil zaključen, ker so imeli s tabo dodatne stroške (nekdo je pritožbo moral pregledat in jo obravnavat), ti seveda skonto na kazen ne pripada in moraš plačat polno.

sicer pa

56.a člen Zakona o prekrških

Kršitelj, ki ne vloži zahteve za sodno varstvo zoper odločbo o prekršku v roku iz 60. člena tega zakona, plača samo polovico izrečene globe, če jo plača v osmih dneh po pravnomočnosti odločbe. Pouk o tej pravici je del pouka o pravici do pravnega sredstva na odločbi.

Hvala, tole sem rabila. Kaj je zahteva po sodnem varstvu – pritožba? Če da, potem moram plačat, če ne, pač ne. Bom še sama mal poguglala, če ima pa še kdo kak nasvet, pa kar na dan z njim 🙂

Hvala, tole sem rabila. Kaj je zahteva po sodnem varstvu – pritožba? Če da, potem moram plačat, če ne, pač ne. Bom še sama mal poguglala, če ima pa še kdo kak nasvet, pa kar na dan z njim :)[/quote]

ja, zahteva po sodnem varstvu je pritožba.
sicer bi morala pa v dopisu dobiti tudi pravni poduk, kjer imaš citirane vse člene

Če se pritožiš na kazen, kolko časa traja da pride do obravnave?
Kot udeleženka oz.poškodovanka sem po 2 letih vabljena na obravnavo kot priča!? Tip je očitno vložil pritožbo na kazen, a me je podrl na prehodu za pešce,semaforiziranem,z kraja nesreče me je pred prihodom reševalcev in policije na hitro pobasal v avto in odpeljal k zdravniku. Hvala Bogu nisem bila težje poškodovana a zdravnik je vseeno dal prijavo za lažje poškodbe.Policaji ga doma niso našli, po dveh dneh se je pojavil na policiji in dotičnega policaja nadrl zakaj ga prijavla ker mi itak ni nič bilo!!! Mene pa ni niti enkrat poklical in vprašal kako sem.
Ka bi zdaj radi od mene na sodišču?

[/quote]

Barca kopiran je vic :)))

Pregledali te bodo, če ti je res kaj bilo. :)) Kaj misliš kaj bi radi? Sicer ne vem, kako lahko zdravnik vloži tožbo namesto tebe. Mogoče boš zagovarjala zdravnika. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Marko slabo si prebral. Ponovi vajo.
Za hece mi ravno ni.

marko je čisto v redu prebral. samo čudno se mu zdi, da sprašuješ, kaj hočejo od tebe.
ja povedat boš morala, kaj se je zgodilo, a ne?

BERITE!! Tip se je pritožil na kazen!!!
Kako mu jo lahko moje pričanje zmanjša?
Je kazen odvisna od pričanja ali od teže prekrška?

Za opravljen teoretični del vozniškega izpita je potrebno poznati prometne znake, njihove skupne in točen pomen vsakega znaka.
[/quote]

kaj so tebi slučajno policaji odvzeli namesto vozniškega dovoljenja zaradi prepočasne vožnje smisel za humor?[/quote]

:((
Sem šele potem, ko sem stisnila “Pošlji”, videla nick :((

Sem tudi jaz to dobila na mail – ampak kot kopijo dejanske pritožbe, ki je bila vložena…

New Report

Close