Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Listnato testo iz Lidla ni primerno za uživanje otrok

Listnato testo iz Lidla ni primerno za uživanje otrok

Ali ste vedeli, da listnato testo (vsaj iz Lidla) vsebuje alkohol in zato ni primerno za uživanje otrok?
Ravnokar delam hrenovke v testu in sem ostala presenečena, ko sem videla na ovitku podatek, da živilo vsebuje 1,4 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} alkohola in zraven opozorilo, da ni primerno za uživanje otrok. Pa saj take stvari (kot so npr. hrenovke v testi ipd.) imajo otroci najrajši.

“…ni primerno za uživanje otrok…” :))))

Zakaj pa bi listnato testo jedlo otroke?

skoraj vsaka dobra sladica ima vsaj nekaj alkota, tko da jaz se ne bi sekirala.

sej se popeče ane, alko tako izhlapi 🙂

Joooj, panika po slovensko!

A ti veš, da če živilo pečeš nad 100 stopinj, da alkohol izpari? Pa grem stavit, da pečeš listnato testo vedno nad 160 stopinj, kajneda?

Enako je, ko v golaž in omako bolognese dodaš npr. dl rdečega vina – ko pokuhaš, ker pač vre (spet 100 stopinj), alkohol izpari, aroma pa ostane…

Tako da, malo zdrave logike, prosim!

A res?

Tega pa nisem vedela.

Potem pa ne smem otrokom dat SUROVEGA testa, ampak ga bom prej spekla, da alkohol izpari.

Ti ti lopovi v Lidlu.

Če smo čisto natačni, listnato testo ni primerno za nikogar…
Drugače pa ja, drage ženske, alkohol hlapi.

Če smo natančni-ob kuhanjo izpari in ne izhlapi. Izhlapi na zraku.

Sori, ob kuhanju.

Če hočeš biti na to pozorna, potem otroku ne smeš dati nobenih milchschnitte, pingui ali maxi king. Povsod je not alkohol.
Poznam punčko, ki je bila kar mala “odvisnica” od pinguija. Pa po zaužitju le tega se je kar nekaj zaletavala. Pa so potem le pogledali kako in kaj in ugotovil, da je not alkohol. Je bila dolg kriza, da so jo odvadili to jesti.

samo prosim, to mi je njena mamica povedala, da ne bo kakšen zdaj name skočil. 🙂

Sori, alkohol tudi pri segrevanju izhlapi.

Verjetno je prisotna kaka aroma na bazi alkohola (ki so, mimogrede, dosti bolj “naravne” od ostalih arom) in je alkohol v sami vrečki (razkuževanje). Vednar če to termično obdelate, res ni nobenega problema.

Kar se pa tiče pinija… ne bom komentirala… moji otroci tudi pojejo kak pingi, pa se še nikoli niso zaletavali… in če bi ga bilo toliko, bi moralo pisati, da ni primerno za otroke… tukaj je slovenska zakonodaja izredno stroga!

Če smo že pri tem, kaj ni dobro, tudi hrenovke niso ravno vir zdravja.

Črtaj iz jedilnika in serviraj surov korenček v polnozrnati štručki.

In ne otroci ne jejo najrajši hrenovk v testu!

po moje je bil pa sladkor kriv za zasvojenost in zaletavanje … od sladkorja lahko tudi totalno zmešan postaneš 🙂

po moje je bil pa sladkor kriv za zasvojenost in zaletavanje … od sladkorja lahko tudi totalno zmešan postaneš :-)[/quote]

🙂 Jaz se v to sploh ne bom spuščala, kaj je bilo krivo in kaj ne. 🙂 To je bila njena razlaga meni in opozorilo, da če vem, da vsebujejo alkohol.
In ja, tudi moji to občasno jedo, pa se tud še noben ni zaletel – no vsaj zaradi tega ne. :-))

Pa, drage moje kolk nasedate:
1. Liddl
2. huda slovnična napaka (mislim , pa če si še tolk blond, ne moreš napisat, da testo ni primerno za uživanje otrok)
3. alkohol
4.otroci imajo najrajši hrenovke v testu oz. popolnoma nezdrava hrana

Nekomu mora biti hudoooooooooo dolgčas.

Mijami,listnato testo in vse iz listnatega testa.Pa kaj če ni zdravo,tako kratko je življenje,zato uživajmo.Da bi pa imeli otroci najraje hranovke v listnatem testu? Moji še hrenovk ne jedo,saj so bolj škodlive,kot listnato testo z alkoholom.

bi rekla da večina izdelkov iz lidla na splošno ni priporočljiva za nikogar.

Opozorilo “Živilo ni primerno za otroke” je v konkretnem primeru sicer izpadlo neumno, a ima svojo osnovo v t.i. “Kebrovem zakonu” (Zakon o omejevanju porabe alkohola (ZOPA), Ur.l. RS, št. 15/2003S ): http://zakonodaja.gov.si/rpsi/r00/predpis_ZAKO3130.html
ki v 2. členu opredeljuje Živila, ki vsebujejo alkohol – to so tista živila, ki so v predpakirani obliki ponujena potrošniku in vsebujejo več kot 0,5 odstotkov alkohola na maso živila.

V 6. členu pa piše: Živila, ki vsebujejo alkohol, morajo imeti na embalaži označeno vsebnost alkohola in opozorilo, da živilo ni primerno za otroke.
Opozorilo iz prejšnjega odstavka mora biti natiskano s tiskanimi črkami, ki so jasno vidne, čitljive in se razločno barvno razlikujejo od podlage.

Tako da, neumen je Zakon in ne Lidl.

Poleg tega ne vem, kaj je z Lidlom in podobnimi diskontnimi trgovinami narobe. Hrenovke in zamrznjen pomfrit dobite povsod. Pa tudi gaudo, ementalca, jajca, moko, mleko, sadni jogurt… Imejte pred očmi, da si vsi pač ne morejo privoščit Mercatorjevih mesnih kumaric 🙂

Ne, nisem vedela, še dobro da ne kupujem listnatega testa (testo vedno sama naredim) in da doma ne maramo hrenovk!!!!! 🙂

Morag,

ironija, šala, joke

so ti kaj poznane ali vse vzameš zares?

še v življenju nismo jedli hrenovk v testu

New Report

Close