Najdi forum

NAJ JI POVEM?

Hy!

Imam sestro, ki je že poročena. Za Novo leto, smo šli na praznovanje v eno gostilno in kaj tam vidim. Sestrin mož z ljubico!!!!!!???
Ja sestri je rekel, da bo doma samo še čez Božič in da potem odpotuje(trgovski potnik in da upa da bo do novega leta nazaj-sestra pa doma z otrokom, čaka na zvestega moža.
Poleg tega, da mi je pokvaril ves večer, mi rekel, da naj je ne povem, češ da ji bo sam, in da mu je žal in……

Sploh ne vem kaj naj naredim. Zdi se mi, da ji ni povedal, sestre pa ne morem kar vprašat. Bojim se, da nebi kaj zamočila.
Ali je bolje da sem tih??

Lana

To smo že obdelali. Če ji boš povedala, obstaja velika verjetnost, da bosta to zgladila, saj velika večina ljudi reši ta problem tako, da se na vrat na nos ne razidejo. In potem boš ti v očeh sestre tista, ki boš kriva za vse.
Sestra bo to tako in tako izvedela prej kot slej iz drugih virov ali pa iz njegovega obnašanja. Ji bo pa v tej naši super moralni družbi lažje, če sorodstvo tega ne bo vedelo.

Če imaš sestro količkaj rada, ji povej in ji prihrani, da bo to zvedela od drugih.

nova
Uredništvo priporoča

Morda je res bolje, da sestri v primernem trenutku na stiri
oci poves – brez dramatiziranja – pac gola dejstva. Seveda
je res, da bi tako in tako zvedela, le ce bo zvedela prej, bo
imela vec in morda boljse moznosti za pravilno ukrepanje.
Sicer je pa od Novega leta minilo ze kar nekaj casa in morda
sestra tako ali tako ze ve….

Če ji ne boš povedala, bo izvedela od drugih. Prav lahko se zgodi, da bo kdaj izletelo iz tvojih ust, da si vedela ali pa bo celo svak to povedal. Po moje bo samo slabše, če boš čakala. Povej pa ji vsekakor na obziren način in pa brez dramatiziranja. Pa na štiri oči, ne v smislu šestih, ko boš njenemu možu rekla v pričo nje naj pove kaj si videla.

Sestrinemu možu daj ultimat, da naj neha s tem drugače boš povedala sestri. Če ne bo nehal, potem pa mislim da je bolje da izve od tebe kot od koga drugega, ker potem bi ti bila v zelo neprijetni situaciji ko bi se izvedelo, da si ti vse to vseskozi vedela, pa ji nisi povedala, si ji prikrivala in ne boš izpadla nič drugače kot njen mož.

Marjan, z ulitmatom ne bo nič dosegla. Moj fant je tako naredil pri svojem bratu in zgodilo se je ravno nasprotno. Začela sta se skrivati. In sedaj mu še dokazati ne more,da je še vedno z njo.

Ja, imaš prav. Na to nisem niti pomislil. Verejtno on res ne bi nehal varat, ampak bi bil bolj previden in bi se začel skrivat.

Ko me je mož prevaral sem to zvedela od moža ljubice – češ zakaj bi samo on trpel naj še jaz.
Šok je bil vrhunski.
Še huje pa je če nekdo ki ti je blizu – sestra – to ve in ne pove. Ko bo tvoja sestra – če bo – zvedela, da si ti bila o vsem poučena in je nisi opozorila, bo dvakrat prizadeta. Izdal jo je ljubljeni in tudi ti. Verjetno ti ne bo več zaupala.
Ob takem razočaranju kot ga bo doživela ko zve, ji bo vsak pogovor v uteho. Potrebovala bo nekoga, ki jo bo poslušal.
Izberi miren trenutek, ko bosta imeli kar nekaj časa zase in ji povej. Ni primerno v družbi ali kar tako mimogrede.

Verjemi, da je težko, kasneje bo še težje.

Se strinjam. Če bo kdaj izvedela da si ti za to vedela in nisi nič rekla bo to zanjo prav taka prevara kot moževa.

Ne vtikaj se v stvari, ki se te ne tičejo! Morda pa sestra ve, morda sta dogovorjena za takšne način življenja, morda…

če pa ve oz. sta dogovorjena, potem pa sploh ne bo huda ampak bo vedela, da se lahko zanese na sestro

A ti tud, če seveda maš, varaš svojo punco al pa ženo, da tako podpiraš to, da naj molči?
Al pa mogoče razmišljaš čist, silom slučaja, če bi kdaj do tega prišlo in bi tebe kakšna sestra videla, pa bi ti želel, da ona molči, da se ne bi izvedelo kaj počneš?
Mislim, daj mal razmisli no!

Najprej naj zaščiti oz.odpre oči sestri in šele potem naj razmišlja kako bo pri tem njemu, ki je to storil.

Kaj je z mano?

Recimo, da imam eno tako obdobje iskrenosti. Razmišljam o tem, kaj je treba narediti v življenju, da si … recimo srečen. Ampak nisem od včeraj in gledam naokoli. In kaj vidim?
– veliko varanja
– veliko zatiskanja oči pred tem, da te partner vara
– veliko laganja, neiskrenosti, skrivanja, stisk, jeze, žalosti…
– dvojne morale
In tega si nisem jaz zmislil, taka je realnost.

In nekak se mi zdi, da bi iskrenost to morebiti rešila. Marsikdo mi bo rekel, da sem bedak naiven in da se naj že enkrat prilagodim življenju in seveda, da je iskrenost treba uporabiti taktno in ob pravem času in na prav način…

Pa tudi to, da se partnerji med sabo premalo pogovarjamo, da je lažje biti malo neiskren, ne govoriti o svojih željah, hkrati pa izkoristiti vsako priliko in skočiti čez plot, ne zavedajoč se, da užitek pri seksu ni odvisen od števila partnerjev, ampak od povezanosti s partnerjem in da je pogosto varanje samo nek ventil, nek klic na pomoč, poglej obstajam, tukaj in zdaj s svojimi potrebami, nekaj škripa v najini zvezi, ne pa obsojanja vredno nemoralno dejanje v sicer hladnem zakonu…

In če se vrnem na osnovno temo, je to initmna stvar odnosa dveh in mi ni všeč, če se zraven vtika kdo tretji.

Pozdravljena! (Zaenkrat molči)

Ker je to precej nevarna igra se z Edijem delno strinjam. Vem pa, da je zate težko.
Kot ženska boš verjetno težko molčala in boš slej, ko prej z resnico prišla na dan. Kar pa še ne pomeni, da je to prava odločitev. Zavedati se moraš vseh posledic, razdora med možem in ženo,…..
Najprej moraš vsaj približno poznati njuno vezo oz. njun zakon. Vedt morš, če se je to pripetilo prvič, zadnjič, mogoče se to ne zgodi nikoli več, ali jo vara še naprej itd.
Na podlagi teh podatkov boš lahko ukrepala naprej.

Če bi bila tvoja sestra bi bila užaljena, če bi vedela, da si vse skup vedla in mi nisi povedala.
Če pa za varanje moža ne bi nikoli izvedela pa bi bila srečna, da mi nisi. Kar ne veš ne boli.

Zato se odloči sama

Preprost odgovor:

ti najbolje poznaš svojo sestro, zato ti predlagam, da se vživiš v njeno kožo ter preceniš, ali bi to (sploh) rada zvedela (in povrhu še od sestre)?

Po moje pravilni odgovor že več, le ne upaš si ga realizirati, zato sprašuješ nas na forumu.

Dvomim, da smo te prepričali za ali proti, verjetno smo ti pa nakazali možne konsekvence kakršnega koli dejanja v tej smeri.

Vso srečo in LP, Učo

Čaki mal. Praviš, da vidiš veliko varanja, zatiskanja oči, itd. To kar si pa ti svetoval Lani je pa ravno to. Zatiskanje oz. prikrivanje sestri resnico.

Praviš, da bi resnica to morebiti rešila. Torej mora povedati, da ne bo sestra mislila, da so jo vsi po vrsti imeli za norca, da je ona tazadnja izvedela.

Se ti ne zdi, da govoriš isto kot mi ostali?

Res je, da se mora sama odločiti.

Kako smo si različni ljudje, pa lahko ugotoviš po naših odgovorih.

Pia bi bila užaljena, če ji sestra ne bi povedala. Jaz bi bila besna in svojemu bratu (sestri) ne bi odpustila, da mi je takšno stvar prikrival. Pia raje ne bi izvedela, da jo mož vara, jaz pa bi raje vedela, kot pa živela v upanju, da je vse o.k., ljudje bi se pa za mojim hrbtom smejali, poglej jo naivnico. Raje bi vedela, pa takoj razčistila.

Kolikor ljudi, toliko čudi. Ti pa poznaš svojo sestro najbolje. Ti veš kako je ljubosumna. Meni osebno bi se zmešalo.

Ce bi meni moja lastna sestra (!) zamolcala kaj takega in mi kaj takega prikrivala, bi se pocutila od nje veliko bolj prevarana kot od partnerja. Povej!

No, mislim sem na to, da v določenih zvezah en partner noče videti in vedeti očitno.

Poleg tega mislim, da je v resnici varanje zelo težko skriti in da te drugi partner hitro pogrunta. Če te ne pogrunta, lahko to pomeni tudi to, da te tudi sicer ne vidi in da prav tako ne opazi, da si v stiski, da v resnici nisi zadovoljen, itd…
Mislim, da bo v tem konkretnem primeru partner, ki vara moral spregovoriti, vendar moramo razmisliti o tem, kaj se dogaja v njegovi glavi. Kaj se je zgodilo z njim? Možnosti je več:
– je nezrel, ne ljubi več svoje žene…
– v zvezi s svojo ženo nekaj močno pogreša, ne najde poti do nje, ne zna spregovoriti o problemih
– se je zaljubil v novo žensko, po nekaj mesecih ga bo minilo, ves skesan bo trpel v sebi in se odločil, da morda kaj takega nikoli več ne naredi…
– ….

Možnosti je veliko, po vsej verjetnosti pa tak varajoči partner trpi, razmišlja, ima slabo vest, kompenzira to slabo vest s sumljivo pozornostjo do žene, morda seksata zdaj z ženo pogosteje in bolj raznoliko in je kadar je doma boljši mož (verjemite mi, da je takšna reakcija zelo pogosta), morda razmišlja o ločitvi pa se tega ne upa narediti tega zaradi otrok, ker še ne ve, da je bolje, da otroci živijo pri ločenih starših kot pa v družini, kjer ni iskrene ljubezni in se mora do tega spoznanja še dokopati…. Skratka možnosti je milijon, po večini variant on sedaj trpi, razmišlja in …. dozoreva.

Seveda pa obstaja tudi možnost, da je hladen preračunljivec, ki zunajzakonsko seksa za zabavo.

Na drugi strani je sedaj partnerka žena in zopet je veliko možnosti:
– ve, da je nekaj narobe, pa se ji ne sanja kaj, ker se preveč ukvarja z otroki, je zvečer utrujena in se ji s partnerjem niti ne ljubi pogovarjati, seksati se ji ne ljubi, tudi ona ve, da se je poročila z napačnim človek, nima poguma da bi kaj naredila, trpi, premišljuje, opaža šminko na belem ovratniku pa je raje tiho….

Ali pa se ji preprosto ne sanja, da se kaj dogaja. Ko ji bo to sestra povedala, se bo seveda začel določen proces. Rezultat tega procesa je zelo nepredvidljiv. Najlepša možnost je, da se bosta z možem končno začela pogovarjati, da si bosta zopet vzela kaj časa drug za drugega, da bosta postala zrelejša, seks se bo izboljšal, in iz tega bo nastala še trdnejša zveza.

Če sta oba trmasta, bosta brez veze šla narazen, zopet bogatejša za eno izkušnjo, hkrati pa za eno situacijo, ki jo nista znala rešiti. Vseeno bosta potem iskala novo boljšo zvezo…

Mislim, da so vsi ti scenariji močno odvisni od tega kdaj in kako bo žena izvedela. Če tega ne bo zvedela, se bo morda mož scvrl v lastnem ognju, spoznal zmoto in to da ima zlato ženo in bo svoji svakinji do konca življenja hvaležen, če bo tiho.
Če ne bo prišlo do tega, bo prej kot slej naredil kako napako, ali pa enostavno povedal ženi sam…

Zakaj predlagam Lani, naj ne pove?
Če je sestra dovolj zrela, bo to opazila.
Če ni, je po mojem več možnosti, da se izvlečeta iz krize, če še nekaj časa ne ve.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close