Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina PREPOVEDANA PRODAJA ALI KAKRŠNAKOLI KORIST PRI POSREDOVANJU ŽIVALI

PREPOVEDANA PRODAJA ALI KAKRŠNAKOLI KORIST PRI POSREDOVANJU ŽIVALI

OGLAŠEVANJA O POSREDNIŠTVU IN PRODAJI TAKO RODOVNIŠKIH, NERODOVNIŠKIH, KOT MEŠANČKIH IN KAKRŠNIHKOLI DRUGI PSOV IN ŽIVALI JE NA TEM FORUMU PREPOVEDANO.

DOVOLJENO JE SAMO PODARJANJE ALI ISKANJE DRUŽINE ZAPUŠČENIM ŽIVALI. PRODAJA ALI KAKRŠNO KOLI KORISTOLJUBLJE PRI POSREDOVANJU ŽIVALI PA JE STROGO PREPOVEDANO.

UPAM, DA SEM BIL TOKRAT DOVOLJ JASEN.

pRIMOŽ

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

ZA vsako prodajo prosim, da nas obvestite in se brezpogojno briše.

RAzen v primerih, da nekdo podarja, to pomeni v primerih, da bo žival živela bolje in imela boljše pogoje kot dosedaj.

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Naj gre to pod lepljivo.

Predlagam, da se odprelepljiva tema o problemu preprodaje in prodaje nerodovniških živali, o tem, kako žival kupiti in kako ne ter zakaj ne.

Ker to sicer vsakič znova razložimo, ampak potem gre vse skupaj, z vsemi povezavami na članke in argumente v smeti, dokler ne pride nekdo nov, ki mu pričnemo razlagati od pričetka.

Primož,

zanima me, kje je Lovro*.

Tasmanski vrag

Ne vem, bom vprašal, predvidevam, pa , da se je naveličal brati nonstop samo kreganja in nobene pametne razvite debate. Vedno samo kaj je rodovnik in kdo so šteparji in zakaj, nonstop samo preganjanje in zagovarjanje in pregovarjanje. NObenih izobraževalnih poučnih tem, ki bi komu kaj povedale.

Bom pa jaz malo bolj pozoren na debate.

Trenutno je prepovedano prodajanje kogarkoli tudi rodovniških psov. Da bomo že enkrat vsi zadovoljni. Razen izjeme seveda z mojim dovoljenjem, če me bo kdo želel vprašati.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Nobenih poučnih izobraževalnih tem? S tem se pa pač ne bi strinjala, tukaj je bilo ogromno forumašev, ki so problematiko dobro poznali, z izkušnjami in vsem ostalim so delili nasvete in se trudili. Ni bil problem v njih, problem je bil v ljudeh, ki določenih nasvetov niso sprejeli, ker jim pač tako ni bilo všeč. Žal je ta forum še vedno magnet za bolj preproste slovenske male ljudi, ki težko dojamejo problematiko, težko sprejmejo sodobne čase in s tem vred razne sterilizacije, kastracije, postopke vzreje, način mišljenja ostaja precej zastarel (zagovarjajo svobodo živali .) skratka tako je, ja, na žalost. V sloveniji je še veliko zadrtih, rahlo omejenih ljudi, ki živijo kot da so v srednjem veku.Treba bo še veliko delati na temu, pojasnjevati in razlagati, a kaj ko je preprostemu človeku tako težko utupiti nekaj v glavo. No, včasih je bil ta forum poln nasvetov, ravno sama sem se tukaj največ naučila od punc, ki so redno sodelovale in se trduile za dobro živali….zdaj pa imamo le še (hvalabogu vsaj) tasmanski vrag, ki vztraja in se še naprej trudi. Pohvale pa nobene s strani moderatorjev. Se mi zdi res zamalo, da rečeš da ni nobenih izobraževalnih in poučnih tem. Vse kar Tasmanski vrag svetuje, je ravno to. Ni pa ona kriva, da človeški mali um enostavno nič ne razume in vztraja pri svojem zastarelem mišljenju, potem pa pride do prerekanj…seveda, takšni, ki tukaj pišeje te nesmisle se itak stran obrnejo ko žival trpi,ko žival pristane v zavetišču, ko je treba evtanazirati nikogaršnjo žival ki je rezultat produciranja nekoč lastniške mačke ali psa, ali pa jo je treba enostavno postrgati dol iz cestišča… tisti, ki tukaj nasvete talajo, se pa ne. V tem je razlika.

Jaz bi dodala samo še tole: Prosim, da poveste osebam, kot je PAJADE, da se na tem forumu prav tako ne sme žaliti ljudi.

Citiram njen zapis: preproste male ljudi, ki težko dojemajo, imajo zastarel način mišljenja, zadrti, rahlo omejeni ,ki živijo, kot da so v srednjem veku, preprostemu človeku je težko UTUPITI nekaj v glavo, človeški mali um nič ne razume….

Mislim, da takšno izražanje nekaterih posameznih prepotentnežev ne vodi nikamor.
PAJADE, tebi pa povem samo še tole, ker se imaš očitno za velikega človeka, ki zlahka dojema, ki ni omejen in živi v sedanjem času, da se Slovenija piše z veliko začetnico in da ljudje z velikim umom ne uporabljajo besed kot je UTUPITI.

Toliko v razmislek!

No, pa smo spet začeli.

Strinjam se s tem, da je v zavetiščih kup zapuščenih psov, ki bi rabili dom, zato da se preprečuje “šteparjem” to so tisti, ki načrtno delajo mladičke in jih nato prodajajo za zaslužek in nimajo nobenih ljubiteljskih nagibov do teh živali, preprodajo in vzrejo psov.

Potem pa so tukaj še ljudje, ki se o teh stvareh niso nikoli niti vprašali.

Ponavadi pa na naš forum zaidejo ljudje, ki bi nekaj vprašali, no in takšnim naj se dajo nasvete. NAsveti pa se prešli v nasvete ali bolje rečeno v boj proti zlorabi živali s strani ljudi. MIslim, da večina ima rada živali in za njih tudi lepo skrbi, ampak obstajajo tudi takšni, ki za njih ne skrbijo lepo in vsi se lahko zgražamo nad njimi.

Ampak takšno pisanje in takšno označevanje ljudi, da nimajo pojma, pa povzroči nič drugega, kot to, da se ljubitelje živali še bolj označuje kot ekstremiste. Z vsem kar govorite in pišete in to kako delate, se ustvarja vaša slika. Torej bodite boljši in vsi okoli vas bodo postali boljši, ali kako rečejo, če želite koga spremeniti, morate naprej spremeniti sebe.

Če torej želimo biti boljši, ne vpijmo, ne kritizirajmo, ne žalimo, ampak vedno znova lepo povejmo, lepa beseda ima veliko večji učinek. Če pa nekdo noče dojeti, pa pošljite moderatorju z razlago.

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Primož,

jaz te ne razumem, res ne.

Kako lahko prideš, očitno sploh ne prebereš foruma, ki spada pod tvoj lasten sistem in kritiziraš dajanje nasvetov, deljenje informacij o tem, kam se obrniti, kako pomagati, osveščanje o primerni oskrbi živali, s katerim se nas na tem forumu kar nekaj trudi dan na dan, češ da niso dovolj prijazni do ostalih uporabnikov.

Še sam si priznal par dni nazaj, da pojma nimaš o problemu nerodovniške reje in naj ti ta problem razložimo – kako se lahko potem čudiš, da je potrebno nove uporabnike o tem informirati znova in znova.

In, kako, prosim lepo, naj nekomu, ki počne s svojo živaljo nekaj, kar ji povroča bolečino, trpljenje, jo izkorišča ali neprimerno skrbi zanjo, to povemo drugače kot: “za svojo žival iz teh in teh razlogov neprimerno skrbite.” A moramo res celofančkati in trepljati vse po glavi, čeprav ponavljajo isto neodgovorno vedenje znova in znova, samo zato da ne bodo užaljeno skakali?

Sploh pa večina ljudi res pride po nasvet in ga tudi dobi. Samo vsake toliko se pojavi kup neregistriranih nickov, ki ne obvladajo niti osnov forumovske komunikacije in namesto da bi moderator aktivno posegel v temo, za kar je s pomočjo funkcije “Posreduj sporočilo moderatorjem” večkrat zaprošeno, se celotna tema, z vsemi zbranimi nasveti in povezavami – briše.

In nato se kritizira in priga, komu drugemu kot – ljudem, ki aktivno delujejo na živalovarstvenem področju, delijo izkušnje in nasvete.

Tasmanski vrag

Tukaj se zelo strinjam s Tasmanskim vragom. Največji problem tega foruma so neregistrirani uporabniki, ki pod anonimnostjo provocirajo ali zlorabljajo možnost foruma za izkrivljanje javnega mnenja in napadajo posameznike, ki se nesebično trudijo za osveščanje javosti.
Zelo težko se je v takih primerih zadržati, ko sem zadnje dni tu bral določene zlonamerne provokacije, sem se komaj zadržal, da nisem napisal nekaj sočnih. Kjer sem jaz moderator, bi določene IPje blokiral. Žal na tem forumu ni aktivnega moderatorja, ki bi skrbel za ustrezen nivo.
Predlagam Tasmanskega vraga za moderatorja, ker se zelo trudi in je na potrebnem strokovnem in etičnem nivoju!
Vse anonimne provokatorje pa je potrebno onemogočiti, da smetijo ta tako priljubljen in koristen forum s tradicijo, ki ga očitno bere veliko uporabnikov interneta! Eno je napisati svoje mnenje, čeprav napačno in o tem debatoratri na kulturnem nivoju, drugo pa je načrtno smetenje foruma s strani enega ali nekaj anonimnh osebkov, kar je tu očitno primer.

Popravek: debatirati (oz. diskutirati).

Strinjal sem se s temle sporočilom:

Mislim, da takšno izražanje nekaterih posameznih prepotentnežev ne vodi nikamor.
PAJADE, tebi pa povem samo še tole, ker se imaš očitno za velikega človeka, ki zlahka dojema, ki ni omejen in živi v sedanjem času, da se Slovenija piše z veliko začetnico in da ljudje z velikim umom ne uporabljajo besed kot je UTUPITI.

IN res je, ne preberem vseh 200 forumov, in čeprav imamo doma mešančka, ki smo ga kupili, plačali stroške veterinarja in oskrbe, nimam pojma o rodovnikih. Pa odkar vem zase smo imeli doma psa, pa noben še ni bil z rodovnikom. Zanj smo pač vedno lepo skrbeli.
Tudi vi ne veste, kako se sprogramira aplikacija za posredovanje moderatorju, ali kako se naredijo windowsi pa jih kljub temu uporabljate. PA se nihče ne zgraža, če je treba windovse nanovo naložiti.

Lepo in pohvalno je to kar počneš, ampak potrebno je pokazati je imeti tudi pravi pristop in izbor besed in to kar sem skopiral, i pravi izbor in povzroči samo negativno reakcijo.

KAr pa se brisanja tem tiče, pa je zelo težko , če dobiš sporočilo, iti prebrati vseh 50 in nato ugotoviti, kdo je kdo, kaj je primerno in kaj ne. Da se kreg ne nadaljuje, se preprosto pobriše vse.

Bil je tukaj Lovro, pa je obupal.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Kaj sedaj ni pravi pristop, moje sporočilo?

Nekaj bi še dodala:

Žal ni res, da sta odnos in oskrba hišnih ljubljenčkov v Sloveniji na splošno na zelo visokem nivoju.

Večji odstotek skrbnikov hišnih živali namreč s svojo oskrbo ne zadostuje niti zakonskemu minimumu.

Kar pomeni:
– psi so še vedno na prekratkih verigah, brez primernega zavetja pred mrazom in vročino, brez kakršniholi sprehodov ali izpustov ter z dostopom do hrane in vode, kakor pač že (torej: pripeti na verigi od prihoda pa do smrti)

– mnogi imajo pse ves čas zaprte v pesjakih, ponovno brez kakršnihkoli izpustov ali sprehodov

– psice in psi ostajajo nesterilizirani in nekastrirani, neželenih mladičev, ki končajo kdovekje, je ogromno

– mladiči odhajajo iz legel mnogo prezgodaj, veterinarsko neoskrbljeni itd.

– mnogo posmaeznikov še sedaj ne cepi psov niti proti steklini, kaj šele proti kužnim boleznim, čeprav je prvo zakonsko obvezno

– ogromno psov se sprehaja okoli brez nadzora, preganja divjad po gozdovih, teka čez prometne ceste in ogroža vse udeležence v prometu ter prej ali slej konča pod kolesi 🙁

– velik odstotek lastniških živali še vedno ni deležen niti najnujnejše veterinarske oskrbe: niti v primeru bolezni in poškodb

– mnogo poškodovanih, bolnih ali ostarelih živali lastniki hladokrvno zavržejo

– mačke so v večini še vedno prepuščene same sebi, nezadostno hranjenje, neoskrbovane proti zajedavcem, necepljene itd.

– večina lastniških mačk je še vedno nesteriliziranih/nekastriranih in koti mladiče dva to trikrat letno, te pa nato v najboljših primerih premlade oddajajo preko oglasnikov ali pa končajo kdovekje. V razmislek:

To je samo nekaj čisto osnovnih problemov na področju nezadostne oskrbe hišnih živali in jasen kazatelj tega, da je zavedanje ODGOVORNOSTI SKRBNIKA, ki jo imata ta do svoje, lastniške živali, mnogokrat na mnogo prenizkem nivoju.

Eden izmed problemov je, med drigim, seveda tudi prodaja “nerodovniških rodovniških živali” in preprodaja živali, ki v Sloveniji, kljub vsem dostopnim informacijam in izpostavljenosti v medijih, odlično cveti.

Nikjer nihče ne trdi, da bi se morali vsi spoznati na rodovnike in vzrejo. Naj se nanjo spoznajo tisti, ki se s tem ukvarjajo ter, seveda, naj se o tem pozanimajo posamezniki, ki kupujejo pasemsko žival.

Problem pa je, da se (predvsem) na tem forumu, znajde na kupu mnogo posameznikov, ki vse ostale prepričujejo o tem, kako je vzreja pasemskih psov izkoriščanje in nagovarjajo ljudi, naj kupujejo pri dvoriščnih rejcih in preprodajalcih. Ne vedo pa niti tako osnovnih reči kot, kaj je sploh rodovnik in kako nastane in obstane neka pasma.

To je problem, ki ga izpostavljamo. Ne to da bi se moral vsak ukvarjat z vprašanjem rodovnikov, četudi ne namerava kupiti pasemske živali. Zakaj bi se?

P.s.: Mi pa sicer osebno nikakor ni jasno, zakaj kdorkoli kupi mešančka, pri vseh mešančkih, ki iščejo nove domove in ostajajo brez njih.

Takoj bi podprla idejo, da bi bila Tasmanski vrag moderatorka foruma!
Občudujem njeno voljo in pripravljenost, da se še naprej trudi in odgovarja na lep način ljudem, ki bi jim sama najraje zmetala kakšne krožnike v glavo.

Tudi tebi, Primož.

“Tudi vi ne veste, kako se sprogramira aplikacija za posredovanje moderatorju, ali kako se naredijo windowsi pa jih kljub temu uporabljate. PA se nihče ne zgraža, če je treba windovse nanovo naložiti.”

Kako lahko primerjaš uporabo programa windows z “uporabo” psa ali katere druge živali? In kako si lahko (namenoma) tako slep, da – podobno kot drugi anonimni nicki – ne sprevidiš, da na tem forumu NIHČE ne daje mešancev v nič. Nasprotno, veliko nas ima doma prav mešance. In da ne vidiš, da je razlog za nasprotovanje nenadzorovanega parjenja (ali namenskega parjenja “čistokrvnih psov brez rodovnika”) ravno to, da nočemo, da še več psov pristane v zavetiščih ali pod kolesi avtomobilov.
Ne, tudi jaz te ne razumem.

Kako je mogoče,da tako težko razumete, da z žaljenjem, nadiranjem in ukazovanjem dosežete ravno nasprotno kot želite? Je res tako težko biti prijazen in ostati na kulturnem nivoju??

P.s.: Mi pa sicer osebno nikakor ni jasno, zakaj kdorkoli kupi mešančka, pri vseh mešančkih, ki iščejo nove domove in ostajajo brez njih.

Predvidevam, da tole leti name in mojo izjavo. Ja, zaradi takšnih namigovanj in metanj vseh v en koš, nekdo ne more biti moderator.
Če zgodbe ne poznaš, ne obsojaj.

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Dragi Primož:

1) moderatorske funkcije z veseljem prepuščam tebi, brez skrbi, tako da pokroviteljski ton kar prihrani 🙂

2) če pa vidiš v mojem OSEBNEM začudenju nad tem, da sem med vsemi mešančki, ki se jih skušajo znebiti/jim najti domove preko zavetišč in društev, najdejo tudi taki, ki jih celo prodajajo in da jih nekdo celo kupi, obsojanje, pa bo prej problem tebe kot bralca kot mene kot sporočevalca.

Mnogo uspeha,

Tasmanski vrag

New Report

Close