Najdi forum

Živjo

Imam vprašanje v zvezi z kolenom. En mesec nazaj sem rodila in po enem tednu se mi je začelo dogajati, da vsakič ko sem šla na levo koleno me je zabolelo. Bolečina je bila iz dneva v dneva hujša, danes pa že sploh ne morem več iti na kolena (npr. pri telovadbi ali če kaj dviguješ otroka, ko si v postelji in podobno).
Čemu je vzrok? Tudi ko potipam oba kolena, ima boleče koleno kar nekakšno odprtino ali nekaj podobnega. Kaj bi to lahko bilo? Ali je tudi možno zaradi obremnitve v nosečnosti na desno nogo?

Hvala za kakršenkoli odgovor!

LP

Pravilno sklepate, bolečine se pojavljajo zaradi obremenitve v nosečnosti. Običajno je v nosečnosti desna noga bolj obremenjena in nosi cca 70% teže telesa. Nosečnost tudi spremeni težišče telesa nekoliko naprej, kar dodatno obremeni mišice in vezi, katere je potrebno sprostiti in to se najlažje naredi z manualno terapijo.
Svetujem vam pregled, saj vam v vsakem primeru lahko pomagamo.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close