Najdi forum

Od sredine februarja pa do zdaj mi je ratalo stopit cca 5 kg. Čez dan jem čist OK, vsak dan zvečer tečem po pol ure, da se fajn preznojim. Edina težava so keksi, sladoled in čokolada, ki mi ponavadi zapašejo po glavnem obroku. Pa saj kak košček morda ne bi bil problem. Težava je v tem, da ne ostane pri koščku. In potem konci tedna, ko sem oba dni doma, ko je vse na dosegu roke, in ker spet take zadeve romajo v moja usta.

Vem, da to sladkobno prenajedanje zavira moje hujšanje (čaka me tam vsaj še 10 kg) in da zato tudi po dva ali tri tedne “stojim” s težo in ne gre dol.

Kakšna ideja, kako se tega znebit???

Rahla kriza, sva že dva z istim problemom. Takoj bi zamenjal vse: meso, krompir in makarone za sladoled in torte.

Hej, če se res ne moreš znebiti sladkarij… Bi ti priporočala kakšne beljakovinske ploščice… Lahko jih uživaš kot nadomestek obroka… Recimo če si ne moreš privoščiti oz. nimaš časa za malico… Lahko jo pa poješ tudo ko se ti zalušta kaj sladkega… Te ploščice imajo zelo malo sladkorja in veliko beljakovin… Te ploščice te kr hitro nasitijo, tako da bo če jo boš hotela pojesti po obroku boš imela 2 grižljaja dovolj… :))) Poskusi… 🙂

http://www.maxximum-shop.com/index.php?cPath=40_41&osCsid=972c97901edd9efd36c7c7dd67508414
http://www.maxximum-shop.com/index.php?cPath=40_61&osCsid=972c97901edd9efd36c7c7dd67508414

nova
Uredništvo priporoča

shera,

o tem sem že razmišljala. Katere pa svetuješ? Veš, odprem tale link in sem v supermarketu in brez osnovnega pojma o tem, kaj izbrat.

Rahla kriza… Meni so takrat svetovali tele… http://www.maxximum-shop.com/product_info.php?cPath=40_41&products_id=616&osCsid=972c97901edd9efd36c7c7dd67508414

Imaš veliko okus na izbiro pa še drage niso… So pa zelo slastne… :))) Lahko naročiš preko interneta ali pa greš kr v trgovino, naslove imaš na začetni strani…

No, jaz sem poskusila tudi druge ploščice, pa mi nobene niso bile tako dobrega okusa… Vsebnost beljakovin pa je bila približno enaka pri vseh… Lahko pa poskusiš tudi te:
http://www.maxximum-shop.com/product_info.php?cPath=40_41&products_id=615&osCsid=972c97901edd9efd36c7c7dd67508414
Ampak če jih boš uživala kot nadomestek za sladkarije poskusi pojesti 1/3, oz. največ polovico… Te so 100g, zgornje pa 35g… 🙂 No, pa četudi boš pojedla celo, vseeno bolje tole kot pa milko a? :)))

Aja, če bi si pa rada privoščila poobedek pa si lahko narediš slasten puding… :)))
http://www.maxximum-shop.com/product_info.php?cPath=22_28&products_id=613&osCsid=972c97901edd9efd36c7c7dd67508414

Pa obilo užitkov ob “sladkanju”… :)))

hvala, shera.
bom poskusila…

Kako se tega znebit? Zlahka! Poskrbi, da doma ne bo nikjer nič od tega, kar te spravlja v skušnjavo. Če zaloge hrane kupuješ sama, potem pojdi v trgovino vedno takrat, ko si sita, ne lačna, vedno z listkom, kaj je treba nakupiti, ignoriraj vabljive police in ne kupi ničesar, kar nimaš na nakupovalnem seznamu. Če hrane ne nabavljaš sama, pa poprosi tistega, ki jo, da ti na ta način pomaga rešiti tvoj problem.

Shera, kaj mi nisi pisala v temi Herbalife, da se ne sme oglaševat :o)))) Hec, da me ne bo kdo narobe razumel :o))

Malo gledam tele linke. Samo tale maxximum pa ni ravno poceni. Je vse za 1/3 dražje kot Herbalife.
Za primerjavo:
– proteinske tablice 35 g so tu 1,80 €, Herbalifove 1,14 €
– puding – 500 g – 17,90 € ; kar pomeni en obrok 1,79 €; od Herbalifa pa je 1,46 €.

Kako pa je z izvorom sestavin? Proizvodnjo? Imajo vsaj kakšne certifikate o kvaliteti?

Always look on the bright side of life!!!

Praviš, da pride do problemov, ko si konec tednaoba dni doma. Moj nasvet: ne bodi doma! Najdi si kakšno aktivnost in pojdi kam.

Energijske ploščice,ki si jih lahko spečeš sama doma: http://209.85.129.132/search?q=cache:W4JFavuLsvgJ:mojtrener.com/recepti/malice-in-nadomestki-obroka/energijske-ploscice/+energijske+plo%C5%A1%C4%8Dice+recept&cd=1&hl=sl&ct=clnk&gl=si&client=firefox-a

amilopro je drugače beljakovinski pripravek, ki pa ga ni potrebno dodati, ražen, če aktivno športaš.

Biba3, to je tudi meni zneslo pred 10 leti, ko sem bila ledig in fraj in sem živela samo zase. Zdaj imam majhne otroke in moža, ki jedo “sve i svašta”, zato imamo doma tudi čokoladne zadeve in zato je treba tu in tam tudi kakšno pecivo pripravit. In v tem je težava. Ne znam si “sprogramirat” v možgane, da so te zadeve bljak in da me ovirajo pri doseganju mojega cilja. Evo, to je to.

jaz te ful štekam… tvoj prvi post je tak, kot da bi ga jaz napisala… zato sem velikokrat raje izpustila oz. kolikor se da minimizirala kosilo, sam da sem lahka z mirnejšjo vestjo pojedla neki sladkega (ker tist bi itak, ne glede na obilnost kosila). in tut sem si skoz želela, da bi ostalo pri koščku, pa ni…

in pomagalo mi je edino to, kar predlaga biba: znebiti se vseh skušnjav. vem, da je težko, ker živiš v skupnosti, ampak probaj s čim drugim pritegnit moža in otroke – saj tudi za njih ni dobro, če imajo sladkarije vedno na dosegu roke 🙁

pri meni je blo tako,da ko sem živela doma, je bla okoli meni poplava sladkarij (btw: edina jaz se jim nisem znala upret), pol ko sem se preselila na svoje, pa si jih enostavno ne kupujem (na srečo fant ni sladkosned) in gre… sicer imam vedno nekaj malega za “hude cajte” in skroaj vsak dan nekaj malega tudi pojem (ampak res malo, ker enostavno nimam velik) in mi uspeva… čeprav vem, da če ne bi jedla sladkarij, bi bilo še bolje.

ampak sem se sprijaznila s tem, da jih obožujem in sem jih pač omejila, ker ko sem se jim hotela odpovedat, sem vedno trpela in “hujšala na silo” in ni bilo pravih rezultatov

lp

Popolnoma razumem, ker sem imela tudi sama po treh mesecih brez krizo.
Meni pomaga vsaj 5 obrokov dnevno, včasih tudi šest in redna fizična aktivnost, najmanj 3x tedensko in rezultat je po treh mesecih 10kg manj, pa nimam občutka, da se ne vem kako odrekam.Da o popravljeni krvni sliki, boljšem počutju, več energije in boljši samopodobi ne govorim.
Ni enostavno, vendar gre, počasi in vstrajno, če je treba, se pa poje kakšna malenkost, zavestno in z užitkom in predvsem brez slabe vesti.

Uspešno in pogumno naprej!!!!

Katja pust dodatki so dodatki bodisi HL ali katerikoli drugi.

Edina razlika je da ne rabiš kupiti ploščic in šejka in kompres in… tako kot pri HL
In druga razlika je da ti bo vsakdo povedal da zaradi teh ploščic NE BOŠ izgubila maščobe spravila sladkor in holesterol na normalno mejo odpravila težav z aknami preprečila izpadanje las odpravila impotenco …

Dodatki so DODATKI. Kar že pove ime samo. So pripomočki. In HL ploščice verjetno niso nič boljše niti slabše kot te ki jih je opisala Shera. Edina razlika je da ko bo šla v to trgovino bo dobila realen in profesionalen nasvet. In prodajalec ne bo poizkusil prodati oz prepričati stranke da rabi še 30 artiklov in jo prepričati da jih potem prodaja in trži naprej itd. To je pomoje razlika med HL in ostalimi športnimi dodatki. Drugače efekt pa nedvomno isti. HL beljakovinske ploščice ali te. S tem da HL ne vem koliko aspartama in ostalih aditivov vsebujejo (barvila konzervansi itd) Ampak posebnih odstopanj pomoje ne more biti.

Jaz osebno nikoli nikogar ne bi poslal po HL izdelek. Preprosto zato ker ljudje ki to tržijo oz. prodajajo bodo nedvomno naredili vse da bi izkoristili stisko človeka in osebno maksimalno zaslužili. Prodajalec v maxximumu pa tudi sama trgovina pa je odgovorna pred zakonom. Dočim frizerka in branjevka ki prodajata HL… no ja. Kar poizkusi kaj doseči pri njiju. Dočim trgovine na splošno uradne… zanje veljajo ostra pravila in so stalno pod kotrolo. Pa verjetno bi se spomnil še kakšnega tehtnega razloga zakaj ne HL oz zakaj prej link ki ga je objavila Shera. Ampak mislim da je že to dovolj.

Drugače glede na temo. Beljakovinski dodatki tudi meni blazno pomagajo kadar me prime da bi jedel kaj sladkega in se ne morem kontrolirati. Bi jih kar priporočal vsem ! Če z njimi nadomestite sladkarije v obroku. Niso idealne ! Ampak vsekakor dosti boljša izbira !

If you are not doing it for fun ... you are doing it for the WRONG reason !

Ja, tut moj nasvet: KAR ODSELI SE… ;O))

Dracon, oprosti, ampak tale tvoj post je pa kr neki. POnavadi si pisal dejstva, a tokrat si pa čisto udaril mimo.
Greva po vrsti:
– že zdavnaj sva ugotovila, da ima aspratam le čokoladni šejk in še to v zelo majhni količini; se pravi, da beljakovinske ploščice nimajo tu nič zraven
– kje že piše, da če želiš kupiti proteinske ploščice, da moraš kupiti tudi xxy ostalih proizvodov?
– realen in profesionalen nasvet – get real :o)) sem šla in ko sva se malce bolj zapletla v pogovor, mi je fantiček povedal, da je le študent in da mu je to priložnostno delo.
– od trgovca, ki mi je prodal izdelek še nikoli nisem dobila naslednji dan klica, če sem ok, če mi izdelek ustreza, če se počutim dobro….. kar od HL distributerja sem. Celo cel mesec me je spremljal, če so mi vse koze na broju

Always look on the bright side of life!!!

Jaz sem si sprva dovolila eno vrstico čokolade po kosilu (ampak me je res “koštalo” psihičnega napora, da je ostalo le pri eni vrstici), potem pa sem crtanje s čokolado zamenjala s crtanjem s kavo. In to še vedno prakticiram.
Po večerji je pa najbolje, da gre človek ven, na zrak, v naravo… stran od pohujšljive shrambe 🙂 Ali pa si poiščeš nekaj za dušo, da se zamotiš, zaposliš…
Vztrajanje gotovo pomaga, jaz sem bila res odvisnica od čokolade, zdaj mine teden ali dva, pa je niti ne poskušam, čeprav jo imam na dosegu roke.

Pozdrav!

Letos sem dokazala, da se čisto lepo preživi tudi brez čokolade in ostalih sladkarij. Moja postna zaobljuba (pred Veliko nočjo) je bila: v postnem času (cca. 40 dni) nič čokolade. Pa sem razširila post še na ostale sladkarije. Pa to kar tako, za foro. Samo zato, da sem si dokazala, da zmorem, če hočem. In veste kaj? Sploh ni bilo težko (na moje velikansko začudenje)! V eni temi sem celo naredila popis vseh zalog čokolade pri nas doma. Skoraj bi lahko odprla trgovino s čokolado, takšne količine so bile pospravljene v moji omari. Od Velike noči do danes sem zmazala eno samo 100g milko, vse ostale zaloge so nedotaknjene. Do danes se nanje pravzaprav sploh nisem spomnila. Saj me zamika – k sreči navadno takrat, ko me ni doma. Pa me prime, pa me mine, in tako čokoladi tudi počasi mineva rok uporabnosti. Mene pa mineva odvisnost od sladkarij. Zato ne obupajte – počasi se daleč pride! Postopnost in vztrajnost sta dobra pot, predvsem pa se je treba na nek način zamotiti, da želja mine. Saj so moje predhodnice to zelo dobro napisale.

Lp

Bravo Anina in resnično iskrene čestitke lenka01!!!!

Always look on the bright side of life!!!

Hvala, Katja!

tudi jaz sem imela enkrat tak post in sem mislila tudi letos to prakticirat, ampak sem si premislila, ker dobro funkcioniram kljub odvisnosti… ne vem. najbrž bi šlo hitreje brez sladkarij, ampak to ni moj cilj. meni je važno to, da se ne rabim obremenjevat z odpovedmi…

saj vem, da to ni najboljša motivacija za tiste, ki se želijo odpovedat sladkemu, ampak jaz povem iz svojih izkušenj, da se vse da pod pogojem, da se omeji le količina in zraven doda še gibanje…

lp

New Report

Close