Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Ali ste se / se boste odločile za naravni porod ali za epiduralno oz. za Ultivo?

Ali ste se / se boste odločile za naravni porod ali za epiduralno oz. za Ultivo?

Lepo pozdravljene.

Ja ker tedni veselo tečejo, se bliža dan PDP (no zdi se mi, da se res hitro približuje, čeprav je še 8 tednov), zato veliko razmišljam o porodu. Me je full strah, pa vem, da to ni dobro. Vendar, ko bereš, ko pišejo mamice, kako jih je bolelo in koliko ur se kar zgrozim. Vem, da je še vsak prišel ven in tudi moje dete bo. Samo vseeno. Strah me je…

zanima me, ali se boste odločile za epiduralno oz. za Ultivo?
Jaz bom rodila v celjski porodnišnici, tam pa je le-to na voljo ob vnaprejšnjem dogovoru oz. tudi mora biti anesteziolog ravno takrat v službi. To pa vemo, kako je, saj se ne da predvideti. lahko se vnaprej dogovoriš, potem pa ga ni. Zanima me, če ima katera podatek, koliko stane epiduralna v Celju oz. Ultiva?
Ob pomisleku na epiduralno, pa me je strah spet zapletov, ki so možni? Mogoče je boljša ultiva. Ma ne vem, sejv erjetno bom kar naravno, sej tam ti dajo eno drugo sredstvo proti bolečinam običajno, vem, da to ni primerljivo z epid. analgezijo samo vseeno, nekaj pa ublaži????!!!

Napišite prosim tudi mamice, kako ste rodile, koliko ur je trajalo, kakšna bolečina je to, ker si sploh ne predstavljam. Mene že menstrualni krči prvi dan menstruacije orng zmatrajo, kadar me, hvalabogu ne vsak mesec, vendar ko pa, je pa kar orng. Tako, da ne vem, kaj bo pri popadkih….

hvala in lp

Ljuba moja jaz imam zalo nizek prag bolečine,ampak rodila sem pa dvakrat in to naravno.Boli to je res,ampak ,ko otrok pade ven je te bolečine enostavno konec,kot da te nebi nikoli nič bolelo.Prvič je bilo tudi mene strah zato je porod trajal dolgo ,nisem sodelovala,sem bila napeta,da je bil že otrok ogrožen,so mislili delat carski rez,sem rekla to pa ne,sem začela pritiskat tako močno da je kr zletel ven.
Drugič sem bila tako sproščena,komaj sem čakala da rodim,da objamem svojega sončka.Ko mi je voda odtekla sem se smejala,dobro da sem bila že v porodnišnici ker sem v eni uri rodila.
Nimam nič proti ,če se katera odloči za lažji porod,samo jaz nebi ,ker se bolj kot poroda bojim igel in tega da bi bila hroma,čeprav tako slabih izkušenj v Soveniji še ni!Kaj pa je to ultiva?Za to še nisem slišala.
Ne razmišljaj o tem,uživaj v zadnjih tednih nosečnosti,če bi pa hotela lajšanje se pa pogovori z G mogoče tudi anesteziologom,kako vse poteka kakšna so tveganja…pa se potem odloči.Srečno in čim lažji porod ti želim.

Jaz bi se, če bi se lahko, pri prvem porodu ziher odločila za epiduralno, ampak je nisem smela imeti zaradi zdravil, ki jih jemljem. Zdaj pa, glede na izkušnje prvega poroda, se v drugo nič posebej ne bojim oz. se ne sekiram, ker ne morem imeti EA, ker je bila celotna zadeva približno 10x manj grozna, kot sem si vnaprej predstavljala na podlagi vseh “dobronamernih zgodb” nosečnic.

nova
Uredništvo priporoča

Poroda se ne bojim,rodila bom naravno,imam visok prag bolečine in kot sem rekla me porod ne skrbi,ne bojim se,bolečino bom že prenesla,samo,da bo z mojim otročekom vse ok,samo to,vse ostalo bom preživela.Se pa bojim carskega reza in rezanja presredka,to pa.Hecno a ne,kako smo različne.Tako da bom tulila samo to,da naj pazijo na presredek in naj pazijo na dojenčka.:)

Podobno kot piskrcek. Prvi bi mi se najbolj koristila EA, ker sem bila med drugim napeta (ampak tega sem se zavedela sele pozneje, takrat je tezko to nadzorovati). V drugo je bil porod mala malca, cisto resno. V tretje sem sla cisto kul razpolozena na sprozenje poroda, pa se je zakompliciralo in je blo treba takoj napravt CR. Okrevanje zahteva svoj cas, kakor vsaka rana (verjetno so tudi tezje epiziotomije zelo podobne).

Tudi mene je zelo strah, saj sem imela prvikrat zelo zakompliciran porod (odpirala sem se normalno, vendar se plod ni spuščal in so mi tako delali kleščni porod pa še vakumski), ker so bili pa pri obojem neuspešni so mi na koncu, ko je plod in jaz že zelo pešala naredili carski rez. Drugi porodu sem se pa zmenila z eno od babic, če je lahko pri mojem porodu prisotna in je tudi bila, rodila sem vaginalno v 4 urcah.
Sedaj sem noseča tretjič (20 tednov) in se se že dogovorila s omenjeno babico, da bo prisostvovala tudi pri tem porodu. Pogovarjali sva se tudi o epiduralni in Ultivi. Ultive ne priporoča, ker jo v tujini izločajo pri nas jo pa uveljavljamo. Potem si lahko misliš kje smo. Priporočala je edino epiduralno pa če tukaj so včasih komplikacije.
Tako, da sem se jaz odločila kar brez obojga in se bom posluževala maske, stisnila zobe in bo.
Želim ti čim manj boleč porod in veselega ter zdravega otročka.

Zdravo.

Jaz sem noseča drugič, sem v 20. tednu. Prvič sem se odločila za Ultivo, vendar je na koncu vse potekalo tako hitro, da je sploh nisem rabila. Na moje veliko presenečenje sem se ful hitro odpirala, imela sem pa tudi ful močne svoje popadke, tako da sem rodila 1,2,3. Ko mi je babca delala kanal na porodni postelji, sem ji rekla, da sem se odločila za Ultivo. Pa me debelo pogleda in reče, ja gospa, saj ste že 7 cm odprti, rabite samo še 3 cm in bo dojenček zunaj. Ultiva pomaga baje samo pri odpiranju (da je manj boleče) in potem sem rekla, ok, kar bo pa bo. Bom pa brez zdravil, saj so včasih tudi 🙂 naj še povem, da je moj prag bolečine IZREDNO NIZEK in je blo bolj mojega strah kako bom jaz vse to prenesla, kot pa mene samo. Na porod sem šla z nasmeškom na obrazu, sem se možu smejala ker ga je blo noro strah 🙂 me je zdaj bolj strah, ker vem kaj me čaka… čeprav bolečino pozabiš, tako kot so že predhodnice napisale… ampak vseeno. Ne bom rekla ad ne boli. Moj nasvet: SODELUJ! Ubogaj babco, ona že ve kako se stvari streže… dihaj tako kot ti rečejo, pa bo šlo bolj gladko. Jaz sem jo res ubogala, na koncu sem bla totalno brez moči in volje do pritiskanja, pa mi je ona vlila moč. Res je bila fenomenalna, zato je tudi moje dete tako hitro prišlo ven.
Uf, zdaj sem se pa razpisala 🙂 no, še bistvo – tudi zdaj (če bo šlo le vse po sreči) se bom odločila za naraven porod brez dodatnih zdravil. Nikoli se pa ne ve kaj te čaka, bojim se edino CR 🙁 ne vem zakaj, kar groza me je…

Vsem nosečkam lepo nosečnost, lep porod in zdrave otročke!

Mislim,da psiha in strah tudi dosti vplivata na sam porod,bolj ko razmišljaš kako hudo bo,kako bo bolelo,slabše je.Sama se res poroda čisto nič ne bojim,bolj me skrbi,da bi dobila kakšno takšno nesramno babico,ki bi se drla name,pa da ne bi pršlo do kakšnih komplikacij,da ne bi z otročekom blo kaj narobe.Jaz se bom že porihtala samo da je dete živo in zdravo!:)
Bo pa to moj prvi porod,bom poslušala babico,upoštevala nasvete in upam,da bo vse ok!

Lepo pozdravljene.

Hvala, da delite vaše osebne izkušnje.
Seveda je tudi meni prvo in najpomembnejše, da bi bila bebica zdrava in da bi potekal porod brez zapletov za otročka. V bistvu me je vsega skupaj strah, zapletov, možnega carskega reza, rezanja preskredka (to tam baje ne boli, vendar potem po porodu lahko pa kar fejst, sploh, če ne zašijejo v redu – sem slišala iz izkušenj).
Vem, da moram misliti, da ima ta bolečina svoj namen, da se porodi dete. Strah me je, da se ne bi odpirala, da bi trajalo vse skupaj zelo dolgo in bi potem že bila izčrpana in potem možne komplikacije.
Vem, moram nehati razmišljati o porodu kot o bolečini, ampak kot dogodku, pri katerem bo detece, upam, da zdravo, prišlo na svet.

Ljupka Ultiva je sredstvo proti bolečinam, ki ti ga dajo ob vnaprejšnjem dogovoru in mnenju anesteziologa (je tudi plačljivo), vendar je v Sloveniji tako, da se baje uporablja, vendar ni uradno priznano. Imaš pumpico v roki in ko prihaja popadek, si sama napumpaš, pri tem pa ne moreš predozirati.

Ma sej pravim, verjetno bom rodila kar naravno, sej bolečin bo pa tudi enkrat konec, pa bo, a ne.

Hvala in lp

Oprosti, ali bi bila pripravljena pustiti kak svoj mail, ker bi te rada nekaj vprašala?
Hvala!

..absolutno z ultivo..tudi nazadnje sem bila dogovorjena ampak sem se tudi prehitro odprla in je že bilo prepozno…

LP Jullie ******************************* http://jullie.moj-album.com/

Jutri bo 2 meseca, kar sem prvič rodila. Rodila sem naravno, nisem želela niti običajnih sredstev proti bolečinam. Bom čisto iskrena in bom povedala, da me je zelo bolelo, sem imela zelo močne popadke (svoje). V porodni sem bila dve uri in pol.
Ampak če zdaj pogledam nazaj, sem zadovoljna, da sem se odločila za tak porod. Ne bi niti točno znala povedati zakaj, ne vem, zdi se mi, da sem se prav odločila in sem vesela, da je ta izkušnja bila, kakršna je bila.

moj mail: [email protected]

jaz sem tudi rodila naravno pa imam ravno tko nizek prag bolečine. sama sem se sicer matrala cel dan, po moje 12ur(babca je štela, ko mi je predrla-6ur), rodila sem naravno, dobila sem samo flašo proti bolečini, kar pa me je zadelo in sem zraven skoraj zaspala. imela sem tudi umetne popadke, saj so bili moji prerahli, tako da po umetnih, so se pa moji začeli in sem nato rodila v hipu. hvala bogu, da se mi je še ena naslonila na trebuh, kar mi je vse skupaj olajšalo. itak boli ko hudič ampak kot je že ena dejala, ko je konec je res konec in pozabiš na bolečino, vsaj jaz sem, ko sem vidla sončico. za drugič pa še povem, saj nam še ni ratalo in še čakamo plusek.

manj razmišljaj o tem in manj poslušaj kakšen porod je imela katera pa te ne bo tako strah in tudi porod bo potekal gladko.samo brez skrbi.

Draga moja, porod z epiduralno je naraven, kolikor je naraven porod, kjer ti dajo protibolečinsko injekcijo.
Glede epiduralne ne sprašuj na forumu, ampak vprašaj tistega, ki je za to usposobljen. Itak pa epiduralne ne moreš dobit, brez da greš predhodno na predavanja o epiduralni, kjer ti anestezist, ki je usposobljen za dajanje epidurale, razloži o samem postopku, zakaj je dobra in kakšne so možne posledice. Lahko ga/jo tudi vprašaš vse kar te zanima in ti razloži.
Moja izkušnja z epiduralno je bila odlična, ne poznam nobene, ki bi imela slabo izkušnjo, tako da ti jo iz lastne izkušnje toplo priporočam.
Še vedno jo lahko med samim porodom odkloniš, če pride do tega, da je ne potrebuješ.

In res je kot pravijo predhodnice, ko otrok pride ven, vsa bolečina izgine, kot da je ni bilo.

naravni porod, sem pa dobila analgetik v žilo. lej strah ima vedno le velike oči. verjemi, če bi bilo tako hudo, se nobena ne bi odločla še enkrta pa morda še enkrat,…
sem imela zaje…porod, nič kaj lepega,…. ampak ni mi žal, in že leta razmišljam še o enem otročku. in brez vnovičnega poroda ne bo šlo, ko bo, če bo tako daleč.

glej, popadke se preživi. sicer niso lih najboljša stvar na tem svetu, ampak trajajo omejen čas in na koncu dobiš darilo – otroka. in tisti trenutek, ko otrok pride ven, je bolečine konec.

jaz sem rodila 2x naravno, pa bom tudi tretjič in če morda še kdaj.

pomisli pa tudi tako: ali pol ure ali nekje slaba ura tistih res močnih bolečin odtehta rizike epiduralne? možnosti komplikacij so vseeno kar dosti velike. meni osebno je ena anesteziologinja (en mesec pred porodom) razlagala, da ona nikoli prostovoljo ne bi vzela epiduralne, ker gre tok stvari lahko narobe. pa ko bi bila v riziku samo mama, bi še razumela, da ženske sprejemajo to odločitev, ampak da pa so pripravljene v nevarnost spraviti svojega novorojenčka, tega pa ne bom nikoli razumela.

ja, res je, zoprno je imeti bolečine in če jih ni treba, zakaj bi (npr. zobozdravik, ob menstruaciji, itd.), ampak tukaj pa dejansko lahko s tem poškoduješ sebe ali otroka.

ne vem, no. premisli malo. jaz sem res za naravni porod.

V vednost vsem skupaj…
Včraj nam je anesteziologinja v šoli za starše v Ljubljani povedala, da Ultiva od prejšnjega tedna v Sloveniji ni na voljo, ker niso urejene neke zakonske zadeve. In tega naj bi se držale vse porodnišnice.

Spet bo na voljo čez kakšen mesec ali dva, tako da je za tiste, ki bomo rodile v juliju morda še kaj upanja.

Lepo pozdravljene.

Ja ve, ki ste že doživele porod vsaj veste kaj vas približno čaka.

Zanima me, če ve katera koliko je cena epiduralne oz. Ultive?
Tralala, no če bo Ultiva še sploh na voljo.

Ma sej ne vem, če bom kaj se sploh odločala med temi stvarmi, ker tako je odvisno ali je anesteziolog v službi, ker bom rodila v celjski porodnišnici. Tako, da lahko si prej prepričan, da bi želel ultivo in se dogovoriš, nato pa seveda to ni možno, ker anesteziolog ni dosegljiv….

Ma sej vem, da bolečin bo enkrat konec in na svet bo privekala naša bebica. Me je strah predvsem, da bo zdrava in da bo vse OK.

hvala in lp

lej to slednje kar si napisala v zadnjem stavku, to je tisto edino zaradi česar se porod takooooooooooooo vleče, zaradi česar se pojavlja strah….. nekatere, med njimi moja mami, celo pravijo, da rodile bi še že, samo nosile pa nikoli več. vzrok njapogosteje slabosti. čeprav ne vem če lahko bruhaš še več kot sem jaz, ko je bil moj dnevni ritual tudi večrkatni obisk wc školjke zaradi tega. ma najbrž lahko, če že pravijo tako.

New Report

Close