Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Izterjava denarja od kolegice

Izterjava denarja od kolegice

Pozdravljeni,

Pred dobrim mesecem dni sem kolegici posodila denar. Ker sem ji zaupala in sva že večkrat tako prakticirali, nisva podpisovali nobene pogodbe ali izjave, saj mi je do zdaj denar še vedno vrnila. Tako da imam zdaj od nje samo obljube po mailu in SMS-ju, da mi bo denar vrnila, a mislim, da to ni veljavno, ali pač? Imam sicer tudi nekaj dokazov prek izpiskov kreditnih kartic, a ne vem če to zdrži.
Prosim za kakršenkoli nasvet ali obstaja način da bi nekako dobila svoj denar nazaj, ali pa naj se zanj kar pod nosom obrišem?
Vem, da sem naivna in se počutim kot totalna trapa, zato ne potrebujem kakšnih modrovanj o tem, kako sem lahko bila tako trapasta. Še nihče me ni tako nategnil v več kot 30 letih tlačenja zemlje na tem svetu.
Potem te pa izda nekdo kateremu si zaupal in občutek je veliko bolj beden kot če bi to storil kakšen tujec.
Že vnaprej hvala za kakršenkoli nasvet.

Lep dan želim in lp,
M

[img]http://www.youngnutrition.net/member/tickers/83202/ticker7.png[/img] [img]http://www.youngnutrition.net/member/tickers/83204/ticker2.png[/img]

Za kakšen znesek pa se gre?

preveri pri odvetniku.

jaz bi ji zagrozila, prvo na lepši način, če ne bi delovalo, pa še na grši…

Mislim, da imaš sicer material, ki bi na sodišču zdržal (naj se za 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} javi kak odvetnik), vendar je tako ali tako vprašanje, ali se ti splača tožarit glede na čas in živce. Jaz bi na tvojem mestu zarobantila, in to pošteno. Bolj ko boš tečna, prej boš dobila denar nazaj. Ker ptičice take sorte namreč računajo na to, da boš ti igrala vljudnostni ples s priklanjanjem in čakanjem na izmikajočo se kmečko nevesto in jih zna pošteno robantenje fino prestrašit.

Kot pišeš, so se vajini odnosi kar precej ohladili, glede na to, da si le pišeta. Izpiski prav veliko pred sodiščem ne bi zdržali, pa vendar, če se karkoli glasi in se bi dalo razbrati in povezati iz strani tvoje “kolegice” bi morda stvar nekako na težak način šla, a vprašanje je, kateri odvetnik bi se tega lotil, za kakšen denar, s koliko živci in v kakšnem času. Torej ogromno ali preveč pogojev. Morda bi bilo bolje še pred tem biti na lep način tečen, če ne bi zadostovali, pa stopnjevati tečnobo, do skrajnih meja. Morda pa se le omehča in ti vrne ma četudi v nekaj mesecih ali obrokih.

Kaj čmo, takšni smo, takšno imamo.

Pa si jo osebno vprašala, kaj se dogaja? Ali si tiho in čakaš, kaj bo?
Jaz sem bila v isti godlji, ampak ker sem “razumevajoča in uvidevna” (beri: premalo asertivna), sem pričakovala, da mi bosta prijatelja vračala denar po dogovoru. Pa ni bilo nič … par mesecev živciranja, požiranja jeze, občutkov, da sta me bližnja opeharila. Ker če bi si jaz izposodila, bi bilo vračilo na vrhu lestvice – za preživetje nujne stvari (položnice), kruh, voda in sol, potem pa takoj vračilo … Onadva sta si pa privoščila še več, kot si jaz sama.

Se mi je zdelo grdo, da bi ju morila, ker sem vedela, da sta v krizi. Ampak mi je potem prekipelo in sem dojela, da imam najmanj pravico zahtevati svoj denar nazaj. Sem šla lepo do njiju in čist konkretno spraševala, zakaj ne vračata. Potem sem začela težit, klicat in preverjat, kdaj bo kaj. Imam občutek, da me nista mislila nategniti, ampak po liniji najmanjšega odpora me nista jemala resno, ker sem bila nekonfliktna. Je bilo učinkovito.

Obupno, nikol prej tega nisem počela.

Ravnaj tako, kot ravnajo izterjevalci v poslovnih vodah. Dobi jo na telefon.

Še prej si pripravi potek razgovora, vprašanja, odgovore na možne izgovore, ponavljaj, parafraziraj, skušaj določii točen datum vračila.

Predvsem pa ohrani mirno kri in bodi vljudna. Slovenci vse preveč odlašamo z izterjavo in si mislimo:; “saj bo”. Pa ni. Samo slabše postaja.

Na sodišču vzdrži vsak dokaz, ki ga nasprotna stranka ne uspe izodbiti. Če boš torej z bančnim izpiskom dokazala, da si nakazala denar na njen račun, in ga zahtevala nazaj, bo morala potem ona bodisi dokazati, da denarja ni prejela (da torej ciljni račun ni bil njen) bodisi da sta sklenili darilno pogodbo (da si ji torej denar nakazala z namenom, da ga obdrži).

Verjetno ne enega ne drugega ne bo mogla dokazati, zato kar pogumno.

Tudi maili so na sodišču precej dober dokaz, verjemi. Se dnevno ukvarjam s tem.

takšne tožbe niso noben bau bau, tako kot ti je povedala že “plišasti zajček”. V teh primerih se gre pač na moč argumentov in dokazov, ki pa so po zgoraj napisanem vsekakor na tvoji strani. Zdaj, če ti jo uspe pripravit, bi bilo super, da pri notarju naredita neposredno izvršljiv notarski zapis, drugače pa pač v tožbo, če noče sama prostovoljno vrnit.

LP

Poskusi na lepši način .. Verjetno denarja nima za vračilo in se zato izmika. Vseeno se pogovori, kdaj bi lahko vrnila denar.
Naslednjič pa ne posojaj denarja!

Zaupali sta si in veckrat posojali denar? In zdaj je od posojila dober mesec?

Pa si to svojo prijateljico, s katero si zaupata in sta si ze veckrat resili rit (vsaj s posojanjem denarja), vprasala, zakaj ti ne vrne denarja? Ce ima morda kaksne tezave ali kaj?
Ali pa imas prevec dela s pripravo tozbe in se nisi utegnila pogovoriti s prijateljico?

Pa kaksni ste to ljudje????
Kaksna prijateljstva imate???

Ni napisala, da gre za prijateljico. Gre za kolegico. ZA moje pojme je to bistvena razlika. In tu ne gre ženski metati naprej, kakšna prijateljstva to ima, ker to sploh ni prijateljica, je le kolegica.

Na sodišču jo boš dobila 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, brez tega ali se je podpisala ali ne, dokazila imaš iz banke, ko si dvignila kredit…. Izkušnje. Moja prijateljica je dobila ves denar nazaj z obresti pa ni imela dokazila ne njenega podpisa nikjer…. Celo je tožbo podala štiri leta kasneje od od kar je posodila denar, ker v petih letih zastara… Celo sta pričala njen partner in eden prijatelj, ki po pravici rečeno povedano zame to ne bi smele biti verodostojne priče, pred vsemi mislim za njenega partnerja, ki je pričal…

Na sodišču je dobila vse! Tako, da kar dobrega odvetnika si vzemi, napiši iz katerega okoliša izhajaš in ti napišem odvetnika, ki je zastopal to mojo prijateljico, ki je vse dobila nazaj z obresti vred…

lp,

Najlepša hvala vsem za odgovore in nasvete. Najprej bom še malo zarobantila in zagrozila, če se ne bo odzvala, pa bom res začela zadeve urejati prek odvetnika.

Lp,
M

[img]http://www.youngnutrition.net/member/tickers/83202/ticker7.png[/img] [img]http://www.youngnutrition.net/member/tickers/83204/ticker2.png[/img]

Znašla sem se v identični situaciji. Prosim avtorja tega odgovora, da se mi javi!!! Pravkar je poteklo 4 leta, torej imam še eno leto časa! HVALA.

Vljudno prosim, če se mi javite v zvezi z odvetnikom, ki ga omenjate pri izterjvi denarja od prijatelja. Sem se znašla v identični situaciji in potrebujem pomoč. Hvala! [email protected]

New Report

Close