Med.Over.Net

ARHIV - alternativa in zdravo življenje

Hemeroidi

Default avatar

Alternativka

Stara sem 43 let,nimam odvečnih kilogramov, 2-3 x na teden tečem cca 5 km, vmes kdaj kolesarim ali se povzpnem na kakšen hrib, pri hrani zelo pazim, ne jem cvrtja, nobenega mesa, razen rib, nič krompirja, vsak dan dva obroka sadja, en obrok z veliko zelenjave, in še dva lažja vmes, npr jogurt in polnozrnat prepečenec ali sojine jogurte ali sojino mleko,torej vsak dan 5 obrokov.

Blato imam največkrat mehko, le izjemoma trdo, npr če jem sir(vedno ga jem z zelenjavo).

Problem so hemeroidi. Zunanji itak, ampak trenutno niso vneti, verjetno so notranji, ker po odvajanju priteče sveža kri. V razmaku enega meseca so mi pomagale svečke iz lekarne brez recepta, sedaj se mi je tretjič to ponovilo.

Od domačega :) zdravila uporabljam umivanje z najbolj mrzlo vodo.

Nasvet, mnenje, komentar?

Hvala.
Default avatar

Igor HCL

Nisi povedala, če te hemoroidi bolijo? Ali bolečina popusti, če hemoroid poči ( zakrvavi )? Kakšno delo opravljaš ( sede, stoje ) ? Si se daljše obdobje prehranjevala s presno hrano? Imaš na nogah tudi krčne žile ( morda notranje ), ker hemoroidi so po strukturi v bistvu krčne žile ( razširjene vene ).

Domnevam, da so tvoji hemoroidi starejšega datuma in da si z "zdravim načinom življenja" pričela šele v srednjih letih. Kava, cigarete in ostale razvade tudi povzročajo razširitev ven na zadnjiku. Kaj pa nosečnost? So se pojavili hemoroidi med nosečnostjo? To je zelo pogosto.

Ko boš odgovorila na zgornja vprašanja, sledi mnenje, nasvet in komentar.
...naj bo Luč, Ljubezen in Radost!...

Igor T. - LOSANG TASHI
Default avatar

Alternativka

Sami hemoroidi ne bolijo, le čuden občutek imam kadar krvavim oziroma včasih me po odvajanju blata boli spodnji del trebuha. Opravljam sedeče delo, večkrat vstanem in se tudi sprehodim. Že vrsto let mi paše bolj presna hrana, kuhana ne, le izjemoma. Za žile na nogah ne vem, oz.nimam težav.

Hemoroidi se mi občasno pojavljajo že vrsto let, kave ne pijem in ne kadim, alkohol le rdeče vino morda dvakrat na mesec. Ne spomnim se če sem jih imela med nosečnostjo.

Zdravnik pravi, da bo verjetno potrebna operacija.

Medicinska sestra mi je omenila da za mehčanje blata pomaga indijski trpotec(če sem si prav zapomnila), vem da ga imajo v specializirani trgovini, ne vem pa če se ga lahko(zmešanega z vodo) uživa vsak dan na daljši rok. Morda veste?

Hvala za odgovor.
Default avatar

Igor HCL

Ugotavljam najprej protislovja. Zakaj vam sestra v ambulanti predlaga tropotec, če pa pravite, da imate v glavnem mehko blato?? Namesto tropotca definitivno bolj pomaga laneno seme ali celo laneno olje.

Prehrane očitno nimate urejene. Mnogo ljudi ne prenaša dobro presne hrane, zato so že pred mnogimi tisočletji odkrili ogenj, vrelo vodo itd. Vendar vse to ne more biti vzrok vašim težavam v takšnem obsegu, kot opisujete. Tu bi kar prav dal vašemu zdravniku, kar se tiče operacije. Ni sicer neznansko prijetna zadeva, pa seveda bistveno manj neprijetna, kot še pred leti. In zadnjik je koncem koncev treba čuvat, ker rezervnih ne delajo. Čim preje si preskrbite napotnico za proktologa in obiščite kakšnega v vašem kraju ali v Ljubljani, na Polikliniki na Njegoševi. Tam vam bodo tudi povedali več o pravilni prehrani, ker izgleda nasvetov na naših forumih ne berete in ne upoštevate.

Igor T. - LOSANG TASHI
Default avatar

Alternativka

Hvala za vaše mnenje.

Medicinska sestra, ki mi je predlagala trpotec, ni bila tista med. sestra v ambulanti - tega nisem napisala. To je moja kolegica, medicinska sestra po poklicu, ki pa dela drugje in ki mi je to predlagala zato da ne bi NIKOLI imela trdega blata in mogoče s tem pripomogla, da se mi te težave ne bi ponavljale. Tako da ne vidim protislovja.

Tudi nisem razumela kakšnih nasvetov ne berem in upoštevam. Če imate konkreten nasvet glede prehrane konkretno zame, ga z veseljem preberem.

Drugače pa poskušam jesti tako kot mislim da je najbolj prav zame in seveda se lahko motim. Zato pa raziskujem in še vedno iščem optimalno varianto.

Lepo vas pozdravljam.
Default avatar

Igor HCL

Morda sem bil pregrob v včerajšnjem odgovoru. Vendar se vedno malo razjezim, ko mi ljudje začnejo navajat, recimo, presno prehrano, celo pri vegetarijanstvu postanem pozoren, čeprav sem ga sam dolga leta prakticiral in tudi danes jem meso v zelo omejenih količinah. Zakaj?

Popolnoma se strinjam, da je prvotni človek bil rastlinojed in presnojed. Vendar moramo upoštevati, da je bilo to pred mnogo tisoč ali mnogo desettisočletji. Medtem se je bistveno spemenil način prehrane. Človek je ugotovil, kako enostavneje je jesti meso, kot kolobariti z zemljo, odkril je ogenj in kuhanje ter pečenje. S tem je bistveno spremenil svoj notranji ustroj. Mnoge žleze, ki so izločale encime, potrebne za presnovo, so zakrnele, ker je človek te encime vnašal v telo z mesom. Spremenil se je tudi človekov prebavni sistem, ki ne sprejema več presne hrane.

Žal sem opazil pri mlajših dekletih, ki so odraščala v vegetarijanskih družinah, da se jim rodila niso razvila ali so se jim slabo razvila. Dekleta in ženske, ki so postale vegetarijanke, so v mnogih primerih izgubile menstruacijo vsaj 20 let prekmalu itd. Ker človek ni uk, kako pravilno sestavljati jedilnik, zlasti pa, ker današnje stročnice, ki naj bi nadomeščale živalske beljakovine, ki jih sicer vnesemo v telo z mesom, vsebujejo le še 10% tistih beljakovin, ki so jih vsebovale pred 50 leti ( sprememba v načini pridelave hrane ), za nekatere vrste alg, ki vsebujejo vse esencialne aminokisline pa mnogo vegetarijanskih navdušencev še slišalo ni, pride prevečkrat do preje škodljivih, kot koristnih učinkov vegetarijanstva, ki ga je z ahimso prinesel v naš svet vpliv jogijske filozofije.

Dokaj podobno je s presno prehrano. Človeški prebavni in presnovni sistem pač ni več tak, da bi se lahko prehranjeval na ta način. Žal.

Ne glede na to pa mislim, da si niste kaj dosti ogledali nutricističnih nasvetov na naših forumih in, da je vaša prehrana neustrezna ter bolj podobna prehrani New Yorške manekenke, kot pa potrebam delavne ženske srednjih let v podnebju, ki ga nudi tale naša zemljepisna širina in dolžina, vaše delo in športno - rekreativne dejavnosti. Vse to, verjetno z nagnjenostjo do venoznih deformacij, je pri vas privedlo in bo še privedlo do mnogih sprememb, recimo do hemoroidov, ki jih bo potrebno kirurško odstraniti, da bi ohranili funkcijo anusa, kot mu je namenjena v originalni kreaciji.

Vseeno si poglejte še, katere esencialne aminokisline, minerale in maščobne kisline in v kakšni obliki moramo uživati za prehrano naših celic, ki se prehranjujejo z beljakovinskimi verigami, ki jih tvori organizem iz omenjenih esencialnih aminokislin in mineralov, oz. katere esencialne maščobne kisline potrebujemo, da nam normalono delujejo tudi sklepi, stene žil in še marski kaj, kar je odvisno od tega. Zdrava meja brez pretiravanja v katero koli smer, vam bo prinesla najbolj zanesljivo zdravje, ustrezni antioksidanti pa se bodo spoprijeli s prostimi radikali v vašem organizmu ter preprečili prehitro odmiranje celic in vam s tem omogoili podaljšano mladost....

Igor T. - LOSANG TASHI
Default avatar

Alternativka

Spoštovani,

hvala za vaš odgovor.

Šele sedaj dobro razumem zakaj ste že večkrat napisal da damo premalo podatkov o sebi.

Torej bi bilo dobro, če bi napisala da sem do take prehrane prišla zaradi kroničnih težav ž želodcem in spahovanjem in vetrovi. Zato sem opuščala vso hrano, za katero sem čutila da je zame "težka". Do tega kar trenutno jem nisem prišla zaradi modnih muh, ampak zaradi težav.

Moram priznati da sem ogromno prebrala na temo prehrana in tudi izkušnje drugih ljudi poslušala, pa sem vedno bolj zmedena.Vsak melje na svoj mlin.

Tako mi sedaj soseda ponuja najbolj optimalno prehrano zame: Herbalife.Pravi da je to najbolj idealna kombinacija vseh sestavin, ki
jih dnevno potrebuje moje telo...

No, vidite. Tako je to. :)))

Ja, naj bo Luč, Ljubezen in Radost v izobilju.
Default avatar

BLED

Z Hemeroidi imam že dalj časa težave. Pred časom sem pričel uporabljati mazilo MODOLEX vsakič ko grem na blato če sem doma si zadnjico operem, posušim in namažem z omenjenim mazilom. Moram dodati da nimam probleme ko grem na stran pa tudi krvavim ne vendar me kar dosti peče in srbi tako, da včasih spraskam tudi do krvi. Pred tremi dnevi sem pričel jemati še tablete DETRALEX 3x2 na dan, kupil pa sem tudi mazilo XYLOCAINE JELLY 2% vendar ga še nisem izprobal, ker je rjave barve in mislim da mi bo pobarvalo spodjice in izgledalo bo kot da ne skrbim za čistočo. Pred mesecem mi je uslužbenec v Apoteki predlagal svečke FAKTU 2,5 mg/100 mg.
Zanima me kaj od tega je za zdravje najbolje mislim kako si to bolezen brez operacije lahko pozdravim.

Hvala za odgovor in lep pozdrav.
Default avatar

JadrankaPerl

Pozdravljeni!

Ce ni prehudo, se pozdravi z boljso prehrano, zelisci, ki jih je potrebno tudi piti in akupunkturo. Postopek je malo daljsi kot operacija, vendar ce ni prehudo vam predlagam, da obiscete dobrega akupunkturista, ki vam bo predpisal tudi zelisca tako za zunanjo uporabo, kot za pitje.

Vse dobro!
Mag. Jadranka Perl
---
"Be still like a mountain and flow like a great river." - Lao Tzu
Default avatar

Thomson

Pred tednom se mi je prvič zgodilo da sem ob brisanju zadnjice po veliki potrebi zakrvavel...po pregledu sem opazil nekaj (4 večje, 4 manjše) zunanjih buljic (žiljnih vozlov), katere očitno ob večx brisanju ranim. Blato do sedaj še ni bilo krvavo. Zanima me sledeče. Ali z vsemi naštetimi stvarmi (svečke, maže, prehrana, gibanje,.....) le blažimo nastajanje novih vozlov, ali pa se s tem "odstranijo" tudi trenutni. Hvala za pojasnilo.
Default avatar

JadrankaPerl

Na zalost z zgoraj nastetimi medikamenti samo blazimo simptome, vozlickov pa ne odstranimo.

V moji praksi sem imela primer, priznati moram, da je bil edini, nekirurgicne odstranitve obstojecih zunanjih vozlicev. Kombinirala sem akupunkturo s kitajskimi medikamenti, ki jih je pacient uporabljal kot mazilo in dodatno formulo za notranjo uporabo. Proces je bil dolgotrajen, vendar zaradi tesnega sodelovanja in njegove discipline, rezultat ni izostal.

Moji starejsi kolegi imajo kar nekaj primerov uspesne, nekirurgicne odstranitve zunanjih vozilcev s kombiniranjem akupunkture in kitajskih medikamentov.

Vse dobro!
Mag. Jadranka Perl
---
Default avatar

Thomson

Zanima me približno časovno obdobje (TRAJANJE) uspesne, nekirurgicne odstranitve zunanjih vozilcev s kombiniranjem akupunkture in kitajskih medikamentov in cca. cena?

Ima kdo tukaj izkusnje z operativnom posegom?! Lahko kdo pove kaj več?

Hvala

Tom
Default avatar

JadrankaPerl

Doticni pacient je potreboval kar dobre tri mesece zdravljenja. Na zdravljenje je prihajal prvih 14 dni 2x na teden, prvi teden celo 3x. Po 14. dneh je prihajal na zdravljenje 1x tedensko. Akupunktura v ZDA stane povprecno 75$, prvi obisk je 100$. Cena medikamentov za njega, za 2 tedna je bila 32$ + 25$ (za notranjo in zunanjo uporabo).

Koliko bi to stalo v Sloveniji ne vem. Pravzaprav bi res rada dobila kaksen namig koliko stane akupunktura v Sloveniji.

Harvard Medical School ima svojo spletno stran, kjer govorijo o zdravju in zdravljenju. Med drugim je tu objavlen clanek o hemeroidih in nacinih odstranitve. V ZDA je zelo popularna metoda odstranjevanja zunanjih hemeroidov z Rubber Band Ligation. Vec si lahko preberete tule: http://www.health.harvard.edu/newsweek/ ... t_them.htm

Ce se stran ne odpre na temo o hemoroidih je v zgornjem desnem kotu okence kamor vpisite: hemorrhoids. Dobili boste vec moznosti, kliknite na prvo oz. na tisto, ki se pricne: Hemorrhoids and what to do about them - Harvard Health ...

Dragi Slovenci, da ne bi komu padlo na pamet, da bi doma uporabil to metodo! Ta nacin odstranjevanja vozlicev ni primeren za vsakogar, zato se je nujno, obvezno ter potrebno posvetovati z zdravnikom! Zdravnik bo po pregledu natancno vedel katera metoda je najprimernejsa za odstranitev vasih zunanjih vozlicev!

Vsem zelim vesele in lepe praznike ter soncno, toplo pomlad!
Mag. Jadranka Perl
---
Default avatar

MNN

Jaz sem plačal akupunkturo 20 EUR na obisk - gastritis psihosomatskega izvora. Skupaj sem imel 10 obiskov
Default avatar

manca123

Pozdravljeni,

upam da sem se obrnila na pravi naslov in da mi boste znali pomagati.

Nimam težav s hemeroidi, moje blato je vedno ok, nimam težav s kravenjem. Ta vikend pa sem bila na potovanju in na zalost popila občutno premalo vode, in imela naslednji dan tezave pri odvanjanju blata. Še nikoli do sedaj se nisem srečala s tem problemom. Zaradi res bolečega odvanjanja, imam sedaj v predelu zadnjika izboklino - hemeroid. Je moteč, ne boli ali srbi. Takoj sem se začela mazati z neko mastno kremo iz lekarne. Moje vprašanje bo mogoče smešno za poznavalce, ampak vseeno: ali se hemerodi vrne nazaj, odpade, ali ostane tam kjer je in me bo vedno motil? In še, kaj naj naredim, da se ga čimprej znebim?

hvala za odgovor
Default avatar

JadrankaPerl

Draga Manca123!

Nobeno vprasanje ni smesno, nerodno ali, kot Slovenci radi recemo, butasto! Americani veliko in radi poudarjajo: "There is no such a thing as stupid question!"

Po vsej verjetno sti gre za hemeroid. Nadaljujte z mazanjem in z zdravim nacinom zivljenja pa se bo zmansal. Seveda je to odvisno tudi od vasih let. Odpadel, sam od sebe, zal ne bo. Tudi motilo vas cez cas ne bo, se posebno, ce boste jedli zdravo in se dovolj gibali.

Vse dobro!
Mag. Jadranka Perl
---
Default avatar

Hepi

Zdravo! Star sem 15 let in pred kratkim sem začel proti koncu dneva čutiti rahlo ščemenje oz. srbenje okoli zadnjika..Ko grem spat,potem zjutraj ne čutim nič več...Nato pa se spet pojavi okoli popoldneva...Zanima me, če je to lahko mogoče kaj nevarnega, ali je normalno in se bo kmalu prenehalo?

Najlepša hvala..

LP
Default avatar

JadrankaPerl

Dragi Hepi!

Dolgujem ti opravicilo, ker si moral tako dolgo cakati na odgovor.

Menim, da so tvoje tezave ze mimo, ce pa se niso, potem ti predlagam, da obisces svojega zdravnika, ki te bo verjetno poslal v laboratorij, kamor bos moral prinesti vzorcek blata.

Cisto mogoce je, da si dobil parazit. Nikar se ne ustrasi, nic nevarnega in groznega! Verjetno gre za Enterobius vermikularis (podancica), ki je velik 5-13 mm. Samica odlaga jajceca tik ob anusu od morda tudi srbenje. Seveda pa so to le ugibanja.

Kar korajzno!
Mag. Jadranka Perl
---
Default avatar

Rot

Mene zanima kakšna je razlika med POLIPOM IN HEMEROIDOM. In naslednje če se da teh težev znebiti ali ko zboliš za polipe jih imaš celo življenje, jaz do sedaj sem prvič imel rahlo krvavo blato do sedaj pa samo na leto krvavo sled na WC papirju. Zdravnik mi je rekel da imam polipe ali zlato žilo in svetoval pregled blata. Ker ob menjavi službe nisem imel še urejenega zavarovanja me ni poslal.
Default avatar

Zaskrbljenež

Pozdravljeni!

Star sem 21 let, sem suh in se kar precej aktivno (kolikor mi dopušča čas, vsekakor pa vsak teden) ukvarjam s športom. Prav tako pa sem vesten študent in ni redek dan, ko cel dan presedim za knjigami doma in v šoli. Pred približno 4 leti, sem prvič opazil po odvajanju blata malce krvi na toaletnem papirju. Krvi ni niti za kapljico in je precej svetla. Na začetku bolečin ni bilo, pred kratkim pa so se težave nekoliko povečale. Kri je tu in tam. (1 -2 mesečno) a tudi sedaj le ˝za vzorec.˝ Sem pa dobil manjše bolečine med odvajanjem blatu pa tudi neudobno mi je bilo sedeti. Ker sem sklepal da imam hemeroide sem šel po kremo v lekarno. Krema mi je zelo ublažila bolečino, ki je izginila vse do naslednjega odvajanja blata. Ker me še nikoli...ni tako časovno dolgo motila ta nadlega me je začelo skrbeti. Zato sem šel pod tuš in potipal s prstom kakšna 2-3 cm v črevo. Nikjer nisem opazil nobenih bulic, sem pa opazil da me sploh ne boli notranjost ampak predel točno kjer je tale mišica (žal njenega imena ne poznam) zapiralke pa mogoče še kakšne četrt centimetra navzven. Po občutku sodeč nimam nikjer večjih bulic opazil sem le dve majhni cca. 2-4 mm. (težko ocenim velikost po otipu s prstom).
Ker sem precej zaskrbljen(mogoče celo paničen) vas vljudno prosim za nasvet. Kaj naj storim? Naj zaradi te težavice, za katero ne morem oceniti njeno resnost obiščem zdravnika? Ali naj le vzdržujem higieno, uporabljam vlažen toaletni papir (ki mi zelo olajša bolečino) ter mazila?

Hvala za vaš odgovor,

Zaskrbljen študent