Med.Over.Net

Ločitev, nezvestoba in varanje

Odgovarjajo: Boštjan Topovšek, Supervizant telesne psihoterapije Core Energetics, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja • Mirjana Frankovič, transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj

Ločitev je predvsem čustven proces, ki se ne zgodi od danes na jutri. Veliko ljudi se z njo vsakodnevno spopada. Kakšne so vaše izkušnje? Kakšne so vaše težave?

Boštjan Topovšek , Supervizant telesne psihoterapije Core Energetics, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja

Bostjan_Topovsek

Mirjana Frankovič , transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj

MirjanaFrankovic

Intimnost

Default avatar

Veronika Seles

Vidim, da se je debata kar lepo začela!
Morda bi sama dodala nekaj na temo intimnosti. Opažam, da veliko ljudi povezuje intimnost z splono intimnostjo....in če sta si dva spolno intimna naj bi bil to vrhunec odnosa...

Jaz bi rekla, da, če sta dva intimna, to pomeni, da sta si čustveno blizu; delita si zaupne informacije, izmenjujeta osebne misli, si izkazujeta čustva in delujeta v dobro drug drugega. Intimnost vsebuje občutke ljubezni in povezanost z nekom, medtem ko to nikakor niso karakteristike seksa – zanj ne potrebujete ljubezni in povezanosti. Ljudje lahko vzpostavijo intimen odnos, ki ne vključuje spolnosti, spolnost pa se lahko in se velikokrat zgodi brez prisotnosti intimnosti. Na kratko bi lahko rekla, da je intimnost to, da pustite nekomu, da vas v celoti spozna in potem ne zbežite od njega.
Spolnost je samo en del intimnega odnosa in ne najpomembnejši.

Kaj pa vi smatrate kot intimnost?
Mag. Veronika Seles, psihoterapevtka

Psihoterapevtski Inštitut - PTI
http://www.pti.si
Default avatar

Rok-1

No, evo... dobra definicija. Se zelo strinjam z njo.

Že nekajkrat sem bil vprašan kaj je to intimnost, pa nisem znal dobro odgovoriti ravno zato, ker je nisem enačil s spolno povezanostjo.
Default avatar

toygirl

Jaz pa mislim, da je najboljši seks iz ljubezni. Smo pa ljudje takšni in drugačni.
Default avatar

Ta prava Monica

predvsem iskrenost,to je zame prava intimnost,poznam jaz take intimne tipe,ki so zelo intimni ,ljubic pa tolk ,da se kar kadi za njimi:)teoretično so intimni z ženo in se z njo ljubijo,intimni pa niso z ljubico ali prostitutko ampak samo sexajo z njo,praktično pa bi jaz rekla,da nategujejo sebe,ženo in ljubico,edina prostitutka je tu na plusu vsaj kar se evrov tiče,seveda če ima dober želodec :)
res za moje pojme se začne intima z resnico ali iskrenostjo
Default avatar

ne-dam-se

Veronika Seles je napisal/a:
Na kratko bi lahko rekla, da je intimnost to, da pustite nekomu, da vas v celoti spozna in potem ne zbežite od njega.

Spolnost je samo en del intimnega odnosa in ne najpomembnejši.
... če očistim besedo intimnost vsega, kar ji pripisujeta pop kultura in pop psihologija (in ti pač so intimo zoožili enostavno na spolni akt - kot da je biti 'gol in v akciji' nekaj, kar človeka najbolj 'sleče' vseh mask - v resnici pa ga mnoge bolj ali manj sleče le obleke, ker ljudje konec koncev igrajo orgazme, se obravnavajo kot objekti ...), bi rekla, da: Ja, beseda 'intima' bi morala pomeniti veliko več kot le spolni akt. In ta 'biti si blizu', oseben, pristen, upati si biti takšen kot si ... se mi zdi prav dober pribižek temu, kar mislim da je intimen odnos.

Moderatorji

Boštjan Topovšek , Supervizant telesne psihoterapije Core Energetics, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja
Bostjan_Topovsek
Mirjana Frankovič , transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj
MirjanaFrankovic