Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek prometna nesreča, en mrtev, kaj zdaj?

prometna nesreča, en mrtev, kaj zdaj?

Ali imate izkušnje s tem? Poznate koga? Moja prijateljica je pred pol leta povzročila prometno nesrečo, kjer je motorist umrl na kraju nesreče. Iz ceste, ki ni bila prednostna je pripeljala ona in očitno ni videla motorista, ki je pravilno pripeljal po glavni cesti. Zgodilo se je najhujše. Kaj zdaj? dobila ni še nobenega obvesila o obravnavi. Kako se te stvari razpletejo? ali bo morala v zapor? Ali bo morala komu kaj plačati, če pride do civilne tožbe? Bo zgubila vozniško? Poznate kakšen tak primer?

Aja, ni bila pod vplivom alkohola.

V kateri politični stranki pa je?

A to je bistvo?

V nobeni.

nova
Uredništvo priporoča

Zagotovo je ovadena. Nekaj časa pač traja že sam predkazenski postopek, nato vložitev obtožnice, pa prosti termin pri sodniku, kateremu je dodeljena zadeva, skratka, en kup stvari. Brez skrbi, ne bodo pozabili nanjo. V najsboljšem primeru jo odnese s pogojno. Ali se je kaj opravičila svojcem? Upam, da.

Saj vem, da ne bodo pozabili nanjo. Sprašujem samo, ali kdo pozna kak tak primer in kako se je izšlo. Ali je res možno, da dobi samo pogojno?

Nisem spraševala, ali se je opravičila svojcem. Ne vem, meni bi bilo grozno iti k njim in se jim opravčevati. Pa tudi sama, če bi mi kdo mojega bližnjega do smrti povozil, si ne predstavljam, da bi prišel k meni in se opravičeval. Kaj pa naj mu rečem? Da mu oprostim?…. In sploh, ali povzročitelj sploh izve naslov sorodnikov tistega, ki je umrl v prometni nesreči?

Torej, ona je nekoga spravila pod zemljo in se še vedno prosto sprehaja (oz. VOZI!!!!) po naši zemljici?

kaj bo ne morem reči, ker nimam teh izkušenj

naj povem nekaj pomirjujočih besed za tvojo prjatlco

ob predpostavki da je vozila kot skrbna voznica, mislim da kake grozna kazni ne bi smela dobiti

Zelo verjetno je motorist pripeljal z neprilagojeno hitrostjo, mislim verjetno ni cjazil počasi kot dedek na mopedu in ga prijateljica tudi ni mogla videti, ko je pogledala levo desno ni bilo nikogar, naslednji trenutek je bil pa že v njej, klasika, bog naj mu da mir in večna luč naj mu sveti

tako, brez panike

Kolikor berem kroniko, vedno poudarijo, da se povzročitelj recimo ni/je opravičil prizadetim oz. skušal priti v stik z njimi.

Kazen je pa res odvisna od mnogih dejavnikov, lahko bo res samo pogojna kazen (in seveda prepoved vožnje), lahko pa tudi kaj več, odvisno od olajševalnih – oteževalnih okoliščin. Motorist je pripeljal s predpisano hitrostjo (ha ha, bere se skoraj kot vic)?

Je možno, da dobi smao pogojno, vendar, ker zadeve ne poznam, seveda govorim hipotetično. In tudi da kar eno težo, če se opraviči. S tem pokaže svojo osebno lastnost, ki pri določitvi kazni še kako igra pomembno vlogo.Ja najbrž ve, koga je povozila, brez skrbi, da se najdejo svojci, če se hoče. Vendar po pol leta, hmmm…bi kazalo na preračunljivost.

Ti si pa zdaj spregledala, al kako? vsi, ki so nekoga spravili pod rušo v prometni nesreči do obravnave prosto vozijo po cestah. Obravnava je pa lahko šele čez tri leta. DOBRO JUTRO.

ma ne, v bistvu ne vem s kakšno hitrostjo je pripejal. Rekla sem, da je pravilno vozil po glavni cesti. Možno pa je, da je bil prehiter, ne vem, niti prijateljica ne ve.

Motoristi vozijo tako tvegano, da pač morajo vsak hip računati z nesrečo. Ja, skoraj tako hudo je. Jaz se na glavno cesto vključujem tako, da imam pregled na levo stran cca 200 metrov, kar je več kot dovolj časa, da se normalno vključim, če ne vidim nikogar. Če bi v takem primeru nekoga zgazila, bi moral prileteti z bistveno večjo hitrostjo od predpisane. Kaj naj po tvojem storim? Postavim nekoga na strateško točko za temi 200 metri, da me bo obvestil, ali je na vidiku kak norec?

Poznam tvoj hipotetični primer, v praksi. Le da na srečo ni šlo za smrtno nesrečo. V tem primeru je bila pač deljena krivda (oz. predlagana, postopek še ni zaključena).

Iz lastnih izkušenj vem da:
če voziš pijan, brez izpita, z neregistriranim avtom in do smrti zbiješ pešča, ki pravilno hodi po pločniku, dobiš kakšnih 8 mesecev zapora. S tem, da si po nesreči nesramen do vseh očividcev in še vidno pijan. Opravičiš se lahko tik pred obravnavo, ker so sodniki precej glupi in verjamejo, da je iskreno, če se pa še zjokaš pred njim pa še malo bolj prime….
Letos mineva 10 let, še vedno boli, voznik je pa verjetno že zdavnaj pozabil tistih nekaj mesecev. Sploh ne verjamem, da je bil celih 8 mesecev v zaporu.

Poznam tvoj hipotetični primer, v praksi. Le da na srečo ni šlo za smrtno nesrečo. V tem primeru je bila pač deljena krivda (oz. predlagana, postopek še ni zaključena).[/quote]

No, v konkretnem primeru v tej temi se ne ve, kako je bilo z motoristovo hitrostjo, ampak če je bil Slovenec, je zelo veliko možnosti, da je bil prehiter.
Meni se zdi velika razlika, ali smrtno nesrečo povzročiš zaradi vožnje pod vplivom, objestnosti in daleč prevelike hitrosti, ali pa zato, ker preprosto nekoga spregledaš.

Deljena krivda mi je pa tudi hecen institut, vsaj v takem primeru, saj se je človek na glavno cesto vključil skrbno… in če bi drugi vozil, kot je treba, se ne bi zgodilo nič.

Podoben primer je bil pred leti v našem kraju, v nesreči pa je umrl sopotnik na motorju. Voznik os. avtomobila je bil obsojen samo pogojno, ker je motorist pripeljal veliko prehitro.Svetujem ti, da si prijateljica organizira kvalitetno obrambo, ki bo uveljavljala načelo zaupanja ( kot udeleženec v prometu pričakujem, da se tudi drugi ravnajo po predpisih, toko kot jaz). Po zbranih materjalnih dokazih s kraja nesreče naj sodni izvedenec poda mnenje o hitrosti motorista (izračun dinamičnega udarca).

Kaj bo…kazensko je ovadena s strani policije, to sigurno, nekdo je mrtev, kakšna bo sodba, če še nikoli ni bila kaznovana in je vzrona državljanka… uff, lahko je zapor ja in seveda denarna kazen in svojci jo lahko še civilno tožijo. predlagam da dobi res dobrega dvetnika in to takoj in on ji bo povedal kako in kaj!

Meni je pa to butsto: tudi pijan lahko nekoga spregledaš. V tem primeru bi potem pametovali češ, če bi bil trezen ga ne bi spregledal, ampak vidimo da ni tako ane?

Meni je pa to butsto: tudi pijan lahko nekoga spregledaš. V tem primeru bi potem pametovali češ, če bi bil trezen ga ne bi spregledal, ampak vidimo da ni tako ane?[/quote]

Ne, ne bi tako pametovali, ampak bi rekli, alkohol in volan ne gresta skupaj. Ker tudi res ne gresta, vsaj na mojem planetu ne.

Ampak vzrok in posledica sta pa ista: nekoga si spregledal in sedaj je mrtev.

Najlažje je reči, da je motorist kriv. On se ne more več braniti. Sedite v svojih mehkih sedežih in filozofirate ter posplošujete, kakšni norci so motoristi. Lahko bi rekli, da so vse blondinke butaste pa verjetno to ni res???
Zelo mi je žal za tvojo prijateljico, saj ni nalašč spregledala motorista, vendar pa me razkurijo babje čveke o bla bla bla (rekla, kazala…).

Pa vprašaj motoriste, kaj oni menijo o sebi.

Brez panike?
Ljudje božji, nekdo je umrl. Kako lahko sodite da je bil prehiter in da je sam kriv za svojo smrt samo zato, ker je motorist?
Sem motoristka in ne divjam. Z motorjem vozim precej bolj previdno in po omejitvah kot z avtom. In tudi z avtom ne divjam. Pa bi bila lahko že zdavnaj mrtva in na vozičku. Zaenkrat me še rešuje predvidevanje. Se pelješ normalno po omejitvah z motorjem in gledaš avtomobilista na stranski cesti skorajda v oči, ta se pa spelje na cesto tik pred tabo. In to se mi ni zgodilo samo enkrat. Da o tem, kako te lahko mimogrede zbijejo, ko normalno in po predpisih prehitevaš, ne govorim. Ljudje, uporabljajte ogledala in glejte okrog sebe. Če je nekdo v vašem mrtvem kotu še ne pomeni, da ga ni. Predvsem pa bodimo vsi skupaj malo bolj strpni.
Konec koncev ni bistvena formalna kazen ampak krivda, ki spremlja človeka celo življenje. Vsak sam pa najbolje ve, ali je kriv ali ne.
Izjave o tem, zakaj bi se nekdo sploh naj šel opravičit svojcem človeka, katerega smrt je hote ali nehote povzročil so pa naravnost grozljive. A se je kdo poskušal postaviti na mesto svojcev mrtvega motorista?

Brez panike?
Ljudje božji, nekdo je umrl. Kako lahko sodite da je bil prehiter in da je sam kriv za svojo smrt samo zato, ker je motorist?
Sem motoristka in ne divjam. Z motorjem vozim precej bolj previdno in po omejitvah kot z avtom. In tudi z avtom ne divjam. Pa bi bila lahko že zdavnaj mrtva in na vozičku. Zaenkrat me še rešuje predvidevanje. Se pelješ normalno po omejitvah z motorjem in gledaš avtomobilista na stranski cesti skorajda v oči, ta se pa spelje na cesto tik pred tabo. In to se mi ni zgodilo samo enkrat. Da o tem, kako te lahko mimogrede zbijejo, ko normalno in po predpisih prehitevaš, ne govorim. Ljudje, uporabljajte ogledala in glejte okrog sebe. Če je nekdo v vašem mrtvem kotu še ne pomeni, da ga ni. Predvsem pa bodimo vsi skupaj malo bolj strpni.
Konec koncev ni bistvena formalna kazen ampak krivda, ki spremlja človeka celo življenje. Vsak sam pa najbolje ve, ali je kriv ali ne.
Izjave o tem, zakaj bi se nekdo sploh naj šel opravičit svojcem človeka, katerega smrt je hote ali nehote povzročil so pa naravnost grozljive. A se je kdo poskušal postaviti na mesto svojcev mrtvega motorista?[/quote]

Glej, stanujem v vasi, ki se je že pred kakim mesecem spremenila v motoristični poligon. Majke mi, da sem doslej v skoraj desetih letih naštela za prste na eni roki motoristov, ki so vozili kolikor toliko po predpisih (eden je celo imel slo registracijo, ostali so bili tujci). Enkrat bi me dva motorista (vozila sta seveda vzporedno) skoraj zbila na prehodu za pešce, ko sem bila z otroki… Vidljivost 500 metrov vsaj. Ko smo stopili na prehod, sta bila še daaaaaaaaaaaaaaaleč od nas, na sredini prehoda sta mi pa šla dva cm od nosa.
Pa hodila sem z enim… On se je samo smejal, ko sem ga vprašala, koliko časa bi rad živel. Smrt je njemu del življenja, pogrebi so zanje družabna priložnost. Pa je imel kup nesreč, bil je invalid, ves poflikan in sesut, vse to ga je spametovalo toliko, da po naseljih ni več norel sto in več, ampak samo še 70, 80. Mogoče ste ženske res bolj pametne (tako kot smo pametnejše tudi sicer), ampak ena lastovka še ne prinese pomladi.

Tudi jaz sem motoristka. Se podpišem pod motoristka-nrg.

New Report

Close