Forum: Ženski in Moški čvek

Kaj menijo ženske o moških in kaj moški o ženskah? Kje tičijo razlike in kje podobnosti med spoloma? Ali smo res ženske z Venere in moški z Marsa?

zbiranje zamaškov

Odgovori Nova tema
Default avatar medvedika 9 Maj 2009 21:39

živjo!

Kateri zamaški pa se pravzaprav zbirajo? od sokov, kaj pa od mleka, pa od mehčalca.....??

hvala

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar Zajcekd 10 Maj 2009 14:17

Zakaj pa nebi zbirali celih plastenk.

Default avatar medvedika 10 Maj 2009 19:43

ja hvala no, za prijazen odgovor. saj tisti zamaški so tudi plastični a ne??

Default avatar Zajcekd 10 Maj 2009 22:50

To pravim ker ne je zadnjič soseda morila za zamaške da jih bo dala otrokom ki jih nosijo v vrtec za neko akcijo (upam da reciklažno). Jaz zberem ene 15 plastenk in jih ji dam ona pa jih odvrže v navaden smetnjak pred tem pa pobere dol zamaške.

Default avatar mi takole 11 Maj 2009 10:42

Zbiramo vse zamaške, od jogurtov, plastenk, mleka... Jaz vse operem v stroju (tam, kjer žlice) in smo jih zbrali že ogromno. Eni dajo zraven tudi od mehčalca, pa od cedevite, ampak ne vem, ali je to v redu, ali ne.

Trenutno se nikjer ne zbira (vsaj jaz ne vem), ampak zbiram na zalogo. Prav v veselje mi je.

Default avatar česa ne zastopiš 11 Maj 2009 10:43

Prikaži citatZajcekd napisal:
To pravim ker ne je zadnjič soseda morila za zamaške da jih bo dala otrokom ki jih nosijo v vrtec za neko akcijo (upam da reciklažno). Jaz zberem ene 15 plastenk in jih ji dam ona pa jih odvrže v navaden smetnjak pred tem pa pobere dol zamaške.
Če si že tako pikolovska, zakaj nisi ti vrgla plastenke kamor je treba in dala samo zamaške. Saj te je prosila za zamaške, a ne.

Default avatar tudi jaz zbiram 11 Maj 2009 11:36

Bom pa še jaz svoje pristavila. Vse pohvale tistim, ki zbirate zamaške!! Tudi jaz jih. Prej smo jih zbirali za invalidski voziček za novopečenega študenta - kraj zbiranja v študentskih domovih v Lj (mislim, da jih še vedno zbirajo v štud. B za bežigradom in so zelo dobrodošli), zdaj pa sem zasledila, da se zbirajo tudi na sedežu podjetja Oriflame za nožno protezo fanta, ki je izgubil nogo v prometni nesreči. Za vsakih 1000 kg dobi 300 evrov, se mi zdi...

Vse, ki so okoli mene, vedno pozivam naj mi po uporabi zamašek izročijo in ne boste verjeli, koliko se jih nabere - 100, 150 precej hitro. Nikoli se ne ve, kdaj se kaj podobnega lahko zgodi tudi nam in zakaj ne bi pomagali. kaj pa je to težkega, da zamašek odvijemo in ga namesto v koš damo v vrečko, potem pa nekomu, ki nam bo iz srca hvaležen??

Default avatar tudi jaz zbiram 11 Maj 2009 12:10

Pa še to: tiste, ki zbiramo zamaške, bi lahko od drugih prevzemale zamaške in jih odnašale na končno zbirališče po vseh krajih v Slo. Če bi se kdo pridružil pa ne ve kam bi odnesel zamaške, je dobrodošel.

Default avatar laraula 14 Nov 2009 17:49

Pozdravljeni,

jaz se bom zelo rada pridružila zbiranju zamšlov. Sedaj jih zbiram za Anžetovo protezo. Ta akcija traja menda do 5. decembra. Nosim jih na šolo v kateri jih zbirajo. Tudi po tej akciji bi z veseljem nadaljevala z zbiranjem, če bi vedela, kam nato z zamaški, ki bi jih zbrala. Če je končno zbirališče na smetišču skupaj s plastenkami in od zbiranja nima nihče nič, potem jih raje pustim kar na plastenkah. Če pa je končno zbirališče odkup zamaškov in gre denar v dobrodelne namene, sem seveda zraven.

Lep pozdrav.

Default avatar ccccccccc 14 Nov 2009 23:14

Ravno zato se ti zamaški zbirajo, ker se ne reciklirajo skupaj z ostalo plastiko, pa na ta način odlagališča stimulirajo ljudi, da jih ne mečejo v smeti skupaj s plastenkami.

Default avatar aleksandra 15 Nov 2009 08:51

160 ton jih je potrebno za to protezo, do zdej bolj slabo kaže. ne vem zakaj je ljudem to tok težko...

Default avatar Romana - Ind.Pog. 15 Nov 2009 10:24

Tudi mi jih zbiramo..., kateri zamaški pridejo v poštev, vam pa v nadaljevanju posredujem mail ga. Kaje Končar ([email protected]), ki je koordinatorka za zbiranje zamaškov za Anžeta in mi je posredovala informacije:

"Zelo me veseli, da se pridružujete akciji zbiranja zamaškov za Anžeta. Lepa hvala za pripravljenost pomagati.
Zbira se vse plastične zamaške do premera 5 cm, ne smejo pa imeti plutastih, kovinskih ali kakšnih drugih dodatkov. Le plastika ! Se pravi tudi zamaški mleka, jogurtov, čistil, kozmetike, olja, kisa, krem......zobna pasta, .....

Vaše pozdrave in želje bom posredovala Anžetu.

LP
Kaja"

Default avatar vrtec... 26 Nov 2009 09:46

V našem vrtcu zbiramo za Anžeta zamaške, do konca leta.
Jih potem vrtec pošlje naprej.
Vsak teden se nabere ena velika škatla.

Stran 1 od 1
Na vrh