Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa DEBELOST OD “PRENAŽIRANJA” ????

DEBELOST OD “PRENAŽIRANJA” ????

…za vse, ki mislite podobno imam vprašanje (na katerega mi je že pravzaprav pediatrinja razumno odgovorila), ali res mislite, da se že vsak človek rodi “suhec”, ampak se potem z čezmernim žretjem, kakor ene to rade imenujete, spremeni v debeluha?

Ja? Potem, mi pa rposim še ve razložite, zakaj tako:

1.primer: Rodim dojenčico (51/3558), dojim 3tedne, potem pije AM redi se
500g/mesec. Stara je 12let in ima normalno postavo.

2.primer: Rodim dojenčico (53/3880) dojim 6tednov,(edina gre iz P z večjo
težo od porodne, redi se 1800g/mesec do 2000g/mesec
Stara je 9 let in je predebela.

3.primer: Rodim dojenčico (49/3420) dojim 5mesecev, redi se 2000g/mesec!!
Pri šestih mesecih tehta 11kg!
Prijateljičina punčka je 14dni mlajša in tehta 6800g, čeprav že
od rojstva pije AM??

Torej, potem je res gensko pogojena debelost in se bosta moji punci,
večno nečemu odrekati, šteti kalorije, …. medtem, ko druge mamice
dajejo svojim otrokom celo hamburger, samo da bi se vsaj malček zredili?

Človek se rodi s posebnim genskim zapisom, v katerem je meddrugim tudi zapis o t.i.telesni konstituciji, če je “nagnjen” k debelosti, se bo moral celo življenje “paziti”, nekdo drug pa lahko poje vsemogoče in bo suhec –
poznam primere (čeprav ene ne verjamete).

Lep dan

Imam tri otroke, prva dva sta sinova, razlika je 17 mesecev. Oba sem polno dojila do 8-ih mesecev, prvi je bil drobcen in suhljat (49cm/2760g), drugi velikan (55/4230g), vedno lačen. Danes imata 13 in 11,5 let. Starejši ima od sedmega leta težave s težo in mora paziti pri prehrani (sicer se cela družina zdravo prehranjujemo), mlajši je ena prekla in porabi vso žepnino za sladkarije. Starejši se pritožuje, da poje manj sladkarij (skoraj nič), pa ni suhec, ampak mora paziti na težo. In seveda to ni “fer” (kot da je v puberteti sploh kaj fer :)).
Tudi sama sem s preveliko težo tožila nad svetom in “krivico”, ker drugi lahko vse pojedo, pa se ne redijo.
Ampak – naj bo krivec genetika ali Bog, tako pač JE. In tarnanje ne pomaga. Vsak se mora prilagoditi v tem norem svetu. Eni so naravno suhi, drugi smo (in moramo še) presneto garali za to. Eni so pametni, drugi se morajo piflati. Eni so talenti za risanje, drugi za petje… in nima smisla se primerjati, pritoževati… sprejeti je treba življenje tako, kot je, se osredotočiti na pozitivne plati in včasih za dosego ciljev trdo garati.

Moje mnenje (genetike sicer ne poznam do podrobnosti, vendar mi tudi ni čisto tuja) je naslednje:
Človek se rodi z določenim genskim zapisom, v katerem so zapisane dedne lastnosti. Vsekakor so med njimi tudi tiste, ki določajo nagnjenost k debelosti ali vitkosti. Govorimo torej o nagnjenosti, ne o debelosti kot izraženi lastnosti. Od dejavnikov iz okolja je potem odvisno, ali se bo lastnost debelosti v življenju tudi izrazila (če se omejim samo na nagnjenost k debelosti). Dejavniki iz okolja pa so v tem primeru količina hrane, kvaliteta hrane (morda bolje rečeno kalorična vrednost, če poenostavim, čeprav h kvaliteti ne pripomorejo samo kalorije) in ne nazadnje gibanje (količina in vrsta). Torej če vzamemo primer: nekdo, ki ima v svojem dednem zapisu nagnjenost k debelosti, se bo redil ob isti količini in kvaliteti hrane ter ob enakem gibanju, kakršnega bo imel nekdo, ki se je rodil z geni za suhost, pa se mu ne bo poznalo niti grama.
Zato tudi mene (ki imam gene za nagnjenost k debelosti) kar malo zbode, ko nekdo reče: Debela si, ker se prenažiraš. Ampak tako ozkogledemu človeku niti nima smisla razlagati, da morda pojem ravno toliko hrane kot on ali pa niti toliko ne, pa se mi kilogrami že nabirajo. Res pa je, da sem v zadnjem času končno prišla do spoznanja, da mi izgovori o genetski zasnovi čisto nič ne pomagajo. Pri meni je pač tako, da bom morala celo življenje paziti na to, koliko in kaj bom pojedla, kajti edino na ta način bom lahko uspešno uravnavala svojo telesno težo (ob ustreznem gibanju, seveda). Sicer nimam nobene posebne diete, vendar odkar sem bolj pozorna na prehrano in gibanje, kilogrami lepo kopnijo, moje počutje pa se je neprimerno izboljšalo.

Upam, da nisem bila preveč zatežena. Morda pa kdo drug misli drugače ali pa ima več znanja kot jaz, pa me popravi.

Lp

nova
Uredništvo priporoča

Gle,j eno je malo povečana teža, drugo ekstremna debelost. Koliko kg viška pa pomeni, da je tvoja deklica predebela? Jaz ženske, ki jamrajo s svojimi 5 – 10kg viška ne jemljem za debele. Vsak pa želi biti takšen, kot je sam sebi najbolj všeč oz. kakor se sam najbolje počuti v vseh pogledih.

Jaz sem imela 60kg preveč in se ne bom slepila, da so se nabrali, zaradi slabih genov. Nekaj kg viška, še posebej za otroka, pa ni nič dramatičnega.

Paziš pa kljub temu, da se zdravo prehranjeje, da ji je gibanje bolj v krvi kot ne, da če že ima slabe gene in še slabši metabolizem, da bo vsaj znala obvladovati svojo težo brez večjih težav. Da ne bo cele dneve štela kalorij, temveč da ji bo v življenju samoumevno več gibanja in bolj zdrava prehrana.

Pa še nekaj. Podhranjenost se ne rešuje s hamburgerji, še posebej ne pri otrocih. Prav tako kot se debelost pri otrocih ne zdravi z ekstremnimi dietami. Otroke je potrebno od majhnih nog navajati na gibanje in zdravo prehrano, seveda z manjšimi pregrehami, ki bodo zmeraj ostale v mejah normale, če jih bomo v normalnih količinah tudi dovoljevali.

Otroci, ki jih ženejo z ekstremnimi dietami ali pitajo s hamburgerji, spadajo kar v isti rizični koš kup bolezni in slabih navad v prihodnje. Suhec bo verjetno ostal suhec, to pa še zdaleč ne pomeni, da bo z mcdonalds hamburgerji tudi zdrav.

Jaz, ne samo, da sem te kilograme pridobila s prenajedanjem in na nek način lenobo, tudi zaradi slabih navad iz otroštva. Pri nas se je od nekdaj pohalo, peklo, skratka vse se je vrtelo okoli dobre prehrane, nikoli nismo kam hodili, nikoli me niso navajali na gibanje itd. Ampak ok, tisto je konec, sedaj vem bolje in vem, da bom škodo popravila. Vendar pa bi bilo veliko lažje z dobro otroško popotnico, no, ali pa tudi ne, kaj pa vem. Vem samo, da se in se bom še v prihodnje, na vse pretege trudila, da moj sin ne bi bil istega boja skozi svoje življenje, ker prekleto dobro vem, kako hudo je.

Pemina, se popolnoma strinjam s tabo. Starši damo otrokom najboljšo popotnico za življenje. Navade iz otroštva so železna, kaj železna, jeklena srajca! Tudi jaz nisem imela te sreče, da bi zrasla v družini, ki bi ji bil zdrav način življenja (mislim predvsem na prehrano in gibanje) v krvi, potem pa sem se še primožila v podobno mislečo družino, kjer je bila center njihovega življenja hrana (in to velike količine hrane). Zato sem potrebovala mnogo preveč časa, da sem prišla do svojega lastnega spoznanja, kako obvladati svojo telesno težo. Žal sem pri hčeri zamudila tisto najnežnejše otroško obdobje, v katerem bi ji lahko priučila bolj zdrave življenjske navade, se pa sedaj, ko je že polnoletna, po svojih močeh trudim, da bi ji na lastnem vzoru pokazala, da lahko ima svoje življenje pod nadzorom, če se zares odloči.

Lp

Vse ima svoje deleže pri prekomerni debelosti. Da, tudi geni, koliko pa se potem to razvije v ekstremno debelost, ali samo v baročno zaobljenost, je pa odvisno od načina prehranjevanja.

Vem, da je bilo v eni Rini nedolgo nazaj, članek, ki ga je napisala hči dr. Breznikarja (operacija želodca), ki študira v Ameriki veliko v povezavi s hormoni in debelostjo (pozabila sem smer študija).

Vse se z vsem dopolnjuje in pogojuje. Žal moramo eni bolj paziti na prehrano, drugi manj.

Z vsem se v večini strinjam ampak najbolj pa z zadnjim odstavkom Anininega posta – razumela je , kaj sem hotela povedati.

Veliko sonca in toplih dni, vsem!

Moja prijateljica je stokala, da ima gene za debelost in da je bila zato debela. Sedaj je s stradanjem shujšala in jamra, da poje manj kot jaz, pa sva na isti teži. Res poje manj obrokov na dan, ampak ona kadar je, si pripravi ponfri s sirom ali odmrznjeno lazanjo ali pa pico. Jaz pa jem normalne obroke, malice, solate. Poleg tega se ne giba. Včasih se ni, ker je bila debela in preutrujena, da bi se. Sedaj pa je prešibka, da bi se in pravi, da če bo dobila mišice bo debela. Ji je bolj všeč, če je vsa uvela in povešena.

Kar pojemo moramo pokuriti. Sede pred televizorjem ali pa sede na kavicah s prijateljicami ne pokurimo nič, ampak si naše telo dela zaloge. Poleg tega mastna in nezdrava hrana polenita prebavila. Odpadne snovi dalj časa zastajajo po črevah in napihujejo trebuh. Šibke trebušne mišice se povesijo in teh težkih črev ne držijo več lepo pokončno v trebušni votlini… vse se povesi in razteguje pod težo.

Človek z zdravim načinom življenja in zdravim telesom prej pokuri kar vnese v svoje telo. Drugi pa se tolažijo z genetiko.

Ljudje imamo gensko določeno konstitucijo telesa, mišic. Moja sestra ima na primer krajše in močnejše mišice ter bolj krepko konstitucijo telesa, vendar ni debela. Jaz imam kontra – dolge in ožje mišice. Če pa bi se moja sestra prenajedala, lenarila, mislila da klepet ob kavi predstavlja aktivnost, bi na svojo krepko mišičasto konstitucijo nabirala maščobo in prej izgledala debela kot jaz ob istem nezdravem početju. Vendar dejstvo je, da bi si to naredila s hrano!!!! in NE z genetiko!!!

Dejstvo je tudi, da bi moja sestra ob zdravem načinu življenja s svojo krepko postavo izgledala neprimerno bolje kot jaz s toliko maščobe na svojih drobnih mišicah, da bi po obsegu bila ista njej. Ona bi bila lepo čvrsta (kot tudi je), jaz pa bi bila želatinasta in čez pas bi mi pokukalo kaj kože.

Šteje oblika in čvrstost postave.

Torej jaz ne verjamem, da je kateri ženski tukaj genetika namenila 90 kil mišič na katerih ima 10kg maščobe in sedaj preklinja genetiko, da ob stalnem stradanju ne pride pod 100kg.

Ob zdravem načinu prehranjevanja in življenja smo lahko zdravi in lepi. Eni bolj čvrstih postav, drugi bolj ožjih. Brez prenažiranja, lenarjenja, pohanja in v olju otopljene hrane pa prav nihče od nas ne bo debel.

Dovolj tolažbe in iskanja krivca izven vas. Zdrav duh v zdravem telesu! Napravite nekaj zase, ker se cenite.

lp

Zivozitje vse to , kar praviš ti je tudi res (če gledam na stvar bolj ozko), ampak kljub temu ima vsak človek svojo “zgodbo” in ni nujno, da ta govori samo o prenažiranju…
…ti res nisi razumela o čem sem jaz pisala….ali slabo bereš ali pa si kot en pokvarjen kasetofon, ki se stalno ponavlja???

Joj oprosti, a sem večkrat isto odgovorila? Stalno se ponavljajo ali naj raje rečem – jamrajo – ravno tisti, ki se s to ‘genetiko’ tolažijo. Jamrajo, iščejo pravičila, naredijo pa ničesar.

Morda te moti beseda nažiranje, prenažiranje. Mogoče ti bo moj prispevek takoj bolj ri srcu, če to besedo zamenjaš z: radi dobro jedo, ljubezen do krepkih porcij hrane, imajo simpatij do konkretno zvrhanih krožnikov … in še kaj podobno trapastega. Vem, da nekatere ravno to zaboli, realna in ostra beseda: nažiranje. Resnica boli in ko mačku stopiš na rep zacvili. Nažiranje je zame to, da človek je, čeprav ni lačen, čeprav ne rabi dodatne energije in te hrane njegovo telo nima prilike porabiti. To je prenažiranje. Če se ne prenažiraš potem nimaš problemov z odvečno težo. Torej …

Moderna civilizacija se ne prenažira samo s hrano….nasploh je požrešna in to predvsem do materialnih stvari. Na zdravje pa se ponavadi spomnejo, ko je prepozno in ko se res že začnejo neprijetno počutiti v svoji koži.

Ja-ja, vsak človek ima ‘svojo zgodbo’ s katero se lahko tolaži in na vsako zgodbo ti jaz lahko položim ‘protizgodbo’. Dejstvo je kar sem napisala. Če pa zase nekdo ni pripravljen storiti nič mu vsaka tolažba prav pride. Saj je pa več takih. In dosti je takih, ki so prišli ven iz te faze, naredili nekaj zase in se sedaj smejejo svojemu prejšnjemu mišljenju, opravičevanju in samopomilovanju.

…ampak jaz sem spraševala, kaj pravite na to – pri dojenčkih, ko še ne jedo drugega razen mleka…
….ti pa si kot kolovrat…a ne bereš??? …ali pa…???????
Če na mojo temo nimaš odgovora, potem ….

Miška, poglej kaj si ti vprašala…prav citiram te:
——————————————
” …ali res mislite, da se že vsak človek rodi “suhec”, ampak se potem z čezmernim žretjem, kakor ene to rade imenujete, spremeni v debeluha? …”
——————————————

Nobenih dojenčkov ne omenjaš! Ampak ljudi, ki se s čezmernim žretjem spremenijo v debeluha. malo pomisli kaj pišeš preden stisneš enter in se razburjaš.

Tudi pemina ne piše o dojenčkih, ki pijejo samo materino mleko ampak na njo se ne razburjaš. Očitno te nekaj kar napišem zbode v tvoje bistvo.

S prihodom na forum sem opazila, da je tukaj ‘pravilo’, da se nihče strogo ne drži uvodne teme. zakaj bi jaz izstopala. Sicer pa s strogim držanjem uvodnega sporočila in strogim strinjanjem z njim nikamor ne pridemo. Tak način delovanja ni rodil še nobene koristi ampak samo ovce.

Ah, še to.

Kakšen je že naslov teme? Ajaaaa : DEBELOST OD PRENAŽIRANJA??? ja, res se navezuje tema samo na dojenčke, ki pijejo samo materino mleko hehehe….

Kaj si spet glavna in spet vse veš?
Mogla bi predavat na kakšni fakulteti.
Mogoče pa si kakšen doktor znanosti, vidiš na to pa nisem niti pomislila.

Kaj si spet glavna in spet vse veš?
Mogla bi predavat na kakšni fakulteti.
Mogoče pa si kakšen doktor znanosti, vidiš na to pa nisem niti pomislila.[/quote]

No, pa si sedaj in niti nisi daleč od resnice.

Oh Katja. Jaz osebno sem navajena najprej prebrati vse, preden komentiram 🙂 Ampak to je samo moja muha.

Mislim, da ni potrebe po doktoratu, da bi človek vedel, kar sem napisala malo više. To vednost smo si pridobili že v osnovni in srednji šoli pri biologiji.

A veš, kaj je najpogostejši odziv trmastih otrok, ko jim starši ali pač kdo starejši kaj pove, kar vedo, da je res ampak nimajo pojma kaj bi rekli nazaj. Iz trme morajo nekaj čivkniti nazaj..,ker za kak konkreten odziv nimajo ideje. Rečejo: Kaj misliš, da vse veš?! 😀 Eni te vzorce ponavljajo tudi v odrasli dobi 😉

ojoj

HAHAHAHA,….miška!!!!????

BERI POOOOČASI:

zanima me, kako to, da se že dojenčki eni redijo zelooo ,drugi pa malo, čeprav jejo (na začetku) VSI ENAKO HRANO.?????

zanima me, zakaj so eni dojenčki “okrogli -mišelinkoti”, spet drugi pa suhceni – brez “obročkov”, čeprav jejo ENAKO HRANO – MLEKO?????

….no, da slišim kaj pametnega od tebe…

Kaj si spet glavna in spet vse veš?
Mogla bi predavat na kakšni fakulteti.
Mogoče pa si kakšen doktor znanosti, vidiš na to pa nisem niti pomislila.[/quote]

No, pa si sedaj in niti nisi daleč od resnice.

Oh Katja. Jaz osebno sem navajena najprej prebrati vse, preden komentiram 🙂 Ampak to je samo moja muha.

Mislim, da ni potrebe po doktoratu, da bi človek vedel, kar sem napisala malo više. To vednost smo si pridobili že v osnovni in srednji šoli pri biologiji.

A veš, kaj je najpogostejši odziv trmastih otrok, ko jim starši ali pač kdo starejši kaj pove, kar vedo, da je res ampak nimajo pojma kaj bi rekli nazaj. Iz trme morajo nekaj čivkniti nazaj..,ker za kak konkreten odziv nimajo ideje. Rečejo: Kaj misliš, da vse veš?! 😀 Eni te vzorce ponavljajo tudi v odrasli dobi ;)[/quote]

Rada bi ti samo enkrat za vselej razložla, da smo ljudje različni in da je debelost
(daj enkrat že probaj razumet) bolezen. In da obstajajo tudi drugačni vzroki za to da je nekdo debel, kot pa samo hrana in pomanjkanje gibanja.
Ne moreš nonstop samo grajati in biti nesramna do debelih ljudi.
Za nekatere pomeni veliko že to, da želijo odkriti vzrok svojega stanja.
Pa še to moraš vedeti, da so to lahko tudi velike psihične motnje in se zato probaj vsaj malo zadržati pri svojih enostranskih komentarjih. S temi stvarmi se ni za igrat.
Pa še to. Tudi ti ponavljaš vedno iste napačne vzorce in predstave, ki jih imaš v glavi o debeosti in debelih ljudeh.
To bo vse in lep pozdrav, Katja

HAHAHAHA,….miška!!!!????

BERI POOOOČASI:

zanima me, kako to, da se že dojenčki eni redijo zelooo ,drugi pa malo, čeprav jejo (na začetku) VSI ENAKO HRANO.?????

zanima me, zakaj so eni dojenčki “okrogli -mišelinkoti”, spet drugi pa suhceni – brez “obročkov”, čeprav jejo ENAKO HRANO – MLEKO?????

….no, da slišim kaj pametnega od tebe…[/quote]

Zanimivo, da si to vprašanje postavila samo meni in ne ostalim, ki so ti tudi odgovarjali v tej temi in niso govorili o dojenčki, ki pijejo samo materino mleko. (Ti pa nisi več nepopolno razvit dojenček, ki pije samo materino mleko, kajne?)

Glede na to, da najraje sliši, da se ljudje strinjajo s tabo, predvidevam, da je ‘nekaj pametnega’ za tebe nekaj s čimer se ti strinjaš?!

Jaz pač nisem človek, ki z vsemi tuli v kozji rog zaradi lepšega. Razmišljam s svojo glavo in poslušam druge, da se naučim kaj novega, drugega in o tem premisli. Moje mnenje pa že v naprej vem, da ne boš upoštevala niti ga prebrala kaj šele razmilila o njem, ker se oklepaš samo svojega. Ker ti tako bolj ustreza, ker te potolaži … te popolnoma razumem. Vem pa tudi, da s takim načinom ne boš prišla nikamor kaj šele više po stopnicat do zdravja. Tale forum je namreč pod glavnim forumom: ZDRAVO ŽIVLJENJE IN ALTERNATIVNE VEDE. Ali veš kaj je alternativno mišljenje? In zakaj zakaj je fraza: biti kot fjakarski kon’ mišljena slabo/negativno?

No, pa si sedaj in niti nisi daleč od resnice.

Oh Katja. Jaz osebno sem navajena najprej prebrati vse, preden komentiram 🙂 Ampak to je samo moja muha.

Mislim, da ni potrebe po doktoratu, da bi človek vedel, kar sem napisala malo više. To vednost smo si pridobili že v osnovni in srednji šoli pri biologiji.

A veš, kaj je najpogostejši odziv trmastih otrok, ko jim starši ali pač kdo starejši kaj pove, kar vedo, da je res ampak nimajo pojma kaj bi rekli nazaj. Iz trme morajo nekaj čivkniti nazaj..,ker za kak konkreten odziv nimajo ideje. Rečejo: Kaj misliš, da vse veš?! 😀 Eni te vzorce ponavljajo tudi v odrasli dobi ;)[/quote]

Rada bi ti samo enkrat za vselej razložla, da smo ljudje različni in da je debelost
(daj enkrat že probaj razumet) bolezen. In da obstajajo tudi drugačni vzroki za to da je nekdo debel, kot pa samo hrana in pomanjkanje gibanja.
Ne moreš nonstop samo grajati in biti nesramna do debelih ljudi.
Za nekatere pomeni veliko že to, da želijo odkriti vzrok svojega stanja.
Pa še to moraš vedeti, da so to lahko tudi velike psihične motnje in se zato probaj vsaj malo zadržati pri svojih enostranskih komentarjih. S temi stvarmi se ni za igrat.
Pa še to. Tudi ti ponavljaš vedno iste napačne vzorce in predstave, ki jih imaš v glavi o debeosti in debelih ljudeh.
To bo vse in lep pozdrav, Katja[/quote]

Za začetek: Tvoj ‘poziv’ meni je bil nesramen. Zakaj torej ti ne pomisliš, da bi morala paziti kaj rečeš meni? Ali je tako očitno, da si od naju dveh ti tista, ki ima potencialno (kot ti praviš) psihične motnje in ji lahko realne neolepšane besede ‘škodijo’?

Nekateri želijo odkriti vzrok svojega stanja?! In vzrok sploh ni HRANA, kajne? A-a, sploh niso debeli, ker jedo preveč in vnosa hrane ne porabijo! že zdavnaj je dokazano, da hrana ni glavni vzrok debelosti ali kakorkoli sploh povezana z debelostjo! Prva misel debelih, ko se pogledajo v ogledalo je v 98%: OJOJ, OČITNO SEM STAKNIL/A NEKO BOLEZEN!!! (da me ne bo kdo resno vzel, šalim se)

Pomilujem tiste, ki iščejo ‘vzroke’ za debelost v genetiki in nekih utvarah, medtem pa sedijo na svoji riti, se sramujejo svoje podobe v kratkih hlačah, nočejo iz hiše, nočejo na bazen, plesat, se rekreirat…. jedo še naprej, kakor, da so težki fizićni delavci in jokajo, da jih nihče ne razume. Očitno še sami ne razumejo sebe, zakaj se tako obnašajo in zakaj nič ne storijo? Tako prideš do vzroka za svoj problem! Da se konkretno povprašaš po sebi, svoji neaktivnosti, samopomilovanju, izgovarjanju, počutju … Tukaj pa pride v upoštev samo REALNOST!!! Trepljanje po rami, izgovarjanje in samopomilovanje pa te ne pripeljeta nikamor!!! Vprašaj malo dekleta na forumu, ki so shujšala – kar daj. Saj so se že oglasila ampak takšne kot si ti in tebi podobne take komentarje preskočijo.

Bolezenjsko stanje, ki lahko privede do debelosti pa je popolnoma nekaj drugega in verjemi, da ti takšno diagnozo natančno pojasni doktor. Ti jo je postavil? Spadaš med tisti majhni delež debelih, ki dejansko ne jedo veliko, se gibajo, ampak jim nagajajo žleze?

Več kot očitno je, da si se namesto aktivne borbe za zdravje in zdrav način življenja odločila za operacijo želodca in da svoj slab način življenja opravičuješ z genetiko in vsem podobnim ‘sranjem’, ki ti pride mimo. Kriva pa si v prvi vrsti sama in tega se zavedaš in to te jezi, drugače ne bi bila takšna do tistih, ki vedo kaj govorijo in tako tudi živijo.

New Report

Close