Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? rak – simptomi

rak – simptomi

Konstanten občutek neizpraznjenosti v črevesju, izmenjavanje zaprtja in driske, riganje, tiščanje pri srcu – ali je to to?

Primož pozdravljen!

Brez preiskav vam bo težko kdo odgovoril kaj je narobe.

Vsekakor pa so opisani znaki alarm, da takoj obiščete svojega zdravnika, ki vas bo napotil na ustrezne preiskave, da se ugotovi, kje je razlog za težave.

Nič niste napisali koliko časa težave že imate in pa kakšno je vaše splošno počutje.

Lep pozdrav Lidija

Jaz imam enake simptome, razen tiščanja pri srcu.Vse se je začelo kakšen dober mesec nazaj z drisko “brez razloga”, pa vmes potem izredno trdo blato, no sedaj že kakšnih 14 dni nimam težav z odvajanjem. Me pa že nekaj dni – občasno, zelo boli trebušna votlina, predel ledvic in predel jajčnikov. Zelo pogosto, če jem ali celo samo pijem pa me zagrabi krč v želodcu in to traja kakšno minuto, dve.
Zanima me katera preiskava pravzaprav odkrije raka – UZ, pregled blata, ….

Spoštovana ga.Vanja!

Za potrditev diagnoze rak debelega črevesa in danke je potrebno opraviti kolonoskopijo z odvzemom vzorca in histoločko preiskavo.
Analiza blata je predhodna preiskava s katero se ugotavlja ali je v blatu prisotna kri. Če je v blatu prisotna kri, je to le predhodna preiskava, kateri sledi kolonoskopija.

Glede na težave, ki jih opisujete se pogovorite z osebnim zdravnikom. Mislim, da s črevesjem ni nič narobe, ker so težave minile. če bi bilo kaj resnega bi se samo stopnjevale. Ugotovite pa razlog za krče v želodcu in bolečine v trebušni votlini.

Lep pozdrav Lidija

“Mislim, da s črevesjem ni nič narobe, ker so težave minile. če bi bilo kaj resnega bi se samo stopnjevale. Ugotovite pa razlog za krče v želodcu in bolečine v trebušni votlini.”

Torej, če se težave ne stopnjujejo ne gre za raka. Jaz sem imel pred časom podobne težave, ki se opisujejo pod to temo, vendar težav sedaj nimam več. Ali sem lahko upravičeno pomirjen, da ne gre za raka?

lp

J.

Seveda ste

Lep pozdrav lidija

Kaj pa če so bolj ali manj stalno prisotne, vendar se ne stopnjujejo? Prebava je precej “muhasta”, nisem pa nikoli zaprt. So pa vseskozi prisotne bolj ali manj zoprne težave – občutek polnega želodca (kot da hrana zastaja), napenjanje, občasna pekoča bolečina v želodcu ob uživanju kislih ali alkoholnih pijač itd. Gastroskopija je bila OK. Zadeva se vleče že kaki dve leti, vendar se dogaja bolj “v valovih”. 🙂 Čaka me še koloskopija, a vseeno bi rad slišal vaše mnenje.

LP, K

Nisem zdravnik, ampak osebno mislim, da bi se v dveh letih stanje bistveno poslabšalo, v kolikor bi šlo za tumor. Malo sem prebiral razne tekste in težave drugih,…., ne morete si misliti, kaj vse je lahko psihisomatskega izvora, lahko je tudi pri vas tukaj razlog (stres, napetost…)

Se bom kar tukaj navezal.

Koliko časa je potrebno čakati, da ni nujno potrebno takoj obiskati zdravnika. Pri zgornjem postu je bio zapisano 2 leti, da trajajo težave, sam ne bi rad tako dolgo čakal. Pri meni trajajo težave kaka 2 meseca, pa sem že malo v skrbeh. Kaj mi svetujete?

V bistvu vam svetujem, da ne čakate nič, če ste v skrbeh se oglasite pri vašem osebnem zdravniku. On vas bo po potrebi napotil na nadaljne preiskave. Najverjetneje nimate nič hujšega, ampaj po pregledu boste bolje on mirneje spal:-)

New Report

Close