Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca pekoča bolečina v pljučih

pekoča bolečina v pljučih

pozdravljeni,
dober mesec se zdrvaim s tabletami za ščitnico in zadnji teden imam kar nekaj težav z dihanjem oz. občutek, da nimam dovolj zraku (kar naj bi bilo normalno za bolezni ščitnice?). ZAdnje dva dni čutim rahel prehlad in pa pekočo bolečino v pljučih.zdrvnik mi je nakaj dni nazaj pljuča pregledal in rekel da so čista… danes sem začela malo pokašljevat… A mislite da je ta pekoča bolečina posledica “prehlada” ali bi bil potreben kakšen dodaten pregled? Bolečine ne občutim vedno, le včasih od vdihu. Hvala za odgovor!

Pozdravljeni!
Bolj verjetno je, da so vaše težave le posledica prehlada kot česa drugega, tudi pekoča bolečina v prsnem košu bi bila lahko povezana z njim. V napisanem česa posebno sumljivega ni 🙂
Lep večer!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

o hvala, ste pa hitri! 🙂 ste mi omogočili bolj miren spanec.. bega me namreč ta pekoča bolečina, ki jo čutim prvič.
Še 1x hvala in pohvala za odgovr(e)!

da je le kaj pomagalo :-))

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Lepo pozdravljeni

Imam bolecino v levem delu pljuc je pekoca in obcutim bolecino tudi v rebrih bolijo me rebra pojavi se vsako toliko
imam 190cm in star sem 14 let
prosim vas za cimprejsn odgovor

Večina tovrstnih bolečin pri ljudeh vaših let izvira iz stene prsnega koša in običajno niso znak bolezni, za vaše konkretne težave pa je žal napisano premalo za konkretnejši odgovor.
.Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni.

Mi lahko poveste s čim se, da lajšati pekočo bolečino v pljučih, če nočem uporabiti kakšena coldrexa ipd.? Inhalacije? Nisem ravno prepričana, da je varno jemati te tablete v času nosečnosti (še posebno zgodnji).

Bolečina se je pojavila šele danes, je pa izredno neprijetna. Občutek je kot da bi se začenjala v pljučnih mehurčkih in se potem po sapnicah širila navzgor. Grlo me ne peče, kar se mi ponavadi zgodi, če se prehladim. ves čas je prisoten občutek, da bi se morala odkašljati, a v večini časa kašelj ni potreben oziroma če že pride do le tega je suh.

Slišala sem, da so zdaj na pohodu viroze, ki lahko povzročijo tudi pljučnico… Je kaj takšnega na pohodu, da bi se takoj lotilo dihalnega sistema?

Najlepša hvala za odgovor.

Pozdravljeni!
Okužbe dihal so itak najpogostejše, sploh v tem času, je pa bolečina bolj slab pokazatelj pljučnic, saj večinoma ne bolijo. Bolečina v prsnem košu je največkrat spremljevalka kašlja, namesto coldreksa je OK nekaj kar vsebuje paracetamol (le blaži bolečine in ne zdravi bolezni)
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

Iz ponedeljka na torek ponoči me je prebudila zelo močna bolečina v levem delu reber (pripisovala sem jo fizičnemu delu, ki sem ga opravljala dan poprej), ki je bila še močnejša – zbadajoča ob vdihu, kašlju, gibanju. V torek sem bolečino prenesla brez protibolečinskih tablet, v sredo in četrtek pa sem morala lajšati bolečino s paracetamolom 3-4 krat na dan. V petek zjutraj je bolečina sicer še bila prisotna vendar blažja in le ob vdihu/izdihu/kašlju, pojavil pa se je še suh kašelj, pričela sem z pitjem timijanovega čaja, ki je omehčal sluznico, tako da je kašelj sedaj postal zelo slaboproduktiven. Temperature imam 37.2 Zanima me ali je nujno da obiščem zdravnika oz kaj se dogaja?

Hvala za odgovor in lep pozdrav
Polona

lep pozdarv.
stara sem 22 let , nekadilka. Zadnje dni me tišči v prsih, kot da bi imela kakšen kamen na sebi tudi ko se uležem imam obcutek kot da “čutim” pljuča. Težav z dihanjem nimam, tudi kašljam ne nič,imam pa težave z želodcem( kisina, pekoč požiralnik pekoče požiranje v grlu) Kaj mislite v mojem primeru, je mogoče to od kisline da se mi zdi kot da čutim bolečino v pljučih ali je to kaj povezano s pljuči..
Hvala in lep dan

Povsem možno, da je težava povezana z želodčno kislino oz refluksom, posebno še glede na vašo starost. Tesnoba je tudi pogost vzrok tovrstnih težav. Vseeno ne maramo imeti tiščanja v prsih nepregledanega, zato je vseeno potreben zdravniški preled.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Dober dan,

mene pa zanima, po 4 dneh boja s temperaturo in bolečino v grlo, sem včeraj prišel do normalne temperature in boljšega počutja, sedaj pa me peče v pljučih. Največ takrat kadar jem. Kot bi se mi bolečina začela in nato v valu dosegla najvišjo točko ter spet spustila. Podobno kot če imamo probleme s kislino v želodcu ampak tukaj gre za pljuča. Vse skupaj spremlja tudi neboleč suh kašelj.

Kaj bi lahko bilo, oziroma kaj lahko naredim?

Hvala za odogovor vnaprej, ter lep pozdrav

Matjaz

lep pozdrav

Pred kakšnim dnevom sem se zjutraj zbudila z pekočimi bolečinami v grlu, kmalu zatem pa me je začelo peči še v prsnem košu…pred enim letom sem začela trpeti za kroničnim bronhitisom, a teh težav z kašljem že dolgo nimam več…oz, se mi bronhitis zaenkrat še ni ponovil ,trenutne pekoče bolečine so nekaj novega, saj me med bronhitisom pljuča niso bolela, le kašljala sem,sedaj pa me ne sili na kašelj, le peče me….sumim tudi želočno kislino….prosim vas za pomoč

hvala in lep pozdrav

pozdravljeni! že nekaj casa me tisci oz peče v pljuih oz. prsih saj vec ne vem! imam tudi občutek tesnobe. star sem 41 let ne kadim športam.kaksne dve leti nazaj sem imel težave z želodčno kislino! najlepša hvala!

Tesnoba je že dober razlog, želodčna kislina tudi, med možnostmi bi se še marsikaj našlo, a razpolagava z zelo pičlimi podatki…
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

lepa hvala za odg. Bolecina se mi je zdaj prestavila zgoraj proti žrelu-grlu,zdravnik mi je predpisal tablete proti zaviranju ž.kisline (controloc)! Menite da bi bil potrebengastroskopija ali uz grla? hvala!

Kislina se mi zdi, kot rečeno, možen vzrok. Koliko je potrebna gastroskopija pa od tu ne morem oceniti, brez drugih težav pa se z njo najverjetneje ne mudi
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!

Vidim, da nisem edini ki ima težave z bolečino v pljučih, star sem 21let , včeraj sem začel suho kašljati, tako bolj blago ampak popolnoma suh in dražeč kašelj, pljuval sem takšno prozorno sluz, nič posebnega, ampak danes imam pri izkašljavanju bolečino v prsnem košu, tako rahlo peče, ttudi grlo me rahlo boli, imam drugače tudi želočno kislino in jemljem zdravilo Zoloft oz. ga imam na testu če se bo obneslo zaradi tesnobe.
Občasno sem danes začutil ščemenje v predelu želodca in zato sem pomislil na kislino., čeprav je pri prehladu normalno bolj kot ne, da je bolečina v prsnem košu normalna. zdravinka sem danes obiskal in je poslušal pljuči in je rekel da ni posebnosti.

Povejte mi, naj nujno poiščem zdravnika? kaj naj prsni koš grejem ali hladim* je lekadol primeren za lajšanje bolečine? Kaj je to lahko od prehlada tako kot me tolažijo?

HVALA ZA ODGOVOR ŽE V NAPREJ, SAJ ME MALO SKRBI KER SEM KADILEC cca 4 leta.

Sebastjan

Kot ste napisali, ste zdravnika danes že obiskali, bere se kot prehlad in v napisanem nisem zasledil nič alarmantnega in tudi lekadol se mi zdi primerem za blaženje težav. Kajenje pa ni bolezen ampak prosta izbira, vsaj na začetku in če vas skrbi, je idealna priložnost, da uporabite svojo, sedaj verjetno pol-svobodno voljo in nehate, preden boste za skrbi imeli res tehten razlog
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!

Že pred letom dni sem začutila pekočo bolečino v predelu vratu- med tekom , ki me sedaj spremlja vsak dan, kdaj bolj pekoče, kdaj manj. Imam tudi dnevno zbadanja okoli srca, prsi, pekoča bolečina pa se seli od leve strani nad srcem proti desni in na vrat. Bolečine imam večkrat sedaj že v predelu pazduh. Bila sem pri kardiologu, ki mi je ponovno po 4 letih kot diagnozo napisal, da imam manjši prolaps obeh mitralnih zaklopk in tihi šum. Večkrat mi ponagaja tudi ritem. Zdravil ne jemljem, včasih mi srce ponori brez razloga, tudi v mirovanju, kar čutim tudi kot pomanjkanje zraka za trenutek. Ne kadim, ne pijem, sem velika in nimam težav s težo. Srčne bolnike imam tudi v družini- oče in sedaj že pokojni stari starši. Zanima me kakšen pregled naj naredim, da bom dobila nek odgovor za mojo pekočo bolečino v levem predelu nad srcem- traja že eno leto in je ne morem odpraviti. Jemala sem nalgesin forte- kot je predpisal zdravnik, bila pri uspešni zdravilki, ki je uspela bolečino omiliti, vendar se je ponovno pojavila, zobe imam zdrave-ortopan brez zaznanih napak na zobeh. Stara sem 37 let. Imam tudi bolj “okoren- hitro boleč vrat”. Imela sem večkrat angine, zaradi katerih nimam sedaj mandljev, občutljivo ima grlo. Zanima me ali imam možnosti za angino pektoris in kako to lahko ugotovim.

Prosim vas za odgovor, kam naj se obrnem za pomoč, ker bi želela najti vzrok bolečinam in ne le jemala protibolečinske tablete, ker osebna zdravnica meni, da je to od stresa, čeprav me niti ne pozna in vem, da ni tolikšen, da bi se to pojavljalo v tako pogostih bolečinah.

Hvala za odgovor!

Vesna

New Report

Close