Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Se odpravljate na morje ali smučišče? Ali pa ste se od tam že vrnili in bi radi delili svoje vtise?

Blatno jezero - Madžarska. Ste že bili tam?

Default avatar

Šajoni

Dober večer!

Danes mi je znanec tako navdušeno govoril o vtisih z dopusta ob Blatnem jezeru, da sem šla še sama malo kukat na net.
Pravi, da je vse zelo čisto, ljudje ustrežljivi, hrana dobra...

Me zanima ali ste že bili kdaj tam?
Koliko časa se vozi iz Ljubljane z osebnim avtom?

Malo informacij če jih ima katera iz prve roke bi lepo prosila,

Hvala in lep večer
Default avatar

fajn je tam

fajn je res, pa tiste terme z blatom, pa parki, trgovince...noro...pa clo valovi to jezero veš, se počutš k na morju...
Default avatar

Zima1

Ja, lepo je. ZA njih je to morje. In res se tako počutiš.
Default avatar

*metka

tukaj si poglej razdaljo in čas - nekje 7 ur in pol

Bila tam na maturantskem izletu, je bilo lepo. Ampak tega je že 14 let ;-) in naj ti rajši pove kdo, ki je bil tam pred kratkim...
Default avatar

karmensita

Šajoni je napisal/a:
Dober večer!

Danes mi je znanec tako navdušeno govoril o vtisih z dopusta ob Blatnem jezeru, da sem šla še sama malo kukat na net.
Pravi, da je vse zelo čisto, ljudje ustrežljivi, hrana dobra...

Me zanima ali ste že bili kdaj tam?
Koliko časa se vozi iz Ljubljane z osebnim avtom?

Malo informacij če jih ima katera iz prve roke bi lepo prosila,

Hvala in lep večer
se strinjam.
bila v Balatonfuered na severni sttrani. čudovito. tam je tudi zelo dober aquapark, pa polotok Tihany v neposredni bližini.
kolk časa se voziš je pa odvisno tudi kam greš. samo jezero je dolgo cca 70km.
so pa še kakšni kraji ob Balatonu, ki so bolj tako tako.
Default avatar

pujsa pepa

pa kopanje v samem jezeru meni osebno ni všeč - blato, blato, blato, pa poleti, ko je vse polno turistov, je voda umazana.
Default avatar

*jst*

Baje zna bit tud polno komarjev...
Default avatar

cija.:.

meni ni bilo ravno všeč. OK za enodnevni izlet, nikakor pa ne za dopust. pač, blatno jezero...
Default avatar

karmensita

... komarjev nič več kot drugod.
v vodi je mivka, več al manj. jaz drugega nisem videla. kopališča so urejena in ne moreš se kopat kar tam kjer se zmisliš.
tudi ko je dosti ljudi, voda ni tako umazana, kakor npr. na t.i. rajski plaži na Rabu ali v našem Portorožu ali ob bolgarski obali...
se je pa vsekakor treba zavedati, da to ni morje. z morjem se ga pač sploh ne da primerjati.
se pa spočiješ. na palžah ni takšnega kravala kot smo ga navajeni ob naši ali hrvaški obali.
pa za plavanje glih ni ne vem kaj. je dokaj plitka voda.
če nisi dopustnik, ki sam poležava na plaži, temveč hoče imeti od dopusta kaj več, ti bo najbrž ok.
mi smo dosti kolesarili, šli gledat znamenitosti...