Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek dopust-pa ne me kregat

dopust-pa ne me kregat

bi šli letos na dopust v grčijo na enega od otokov. seveda nismo taki avanturisti, da bi šli s svojim avtom in kampirat, ampak bi si privoščili letalo in hotel. zdaj pa vas prosim za vaše izkušnje.

predvidevam, da je bolje da vzamemo samo prenočišče z zajtrkom in najamemo avto in malo raziskujemo. še bolj pa mi je všeč varianta da bi vzeli polpenzion in smo bolj v okolici hotela. kakšen dan pa se tudi kam zapeljemo. iščem torej hotel, kjer so v bližini tudi kakšne trgovinice in ostalo dogajanje. da ne bi bili “zaprti” v hotelskem kompleksu. pa seveda ne predalač plaže.
smo pa družina z dvema otrokoma.

kot sem že malo gledala, na veliko otokih piha. na katerem pa najmanj?

V Grčiji, sploh na manjših otokih, nekih megalomanskih hotelskih kompleksov itak ni. Santorini, Kos, Lefkas, Samos, Naxos, Paros, vse to bi bilo za vas.

Nas mika varianta, da bi vzeli samo letalo, potem pa bi se pomikali po otokih. Island hopping.

Iz lastnih izkušenj: ne želi si, da ne bi pihalo. Ker če ne piha, potem je vroče za crknit.

Sicer pa: med najbolj vetrovnimi je Karpatos, torej ta zate ni. Meni je bilo lani zelo všeč na Chiosu, hotel golden sand, je na plaži in v naselju karfas, par km od največjega (in edinega) mesat na otoku, možno pa je bilo vzeti le polpenzion. Midva sva potem najela avto in se čez dan vozila po otoku (na zahodni strani so samotne plaže, kjer sva bila včasih dobesedno sama), a sva morala paziti, da sva prišla nazaj na večerjo vsaj približno ob eni taki primerni uri. Zraven pa je hotel eritha, ki mi je bil tudi zelo všeč, a je bil že zaseden.

So pa domačini rekli, da ko sredi julija na chiosu neha pihati, potem je tako čez celo poletje. K sreči sva bila midva tam, ko je še malo pihalo.

nova
Uredništvo priporoča

Za vas je po mojem najbolj primeren otok Krf. Je najbolj zelen od grških otokov. Če greste na del otoka ki gleda proti celini, pa sploh ne morete zgrešit. Mesto Krf ali pa Bentises. RAvno prav trgovinic, plaža čez cesto, otok pa ravno prav majhen oz. velik, da si ga ogledaš v parih dneh.

lp, ewy

če greste prvič pojdite na KOS. kamorkoli, samo ne v kardameno (tam so bolj angleži). imaš veliko ponudbe hotelov raznih agencij.

Priporočam Samos – mestece Kokari. Je luštno mestece, ne instant varianta turističnega apartmajskega naselja. Kjer se lahko zvečer vsedeš na večerjo v eno izmed gostilnic na obali, kar lepa plaža v mestecu, par kilometrov stran pa dve najlepši plaži priporočam. Kos pa za družine z otroki absolutno odsvetujem. Tisto je za žurirat, ne za družinski dopust.

punce, hvala za ideje. bom pogledala kaj od tega se da dobiti in kako zgleda na netu.

Priporočam Rodos ali pa Kreto…
Aja, in če nočes bankrotirati vzami polpenzion…+ najem avtomobila vsaj nekaj dni.

Ker je Krf tako zelen, je popolnoma netipičen grški otok. Če želiš doživeti Grčijo, potem vsekakor ne rinite na Krf. Zelenja je dovolj tudi v Dalmaciji. Priporočam pa katerikoli Kikladski otok (Naxos, Paros, Milos, Ios, Santorini, Folegandros,…). In ja, ves čas rahlo pihlja, ker če ne bi, bi bilo kot v peklu 🙂 Ampak to ni tak moteč veter, je pa pridipravko.

Na Kosu piha, sploh S del otoka z lepimi plažami nap. Tigaki je bolj vetroven, mogoče je prijetno v vročem jul in avg, ampak konec jun, je bilo včasih že kar mrzlo (noben večer nisem šla ven brez jopice ali puloverja)

Če se mislite potikati po otoku, vzemite samo zajtrk, ampak ne pozabite, da bo najem avta in pa vsa hrana tud kar lep dodaten strošek, čeprav je hrana v Gr v splošnem poceni, a na girosih pa tud ne morete bit cel teden. Sploh zna biti malček dražje, ker mi po vprašanju ne izgledate ravno avanturisti in če nimaš nosa poiskat cenejše gostilnice, se zna hitro precej nabrat za hrano. Po moji oceni je bil ravno Kos tudi precej drag (dražji od Krete in Krfa)

dobro izberite!

New Report

Close