Najdi forum

Pozdravljeni.Po desetih letih zauživanja pomirjeval in uspaval,sem se končno odločila da s tem preneham.Prišla sem do točke ko s tabletami ni šlo več naprej,brez njih pa še manj.
Z mesecem majom sem šla na bolniško,odločila sem se da se rešim odvisnosti brez pomoči bolnišnice.Mislim da je najhuje za mano,s postopnim zmanjševanjem odmerkov sem prišla do 0.Zdaj sem že dva tedna brez tablet.Spim po 8 ur na noč kar z uspavali nisem nikoli dosegla.Slabost in bruhanje se ne pojavljata več,a bolečina v glavi ne izgine.Včasih moram ves dan preležati,takšne glavobole imam.Ne znam razložiti,kot da imam nek vakuum v glavi in mi vleče možgane skupaj.Spremljata me še občasno znojenje in tresenje rok ter moten vid.Zanima me kako dolgo bo še vse skupaj trajalo?Voljo imam,a bolečina postaja neznosna.
Če ima kdo podobne izkušnje naj se prosim javi.
Hvala in LP.

Ko sem prebrala tvojo zgodbo, sem začutila tvoj pogum in močno voljo za dosego cilja. Sama s tem nimam izkušenj, rada bi ti samo zaželela vse najboljše in ti rekla bravo za tvojo odločitev. Želim ti, da bi ti uspelo doseči, kar si se namenila in da bo bolečine, ki jih občutiš, čimprej minile.

LP Tinca

Sama se m se tudi borila skozi tak krvavi pot in kako je šlo. Iz droge na O, čez en teden na Šmarno goro prešvicat, vsak dan ob 7-h vsat in ob 23-ih spat, vmes pa non-stop migat, vsaki dve uri nekja malega pojesti (za dve ali tri žličke), ogromno pit,…. čez en mesece zagovor diplome na faksu, čez pol leta odgovorna služba…. in bila sem zaljubljena sama v sebe… no sedaj malo manj, ker nekako s nobenim tipom ne morem navezati pravega “partnerskega” stika (vsi so preotročji, tisti pa to niso so pa poročeni)…. Držim pesti zate in napiše še kaj če te zanima, ti bom pomagala, če bom le lahko. Iz kje pa si?

Kako ti je uspelo. Jaz to poskušam pa ne gre. Res , da jemljem zelo majhne doze tablet na dan ne več kot enega Helexa in to z najnižjo dozio ampak rada bi bila brez tega. Kako si si zmanjševala tablete.
Držim pesti zate.Lp Nevenka

Nevenka, a si to mislila name… kako sem si zmanjševala tablete. Nikakor, ker nisem pojedla od dneva, ko sem popolnoma prenehala z drogo, NOBENE tablete. Domači, katerimi so mi pomagali oz. so me kontrolirali, mi niso dovolili nobenih kemičnih substanc. NIČ. Od poživil le dve mini kavici z mlekom na dan in kakih 5 ultra lahkih cigaretov na dan. Res pa je, da v prvem tednu vsega skupi nisem spala 5 ur. Tako sem imela ogromno možnosti, da si razčistim pojme, navade, želje… vmes pa hrana, pijača, hrana, pijača,… noči so minevale in normalni spanec se je vrnil. Moram pa tudi priznati, da sem si šla na bruhanje, ko sem vonjala svojo umazanijo (švic -bljek) ter da so me med umivanjem kaplje vode BOLELE. Vendar sem se zavedal, da moram potrpeti kakšen dan ter da bo iz dneva v dan lepše. In….. nisem se zmotila. Res je lepo biti neodvisen, lahko grem kamorkoli in kadarkoli, ne da bi mi bilo potrebno misliti ali imam zadosti tega in tega….
Aja, še to, kakšne tablete pa so to Helex… pač ne poznam. Srečno in če te kaj zanima kar vpraši, z veseljem opisujem svojo izkušnjo. SREČNO!!!!

Helex so tablete za pomirjanje. Upam , da bo meni tudi uspelo.
LP Nevenka

Nevenka tudi jaz imam podoben problem. Tudi jaz jemljem Helex samo enega na dan minimalno dozo. Res je da se zdravim za depresijo in jemljem še Cipramil, ta ne povzroča zasvojenosti. Ne vem kako bi se rešila Helexa. Bom poskušala zmanjševati količino.

Tinca napisal:

> Ko sem prebrala tvojo zgodbo, sem začutila tvoj pogum in močno
> voljo za dosego cilja. Sama s tem nimam izkušenj, rada bi ti
> samo zaželela vse najboljše in ti rekla bravo za tvojo
> odločitev. Želim ti, da bi ti uspelo doseči, kar si se namenila
> in da bo bolečine, ki jih občutiš, čimprej minile.
>
> LP Tinca

Voljo moraš imeti pa bo.Jaz sem že bila nehala verjeti v življenje brez tablet,še v trgovino nisem mogla več brez njih.Res je lepo,ko ne rabiš več skrbeti da boš oblekel drugi dan hlače z žepi in skrival tabletke po njih.
Lepo je ko več ne preštevaš teh k…….h tablet če jih še imaš za en teden dovolj al jih moraš spet zunaj nabavit,ker zdravnik ti jih več ne da.Al pa ko greš s kom na morje,da jih ne skrivaš med prtljago in jih ne zgubljaš več po plaži.Sploh pa zdaj spim po 9 ur in sem mirna,kar sem s tabletami redkokdaj dosegla.Ampak ko si enkrat odvisen od njih,jih zauživaš pa če pomagajo al ne.
Zato le sprobaj s polovičko,morda dva tedna,pol pa nič več.Boš videla,sploh ni tako grozno hudo da se ne bi dalo vzdržati.

Veliko sreče!

Jaz sem tudi odločena , da neham jemati samo kaj ko mi pol postane v službi slabo, začnem se tresti…skratka težko funkcionira. Sedaj sem še v meni in me večkrat dajejo živci. Antidepresibvov ne jemljem, ker nisem prenašala.Kakšne apstinenčne simptome si imela ko si se odvajala tablet. Kako si to preživela. Prosim pomagaj s kakšnim nasvetom. Res je jaz tudi do trgovine ne grem če nimam v žepu tabletke. Gropza. Res ne jemljem veliko eno na dan včasih tudi polovička zadostuje pridejo pa dnevi ko ne morem spati in takrat vzamem še eno. Hvaležna bom za vsak nasvet.
Lp Nevenka

Jaz sem jih pojedla do 4 na dan,zvečer pa 1-2.
Šla sem na bolniško,kar svetujem tudi tebi,prvi mesec sem bila bolj kot ne skoz doma;prvi teden sem jedla 2 na dan in ponoči tričetrt.Morš vzdržat,čeprav ti je slabo,bruhaš,se treseš,vse te boli,malo spiš,malo ješ…Nato sem šla na 1 in pol ter zvečer polovico,v bistvu zgolj zarad psihe,čutila jih itak nisem.Po enem mesecu sem prišla do polovičke in sem se kr naučila z njo živet.Te sem se najtežje rešila,trajalo je več kot mesec.
Ne rečem da sem zdaj v redu,grozno se počutim med ljudmi,dobila sem antidepresive,še kr me spremljajo glavoboli,vrtoglavice,zmedenost,kar sprejemam kot normalen pojav.
Sprobaj no,pa javi se še kaj!Velik sreče!

Tanita, hvala bom poročala če mi bo uspelo. Res je, da jaz jemljem zelo malo eno redko 2 tableti na dan. Samo odvadiš se težko tudi te ene. Zdaj se mi zdi, da ne bom zmogla ampak moram. Ne vem če bi lahko dobila cel mesec bolniške.
LPnEVENKA

Še vedno se nisem odločila, da bi prenehala s to eno tabletko, samo moram zbrati pogum in začeti s polovičko. Mislim, da je to bolj psihičnega izvora kot pa telesnega, saj ena tableta in to minimalna doza ni tako veliko, da bi se telo tako navadlo. Kaj pa ve mislite?

Koliko časa pa jemlješ že po eno tabletko?
Pr nekaterih je res bolj kot ne vse odvisno od psihe.Pr meni je bilo.Že ko sem vzela npr četrtinko je bilo vse o.k.,če pa nisem nič vzela je bilo pa grozno.A s časom še to grozno preide v manj grozno in celo v vzdržno.
Tak da probaj raje nič vzeti!

Res te občudujem, da si tako trdna. To eno tabletko jemljem že kar nekaj časa že skoraj tri leta. Vmes sem za kak teden prekinila, ni bilo potrebe, potem sem pa sem si sama rekla, ja zdaj pa spet moram eno vzet, da se ne bom slabo počutila. Moram prenehat. Mam tako navado, da to tabletko vzamen zjutraj nekje okoli 5. ure.

Pri meni je tudi tako, da najbolj sem potrebna tabletke takoj zjutraj. Ne vem meni so jutra in odhod v službo groza. Velikokrat z nedelje na ponedeljek zelo slabo spim ali sploh nič, ker pač imam drug dan službo. Ma vse je v glavi in psiha in odvisnost je čudna stvar. Jaz tudi ko vzamem samo polovičko pa mi še ne deluje sem že dobra.
Potrudimo se punce moramo pa bo šlo. Jasz že delam na tem. Že par dni sem samo na polvički ampak danes pa včeraj me daje glava in vreme in sem zjutraj vzela celo. Mene dostikrat neha glava boleti od Helexa in ne od analgetikov kar pomeni da imam glavobole na psihični osnovi. Pišite še kaj, ker je vredu če človek ve , da v tem ni sam.
LP NEVENKA

Tudi mene že 4 dni boli glava, da mi ni za nič. Pa saj se trudim, samo Helexa nisem vzela za to. Samo enega kot ponavadi. Enako je z mano zjutraj ko moram v službo, to je najhuje, potem ko pridem tja pa se nekako uredi. Zjutraj večkrat razmišljal ali bi sploh šla ali ne. Potem pa si rečem, pa menda ja ne bom cel dan samo ležala, saj bo še slabše. Potem pa vstanem in grem in je res boljše. Ja res je vredu če nisi v tem sam.

Ali ste kdaj poskusale helex nadomestiti s persenom ali pa hova tabletami. Malo pomagajo, abstinenca je manjsa, pa se psihicno zadoscenje, ker si vzel tableto. Meni so bile boljse hova, po persenu se mi dviguje zelodec.

Srecno

Kakšne so to tablete hova in kje jih dobiš ?

Jasa , hvala za nasvet . Bom probala. Veliko je v tem placebo učinku, da pač daš tablet in misliš, da ti bo takoj bolje in ti je.
Lep dan žilim, Nevenka

New Report

Close