Najdi forum

sestra se drogira-kaj storiti

Pozdravljeni!

Pri nas imamo velik problem.
Sestra se drogira že od srednje šole (že približno 14 let). Zdaj je stara 28 let. Najprej je kadila travo, hašiš, a je po kakem letu prešla na heroin (dobila tudi hepatitis C), trenutno pa je na kokainu.
Mama je šla že dvakrat v društva, ki se ukvarjajo s to temo.

V prvem (mislim, da Karitas) so ji svetovali, da jo vrže iz hiše in šele ko se odloči, da bo živela po pravilih, ki se ji jih postavi in se popolnoma prenehala drogirati, pustila kontrolirati urin,… se jo sprejme nazaj.
To se je storilo, a je kmalu ušla izpod nadzora in vse je bilo po starem, ni pustila kontrolirati urina, se začela zaklepati, obivala čudne obiske,…

V drugem primeru (mislim, da društvo Upimo)so ji svetovali, da gre na Metelkovo, kjer jo bodo pričeli zdraviti z Metadonom. To je tudi storila. Nehala naj bi se drogirati in pričela uživati Metadon. Sprva je izgledalo, da deluje. Zdaj pa metadon prodaja drugim, sama pa si kupuje kokain. Ker je nezaposlena verjetno!?? to ne more početi prevelikokrat. Ko je bila še na heroinu, pred približno 6 meseci, je priznala, da se mora tega rešiti, ker gre preveč denarja in ker vidi samo še to.

Mama je že čisto obupana, na dopustu ni bila že 15 let (si ne upa, da ne bo doma kakšnega sranja),…

Ali je kdo morda imel podobno težavo in jo je uspel rešiti? Ali imate morda kakšen nasvet, kako ukrepati??
Prosim za pomoč in nasvet, kam se še obrniti.
Že vnaprej najlepša hvala za pomoč.

Toplo priporočam ogled te spletne strani http://www.stijena.hr – hrvaško društvo za pomoč družinam odvisnikov in tudi njim samim.

Lollitta napisala:
> Ali je kdo morda imel podobno težavo in jo je uspel rešiti? Ali
> imate morda kakšen nasvet, kako ukrepati??
Preberi si prvi odgovor pod temo Sin se drogira. Če si ne želi prenehati sama in kot kaže, ne želi, potem ji ne moreš pomagati. Odvisniki so mojstri laži in sprenevedanja in bodo naredil vse, kar je v njihovi moči, da bodo lahko s svojim početjem nadaljevali.

Preberita z mamo kakšno knjigo od Sanje Rozman, da se bolje seznanita s tem, kar je res tisto, kar lahko storita. Jaz sem prebral vse njene knjige (4), prvo po naključju, ker mi jo je nekdo priporočil, potem pa še čez leto ali dve še preostali dve, ker me je ta tematika (odnosi, psihoterapija) začela zanimati, sicer zaradi težav drugje, ne z drogami. Ampak odvisnost je pa odvisnost. Njena zadnja je v prodaji za cca. 4.000 SIT.

Tudi sama sem bila odvisna in vem,da ti nihče na tem svetu ne more vcepiti v glavo kdaj na zdravljenje,ce nisi sam odločen.Svetujem ti,da gresta s sestro na CZOPD Zzaloska 29,mene je vodil dr.kastelic,sem ok.in mu bom vecno hvalezna.SREČNO

Sodelavka je imela isti problem s hčerko. Tudi njej so svetovali, naj jo postavi pred vrata, ker prej ne bo učinka. To je tudi storila, sicer težko, pa vendar. In je uspelo ! Leto dni ni imela nikakršnega stika z njo, nato se je hči naveličala, ker ni imela materialnih pogojev za življenje – in se vrnila. Odločila se je, da bo spremenila življenje, zapustila “prijatelje” in šla na zdravljenje. Nekaj časa je bila na metadonu, sedaj je že skoraj dve leti v komuni.
Seveda se mora ONA odločiti za to, vi ji morate pa pomagati.
Pa veliko sreče vam in njej !

Mi smo jo tudi postavili ven. Sedaj luta s svojim fantom pod milim nebom, kradeta za preživetje, kje spita ne vem, najbrž v avtu. Kaj pa če naredita samomor? Kako bom to preživela, mi tudi ni jasno.

Pozdravljeni,

Gospa obupana-mama, odvisniki so zelo iznajdljivi in dokler jim uspeva nabavljati drogo, si najti zacasna prenocisca…. ne bodo iskali pomoci. To lahko traja krajsi ali daljsi cas – odvisno od iznajdljivosti odvisnika. Vem, da vas je strah ampak ko bo hci prisla do skrajne tocke, ko zadeve ne bo vec obvladovala, vas bo prosila za pomoc ali se odlocila za zdravljenje. Pa se nekaj vam povem glede ljubezni med vaso hcero in njenim fantom – edina skupna tocka, ki jo imata je heroin oz. droga. Ko tega ne bo, ne bo nicesar vec in niti ne bosta imela zelje biti skupaj. Verjemite mi. Jaz sem bila s fantom odvisnikom, oba sva bila odvisnika in sem kmalu videla, da naju veze le droga in nic drugega. Ko le te ni bilo, med nama ni bilo nic, samo se prepiri, iskanje droge…..To bo kmalu spregledala tudi vasa hci. Niti enega para med odvisniki ne poznam (pa jih poznam kar dosti), ki bi cutili ljubezen do partnerja.Droga nadomesti vsa custva, onadva sta skupaj samo zaradi droge in ko bo to eden od njiju spoznal, dojel, zacutil, bo konec vsega. Vem, da vas je zdaj strah in da neprestano razmisljate kaj se dogaja z njima, kje sta, ali sta ziva…… Tezko je preusmeriti misli ampak poskusite zdaj nekaj narediti zase, se vkljuciti v kaksno skupino starsev odvisnikov. Pogovor vcasih bolj pomaga kot si mogoce zdaj mislite.NIC ne morete glede hcere.Zdaj lahko samo cakate.
Lep pozdrav

Ja veteranka, se udeležujem vsak teden 2x srečanj staršev na društvu Up in tudi na Projektu človek. Mnogo sem storila tudi na sebi, pa tudi imam drugačen pristop v familiji. Precej več se pogovarjamo. Sicer zaenkrat bolj izgleda kot zališevanje otrok, pa vendar se sčasoma zna začutiti tudi drugačne vrste razgovor. Po 25 letih šolanja, sem se vpisala na faks, če že drugega ne, da misli preusmerim v študij, s tem nekaj naredim zase. Ko ne mislim vseskozi na hčero, kažem tudi veselejši obraz, več energije, ki pa je potrebna tudi za ostale družinske člane. Prepričana sem, da objokana, zaskrbljena mama odbija, ne pa privlači družino. Se trudim. Saj na zunaj se dobro držim, nekateri sploh ne slutijo da je kaj narobe, ampak znotraj sem pa kot žolca ali pa preredek puding. Če že čez dan nekako obvladam misli z delom v službi, doma, ostalimi otroci in šolo, pa je ponoči hudo. Če ne spim samo o hčeri študiram, če pa slučajno zaspim, me pa zbudijo nočne more. Uspaval pa ne maram. Priznam pa da mi srečanja in forum zelo pomagajo. Zato sem tu in moram reči, da sem prebrala 95% tega kar je tu napisano.

Mamica,

želim vam veliko moči ki jo potrebujete, posebno še sedaj ko imate svojo hčerko dobesedno na cesti. Tolažite se z mislijo da ste ji s tem dali možnost-da se reši droge ali propade. Izbira je njena, sama si je izbrala to pot. Molite da bo čimprej prišel dan ko vas bo prosila da ji pomagate, ko bo priznala da sama ne more več naprej. Vem kaj doživljate ker sem tudi sama to preizkusila – sicer pri nečaku, ki pa mi je kot sin in se je za zdravljenje v Komuni odločil že po 2 tednih ko smo ga dali na cesto. To so bili najhujši dnevi, objokane noči brez spanca.
A dan ko nastane KONCEC sigurno pride, drćim pesti da čimprej.
Če želite kakršnokoli pomoč oz. nasvet me lahko kontaktirate na moj e-mail: [email protected].

Lep dan zelim.

za klik…če je link pravilno napisan ne vem

Hope4life napisal:

> Toplo priporočam ogled te spletne strani http://www.stijena.hr
> hrvaško društvo za pomoč družinam odvisnikov in tudi njim
> samim.

pišem v zvezi z linkom in klikom nanj…

tako,da samo klikneš…imam pojma če je pravilno izpisano v originalu

Če prav razumem, je vaša sestra spet doma? Sicer na metadonu a doma?
Mar to pomeni da ima streho nad glavo, da ji kuhate, da ji perete?

Proti drogi je potrebno najti močnejšo orožje. Ker je drogiranje užitkarstvo, ga je treba spodnesti s kontra udarcem. To pa je skrajna beda. S tem, ko je doma, samo podaljšujete agonijo. Na starševskih srečanjih, ko so eni starši obiskali svojo hči v komuni nekje v Nemčiji, so tam našli gospo (zasvojenko) ki je stara 52 let, tja pa jo je pripeljala 80 let stara mama. Zamislite si življenje te mame, ki je menda pred 1 mesecem umrla, ne da bi videla ozdravljeno hči. Mar boste dopustili, da pometa z vami celo življenje? Ne bo uničeno samo njeno življenje, ampak tudi vaše. Postavite jo VEN, da prej doživi dno.

se ti ne zdi da si samo krads cas in delas skrbi? stara je 28, kot pravis, ve kaj dela, ocitno ji je to ql. zazel ji sreco in uzitek v drogiranju. ni druge 😉

Dokler bo imela dostop do bilo katerih drog,ne bo učinka.
Škoda je,da jo niste takrat ko je bila še dosti mlajša nekako ukrotili.Imam tri otroke,če bi samo eden tako globoko padel,bi vajeti na tvojem mestu že zdavnaj vzela v roke.
Vem,da je hudo in lahko to meni govoriti,samo gledala kako moj otrok propada,pa tudi ne bi mogla.

Če drugače ne,bi jo v klet zaprla,dokler ne bi bila čista drog.
To sem slišala za nekoga in je vse OK.Včasih ne pomaga delati samo v rokavicah,ker potem otroci to izkoriščajo.
Tvoja sestra ni več otrok,je pa na ravni še nižje,ker se na nič ne moreš zanesti.
Pomagajte ji,ker mislim,da je skrajni čas,da tudi ona dojame,da ji tako odteka življenje v maloro.
Prvi trenutek ko bo toliko pri sebi se pogovorte in jo imejte bolj na kratko.
Njene čudne prijatelje pa nažente,ker po moje zelo slabo vplivajo na njo in jo še bolj v brezno tiščijo.
Bo treba biti kar odločen!

@grozno

Heh, nič izkušenj in znanja pa taki nasveti…. Zapreti v klet, eh človeka lahko pošlješ za 10 let v gvatemalo pa se bo vseeno zadel, če bo to hotel.

Najpogostejša zmota je pač, da je problem v v fizični odvisnosti. To lahko urediš nahitro in celo brez bolečin s svojimi mislimi pa živiš do konca svojih dni.

Drugače so tudi mene doma zaklenili. Notri sem si prešvercal robo, po parih dneh sem pa itak zbežal nazaj na cesto. Skratka prisiliti se ne, da človeka v tako stvar.
Se kar strinjam s kupom zgornjih nasvetov, mora pasti na dno. Pa glede na prebrano se mi zdi je temu že dosti blizu. Mogoče ji manjka še mal zapora…

ja in če bi jo zaprla u klet? prvi dan k bi vn pršla bi se zadela,če ne zarad druzga,zarad maščevanja..ne pomaga na silo, sama mora dojet in imeti dovolj takega življenja..nekateri pridejo prej do takega preobrata, nekateri kasnej, nekateri pa žal nikoli..
želim vam srečo

Sem že nekajkrat povedal, da se ljudje morajo malo brzdati s takimi komentarji. To so tako delikatne teme, da je groza.

Starši zmeraj mislijo, da si otrok uničuje življenje. Vprašanje je, kaj je na to vplivalo. Ni zmeraj tako, da bi zabluzil. Karakter je odvisen od vzgoje. Ne vem, kako ste nekateri lahko tako radikalni, če pa veste, da se otroci v prvi fazi učijo s posnemanjem (kot prvo staršev) in potem s poskušanjem. Če vidijo svojega očeta, kako se na nekem abrahamu zaliva in skače po mizah, potem bodo oni delali taisto, v kolikor nimajo dovolj samorefleksije.

In spet – otroci izkoriščajo “delo v rokavicah” zaradi napačne vzgoje. Zanimivo je, da otroka ni treba vzgajati po špartansko, ampak ga morate RAZSVETLJEVATI! Morate mu na human način vnašati določeno racionalne norme. Morate jim reči, zakaj ni fajn, če bi se drogirali. Predstaviti jim morate vse posledice in tudi užitke ob tem. Droga ni nekaj slabe. Slabo so jo naredili taki, katere droga zaradi zlorab prisili v ekstreme.

Pa še enkrat – čudnih prijateljev, ki bi te vpeljali v skušnjavo ni. Vse je samo odvisno od tega, kako daleč si pripravljen iti.

Pri vzgoji pa raje dvakrat premisli, preden boš koga zapirala v klet.

Ozdravljena, moraš razumeti, da sem včasih zatava kakšna konservativna mama ali oče, ki začne moralizirati o vrednotah in o tem, kakšen “low-life” je odvisnik od drog. Pa da so samo njihovi otroci angelčki. Seveda so. Na videz situirana družina, hčerka naravnost mila pred starši, ob vikendih zvečer pa vidiš, da se obnaša kot običajna k****.

hehe… niti vedla nebi da se ti otrog drogira!!! Če denimo tvoj otrok uživa travo, ecstasy se ne bi zavedala da jo uporablja saj je na zunaj težko opaziti, če ne veš za kako zadetost gre oziroma kje se vidi. Veš koliko mladih danes kadi travo ne da bi doma vedeli ? Opazila bi mogoče šele takrat ko bi ti sin začek skrivati pogled, bi močno shujšal v kratkem obdobju, bi bil trmoglav… To pa je nažalost največkrat prepozno.

JA,pusti jo naj živi življenje kakršno si je izbrala.Itak pa ne moreš poznat občutka ko si zadet če ne probaš..

New Report

Close