Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek postavitev vejic

postavitev vejic

V primeru podjetja Dicom, ne obravnavamo podjetja z izdelki, ampak s storitvami in sicer z prevozi.

Kakšna je pravilna postavitev vejic?

Prva je odveč, napačna pa je tudi raba veznika pred besedo prevozi.

pa pred in je tud vejica

sicer nisem slavistka, ampak ta stavek mi je pravi izziv, ker je ekstra čuden. Kajje splih smisel tega stavka? Meni ni logičen.

Jaz bi napisala tako:
Podjetje Dicom se ukvarja s prevoznimi storitvami. (A si to želela povedati?)

Podjetje Dicom se ne ukvarja z izdelki, ampak s storitvami, in sicer prevoznimi.

Hja, kot sm rekla, nisem slavistka, po moje pa ti bodo boljše svetovali na sosednjem forumu Al prav se piše …

V primeru podjetja Dicom ne obravnavamo podjetja z izdelki, ampak s storitvami, in sicer S prevozi.

Prva vejica stran, veznik ampak se običajno nadomesti s “temveč”, pred “in sicer” obvezno vejica, uporabljen je bil tudi napačen predlog pred samostalnikom “prevozi”.

Pa celotna poved je malo nerodna …

POPRAVLJENO: V primeru podjetja Dicom ne obravnavamo podjetja z izdelki, ampak s storitvami, in sicer s prevozi.

Čeprav je poved, vsaj meni, nerazumljiva (ne obravnavamo podjetja???).

Dodajam geselski članek iz SSKJ: obravnávati -am nedov. (ȃ) 1. z razčlenjevanjem, ocenjevanjem česa prihajati do jasnosti, sklepov: obravnavati pomen, vlogo organizacije; na seji so obravnavali problematiko proizvodnje; obravnavati prošnjo, pritožbo; izčrpno, podrobno obravnavati vprašanja; zadevo so vsestransko obravnavali; stvar se je začela javno obravnavati / na sestanku so obravnavali vse točke dnevnega reda // reševati, ukvarjati se: obravnavati medsebojne spore; publ. komisija obravnava tudi kadrovska vprašanja / publ. logoped obravnava otroka, ki napačno izgovarja sičnike 2. načrtno podajati določeno vsebino: v knjigi obravnava pisatelj problem izseljenstva; več člankov obravnava jezikovna vprašanja // načrtno (se) seznanjati s čim: obravnavati ekonomske pojme, poštevanko; obravnavati predpisano učno snov; pri slovenščini so obravnavali glagol 3. nav. ekspr., s prislovnim določilom imeti, kazati določen odnos do koga: avtomobilisti različno obravnavajo pešce; enakopravno obravnavati koga; po mačehovsko ga obravnavajo; orožniki so ga še kar spoštljivo obravnavali ravnali z njim; okolica ga obravnava kot krivega / publ. te ugotovitve je treba obravnavati z določenimi pridržki // publ. imeti, šteti za: to cesto obravnavajo kot dvopasovnico ● zakonik obravnava mladoletnike s posebno obzirnostjo piše o njih; žarg. na sestanku so ga obravnavali kritično, odklonilno govorili o njem, o njegovem delu; neugodno obravnavati uvoz blaga ocenjevati; star. s prijateljem sta obravnavala stara znanstva se pogovarjala o starih znancih obravnávan -a -o: obravnavan problem; obravnavana učna snov; domovinska pesem je v zbirki obravnavana s posebno pozornostjo; teze so bile javno obravnavane ♪

Predlagam raje: V primeru podjetja Dicom ne gre za podjetje z izdelki, ampak s storitvami, in sicer s prevozi.

Je pa to precej dolgovezna poved, ki ne pove kaj posebnega, zato bi bilo pametno – če je le mogoče – razmisliti o spremembi:
V primeru podjetja Dicom pa (če so prej omenjena podjetja, ki tržijo izdelke, naj bo ta protivni pa) gre za podjetje, ki trži (glede na to, da očitno predstavljaš podjetje, je bolje reči, da podjetje trži/izvaja ipd. svoje storitve, ne pa da je podjetje s storitvami) storitve, in sicer prevoze.

Nataša Purkat, moderatorka foruma Al' prav se piše Lektor'ca | www.lektorica.si | [email protected] Prosim, uporabljajte iskalnik!

Tako je prav, čeprav tudi z veznikom “ampak” ni čisto nič narobe.

Je pa res grozna poved.

New Report

Close