Med.Over.Net

Starši in otroci

Odgovarjajo: Mirjana Frankovič, transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj

Za naše navihance je potrebno biti iznajdljiv, domiseln, ustvarjalen, igriv, vesel, nasmejan, iskren, vztrajen, včasih zaskrbljen ... Preberite izkušnje in zaupajte svoje.

Mirjana Frankovič , transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj

MirjanaFrankovic

podaljšanje porodniškega dopusta

Default avatar

Nina74

Pozdravljeni.

Zanima me naslednje:

- sem v tretje noseča, rok imam sredi avgusta. Na porodniško grem s 21.7.09. Doma imam še dva otroka stara 5 in 3 leta.

Ali imam pravico do podaljšanje porodniške za en mesec, torej da grem v službo konec avgusta 2010?

LP,

Nina
Default avatar

mojipotepuhi

ja za tri otroke ti priznajo mesec več porodniške

srečno
Default avatar

N45

Sem na porodniški za 2. otroka - stara je 5 mesecev, starejša pa je stara 2,5 leti. Imam diagnosticirano multiplo sklerozo. Zanima me, če bi lahko zaprosila za podaljšanje porodniškega dopusta oz. kakšni so lahko razlogi za njegovo podaljšanje. Hvala.
Default avatar

Družinska pobuda

Kolikor mi je znano, je podaljšanje porodniškega dopusta možno le na podlagi zdravstvenega stanja otroka.
Default avatar

friderika

Mene pa zanima,kako je pri četrtem otroku.Za koliko se takrat podaljša porodniški dopust,tudi če so vsaj trije,se pravi z dojenčkom stari manj kot 8 let?.
Default avatar

Družinska pobuda

Za podaljšanje starševskega dopusta je pomembno število predhodnih otrok, ki so mlajši od 8 let. Če imate brez dojenčka dva otroka, ki sta mlajša od 8 let, se dopust podaljša za en mesec, če imate tri take otroka pa za dva meseca.

Moderatorji

Mirjana Frankovič , transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj
MirjanaFrankovic