Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek moški pred praznim hladilnikom :-)

moški pred praznim hladilnikom :-)

sva s sestro klepetali in ugotavlali, da desci nimajo programa za nakupovanje hrane….ko stojijo pred praznim hladilnikom pa panika. Na vprašanje kaj je treba kupit pa dobiš “ne vem”

Moj ima en “program” za tako nakupovanje, samo še ni dodelan v perfekcijo 🙂 definitivno je treba z listkom it v trgovino, da ne prinese nepotrebnih stvari…

kako pa vaši moški obvladajo en tak gospodinjski šoping?

Moj že ni tak, moj mora imeti vedno vse na zalogi, ko vzame zadnji tetrapak mleka že piše na tablo kaj je treba kupit:-)

Midva sva na tem področju popolnoma enakopravna, brez heca. Na pisalni mizi je vedno listek, na katerega sproti piševa, ko opaziva, da kaj zmanjka ali da gre h koncu. In ko zmanjka kakšne kritične zadeve, ponavadi je to sveže mleko, eden od naju vzame listek in gre v trgovino. Midva vedno kupujeva z listkom. Zakaj bi bilo pa s takim načinom kaj narobe???

Moj nabavi : šest vrst sira, par jogurtov, najbolj bel kruh, kar ga je, čike, kokakolo, razne salamce, muesli. To nekako je zanj osnovna nabavka…..jst kao ne znam kupovat 🙂

Ponavadi mu napišem listek,da prinese tisto kar je potrebno-zraven moram še opredelit katero mleko,kakšno meso,kakšen mehčalec… Če gre sam v trgovino-da mu ne naročim jaz potem ni problema,nakupi vse sam samo ponavadi ne tisto karmi uporabljamo…
Velikokrat pa veliko stvari pozabi,tako da raje nakupujem sama!Če gre z mano(sploh če gredo še otroci=imam kmalu poln voziček!
Vam je znano?

Jaz pa ne rabim mojega s sabo ali pa otrok, imam ravno tak hitro poln voziček:-) Hehehe.

Čez teden vedno nakupuje on, tako da tudi vidi, kaj manjka v hladilniku. On tudi vedno kupuje ribe in sadje.

Jaz pa grem vsake 10 dni v špar in kupim vse tisto, kar se ne vidi, da manjka, pa mora biti – od mesa do moke, čistil in vsega drugega. Vsekakor pa sem jaz bolj zapravljiva kot on, zato takrat, ko smo bolj na kratko, kar njega pošljem v trgovino:)

Jaz pa tako rada nakupujem, da se niti slučajno ne trudim, da bi ga navajala, da bi sam opazil, kdaj in po kaj je treba v trgovino. Če kaj želi, česar jaz ne opazim, mi pove in si dodam na moj seznam, v nakup grem pa vedno jaz, to je moj hobi. Namest mene je nakupoval samo, ko sem bila v porodnišnici in potem recimo še prvi mesec po prihodu domov, potem je bilo pa to spet “moje”!! 😉

joj, sem pozabila povedat ja….ko gre kupit kero stvar npr. gres ali pa riž….pa nekaj domov prinese in mene na rit vrže…kupujemo vedno isti riž in gres, ampak njemu vedno uspe napačnega kupit. no, pa mu zadnjič narišem in opišem embalažo in pride spet domov z xy gresom 🙂 sej ne, da je katastrofa, samo hecno mi je, ko neki stvar konstantno isto kupujem, pol gre pa on sam v nakup, pa prinese domov stvari, ki jih nikoli niti ne pogledam…. 🙂

še najboljša od njegovega nakupovanja je tista, ko mi je po dolgotrajnem iskanju in razmisleku domov prinesel NE ENGA AMPAK DVA (2) kozarca marmelade iz gozdnih sadežev….se je revež tko trudil in iskal mojo najljubšo marmelado….

seveda z razliko, da jaz od vseh marmelad najbolj ne maram ravno ne. Moja najljubša je višnjeva…. 🙂 in zdaj imam dva kozarca marmelade, s katerima nimam kaj počet. 🙂

in pol gre moj oče v trgovino z listkom in prinese vse narobe. Iz žepa povleče namreč listek od prejšnjega tedna :))))

moj gre vedno z menoj v trgovino tako,da je šel zaenkrat le parkrat sam,ker je nekaj nujno rabil za malico.drugače vidi kaj kupim jaz in že med policami meče v voziček pravo hrano.če je hladilnik prazen ne sitnari,vedno si nekaj najde, četudi mu tisti trenutek ne bo do tega.drugače pa pri nas je sadje vedno in zaenkrat nimamo dlih težav z neko posebno lakoto.

Ce bi bila jaz moski in bi sla v trgovino in ne bi vedela kaj kupit, bi si zvrtala luknjo v koleno.
Da ne govorim o tem, da si ne bi znala oprati perila, ga zlikati, pomiti posode…

Moj gre nakupovat z nakupovalnim listkom ter pri artiklu pripis znamke ali teže, ki jo kupujemo, da ne zameša..
Sicer pa imamo kar poln hladilnik, a kadarkoli ga on odpre, ni nič v njem. Enostavno ne vidi in ne najde. Potem se mu spet nasmehnem, izvlečem skrito in pomolim pred nos….
Vedno ista zgodba. Je pač slep ali pa zgubljen, ker so v hladilniku več kot 3 police in na vsaki več kot 3 artikli.

Moj nekdanji zunajzakonski partner je bil za šoping prva liga. Saj kdaj sem mu tudi napisala listek, ampak sicer je pa sam vedel, kaj manjka in to tudi kupil. On je bil tisti, ki je vedel, kateri prašek je boljši, kateri detergent, katera zobna pasta. Tistega drugega sicer nisem imela priložnosti stestirati na tem področju, kolikor pa sem ga, je vedno prinesel tisto, kar sem mu naročila, tako da jaz nimam občutka, da so moški takšni nesposobnjakoviči na tem področju. Je pa res, če vse vzameš v svoje roke, nekega dne ugotoviš, da se jim ne sanja o ničemer. Tipičen primer je soseda mojih staršev. Tam je on vse kupoval, je on vse urejal, je on plačeval položnice. Ko je on umrl, je bila ona popolnoma izgubljena, ničesar ne zna narediti.

Hahaha “pikecMB” moj je čist isti kot tvoj.
Zanj ni nikoli nič “pametnega”v hladilniku, pa imamo hladilnik vedno poln.

V trgovino pa ga nikoli ne pošljem brez listka in opisa artikla.
PA mu včasih doma pokažem prazno embalažo in na listek nič ne napišem, pa vedno narobe prinese. Njegov izgovor- ja zakaj mi pa nisi napisala ?
hihihi…revež v 2 minutah,ki jih ima do trgovine vse pozabi :)))

moj obvlada.
kadar greva skupaj v šoping, on dirigira, kaj se bo kupilo. jaz samo postavam zraven in vzamem še kaj specialnega samo zame…

Očitno sem imela jaz srečo, ker ni “tipičen” moški. Ko česa zmanjka, napiše listek in gre v trgovino. Jaz sovražim nakupovanje, tako da je to njegova domena. Poleg tega kot “netipičen” moški ima rad red in čistočo, zato ne čaka mene, da bi samo jaz sesala, brisala tla, prah, pomila posodo, celo rad kaj skuha, predvsem nove stvari. E ja, takšnega je težko najti dandanes :))

Ponavadi ni problem v moških, ker ne vejo, kateri prašek kupiti, ampak v ženskah, ker zmeraj hočejo točno enega in istega, in bog ne daj, da bi moški prinesel drugo znamko, še isto težko artikla zahtevajo.
Ne prenašam žensk, ki hočejo imeti vse pod kontrolo, in ko se moški opogumi, da bi kaj naredil, ga hitro spljuvajo, ker ni naredil 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} tako, kot so si one zamislile. Ni čudno, da potem raje delajo vse one same. Ko enkrat ugotovijo, da so za vse same in moški se ne pritakne dela, pa začnejo jokati in jambrati, kako so uturjene in da ne zmorejo več – še posebno, če imajo še kakšnega otroka zraven.
Takih poznam vsaj 10.

To je to!!!

Glede tega sem imela jaz pred kakšnim mesecem razpravo na MON-u. Z eno, ki se ji je mešalo od hudega, če moški ni pravilno zložil posode v pomivalni stroj. Namesto, da bi bila vesela, da kaj naredi, se ona prepira glede tega, da naredi tako, kot ona hoče, ker samo tako je seveda prav. In zakaj bi se nekdo, ki po mnenju ženske ne naredi nič prav in mu vedno, ko kaj dela, stoji za hrbtom, nadzoruje, pametuje, sploh še trudil kaj delati? Na koncu vse pade na ženske in potem stokajo, kako hude mučenice so. Seveda to ne pomeni, da ni moških, ki ne naredijo nič, te ženske upravičeno stokajo. Če pa se je moški nekoč trudil, bil pa je zatrt v kali, ker je vse naredil narobe, potem so si pa ženske same krive, da so danes mučenice. Jaz tudi ne bi delala nič, če bi mi nekdo govoril, da vse delam narobe.

To je to!!!

Glede tega sem imela jaz pred kakšnim mesecem razpravo na MON-u. Z eno, ki se ji je mešalo od hudega, če moški ni pravilno zložil posode v pomivalni stroj. Namesto, da bi bila vesela, da kaj naredi, se ona prepira glede tega, da naredi tako, kot ona hoče, ker samo tako je seveda prav. In zakaj bi se nekdo, ki po mnenju ženske ne naredi nič prav in mu vedno, ko kaj dela, stoji za hrbtom, nadzoruje, pametuje, sploh še trudil kaj delati? Na koncu vse pade na ženske in potem stokajo, kako hude mučenice so. Seveda to ne pomeni, da ni moških, ki ne naredijo nič, te ženske upravičeno stokajo. Če pa se je moški nekoč trudil, bil pa je zatrt v kali, ker je vse naredil narobe, potem so si pa ženske same krive, da so danes mučenice. Jaz tudi ne bi delala nič, če bi mi nekdo govoril, da vse delam narobe.[/quote]

Se strinjam z obema!

Jaz mojega usekam po glavi, če mi prinese iz trgovine mleko 3,5 namesto 1,6.

Hec, ampak nekatere so res take. Žalostno.

moj dragi sicer redko nakupuje, in če mu ne napišem natančnih količin, prinese domov količine, primerne za samsko gospodinjstvo, 2 žemlji, 2 jogurta npr…
Nas je pa 5.

Moj dragi pa piše listek za v trgovino, ko pa je v trgovini, ga je sram gledati na listek in kupi vse narobe…..

Ja, tudi take cvetke so….

Včasih imam občutek, da vas je večina poročenih/vezanih z moškimi na inteligenčni stopnji 10-letnika, brez zamere.

In mi ni jasno, ali ste ve tako zahtevne ali pa povprečen slovenski moški ne ve, kaj potrebuje njegovo gospodinjstvo.

Ker moj in moji moški prijatelji so ravno toliko sposobni nabaviti potrebno v trgovini kot me, njihove ženske.

To niti ni nujno slaba ideja 🙂

Namreč, moj je tudi v fazi nakupovanja z listkom – razmišljala sem, da bi imel kakšne tri verzije listkov, da jih ne bi bilo treba vedno znova pisati :))

New Report

Close