Najdi forum

oglašam se na tem forumu zasvojenosti iz enega samega razloga. Tudi sama sem zasvojena; z alkoholom.
Popivati sem začela že na faksu, ampak to je bil sestavni del žurk in takrat se s tem nisem obremenjevala. Popivanje je bilo občasno, potem pa je z leti preraslo v vsakdanje.
Ko pridem domov je prva stvar, ki si jo želim, kozarec vina in tako enega do tri (med tem kuham in pospravljam), potem se oglasi želodec in ko nekaj pojem nadaljujem še s tremi kozarci. Rahlo okajena grem spat, zjutraj pa v službo, kjer niti ne pomislim na alkohol, kot da sem v drugem svetu. Ko pa pridem domov, se postopek ponovi.
Kako resen je moj problem, kam lahko vse to pripelje, ali bom začela popivati že navsezgodaj, dopoldne, tega se res bojim.

Hvala in pozdravljeni

Torej kot izgleda iz vaše pripovedi, ste že kar lepo odvisna od alkohola, zato bi bil že pravi čas, da se odločite za bolj odločne korake, ki vas bodo potegnili ven iz trenutne situacije. Imam zelo malo podatkov zato težko svetujem. Vendar bi kot prvo svetoval, da se pogovorite doma, če to ne gre pa je seveda najbolje da se odločite za obisk ambulante na Poljanskem nasipu v Ljubljani, kjer vam bodo z veseljem pomagali pri premagovanju nastalih težav.

Kar ena, ce vprasas mene, ja, res je, z alkoholom imas resne probleme. Ampak mislim, da vem, kje tici problem. Rekla si, da ko si v sluzbi, da si v drugem svetu, da na alkohol niti ne pomislis. In zakaj nanj ne pomislis: ker se med delom ne pije, ker ce bi te dobili pijano bi letela iz sluzbe, ker je alkohol na delovnem mestu tezje dostopen, predvsem pa zato, KER SI ZAPOSLENA. Tisto, kar je torej po mojem mnenju najbolj pomembno, je preokupacija lastnih misli s čimerkoli drugim. Ko prides domov, imas namrec cas, sprostis se, lahko delas, kar te je volja in predvsem delas tisto, kar ti pase. Tisto, kar pa ti pase, je pa posledica tvoje odvisnosti – alkohol. Pa se dostopen je. Imas ga na dosegu roke. Zatorej, tisto, kar moras storiti je: cim manj vegetiranja in dolgocasja, sploh pa doma. Splaniraj si urnik tako, da bos polno zasedena. Recimo: Ko prides domov, ves, da moras pospraviti stanovanje v 15 min, ker pridejo na obisk ugledni gostje – pred njimi se z alkoholom zagotovo ne bos nacejala; takoj zatem moras recimo na aerobiko ali fitnes; Po aerobiki odhitis domov, se na hitro stusiras, preobleces, ker moras v nabavo, med ljudi; prides domov, pospravis in moras zopet odhiteti v knjiznico in nato gresta s prijateljico ali fantom na vecerjo ali kaksno potopisno predavanje……….Na kratko, hocem ti povedati, cim bolj si zapolni svoj dan, da ne bos imela casa misliti na alkohol! Ko bos zvecer prisla domov, bos tako utrujena, da bos le se zaspala, zjutraj bos pa zopet v sluzbi………..
To ne pomeni, da se fizicno preobremenjuj, clovek namrec rabi tudi pocitek. A naj bo ta pocitek brez alkohola. In jasno, prosti cas ti bo se ostajal, zato bo potrebno veliko volje, da ne posezes po pijaci, ko nanjo pomislis.
Vse je v tvoji glavi.

No, pa sporoci, kako ti gre!

LP, student

Alkohol je res nekaj posebnega,kar vleče te k sebi.Sei je kul spit kozarček al pa dva samo ti si nenormalna.Lahko umreš…

Aja,jst se ne morem odvadt kadit,v bistvu obožujem kajenje….

New Report

Close