Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek policijska kazen

policijska kazen

gledam trenja in poslušam, kako je en fant kazen odplačal z družbeno koristnim delom. Prejšnji teden sem se na začetku naselja namesto 50 peljala 65. Policisti so me ujeli na radar in dobila sem 250€ kazni in 3 točke. Ker sem trenutno brezposelna bi mi plačevanje kazni z družbeno koristnim delom zelo sedlo. Ali kdo od vas ve, kje je to mogoče, kje se to lahko zmenim, ali pa vsaj za plačevanje na obroke, ker je trenutno 250€ cel moj dogodek.

Ampak v 8 dneh je pa 125€ ali ne? A se da dogovoriti, da odslužiš v 8 dneh?

Jaz sem plačala v 8ih dneh, je bilo 125€, pospešila sem 50 m pred znakom konec omejitve 50km/h na 61km/h. Naj povem, da je bilo v naselju, a na mestu, kjer ni nobene hiše več, le gozd. Banda hudičeva.
Tisti, ki pa prekoračijo 30km/h vsakodnevno ne plačajo nič!!!

Meni se prekoračitev redko zgodi, res pazim, a kaj čmo???
Plače imam pa 400€, zato je to za mene velik zalogaj. Tiste, ki imajo veliko, pač ne ustavijo skoraj nikoli, to sem tudi opazila.

take bi morali sam v arest zapret, da bi bile ceste varne

SLIKE JE DOVOLJENO SAMO HVALITI! __________________________________________________ Vsako pomlad posadi rože! RAZGLEDNICE UTRDBE NA SLOVENSKEM

Banda si ti, ki si divjala

SLIKE JE DOVOLJENO SAMO HVALITI! __________________________________________________ Vsako pomlad posadi rože! RAZGLEDNICE UTRDBE NA SLOVENSKEM

Ma, dej no, rimljanček, skuliraj mal.

Divjati pri 60 km/h?! In to zunaj naselja! Se povsem strinjam, to je živa neumnost.

Nas, divjake, naj kar ustavijo in naj nas sankcionirajo. Tudi jaz sem pridelala 3 KT, še mal, pa mi bodo vzeli vozniško, ker sem divjala 60 km/h!!! Če pa medtem nekje en pijan voznik ali voznik brez vozniške (ker je ne dobi, ker ima preveč kazni!!!) koga kje povozi ali kje kaki cigani vdrejo v hišo ali kje kako žensko posilijo, pa ni važno, važno je, da so me ustavili zunaj vasi, sredi polja, kjer ne morem nikogar ogrožati!

To vprašanje bom jutri postavila komandirju policijske postaje Vič, ko ga bom priklicala. Če je to kaka preventiva, sem jaz kup gnoja ob sosedovi štali. Namesto da bi kaj storili, kar bi dejansko pomagalo in prispevalo k preventivi, se policijski avto postavi na Kremenci (Ig) in lovi divjake, ki mimo polja drvimo 60 km/h!

Nataša Purkat, moderatorka foruma Al' prav se piše Lektor'ca | www.lektorica.si | [email protected] Prosim, uporabljajte iskalnik!

Ja, tudi pri nas so si izbrali točko, kjer je cesta ravna, široka, nikjer nobenih hiš, a glej ga zlomka, omejitev 50 km na uro, ker je še kao naselje, čeprav v resnici ni več. Za brezveze. Nekaj domačinov so polovili, preden se je razvedelo, zdaj lovijo pa samo še prišleke. Svinjarija, ker tole dejansko z varnostjo v prometu nima nobene zveze.

Sočustvujem.


Če smo pošteni, so te policaji zavestno ogoljufali, saj v zakonu piše, da je naselje tam, kjer je tabla IN so v bližini stanovanjske hiše. Torej oba pogoja.

Kdo pa govori o kaki varnosti in preventivi?
Dolo policaja je že dolgo polnjenje proračuna, za varnost policajem ni mar. Kar govorijo je le pesek v oči naivnim, kot ste večina tu na forumu.

Ja kje naj pa policaj izpolni normo, če ne na takih mestih? Kar povej. A na kakem nevarnem ovinku, kjer le vsak desettisoči pripelje prehitro hehe take je težko najdt in kasirat. Od pešcice nevarnih voznikov se bo blagajna slabo polnila.


Če imaš 250€ dohodka, potem imaš dovolj, da boš plačala kazen, čeprav po obrokih ali z zamudnimi obrestmi.
Družbenokoristno delo je samo za take, ki nič nimajo in jim nič ne morejo vzet.

Od tvojega pobiranja smeti po mestu ali negovanja starejših si ne more noben državni uradnik izplačat denarne nagrade, zato bodo vztrajali da plačaš v kešu.

pošlji prošnjo za družbeno koristno delo na pritožbeni organ – v pritožbenem roku.nato bo sodnik za prekrške odločil kako bo, do pravnomočnosti odločbe – plačilnega naloga ti pa pripada polovička.
lp

V bistvu je takole: če ti kazni za pp ne plačaš, po določenem času dobiš sklep o uklonilnem zaporu. (Ta od spremembe zakona ne pomeni več tudi odsluženja kazni.) Na sklep se lahko pritožiš in predlagaš nadomestilo globe z družbeno koristnim delom. Do nadomestila globe z družbeno koristnim delom si upravičena samo, če sodišču dokažeš, da nimaš sredstev za plačilo globe (npr. brezposelnost, nimaš premoženja iz katerega bi lahko plačala ipd. – da to izkažeš pritožbi priložiš čimveč potrdil oz. jih sodišče samo pridobi).
Družbeno koristno delo trenutno v Sloveniji ni v teku zaradi številnih nerešenih vprašanj med pristojnimi ministrstvi.
Družbeno koristno delo in delo v kosrist lokalnih skupnosti (ali drugače nadomestne kazni) koordinirajo “regijski” centri za socialno delo.
Če te zanima več odtipkaj: koordinator za nadomestne kazni in ostale ukrepe v splošno korist.

Hm….torej je mene avtošola zavajala, ko me je učila, da lahko malo pred tablo za konec naselja pospešim. Torej če bi me policaj ujel na radar bi plačala? Banda, če se mi zgodi tole bom policaju povedala tole in mu dala številko avtošole, vem da ne bo nič pomagalo ampak to se mi pa zdi res neumno.



Pod nos mu pokaži Zakon o varnosti cestnega prometa, 32čl. tč 3 ampak ne bo nucalo, ker policaj ne bo priznal, da te je samo hotel ogoljufat. Za njim pa stoji cel državni aparat, ki živi od tega(in drugega) denarja.
Balkan pač.

Konec naselja ni tam, kjer bi si megaboy zmislil.

pa ne bi se kregala o tem. Dovolj že pove dejstvo, da je v sosednji Avstriji omejitev na popolnoma enaki cesti 70, ali pa še več. Izven naselja pa 100. Tudi kazni imajo nižje, pa so prometno bolj varna država… hmmmm le kje ga mi sekamo mimo.

Konec naselja ni tam, kjer bi si megaboy zmislil.

[/quote]
“ZNOTRAJ POZIDANEGA OBMOČJA” ni tam, kjer se hiše že nehajo, in je samo še polje naprej do table.

“znotraj pozidanega območja” bi bil recimo park sred mesta obkrožen s stanovanjskimi hišami, kjer gre cesta skoz park.

To je res, zato ni logično, česar se grejo pri nas. Se mi je že zgodilo, da me sem šla domov z enim kolegom, ki je policaj. Divjal je kot norec po naselju in ko ga je ustavil policist – za njim je šibal z motorjem – je pokazal značko in čao!

To je res, zato ni logično, česar se grejo pri nas. Se mi je že zgodilo, da me sem šla domov z enim kolegom, ki je policaj. Divjal je kot norec po naselju in ko ga je ustavil policist – za njim je šibal z motorjem – je pokazal značko in čao![/quote]
Je povsem logično, kar se gredo pri nas, če veš, da se gre policajem in državi le za naš denar, za varnost jim pa ni mar.
Zato so v zadnjih letih močno povečali kazni in razširili področje kaznovanja.
Tako so kazni povišali, dovoljeno hitrost v naseljih spravili iz 60km/h na 50km/h, table za naselje prestavili začetka naselihj na polja, to pa zato, da lažje in več pokasirajo. Kazen za prehitro vožnjo v naselju je namreč višja, kot za izven naselje, zato goljufajo s nepravilno postavitvijo tabel, in radarjem tik za njimi.
Po cesti MIMO Šenčurja je bila pred dvema letoma kazen 80€ za voćnjo 81km/h, dons je 1000€ pa še izpit ti gre, pa ni nobena nova stanovanjska hiša tam zrasla, pravzaprav ni tud nobene v bližini.
Dobra podražitev ane?

New Report

Close