Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj mislite o CEPLJENJU otrok ?

Kaj mislite o CEPLJENJU otrok ?

Kaj mislite o cepljenju otrok

Nekaj o cepljenju je tukaj http://www.zazdravje.net/aktualno.asp?novica=32
http://www.zazdravje.net/razkrivamo.asp?art=15

Jaz mislim o cepljenju vse najboljše, vsaj kar se tiče obveznih cepljenj.

sem cepila mojega otroka proti rota virusu. Vse in samo dobro mislim o tem cepljenju. Obolela sta sicer oba otroka, ampak mali, ki je bil cepljen, je odnesel veliko bolje kot veliki, ki ni bil cepljen.

močno pa podpiram tudi idejo, da se spremlja reakcije na cepiva in se cepivo, če ni na dobri osnovi, umakne. Skratka, sem za fer play.

V Avstraliji cepijo z drugačnim tipom vakcine ( pač izbira njihovega ministrstva za zdravje ali kakorkoli se že imenuje) Učinek je enak, očitno pa stranski učinki niso.

Je pa tudi pri nas prehitro napovedovati, ker cepljenje deklic do letos sploh ni bilo brezplačno ( ne obvezno) Populacija je premajhna za podajanje nekih zaključkov, prav tako se še ne ve, če bo potrebna morebitna revakcinacija.

Bo Tanč povedala če sem kaj narobe povedala?

Aha, pri Aneju se začenjajo cepljenja, pa se zaskrbljeni očka malce zanima …
Moja otroka (3, 2) sem brez pardona cepila. Oba sta bila krepka, porodi brez posebnosti, zato sem upala, da ne bo nikakršnih reakcij in jih tudi ni bilo. Pri meni še vedno prevagajo koristi cepljenja. Govorim seveda o obveznih cepljenjih (DiTePer, …).
Kaj pa prihranimo.si?

Tule je še mnenje iz Mladine.

Jaz nisem nobenega od otrok cepila proti rota virusu. Pa je taveliki pristal v bolnici, tamali ga je pa “prebolel” doma. Pa čeprav je tamali precej bolj oz. več driskal kot taveliki.
Tako da – mogoče ni vse v cepljenju. Oz. če je bil cepljen, sploh ne bi sme zboleti, a ni tako?

vse dobro, zakaj, ker je tako malo tistih nesrečnežev, ki so res dobili hude t+reakcije po cepljenjih, da je to zanemarljivo, resno. pri nas v familiji ni nihče še imel kake reakcije, tudi krog ljudi, ki jih poznam, tako, da jaz zaupam obveznemu cepljenju, če bi bilo kako novo cepljenje na vidiku, bi pa počakala nekaj let, da vidim reakcije. Staremu cepljenje pa zaupam v celoti!

Polnočni klub- Cepiti DA ali NE
http://www.rtvslo.si/play/posnetek-brez-naslova/3436021/

Cepljenje proti HPV, ki povzroča raka na materničnem ustju, bo neobvezno, torej po izbiri staršev, ceno cepiva in cepljenja pa krije država. Izvajalo se bo v naslednjem šolskem letu za deklice 6. razreda OŠ, ob sistematskem pregledu.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

FARMACIJA DELA STRUPE, IN ZDRAVILA ZANJE!

MONEY MONEY MONEY!

moje mnenje je zelo blizu temule

http://www.svood.org/tszgodbe.htm

Nekaj o tem, kako so otroci prenesli cepljenje:
pa o nesmiselnosti cepljenja proti HPV

[url=http://tickers.families.com][img]http://tac.families.com/ezb/922750.png[/img][/url][url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/av487735.jpg[/img][/url]

Mene pa zanima

Kakšen je postopek, ko se odločiš, da otroka ne boš obvezno cepil?
Ima že kdo s tem izkušnje?

Mi nismo cepili proti ničemur.

[email protected]

Mi pa smo cepili vse in tudi bomo, kar bo možno.

Blagor vam, da lahko izberete možnost, ki vam je po godu.

Mi smo namreč v prekršku.

Ne le po godu, tudi koristna.

Seveda. Tisti, ki ne damo cepiti svojih otrok, to počnemo iz čistega užitka do mazohističnega dopisovanja z nazdornimi organi.

Absolutno bi moralo to biti stvar vsakega posameznika, tako kot v večini držav Zahodne Evrope, ki jo imamo tako radi za zgled.

Samo to si želim, ničesar drugega. Nikogar ne ogrožam (otrok ni v kolektivnem varstvu), nikomur ne vsiljujem mnenja. Vsak naj presodi sam.

In od kdaj je vsak starš sposoben presojati o zdravju svojega otroka? A ko zboli, greste tudi do zdravnika, dobite nasvet, potem pa doma poguglate in naredite po svoje?

Sicer otrok v letu in pol še ni bil bolan.

Kdo je sploh kaj omenjal zdravnike?

Sicer pa imamo odličnega pediatra in naš odnos je zelo korekten. Če bi menil, da se bi morali v primeru bolezni iti pokazati, bi šli. Za vsako vročinco, šmrkavost pa vsekakor ne bi letel v ZD. Zaenkrat še ni bilo potrebno.

Glede na to, da kot starš odgovarjam za svojega otroka, si jemljem to pravico, da jaz presojam o njegovem zdravju. Če bi otrok utrpel za posledicami cepljenja itak ostaneš sam, nihče ne bi odgovarjal, ne država, ki je uzakonila cepljenje ne zdravnik, ki je cepljenje izvedel (sicer je tudi tu kriva država, ki prisiljuje zdravnike, da cepijo). Sistem pa je tak, da kot starš težko dokažeš posledice cepljenja.

Pa še enkrat apeliram na vas, zakaj tako zagovarjate obveznost cepljenja, če pa je v večini držav Zahodne Evrope samo priporočljivo. IN KLJUB TEMU BREZPLAČNO.

Vse tiste, ki cepite otroke, pozivam, da sporočite vsak stranski učinek in zahtevate, da se vpiše v karton. Samo na tak način boste lahko dokazali, da je neko morebitno stanje posledica cepljenja.
Pa še nekaj, pred vsakim cepljenjem, otroka dobesedno nafilajte z vitaminom C, ampak res enormne količine (pomaranče, paprike, tudi umeten vitamin C bi bil v redu). S tem boste zmanjšali možnosti, da bi karkoli šlo napak.

Pa srečno.

Mislim, da imaš zelo napačne podatke o cepljenju v Evropi, se mi pa zdajle ne ljubi guglat. Če je v Ameriki veliko cepljenj obveznih, skoraj ne verjamem, da v Evropi ne bi bila.

In ne govorim o virozicah in gripicah. Govorim, ko otrok resno zboli. Tudi presojaš o njegovem zdravju? Mene bi skrbelo za tvojega otroka.

To pomeni,d a deklice, ki so letos v 6. razredu ne bodo cepljenje, ali kako? Trenutno v 6. razredu devetletke sploh ni sistematskega pregleda, le v 5. in potem 8. razredu. Kljub temu, da so vsi otroci cepljeni po redni shemi + KME, se pa za to cepljenje zaenkrat ne bi odločila, ker je še premalo časa v uporabi.

Ali veš, da si lahko necepljenje svojih otrok privoščiš le na račun precepljene populacije? Ljudje se sploh ne zavedate, kaj bi bilo, če bi se vsaj polovica odločila, da svojih otrok ne cepi. Ščasoma bi bila ogrožena celotna populacija otrok…..
SVOOD pa s svojimi ‘strokovnimi’ podatki škodljivo zavajajo starše!
Naja

Tale argument o precepljenosti ne drži vode.

IVZ sicer pravi, da naj bi bili otroci vsaj 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} precepljeni, da je kolektivna zaščita ustrezna.
Če pa upoštevamo še tiste, ki niso nikoli bili cepljeni (starejši) in tiste, ki jim je zaščita že popustila (dejansko vsi mi), je realna precepljenost takoj na 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Pa se vam zdi, da 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} populacije zboleva za boleznimi, proti katerim cepimo???

Kdo zdaj koga zavaja? Najina odločitev za necepljenje je bila preden sem izvedel za SVOOD.

Moji štirje otroci niso bili proti ničemur cepljeni (razen proti klopnemu meningitisu smo jih letos dali) in tudi ne bodo. Sem imunologinja, tako, da se na te stvari malo predobro spoznam. Preko sestre, ki jo imam zaposleno v Glaxo in pozna razvoj, sestavine in vse ceremonije z marketingom cepiv in zdravil dobro vem, da je žal za veliko novodobnih bolezni žal res kriva farmacevtska znanost, ki si pač mora dati vedno nove motivacije za razvoj novih zdravil. Če bi vsa zdravila za vse bolezni že izumili, novih bolezni pa ne bi bilo, bi propadli, ni logično?

lahko iz prve roke potrdim, da v državah zahodne Evrope ne poznajo takole obveznih cepljenj, kot pri nas, pač pa še v državah vzhodne Evrope. Na prvem mestu je prevladala pravica staršev, da odločajo o zdravju svojega otroka.

Kar se pa Amerike tiča, pa zelo previdno pišite kar se cepljenj tiče. Tam pozna sestra iz prve roke kar nekaj proti proizvajalcem cepiv naperjenih tožb zaradi stranskih učinkov cepiv, tudi smrtnih primerov. In sedaj prihajajo proizvajalci do tega, da bodo od cepiteljev zahtevali temeljit pregled osebe (ne samo testiranje na alergije na sestavine cepiv, predvsem stanje ožilja v možganih ter kakršna koli možna motnja v možganih in tako nobene osebe, ki je kadarkoli imela krvavitve v možganih – to pa velikokrat nastopi ob porodih, če pospešujejo porode in babice skačejo po porodicah ali pa vakumskih itd. porodih, ki jih sicer skoraj ni veliko ali pa vse epileptike itd. se ne bo smelo proti ničemer cepiti, ker bo prevelika možnost za stranske učinke. Tako se bodo proizvajalci cepiv zaščitili, ker so seveda ugotovili, da se da ob temeljitem pregledu večino stranskih učinkov preveriti. Bi rada videla, da bi otročke pri 3 mesecih, ko jih začno prvič cepiti, slikali glavo in naredili še kup testov, da bi lahko staršem z večjo verjetnostjo zagotovili, da hujših stranskih učinkov ne bo.

Imunologi pa smo že pred časom dokazali, da so otroci do tretjega leta, ko imajo izjemno slabo razvit imunski sistem absolutno precepljeni, zaradi česar se jim imunost žal še zmanjša, tudi stresen način življenja žal prispeva k slabši imunosti, zato je seveda za otroka najbolj idealno, če želite imeti res zdravega, da je do tretjega leta doma z enim od staršev ali sorodnikov ali vsaj v skupini do 5 otrok, kjer obolevnost ni tako visoka…

Sicer pa, strani o resnicah o cepljenjih je sedaj že eno malo morje, če si hočete še informacije z druge strani pregledati, seveda. Eden še dovolj poljudnih za vsakogar je ameriška stran zdravnika dr. Mercola….

New Report

Close