Najdi forum

Upam, da mi lahko pomagate. V službi je zadnje čase vedno več dela. Razumem, da je kriza, kar občutimo vsi. Plane imamo, pa za njimi malo zaostajamo in zato je panika. To pomeni, da šef zahteva še več, delamo več (rezultatov zdaj še niti ni), ampak jaz že čutim, da sem povsem na dnu. Nimam energije in zjutraj se sprašujem, kaj če bi se kar vdala v usodo in morda zbežala. Kaj naj naredim? Je to samo stres in bo minilo? Kako si lahko pomagam? Nekaj se prebrala o tem Dominorju. Bi mi kaj pomagal, da bi lažje prenašala vse tole. Drugače ne bom več dolgo. Še dobro, da imam naslednji teden dopust.
Hvala za pomoč.

Lepo pozdravljeni, najlepša hvala za vaše vprašanje.

Simptomi, ki jih opisujete (pomanjkanje energije), so zelo tipični za obdobje, ko smo izpostavljeni pritiskom. Glede na to, da zaostajate za načrti in da vaš nadrejeni s tem ni najbolj zadovoljen, so verjetno pritiski in pričakovanja še večja. Pazite, da se simptomu pomanjkanje energije ne bo pridružil še kakšen (npr. nespečnost, bolečine in nezdrave navade – da navedem samo nekaj izmed najbolj tipičnih obrazov stresa).

Stresna obdobja velikokrat minejo, saj so obdobja v našem življenju ciklična: enkrat nam gre bolje in drugič spet ne. Vendar pa to ne pomeni, da zdaj, ko ste v stresnem obdobju, ni potrebno, da poskrbite zase. Z Dominorjem boste stresne situacije obvladovali in jih imeli pod nadzorom. Dominor namreč deluje tako, da ohranja zdravo ravnovesje med pozitivnimi in negativnimi občutki. Ko smo v stresu, ko nas je strah in ko obupujemo, se namreč to ravnovesje poruši in zaznavamo več negativnih občutkov (zato nas je strah, obupujemo itn.). Z Dominorjem boste to stanje spremenili v nevtralno ali pozitivno, kar je odlično izhodišče za dvig energije in učinkovito delo.

Seveda pa vam želim tudi veliko zaupanja vase.
Upam, da ste ta teden na dopustu, da si “napolnite baterije”.

Pozdravljeni!

Sem v zelo podobni situaciji. Stres zaradi službe me ubija. Ko pridem domv sem sesuta, bi šla kr spat.. najhuje tud kakih tablet najedla, šla daleč proč. Prava mora mi je. Kako rešiti sebe? Kupila sem si Dominor. Jemljem ga res samo 3 dni. A ne opazim razlike. Ne znam si pomagat. Hudi mi je ko me otroci gledajo tako sesuto, brez energije. V službi imam težke naloge pred seboj. Lahko jih bom končala in odšla_ iztek pogodbe. Mrazi me.

Kako si naj pomagam? Kako naj pridem do psihologa. Odgovor nove službe.. ni enostaven v teh časih ;(

nova
Uredništvo priporoča

Draga Meggi, nekateri pozitivne učinke zaznavajo že v treh dneh, pri nekaterih pa se za meja “raztegne” na deset dni. Obdobje desetih dni je namreč je čas, ko Dominor vzpostavlja porušeno ravnovesje v možganih. Stopnja stresa je povezana s stopnjo porušenega ravnovesja: bolj kot je ravnovesje porušeno, več časa potrebujete, da zaznate pozitivne učinke.

Ali zaznavate, da vseeno lažje “zvozite” skozi dan in da ste bolj pozitivni – tudi v teh časih, ki niso enostavni? Opazujete svoje odzive in opazili boste, kako se vaš odnos do zunanjih dejavnikov spreminja. Služba in dan se (verjetno) ne bosta nič spremenila, spremenil pa so bo vaš odnos do teh situacij. Zaznavali jih boste mirneje in samozavestneje, kar pomeni, da boste bolj nadzorovano uporabljali svoje zaloge energije. Zdaj pravite, da ste povsem sesuti in brez energije. To pa zaradi tega, ker stalni stres, črpa energijo. V službi ste ves čas napeti (povsem nezavedno), tako da ko pridete domov, ne morete več…

Z Dominorjem boste lahko prekinili začarani krog. Iskreno si odgovorite, če so te naloge za vas izziv in se jih veselite, ali so samo breme? Če se odločite, da so izziv, potem vam bo Dominor in vaša sposobnost učinkovitega upravljanja s stresom, pri teh naloga prišla prav.

Želim vam lep preostanek nedelje in vzpodbuden začetek delovnega tedna.

New Report

Close