Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Zdravstvo pri nas? Obvezno cepljenje

Obvezno cepljenje

Mene pa zanima, ali je obvezno cepljenje v Sloveniji sploh v skladu s svobodnim odlocanjem o zdravjenju in preventivi. Ali je to skladno z evropsko zakonodajo?

Tudi mene to zanima. Ve kdo neobremenjen in realen odgovor?

Kako je z usklajenostjo z evropsko zakonodajo sicer ne vem, vem pa, da svojemu otroku nikoli ne bi odrekla cepljenja, glede na to, da vem, kaj se mu brez njega lahko zgodi. Saj se še morda kdo spomni, kak halo je nastal, ker pri nas ni bilo obvezno cepljenje proti streptokoku “nevemvečkateremu” (ker nisem iz stroke, moji lastni otroci so že odrasli, vnukov še ni) in je zaradi tega umrl okrog eno leto star otrok. Starši so obtožili zdravnico, da je kriva, ker jim ni povedala, da se otroka lahko cepi (samoplačniško). Pa vas vprašam, koliko vas je dalo samoplačniško cepiti otroke proti gripi? Prav tako tisti starši po vsej verjetnosti svojega otroka takrat ne bi dali cepiti (ko je že bolan, je za cepljenje prepozno), imeli pa so orodje, ki jim je lajšalo bolečino ob izgubi (kriva je zdravnica!). Še če bi bilo cepljenje brezplačno in neobvezno, dvomim, da bi se starši množično odločali zanj.

Zato menim, da je edino prav, da država poskrbi za to, saj občasni izbruhi bolezni pri necepljenih lahko privedejo do mutacije virusa ali koka, ki bo potem nadaljeval uničujočo pot tudi med prej cepljeno populacijo.

nova
Uredništvo priporoča

Pa se vi sploh zavedate, kaj pa cepiva lahko naredijo otroku? Očitno ne. Kakšna literatura v tej smeri vam ne bi škodila. Pa načeloma nisem proti cepljenju, samo ni vse zlato, kar se sveti.

Kaj pa naredijo? Razen protiteles oz. spominskih celic?
Sicer se mi odvisno, proti čemu je cepljenje.

Niki,

pa kaj poješ, ko kupuješ živila, se kaj prepričaš? Pa kaj poješ, če ješ neškropljeno sadje, zelenjavo, žito? In koliko strupov naneseš na svojo kožo, ko perilo opereš s pralnim praškom in zmehčaš z mehčalcem? Se sploh zavedaš, koliko telesu tujih snovi je v milih, kremah, gelih za prhanje, mlekih za telo, sprejih, …

Brez skrbi, nisem tako neuka, da se o stvareh ne bi pozanimala in poznam rizike, ki spremljajo cepljenje. Moj otrok je kljub cepljenju zbolel za oslovskim kašljem. Ker je bil cepljen, je bolezen bila manj intenzivna kot v časih, ko cepljenja še ni bilo (vsaj tašča mi je povedala, da to, kar doživljamo, ni še nič v primerjavi s tem, kar so doživljali njeni otroci). Kot najbrž veš, so zaradi oslovca otroci množično umirali zato je prišlo do cepljenja. Pa že tega, kar sem preživljala s svojim otrokom, nikomur ne privoščim, kaj šele, da bi to preživljali z necepljenim otrokom.

Starši imajo pravico odkloniti cepljenje, vendar morajo podati UTEMELJEN RAZLOG, kar pa nikomur ne bi smelo biti pretežko. Vendar so potem starši odgovorni za otrokovo smrt, če do nje pride, ne pa zdravnik, ki ga je zdravil. Kdor je pripravljen prevzeti to odgovornost, prosim.

Žal večina otroških bolezni ni iztrebljena (kot so črne koze, proti katerim cepljenja ni več), le v drugih okoljih se vrti. Če bo 10 % staršev odklonilo cepljenje, se bodo te bolezni spet razširile. Tipičen primer je tuberkulaoza, ki se, odkar so dojenčke nehali cepiti, spet širi kot požar. Pa ni samo to problem. Če bo 10 % otrok zbolelo, bodo virusi in bakterije mutirali, kar pa bo pomenilo, da bodo ogroženi tudi cepljeni otroci, necepljeni pa bodo še bolj ogroženi.

Povsem soglašam z napisanim.. Namen obveznih cepljenj je gotovo pozitiven in v skladu z evropskimi zdravstvenimi doktrinami. Moramo pa se sprijazniti , da med nami živijo tudi ljudje z indo-azijskimi geni, ki obveznih cepljenj pač ne morejo sprejeti.. Niki** in njeni somišljeniki s svojimi nazori zdravje dojemajo drugače od nas…

SREČNO,
prijatelj

samo pripomba: kako pa to, da je izginila srednjeveška kugo, če nikoli niso cepili proti njej?

Kaj pa avtizem in hiperaktivnost, kot poslčedica celpljenj?? Informacij o tem je dovolj, samo če jih želite imeti……

stranski učinki kot so vročina in oteklina, še zdaleč ni edina posledica…..

kaj boste rekli, če bo vaš otrok eden izmed 1000 ih, ki bo imel trajne posledice??

Hiperaktivnost in avtizem kot posledica cepljenj? Pa kaj si boste še izmislili?

Mislite, da bi bilo možno, da sem zbolela za rakom zaradi obveznega cepljenja proti kozam? Bom takoj tožila državo!

Kar se mene tiče je hiperaktivnost drugo ime za nevzgojenega otroka. Avtizem pa tudi ni anomlija, ki bi se pojavila skupaj z obveznimi cepljenji, ampak že davno prej.

Sicer pa se odločite po svoji vesti. UTEMELJENIM razlogom celo država prisluhne.

mi imamo zaradi obveznega cplj zdaj astmatika doma

Bi rekla, ja! Pršic, hišnega prahu, mleka in drugih alergenov pa najbrž nimate, samo astmatika!

Astma je oblika alergije, ki jo daleč najpogosteje povzročajo vsi trije zgoraj našteti alergeni, pa cigaretni dim in – STRES! Ja, že otroci doživljajo strese, ni nujno, da na psihičnem, lahko tudi na fizičnem nivoju.

Pri nas nimamo nobenega astmatika, pa sem vseeno marsikaj prebrala o tem! Skoraj za vse astme pri malih otrocih so krive stanovanjske razmere! Poleg prej naštetih še plesni, formaldehidi v lesu, prevelika uporaba čistil itd. Astmo kot posledico cepljenja bi otrok lahko dobil, če bi bil cepljen proti astmi.

Vidim, da je kar veliko odziva na moje vprtasanje. Mene pa vse bolj zanima le nekaj: ali je nase obvezno cepljenje skladno z veropsko zakonodajo in s pravico do samoodlocanja o preventivi???

“Zahodnoevropske države (z izjemo Francije in Italije) ne poznajo obveznega cepljenja. Poleg tega ima Slovenija, v primerjavi s Francijo in Italijo, na programu veliko več obveznih cepljenj za otroke!”

Več na spodnji povezavi Društva za svobodno odločanje:

Jaz svojega otroka ne bom dal cepiti.

New Report

Close