Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko stane zapuščinska razprava?

Koliko stane zapuščinska razprava?

Iz določenih razlogov bo v kratkem že četrta zapuščinska razprava. Zanima me, koliko ena razprava stane? Ali te razprave plačuje tisti, zaradi katerega je bilo toliko razprav? Pa prosim vzdržite se komentarjev, da se naj neham pravdati, ker nisem jaz tista, ki zavlačuje zadeve!!!!!

Mrhovinarji so se zbrali,da bi kaj dedovali…dedovali navjo nič,stepli se bodo za kič.

Hvala za tvoj velecenjeni odgovor!

Glede zato, da se prelaga obravnava zato, ker kao pozabi napisati vse dediče, nato prinese na obravnavo fotokopijo “oporoke”, naslednjič spet ne vem kaj že…;))) mislim, da bi stroške takšne obravnave morala plačati oseba, ki vedno išče zgovore, da se stvar ne zaključi! Vseeno pa še nisem dobila odgovora, koliko stane ena zapuščinska razprava????

nova
Uredništvo priporoča

Sodna taksa, ki jo stranke v zapuščinski razpravi plačajo sodišču, se odmeri glede na vrednost čiste zapuščine, ko so torej poplačani dolgovi in stroški umrlega. Pri zapuščinah večjih vrednosti, kot so stanovanja in hiše, sodna taksa znaša dva odstotka evrske vrednosti zapuščine, pri tem pa je določena tudi zgornja meja. Za primer, če je zapuščina vredna 70 tisoč evrov, bo sodne takse 1200 evrov. ”Za stranke stroški ne smejo biti višji,” glede morebitnega višanja cene zapuščinske razprave, ko jo bodo opravljali notarji, pravi predsednica notarske zbornice.

oz. celoten članek:

http://www.zurnal24.si/Kam-po-zapuscinoPot-k-notarjem/novice/slovenija/104579

Vseeno mi ni jasno, ali se res plača enako, če nekdo zavlačuje in je obravnava 5x, kot, če je samo 1x???? Logično glih ni….vendar v naši državi vse možno!

Sama obravnava nič ne stane, jo krijejo sodne takse, če je ena ali pa če jih je 50. Strošek je edino pristop na vsako obravnavo s strani odvetnika, ampak če je preklicana, tudi pristopa ni in ni stroška.

sodno takso plačaš glede na zapuščino, ne glede na obravnave
te se računajo ločeno

http://krediti.slonep.net/subareas.html?lev0=1&lev1=7&lev2=67&view=vprasanja&direct=8710&arhiv=&lev3=561&filt=561

Za same obravnave se sodišču nič ne plača, plače pa se strošek odvetnika za pristop na naroke. Če so ti preklicani (odpadejo), potem se tja tudi ne gre, pa tudi ta strošek odpade. Sodna taksa pa se plača le enkrat.

Pozdravljeni!
Zanima me
Mati je dobila vabilo na zapuščino po sestri, to dediščino bi se odpovedala
pa me zanima ali bo imela kakšne stroške?


sodišču naj pošlje dopis, da se odreka dediščine. Simpl.

Pozdravljeni!
Zanima me
Mati je dobila vabilo na zapuščino po sestri, to dediščino bi se odpovedala
pa me zanima ali bo imela kakšne stroške?

ne bo imela stroškov, le pisno izjavo mora podati, da se odpoveduje dediščini

New Report

Close