Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija razlaga EKG izvida

razlaga EKG izvida

Spoštovani dr. Cibic,

na zdravniškem pregledu (na katerega me je napotil delodajalec) sem opravil EKG test in dobil dva izvida. Na prvem (pripisano globok vdih)SF 62/min) pa so osi P 70, QRS 86 in T 57, intervali na RR 955, P104, PQ154, QRS 86, QT 372 in QTc 381 ms, interpretacija pa SINUS RHYTHM, AtRIAL PREMATURE COMPLEX, OTHERWISE NORMAL ECG. Na drugem pa (SF 86/min)so osi P 74, QRS 71 in T 55, Intervali pa RR 694ms P108ms,PQ160ms, QRS 88ms, QT346ms in QTc415 ms, interpretacija izvida pa se glasi: SINUS RHYTHM, QRS(T) CONTOUR ABNORMALITY, CONSIDER ANTEROLATERAL MYOCARDIAL DAMAGE. Star sem 31 let, počutim se dobro, sem zmerni kadilec. Predlani prebolel germinalnega raka, imel 4 cikle kemoterapije, ki sem jih dokaj dobro prenašal. Prosim vas za razlago izvida in vaše mnenje k temu izvidu.
Biokemijske preiskave pa so pokazale S-kreatinin 104 (orie.vred. 44-97), S-trigliceride pa nizke 0.40. Prosim vas še za komentar k tema podatkoma.

Hvala in lepo vas pozdravljam,
Peter

Niste navedli ali ste opravili EKG na različnih aparatih in v kako časovno velikih presledkih. Prvi posnetek je povsem normalen. Drugi posnetek dopušča sum blago slabše prekrvitve srčne mišice med snemanjem. Verjetno veste, da izvidi, ki jih avtomatsko zabeleži elektrokardiograf so le informativni. Morebitni nenormalni potek elektrokardiografske krivulje mora oceniti kardiolog. V konkretnem primeru vam mora podati dokončno mnenje kardiolog po opravljenem razgovoru z vami in po pregledu. Vtis imam, da je ugotovljen rahlo nenormalen potek EKG-zapisa še v normalnih mejah.
Pogrešam izvid vrednosti holesterola, izvid trigliceridov ne kaže na nobeno omembe vredno motnjo. Izvid kreatinina je morda na zgornji meji normale.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close