Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pogosto me zebe bolj kot vse druge, zelo hitro mi je tudi prevroče

Pogosto me zebe bolj kot vse druge, zelo hitro mi je tudi prevroče

Zelo pogosto me ekstremno zebe. V hiši imamo vso zimo 22 – 23 stopinj, a mene še vedno zebe,ves čas imam na sebi še pletene nogavice in debelo jopo, pogosto sem zvečer zavita v deko (mož je v kratki majici). Recimo danes dopoldne so bili na morju vsi v kratkih rokavih in napol nagi, jaz še zelo oblečena. Zelo slabo pa potem prenašam vročino, takoj mi je grozno prevroče, spet nenormalno, če poleti ni klime, mi je praktično neznosno … Nekako ne znam uravnavati temperature. Zadeva se z leti še stopnjuje, tako da je že skrajno skrajno moteče. Stara sem 30 let. Se da zadevo kako urediti, se kakorkoli prepričati … Če ima kdo podobne izkušnje ali si je kakorkoli pomagal, naj prosim napiše, zelo vam bom hvaležna.

mogoče bi si dala pregledati ščitnico?

lp

Jaz sem tudi 30 in imam povsem enake probleme! Še nisem kaj pametnega poštudirala, imam pa ščitnico ok.

nova
Uredništvo priporoča

Ce si zdrava, se to dogaja vecinoma ljudem z nizko ali prenizko telesno tezo. Jaz sem tak primer, vedno me zebe, ampak zebe do kosti, ne, da mi je hladno. Ogrejem se zelo hitro, potim se nikoli, ustreza mi suha vrocina. Nadlezno je, da me kar naprej zebe, v stanovanju vedno nosim od bunde brezrokavnik, vrocina mi pa ustreza in ugaja, kljub temu, da mi ob toploti vse zile na rokah izstopijo kot najhujsemu fizicnemu delavcu. Sem se navadila ziveti s tem, drugo mi ne preostane.

Lejkaa

Edino: tusiram se vecinoma s hladno vodo, da v telseu ne povzroca ohlajanja. Ce se z vroco, me cez 5 minut ze zebe, ce se z ledeno, pa zahajcam in mi je potem toplo. 🙂

Tudi pri meni je enako tako, da me zelo rado zebe. V hiši po zimi imamo 25 stopinj mene zebe ful zebe. To ni normalno, zebe me celo pri 21, do 23 stopinj, če je veni tudi lepo vreme, mene zebe in zebe in roke ter noge mi pomodrijo kako mi je mrzlo. Večkrat si dam vrelo vodo v termos vrečo in takoj pod deko ter pod noge in se grejem komaj se segrejem. V kopalnici mora biti ful vroče, da se lahko tuširam. Opazila sem pa eno zadevo, ko se tuširam po tuširanju me pa ne zebe več. Tuširam se z mlačno vodo bolj z vročo kot mlačno…. Čudno, da me po tuširanju ne zebe več. Saj čez čas zopet me zebe, ampak nekaj časa po tuširanju me pa ne zebe.

Tudi mene zanima kako si naj pomagam, kaj je to?
lp,

Lep pozdrav -------------

Se ena taka, deset mesecev na leto zmrznjena. Madonca bi blo fino 12 mesecev na leto poletje.

tudi jaz…ful sem občutljiva tako na mraz, kot na vročino…na vročino še bokj, me kar dušit začne. lahko da bo to ščitnica, se bo treba odpravit na pregled.pa tuširam se vedno z vročo vodo, mi fuuuul paše:)

Mene isto, sem prav vesela tega posta, sem že mislila da sem čudna.
mene vedno zebe, ko so že vsi v kratkih rokavih sem jaz še vedno v jopi ali jakni, na morju mi je prav muka v kopalkah, če le malo zapiha imam kurjo polt po celem telesu, potim se ne, tudi prav vroče mi je mogoče parkrat na leto. Sicer sem suha ampak je moja sestra tudi in je nikoli ne zebe.
Mislite da je problem v ščitnici, ali so še kakšni drugi znaki težav s ščitnico?
Se pa strinjam, ta mraz je prav nadležen in me resnično moti, da ne morem paradirat v kr. rokavih okrog…:((

Popolnoma enako. Nikoli mi ni prav, pozimi me zebe, da ves čas šklepetam, poleti se mi zdi, da bo umrla, res dobesedno dušo spustila.

Ščitnica v redu – in tudi sicer mislim da ni to to, ker pri nas gre za oboje – zebe in prevroče, pri ščitnici pa je npr. ob pretiranem delovanju le prevroče ves čas.

Stara sem 33 let, te težave imam že kakih 15 let in je vsako leto slabše in še nekaj, stanje se zelo zelo poslabša, če shujšam.
Nasveta nimam, je pa to menda (mnenje iz parih virov) zaradi slabega ožilja. Pa ne narobe razumet, ne gre za kakšne “prave” žilne bolezni, gre za okvarjen kapilarni sistem. Popolnoma nič nevarnega, le nadležnega. Enostavno se ožilje ne prilagaja temperaturnim spremembam.

ko sem bila jaz suha, mi je bilo enako, nato sem dobila mal kilc gor, da sem zdaj normalna, pa je tudi to šlo. zelo suhe ljudi rado zebe. Si suha??

Jaz sem imela vedno mrzle ter vlažne noge in roke. Sredi poletja sem hodila s termoforjem spat, ker zaradi mrzlih nog zaspati nisem mogla. Tudi zeblo me je pogosto. Pa nisem bila pretegnjena suhica. Normalna z indeksom 21.

Potem pa sem prvič zanosila in rodila in so težave čez noč izginile. Roke imam vedno tople, noge večinoma tudi, celo med bolj vročimi sem v družini, saj imam vedno en rokav manj kot moj dragi.

Kot da se je zgodil en “reset” v mojem telesu. Kontrolo delovanja ščitnice sem opravila, pa je vse v mejah normale.

Zanimivo.

Jaz sem enake sorte, vendar to pripisujem kronični utrujenosti in slabi telesni kondiciji. Redna rekreacija to BISTVENO popravi, vsaj pri meni.

Jaz sem imela pokvarjen termostat, ko sem bila kostko, ja ja po indeksu t.t. sem bila normalna ampak v resnici na videz in glede količine telesne maščobe pa kostko. Po porodu, ko mi je ostalo okoli 5 kg na prejšnjo težo se je to spremenilo.

evo, še ena taka. čez dan večinoma z mrzlimi rokami in nogami, me zebe ko vsi drugi vpijejo da je vroče…
zadnji dve leti pa opažam, da mi predvsem ponoči postane vroče in odpiram okno, ker se mi zdi, da drugače ne pridem do zraka. in jaz bi spala pri odprtem oknu tudi sredi zime, kar je bilo pred recimo 10 leti čista fikcija.
zebe pa me, odkar pomnim.
stara sem 36, normalne postave (kot otrok sem bila vedno presuha).

in tudi nobene ideje, kaj naj naredim :-((

Si kdaj izmeriš telesno temperaraturo?

To se je meni dogajalo cca 12 let nazaj. Stalno zeblo. Poleti zvečer, ko so ostali uživali in začeli”dihat” sem morala imeti debelo jopo. Totalno out. A pri meni je bila povišana temperatura. Stalno 37,2. Dopoldan, zvečer…stalno …max. do 37,4.
Medicina ni našla vzroka. Vse je bilo BP. 1o let. Potem se je čez noč stanje spremenilo. Vročine ni, zebe me pa MNOGO manj.

New Report

Close