Forum.Over.Net

Starševski čvek

odvzem vozniškega dovoljenja

Default avatar

mobikuk

V katerem primeru se vozniku, ki povzroči prometno nesrečo (z le materialno škodo), odvzame vozniško dovoljenje za en mesec?
Default avatar

petarda

Če vozi pod vplivom alkohola sigurno .
Default avatar

itak.

petarda je napisal/a:

pa takim bi ga vzela za večno,pa nikol več ga it delat....
Default avatar

antialka

itak. je napisal/a:
petarda je napisal/a:

pa takim bi ga vzela za večno,pa nikol več ga it delat....
Eh ja,kot da ne bi pol taki kroniki vozili na črno,sploh po rovtah in manjših mestih.
Default avatar

Mislim

mobikuk je napisal/a:
V katerem primeru se vozniku, ki povzroči prometno nesrečo (z le materialno škodo), odvzame vozniško dovoljenje za en mesec?
Mislim, da v vsakem primeru - če si povzročitelj.
Odvisno od policaja, kateri člen napiše v zapisnik.
Default avatar

mobikuk

[/quote]

Mislim, da v vsakem primeru - če si povzročitelj.
Odvisno od policaja, kateri člen napiše v zapisnik.[/quote]

Aja? Potem ni nujno, da je alkohol zraven? Sicer pa tudi sama zelo obsojam vožnjo v alkoholiziranem stanju, ampak kaj, ko se večine takih voznikov sploh ne odkrije.
Default avatar

Plesalka

Kolega, kriv pri prometni nesreči z materialno škodo in brez alkohola ni izgubil vozniškega. Dobil je točke in denarno kazen.
Default avatar

petarda

Ma to pa ne bo držalo , vsaj ne avtomatično . Vem , ker se je ****** ki se je meni zabil v avto čez nekaj dni veselo vozil naokrog . Na kraju nesreče se ga takoj odvzame samo pijanim in zadrogiranim .
Default avatar

jezna

Vozniško za avto ti vzamejo,če pobegneš z navadnim motorjem in te policajci napadejo,prebunkajo in lažejo.
To se je zgodilo mojemu sinu.

Vse imaš,samo motorček ni najbolj izpraven.Nobenega alkohola,čelada na glavi.Pa ti samo pišejo,kakor da si največji kriminalec.
Pa še kazni od 2200 eur naprej.Niso normalni.
Default avatar

Hehehe

jezna je napisal/a:
Vozniško za avto ti vzamejo,če pobegneš z navadnim motorjem in te policajci napadejo,prebunkajo in lažejo.

Vse imaš,samo motorček ni najbolj izpraven.Nobenega alkohola,čelada na glavi.Pa ti samo pišejo,kakor da si največji kriminalec.
Hm, si bila zraven, ali je to sinova verzija? Bogve, kaj je ušpičil, pa ne upa povedat.
Default avatar

Ally*

jezna je napisal/a:

Zakaj pa je potem pobegnil, če je bilo vse ok?

Sori, ampak meni tisti, ki bežijo pred policaji, res zgledajo kot kriminalci :)) Četudi so samo prekrškarji... Pred policaji pač ne bežiš, no.
Default avatar

petarda

Neizpravno vozilo nima kaj iskati na cesti in to je kar velik prekršek . Pa kako za boga milega je mislil da bo z motorinom policajem ubežal .
Default avatar

jezna

Glej,to ali sem bila zraven ali ne,ni pomembno.Ve se,kaj se je dogajalo,ker sem bila tudi zaslišana s strani njihovega preiskovalnega organa.
Ustrašil se je,to je bilo vse.Nobene škode nikjer za nikogar,razen sebi si jo je naredil.
Nič ni ušpičil in ne gre za nobene verzije.

Pred takšnimi policajci,kot sta bila ona dva,bi bežal vsak,če bi vedel,kaj se za takšno krinko lahko skriva.Sploh ponoči.
Default avatar

megaboy

jezna je napisal/a:
Pred leti so pri nas dobili enga mulca, ki se je po vasi peljal z neregistriranim motorjem, in jim je skušal pobegnit.
Ko so mu policaji izstavili račun, se je fant raje obesil.

Pa so takrat veljale še manjše kazni kot sedaj.

Pomoje so s temi kaznimi čist izgubili kompas, in so namenjene le polnjenju proračuna, za prometno varnost pa policajem ni mar.

Pa boš vseeno našla tu 3/4 bedakov, ki menijo, da so kazni še premajhne.
Default avatar

drum

Pomoje so s temi kaznimi čist izgubili kompas, in so namenjene le polnjenju proračuna, za prometno varnost pa policajem ni mar.
boš vseeno našla tu 3/4 bedakov, ki menijo, da so kazni še premajhne.TOČNO TAKO!!!
Default avatar

K_ris

Če otrok ni dovolj zrel, da ve, da se pred policaji ne beži, tudi ni primeren, da vozi motor. Sicer pa me zanima, kakšni ste starši, da se vam zdi čisto ok, da vaš sin vozi neizpraven moped in beži pred policaji?
Default avatar

NINA

Ne vem točno kdaj ti odvzanejo vozniško je pa res odvisno od policaja kako napiše zapisnik. ( če si pod vplivom alkohola, mamil.... seveda takoj ). Drugače pa res drži da tiste vinjene in zelo stare neokretne voznike nikoli ne dobijo. Iz lasnih izkušenj vam povem, da je možakar + 70 let veliko bolj nevaren voznik, kot en mulc na motorju brez registracije.
Default avatar

črna mačka

Jezna, dvomim da se je tvojemu sinu zgodila kakšna krivica.
Izgovor, da se je ustrašil, je za lase privlečen.
Namesto, da se zdaj jeziš na policaje, bi morala že prej sinu povedat,
da s tehnično neizpravnim vozilom NE SME na cesto, v primeru, da ga ustavljajo policaji, pa je treba ustavit - pa če je to tebi všeč ali ne.

Odvzem vozniškega dovoljenja pa ni nujen, tudi če si povzročitelj - odvisno od tega, kaj si naredil. Če si se v nekoga zaletel od zadaj, dobiš samo kazen, ker nisi upošteval varnostne razdalje.
Default avatar

megaboy

K_ris je napisal/a:
Če otrok ni dovolj zrel, da ve, da se pred policaji ne beži, tudi ni primeren, da vozi motor. Sicer pa me zanima, kakšni ste starši, da se vam zdi čisto ok, da vaš sin vozi neizpraven moped in beži pred policaji?

Kaj ti pišeš traparije, A se greš ti prijavit za vsak prekršek, ki ga narediš? Fant je imel samo to smolo, da ga je policaj videl, tebe pa ni.

Ja, pred policaji ni pametno bežat, če nisi tolk hraber da bi pobeg uspešno speljal do konca in te potem dobijo. Samo fant se je pomoje usral in sam počakal, ker z motorjem pač policaju ni težko uiti.

Nedolgo nazaj sem videl po naši ulici marico, ki je s preveliko hitrostjo v območju umirjenega prometa lovila motorista, ki jim je ušel. Kaj so imeli od tega, sama sreča, da ni kak otrok skočil na cesto pred policaja.

Sicer star podatek, ampak čez tehnični pregled gre iz prve le vsak drug avto, mogoče je tud tvoj med tistimi neizpravnimi, pa delaš enak prekršek.
Default avatar

megaboy

črna mačka je napisal/a:
Jezna, dvomim da se je tvojemu sinu zgodila kakšna krivica.
Izgovor, da se je ustrašil, je za lase privlečen.

Ko bo tvoj mulc domov prinesel položnico za 2200€ ali več za prekrške, s katerimi ni ogrožal NIKOGAR boš zagotovo spremenila mnenje.

Kazni so pa krivične, ker so močno previsike in niso namenjene večji varnosti temveč zgolj polnjenju proračuna.

Je povsem razumljivo, da se je sin pri teh kaznih ustrašil in skušal pobegnit.
Odkar višajo kazni, se tudi število pobegov viša. In zaradi tega ljudje umirajo, ker jim nihče ne nudi takojšnje pomoči.
Ampak policajem glavno da kasa štima ane.