Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Zdravstvo pri nas? ginekološki pregled

ginekološki pregled

Zanima me, če res drži, da ti pripada oz. da ti zavarovalnica plača ginekološki pregled enkrat na 3 leta?
Slišala sem, da ti pregled plača 1x letno, vendar ostalo (bris,…) ne.
Ve mogoče kdo, kako je s tem?
Jaz sem bila marca 2002 nazadnje na gin. pregledu in so mi rekli, da do
marca 2005 mi ne pripada več, da če hočem, si moram sama plačat. Kaj je to res? Prosim, če mi odgovorite! Lep dan!

Kolikor vem da te vzamejo če imaš probleme brezplačno. se je zgodilo pa tudi da so kateri zaračunali, ko se je izkazalo da ji ni ničesar.

Pozdravljena Helena.
Veš tudi jaz sem bila prepričana v to, na 3 leta in nič več. Vendar sem kakšna dva meseca nazaj dobila vabilo, da se zglasim pri svoji ginekologinji, ki mi bo vzela bris. Lahko verjameš, da sem bila prepričana, da je kaj narobe in sem seveda zdravnico vprašala. A veš odgovor se je glasil: vsaki ženski pripada bris na leto in pol. Sicer je res da je moja ginekologinja privat, vendar, vem da sem z njo zadovoljna in sama kliče svoje paciente na jemanje brisa.
Upam da sem ti kaj pomagala.
Lep pozdrav, Noni

nova
Uredništvo priporoča

Vsaka ženska je(bo) oz. ima pravico biti vabljena na preventivni pregled za zgodnje odkrivanje suma na rak materničnega vratu. Ob treh predhodnih negativnih brisih je dovolj, da ta pregled opravimo vsaka tri leta. Ginekologi pa nas morajo na ta pregled povabiti.
Sicer pa imajo ženske pravico do ginekološkega pregleda in posveta z ginekologom ob kakršnih koli težavah.

Pravila obveznega zdravstvenega zavarovanja v 27. členu dajejo pravico do pregleda za zgodnje odkrivanje raka na vratu maternice enkrat na tri leta ženskam, starim od 20 do 75 let, če sta dva izvida testa PAP v obdobju enega leta negativna.

Ginekologi vabijo zanje opredeljene ženske na te preglede, če se po treh letih same ne oglasijo in so stare od 20 do 64 let. Žensk v starosti od 65 do 75 let ne vabijo. Pred 20. letom starosti in po 75. letu starosti se ti pregledi opravljajo po presoji ginekologa. Tako predpisuje Pravilnik za izvajanje preventivnega zdravstvenega varstva na primarnem nivoju.

Vse zgoraj opisano pa ne velja za ženske, ki so že bile zdravljene zaradi predrakavih sprememb ali raka na vratu maternice. Zanje ne velja pravica do pregledov le na tri leta.

Strokovna vodja ZDL

New Report

Close