Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Skrinjica idej! naravna čistila

naravna čistila

Zanima me, kako se izogibate “vsemogočnim” čistilom za gospodinjstvo.

Jaz npr. v kopalnici uporabljam za čiščenje alkoholni kis. Tudi za čiščenje tal dam v posodo z vodo nekaj kisa. Namesto mehčalca za perilo ravno tako kis in eterično olje. Za pranje perila indijske pralne oreščke.

Baje se uporablja še kuhinjska sol, limonin sok in pecilni prašek oz. soda bikarbona. Ali veste kako in zakaj vse?

hvala

Pozdravljeni!

Vesel sem, da ne uporabljate kemičnih čistil, saj se zavedate vseh njihovi slabosti. Povzročajo alergije, astmo, srbečico, raka, težave z dihali, solzenje, draženje kože …
In seveda zelo slab vpliv na okolje.

Ja imamo nekaj naravnih čistil, ki so jih že uporabljale naše babice.
Z njimi lahko čistimo popolnoma vse.

S kisom se lahko čisti večina stvari, ki jih uporabljamo.

Kaj lahko vse počnemo s soljo:
– Čiščenje kamina, akvarija..
– Loščilo za medenino in baker
– Mastne madeže iz preprog
– Preprečitev nastajanje ledu na oknih
– Preprečite vhod mravelj v hišo
– Mastne madeže z emajlirane posode in litoželezne ponve
– in še veliko drugih stvari

Kaj lahko vse počnemo s sodo:

– Čiščenje zamašenih odtokov
– Odstranite lahko masne madeže
– Očistite lahko mikrovalavno pečico
– Hladilnik
– Čiščenje WC
– Odstranitev vodnega kamna
– Odišavite WC, čevlje..
– Lahko jo uporabite, kot belilo
– in še veliko drugih stvari

Kaj lahko vse počnemo z limoninim sokom:
– Očistite mikrovalavno pečico,
– Odstranite plesen iz oblačil
– Osvežite hladilnik, desko za rezanje
– Belilo in hkrati odišavite
– Odstranitev madežev od znoja
– čiščenje kože
– Osvežitev daha
– In veliko več..

Dediščina –

Pred več kot 45 leti sta mlada podjetnika Rich DeVos in Jay Van Andel z velikimi idejami o izdelovanju visoko kakovostnih izdelkov, ki bi jih vsakdo potreboval in tako dobrih, da bi se sami prodajali, ustanovila podjetje.

Tako je nastala linija Amwayevih izdelkov za nego doma. Eden prvih Amwayevih logotipov je vseboval slogan: “Znanje o negi doma na vašem pragu”.
Izdelki za nego doma so predstavljali temelj Amwayevega posla.

Leta 1959 je na trg prišlo prvo večnamensko, “biorazgradljivo”, inovativno čistilo L.O.C.™, ki je tudi dandanes najbolj prodajani izdelek v več kot 80 državah in območjih po vsem svetu.

Dve leti kasneje je na tržišče prišel SA8 prašek za perilo, tudi kot “biorazgradljiva” formula, ki je nadaljevala tradicijo večje okoljske ozaveščenosti od večine konkurenčnih pralnih praškov v splošni prodaji takrat.

Leta 1963 je na tržišče prišlo DISH DROPS™ čistilo za pomivanje posode, ki je zaokrožilo in dopolnilo čistilno trojko. Postavljen je bil temelj večmilijardne globalne poslovne priložnosti, danes znane pod imenom Amway.

Vsi trije izdelki so še naprej priljubljeni pri milijonih samostojnih nosilcev posla že več kot 40 let. Še naprej ponujajo rešitve za perilo in čiščenje s prvotnimi imeni izdelkov – SA8, L.O.C. in DISH DROPS.

Vrhunska kakovost izdelkov za nego doma, vključno z SA8 praškom za perilo in DISH DROPS čistilom za pomivanje posode, je v veliki meri pripomogla k povečanju vrednosti blagovne znamke AMWAY. Medtem, ko smo izboljšali kakovost, so osnovne značilnosti, biti odlični pri čiščenju in prijazni do okolja, ostale nespremenjene. Uspeh leži v dejstvu, da se izdelki še danes uporabljajo v domovih po vsem svetu, ter da jih izbirajo in jih imajo radi zaradi kakovostnih sestavin in učinkovitosti.

Naj povem še nekaj:
namesto mehčalca in da porabimo manj praška uporabimo malo ALKOHOLNEGA KISA (to je kis za vlaganje)….
jaz dam malo kisa v posodico za mehčalec in malo v posodico za prašek….sicer dodam prašek in mehčalec a le 1/4 od priporočenega, ravno toliko da je. Baje da kis zviša tudi učinkovitost praška (kemija) zato 2x pomaga (da je perilo bolj čisto in bolj mehko).
Absolutno pa bom ko porabim prašek nabavila okolju prijaznejšega, za pomivanje posode že uporabljam ECOVER, ki povrh vsega sploh ni drag (za en liter 3,99 EUR, pa še koncentriran je…pa preračunajte da je to manj kot npr. Pril ki je poln kemije)…
Kis je sploh za veliko uporaben….če se že ne morete odreči klasičnim čistilom jih vsaj kombinirajte z naravnimi…prihranili boste, pa tudi narava in predvsem zdravje vam bodo hvaležni.
Moja kolegica npr. uporablja 1x več praška in mehčalca od prepisanega, samo da perilo LEPO DIŠI…..ampak saj lahko dodamo kašno kapljco eteričnega olja….
Enostavno je, samo malo se potrudimo, da se “izklopimo” iz rutine….
vse dobro vam želim…
Kar naredite zase in naravo, naredite za svoje otroke…tega darge mamice in očki ne pozabite:)

Pozdravljeni,

tudi sama poskušam z uporabo naravnih izdelkov na čim več področjih (osebna higiena, kozmatika, čistila…) Brala sem, da uporabljate eterična olja. Zanima me, če kupite te v mali embalaži (klasični, par mililiterski (kot se npr. prodajajo v DMih) ali se dajo kupiti v večjih embalažah? Prav tako me to zanima za sodo.

Najlepša hvala.

kukavica, glede eteričnih olj upam, da bo še kdo se oglasil. Jaz zaenkrat kupujem kar ta mala pakiranja, nisem še zasledila kaj večjega. No sicer, tudi ta mala doziranja kar dolgo časa zdržijo, saj dodajam po samo par kapljic (ni potrebe po več, če gre za 100% eterična olja).

Sodo bikarbono nabavljam v eurospinu, kjer imajo pakirano po 0,5 kg. Mi je malce od rok, zato če kdo ve, ali se še v kateri drugi trgovini dobi večje pakiranje, se priporočam za info!

v mullerju imajo tudi 0,5 kg

Najlepša hvala za odgovore!

Sama ne uporabljam izdelkov naših babic, ampak naravna čistila – takšna ki imajo certifikat. Za pranje perila pa sem poleti začela uporabljati še pralne kroglice in sem navdušena nad njimi. Če je perilo res umazano, dodam malo pralnega praška, mehčalca pa itak ne uporabljam. Poleg tega da fant nima več problemov s srbečico (kot jo je imel prej po uporabi nekaterih konvencionalnih praškov), se največ pozna tudi v denarnici.

k vsem čistilom dodam še:

bukov PEPEL za čiščenje stekla na kaminski peči; ni boljšega čistila, pa še pri roki je

SOL (zelo drobno mleta, nejodirana, nerafinirana, lahko tudi himalajska) je dobra tudi za piling kože

Naravna čistila lahko kupite tudi v Med.Over.et-ovi spletni trgovini: [b]EKO čistila na Trgovina.Over.Net[/b]

~~~ http://Trgovina.Over.Net Z nakupom podpirate brezplačne zdravniške nasvete.

poglejte na http://www.poglejinimej.si

jaz sem si kupila brisačke-čudovito, pralne krogle sem pa dobila-in imajo tudi eko čistila …jaz sem z vsem kar sem do zdaj tam kupila zelo zadovoljna-pa jim ne delam reklame, samo če katera res ne ve kam se obrnit, ji bo prav prišlo (tako kot je meni)

Pika

Razna Mueller čistila so samo zavajanje, saj vsa čistila imajo določeno koliko morajo biti razgradljiva. Jaz zaupam samo izdelkom s certifikati.

Najbolj naravno in učinkovito je, če uporabljamo limone in alkoholni kis, ki ga dobimo v vsaki trgovini. Naše babice niso imele raznih čistil pa je bilo vse lepo čisto. Mediji nas bombardirajo s sporočili, da RABIMI tisoč in eno čistilo. S preizkusi so dokazali, da v stanovanju, kjer en mesec niso čistili in wc splaknjevali samo z vodo, je bilo največ bacilov na telefonu, tipkovnicah, daljincu in rezalni deski. WC sploh ni problem.

Če zmešate 1/2 vode in 1/2 alkoholnega kisa (ne on za solate, ta je brezbarven) je to odlično čistilo za VSE. Malo ima vonja a le ta popolnoma zgine, ko se površina posuši. Če namesto mehčalca v pralni stroj dodajate malo alkoholnega kisa bo le ta povzročil, da se voda zmehča in posledično bo perilo mehkejše. Poleg tega lahko s tem rečeta adijo vodnemu kamnu. Zakaj je bilo včasih perilo tako čisto in mehko brez vseh kemikalij? Prali so jih ob potoku, kjer je voda mehka!!!
Limona dobro obdela tudi vodni kamen. Malo pomažite in pustite. Ne zastrupljajte sebe in svojih otrok s keminimi hlapi in kemičnimi ostanki na perilu, posodi, ….

Alkoholni kis dajte poleti v vodo in v rezervoar od avta za pranje šip. Šipe bodo čiste in svetleče, avto pa ne bo zapackan.

Sodo bikarbono/pecilni prašek lahko uporabljate kot belilo. Date jo med pralni prašek (eko seveda). Sodo se da kupit v Eurospinu imajo pakirano po 1/2 kg. Če jo zmešate z alko kisom dobite super čistilo za ploščice, kromirane pipe, lijake itd.

Alko kis + voda odganjata klope, če se našpricate z njim. Lahko pa vzamete s sabo v gozd tudi šopek sivke, učinek bo isti. 🙂

Kakšna ideja, s čim še lahko poskusim odmašit odtok v banji, do zdaj neuspešno s kisom, vrelo vodo, sodo bikarbono, pecilnim praškom? Če ima še kdo kakšno idejo, sicer bom morala s ta hudo varianto, za kar me že zdaj boli srce.

Poskusi s koka kolo. Zečer zlij v odtok 1 l in pusti delovat čez noč.

Čiščenje odtokov : soda + sol – stresemo v odtok, dodamo malo vode in pustimo stati. To ni soda bikarbona, ampak natrijev karbonat http://gnezdo.si/page.php?73
Sicer pa preiskušeno deluje tudi mehanska metoda – palica z gumenim nastavkom – z pomočjo vakuma “poskrkamo” umazanijo in jo odstranimo. Odtoke, ki jih lahko odpremo, pa vsake toliko časa odpremo in fizično očistimo. Človek je presenečen, koiliko umazanije se nabere v odtokih.

mene pa zanima kam gre vsa vaša voda iz grezanice? imate urejeno kanalizacijo ali ste v krajih, kjer greznično vodo sami odvajate. jaz namreč živim tako, da mi vsa greznična voda teče mimo jablan, vrta, oreha do njive. ker se vsa ta drevesa hranijo z vodo, ki jo uporabljam v gospodinjstvu je zavedanje, da mi jabolko lahko zadiši po mehčalcu 🙂 ali varikini ali čem drugim zelo dober razlog, da v odtok ne spuščam skoraj nič kemije ali pa res res malo.

ker že toliko omenjate uporabo soli me zanima kaj se zgodi z naravo, v katero pride vsa ta uporabljena sol? kis še razumem, da najbrž ne razdraži okolja preveč, ampak sol …. če ko se pozimi solijo ceste se ve, da ta sol vpliva na drevesa ob soljenih cestah. kaj pa se zgodi s soljo, ki jo spuščamo v odtok in priteče ven v korenine dreves?

Največ nasvetov glede uporabe sode bikarbone (za čiščenje, osebno higieno, zdravje in kuhanje) ter drugih naravnih čistil kot so alkoholni kis, pralna soda, Marsejsko milo itd. na: http://sodabikarbona.si

Priporočam naravna čistila[/url] Mellerud.

New Report

Close